Vajaks puksiiri suure bussi veoks
#1

Uuriks siis maad,mida foorumlased pakkuda oskavad.
Tuleks Pärnumaalt Lavassaarest Tallinna tuua Ikarus 255. Kes ja kuidas ning missuguse hinnaga on nõus tooma? Buss kaalub 10 000kg.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#2

Kui bussi kone töötaks sel määral,et jõuab õhud ülewal hoida siis leiaks küll mingi wariandi.Jäiga puksiiri ikse kuskilt saab.
Vasta
#3

Niipalju veel,et hetkel ei tööta aga on võimalik käima panna. Ilmselt on käivitamiseks ka mõningaid tööriistu vaja,sest juhikohta on vähe rapidud selle 1,5 seisuaastaga (armatuuri paneelid lahti kistud jms). Kui ma kohal käisin,ei leitud minu sinnajõudmise ajaks mitte ühtegi meest,kes bussi tööle ajaks. Bussijuht ja veel paar meest,kes bussiga tegelesid,olid lihtsalt selleks ajaks sealt ettevõttest töölt lahkunud.
Kõnealuse bussi pilt on praegu mu avataril.
Kui ma näiteks kasutaksin AS Sebe puksiiri teenuseid,läheks see lõbu mul vähemalt 5500+ EEKu maksma mis pole loomulikult just odav....

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#4

Olen aru saanud ,et bussil pole ka akusid(ja kui ongi siis need viska minema).Muretse uued akud (need pead tahes tahtmatta ostma) ja mingi kogus kütet ,et katlale tule alla saaks ja kannataks weo kuni edimese bensukani.Peamine oleks .et bussi koha pääl käima saada ja õhud üles .Siis wedu vähe lihtsam ja odawam .Aga see käiwitusprotsses võib terwe päiwa aega wõtta.Kui ettewõtmine toimuks näddaliwahhetusel oleks 100% osaleja ja abistaja.Sorry,et mul sääne töökoht kus äripäewiti lahkuda es saa.
Vasta
#5

Puksiirid, mis selle bussi ära veaks, võtavad raha 15-20 eek/km. Õhu saaksid võtta vedukilt (puksiirilt), aga see eeldab, et süsteem peab.Kindlasti peab üle vaatama tagumised rehvid ja veenduma nende korrasolekus.
Variant on veel platvormiga, aga arvan, et see läheb kallimaks.
Vasta
#6

Bussi puksiiraasad on ees stange kohal.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#7

Kas Sa pole ikka leidnud sobiwat wedajat?
Vasta
#8

Hetkel ei ole.... Kuulaks ka muidu teiste pakkumisi hea meelega.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#9

EdR Kirjutas:Hetkel ei ole.... Kuulaks ka muidu teiste pakkumisi hea meelega.
Väike OT, aga kas see buss on sinu nüüd muidu, et plaanid äravedu ja kui see saab teoks, mis saab sellest edasi. Smile ?
Vasta
#10

Veel ei ole minu. Üritan ennem kindlalt parklakoha ja vedaja leida. Uurin,ehk saab asja nii korraldada,et mingil neljapäev või reede käin Lavassaares ära,ajan ostu-müügi teema korda ja siis laupäev või pühapäev toome ära. Ehk saab nii....

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#11

EdR Kirjutas:Veel ei ole minu. Üritan ennem kindlalt parklakoha ja vedaja leida. Uurin,ehk saab asja nii korraldada,et mingil neljapäev või reede käin Lavassaares ära,ajan ostu-müügi teema korda ja siis laupäev või pühapäev toome ära. Ehk saab nii....
Ma ei oska muud soovida, kui ainult väga suurt edu ja mina hoian sulle ainult pöialt Wink

Ning kunagi ehk näeb seda juba isegi Smile
Vasta
#12

Nonii... et puksiiri teenuste hinnad on üsna kallid,uuriks kas siin foorumlastest kellelgi on äkki mingi suurem veoauto ja ka natuke enda tahtmist,millele buss järgi panna (Teatud tasu eest muidugi)? Ehk läheb hästi ja saab ta hoopis mingil nädalavahetusel ära tuua.
Petss,kas saaksime ka Harkus mingiaeg ära käia? Nädalavahetusel kasvõi,kui võimalik?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#13

Aga läheks siis pühapäiwal.
Vasta
#14

Huvi pärast uurin,kas kusagil liigub veel selliseid "kolmnurkasid",mis sobiksid pildil olevale uuemat tüüpi stangega Ikarusele? On aru saada,et vaja veel väiksemaid "pisividinaid". Kust neid ja "kolmnurka" saada? Olen võimalusel seda ka ostma,kui pakutakse.

Viimaseaja mõte keerleb "doonori" soetamise ümber et kindlustada end varuosatagalaga tulevikus. Üks on küll silmapiiril juba ammu kuid seda saab vedada ainult treileril kuid ega "kolmnurga" omamine ka paha ei tee.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#15

Mul peaks maal paar kolmnurka vedelema.
Kui mõõdad ära kinnituste vahe kauguse saan vaadata kas neist
mõni sobib.

MB 260E W124
G3 GTI
Nissan Qash Ai-Ai
Vasta
#16

North Kirjutas:Mul peaks maal paar kolmnurka vedelema.
Kui mõõdad ära kinnituste vahe kauguse saan vaadata kas neist
mõni sobib.

Stanges olevate aukude vahekaugus 880mm. Vat aga mis mõõtu keere(või vint,kuidas kellelegi) seal aukudes on,ei tea. Eelnevalt tuleb aukudesse kruvida sisse ühed aasad ja alles nende külge kolmnurk. Minul ei ole ei ühtesid ega teisi.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#17

Lisan ühe pildi vanemat tüüpi stangega Ikaruse kolmnurgast. Uuemal tüübil käib üldjoontes samamoodi kuid bussi enda külge on kinnitused erinevad(varasemad pildid siin foorumis annavad vajaliku ettekujutuse). Mul endal on kahest sellest väiksest "konksust",mis käib bussi ja pukseerimistala vahele,olemas kuid uuema stangega Ikaruse juures seda kasutada ei saa.
Loodetavasti viimase pildi autor pahaks ei pane. Pildi autor oli vist regardman?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#18

Sinna peaks sobima ka tavalised pukseerimiseks ettenähtud junnid.Keere pole oluline,peaasi,et augumõõt sobiks.Saabunud libedat arvestades pole aga piduriteta IKARUSe pukseerimine just eriti meeldiv.Eriti veel kaugest Eestimaa nurgast.Linna piires saaks veel sõbralikult hakkama.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne