Kummalisemat sorti liiklusmärgid.
#1

Teen ise otsa lahti sellise märgiga, pärineb imetegu Leedust. Hoiatusmärk justkui oleks. Mille eest hoiatati, jäi selgusetuks, kuna mingeid tee-, ilma- ega miskeid muid olumuutusi ei täheldanud.
Äkki oskab keegi kommenteerida, mida see tähendada võiks?
Ahjaa, rikutud mõtlemisega kodanikud ei pea arvamust avaldama, mul tuli endal kah selline mõte päheSmile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

Sai ka see suvi Leedus käidud ja igasugu mõtteid tekkis selle märgiga Big Grin
Aga leedukalt sai uuritud ning see tähendab "muud ohud"

Eestis on siis naljakas märk Linnamäel, kus kaks kepiga vanurit peal.
173b Vanurid , pilti netist kahjuks ei leidnud.
Vasta
#3

Penskarite eest hoiatav märk:


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta
#4

Linnamäe märk pandi üles seetõttu, et sealse hooldekodu parmudest asukad kakerdasid pidevalt maanteel ning mõni aasta tagasi üks ratastoolimees põhjustas suurele teele sõites korraliku avarii.
Vasta
#5

Kadjakas Kirjutas:Teen ise otsa lahti sellise märgiga, pärineb imetegu Leedust. Hoiatusmärk justkui oleks. Mille eest hoiatati, jäi selgusetuks, kuna mingeid tee-, ilma- ega miskeid muid olumuutusi ei täheldanud.
Äkki oskab keegi kommenteerida, mida see tähendada võiks?
Ahjaa, rikutud mõtlemisega kodanikud ei pea arvamust avaldama, mul tuli endal kah selline mõte päheSmile
Kuna ise enamus liiklusest ja liiklemisest Leedus selgeks saanud, siis võin selgitada: see märk on vaste sellele, mis Eestis oleks liiklusmärk nr. 186 (LE järgi) ehk "muud ohud". Nii lihtne see ongi Smile
Vasta
#6

41Degree Kirjutas:Kuna ise enamus liiklusest ja liiklemisest Leedus selgeks saanud, siis võin selgitada: see märk on vaste sellele, mis Eestis oleks liiklusmärk nr. 186 (LE järgi) ehk "muud ohud". Nii lihtne see ongi Smile
...ainus vahe on see, et meil pannakse "Muud ohud" ohu kõrvale, aga Leedus on need ohud nii ebamäärased, et võivad kilomeetreid venida, nagu ka pildil näha Big Grin
PS. Ja minu täheldatud, et see on leedukate lemmikmärk. Vähemalt linnast väljas...
Vasta
#7

Eelmine aasta Pajupea ja Tuulemäe raudteeülesõidu vahelisel teel siis selline märk üleval. Ka täna on see seal alles veel.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#8

See "must täpp" on nii mitmeski EU riigis kasutusel. Eks ole muidki huvitavaid märke kohatud, oravate, konnade jms. Aga sellist märki ei kohta just sageli:

Selle foori alt juba "roosaga" läbi ei lipsa.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   


Vasta
#9

hulgus Kirjutas:Aga sellist märki ei kohta just sageli:

Selle foori alt juba "roosaga" läbi ei lipsa.

1991.a. augustiputši ajal tõkestati Toompea pääs graniitplokkidega, mille kõrval oli keelumark "Tankidele keelatud".

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#10

minu Leedu tuttavad väitsid, et sellised märgid ilmuvad kohtadesse, kus on inimelu kaotustega palju liiklusõnnetusi olnud.


41Degree Kirjutas:
Kadjakas Kirjutas:Teen ise otsa lahti sellise märgiga, pärineb imetegu Leedust. Hoiatusmärk justkui oleks. Mille eest hoiatati, jäi selgusetuks, kuna mingeid tee-, ilma- ega miskeid muid olumuutusi ei täheldanud.
Äkki oskab keegi kommenteerida, mida see tähendada võiks?
Ahjaa, rikutud mõtlemisega kodanikud ei pea arvamust avaldama, mul tuli endal kah selline mõte päheSmile
Kuna ise enamus liiklusest ja liiklemisest Leedus selgeks saanud, siis võin selgitada: see märk on vaste sellele, mis Eestis oleks liiklusmärk nr. 186 (LE järgi) ehk "muud ohud". Nii lihtne see ongi Smile

aga kui mu auto liigub valguskiirusel, kas on siis esituledest veel kasu?


Otsin pagasniku luuki 1/43 M407-le
Vasta
#11

kOll Kirjutas:minu Leedu tuttavad väitsid, et sellised märgid ilmuvad kohtadesse, kus on inimelu kaotustega palju liiklusõnnetusi olnud.


41Degree Kirjutas:
Kadjakas Kirjutas:Teen ise otsa lahti sellise märgiga, pärineb imetegu Leedust. Hoiatusmärk justkui oleks. Mille eest hoiatati, jäi selgusetuks, kuna mingeid tee-, ilma- ega miskeid muid olumuutusi ei täheldanud.
Äkki oskab keegi kommenteerida, mida see tähendada võiks?
Ahjaa, rikutud mõtlemisega kodanikud ei pea arvamust avaldama, mul tuli endal kah selline mõte päheSmile
Kuna ise enamus liiklusest ja liiklemisest Leedus selgeks saanud, siis võin selgitada: see märk on vaste sellele, mis Eestis oleks liiklusmärk nr. 186 (LE järgi) ehk "muud ohud". Nii lihtne see ongi Smile


Poolakatel suured tahvlid, nö mustad punktid kus märgitud palju saanud surma ja palju vigastada.
Vasta
#12

kOll kirjutas:

minu Leedu tuttavad väitsid, et sellised märgid ilmuvad kohtadesse, kus on inimelu kaotustega palju liiklusõnnetusi olnud.

Sama väitis ka üks eesti saatkonna töötaja meile poolast

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#13

kOll Kirjutas:minu Leedu tuttavad väitsid, et sellised märgid ilmuvad kohtadesse, kus on inimelu kaotustega palju liiklusõnnetusi olnud.
Vot seda tausta ei oska kommenteerida, ent mõte jääb ju siiski enamvähem samaks Wink

Aga et mitte teemat käest ära lasta ja endiselt imelikest märkidest rääkida, siis kunagi oli Tallinnas väga levinud selline märk, kus "Anna teed" märgile oli tramm joonistatud. Mõte iseenesest lihtne ja loogiline: sõidutee ristub trammiteega, autojuht peab teed andma. Ent need märgid olid kasutusel ka siis, kui neid (enam?) kindlasti LE-s kirjas ei olnud. Suurte tee-ehitustega on need vist viimseni kaotsi saanud, viimane oli vist Vineeri peatuse juures. Nüüd asendavad neid muide sisuliselt samad märgid, ainult teist pidi kolmnurgaga, nii et kõik on määrustepärane.
Kahjuks seda ei tea öelda, kas selline kombinatsioon "Anna teed" + sissejoonistatud tramm on kunagi legaalne ka olnud. Ehk teadjamad aitavadSmile
Vasta
#14

[Pilt: wahigwaysignin1977bn6.th.jpg]
70-tel Washingtoni osariigis pandi üles ettevaatust Lumeinimene. Mõne aasta pärast loobuti kuna see pidevalt pandi pihta. Seega riigile kulukaks läks.

Just a man!
Vasta
#15

http://ematehnik.blogspot.com/2006/07/s-on-asju.html
Vasta
#16

Ühel väga vihmasel päeval, jäi ühe imepisikese tänava ette üks selline täiesti tavaline märk, kuigi pisut kummaliste numbritega. enne ühtpidi, tagasi tulles siis teistpidi.
olen mõndagi näinud, aga sellist tõusu ja tänavat ei ole ei enne, ega pärast kohanud, seda isegi mitte Norras, kus palju järske tõuse.

ps. tänava mõlemas otsas oli foor...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   


Vasta
#17

Mulgid on ka silmapaistnud oma huumori meelega.

Kes näiteks Tallinna tänavat pidi linna sisse sõidab näeb, et
asulamärgil kirikutornitipus on kukk.

Aastaid tagasi paigaldati parkidesse sildid
"Sittuvad varesed"

Henry

sai vist kõik öeldud
Vasta
#18

Paar teistsugust liiklusmärki ka Austraaliast.

       
Vasta
#19

Aafrikast ka mõni
http://www.rebaseonu.net/uploads/aafrika/p1040327.jpg
PS. Muuseas väga mõnus lugemine.
http://www.rebaseonu.net/go/aafrika/
Vasta
#20

Lääne Eestis märkasin ühte liiklusmärkki, kus olid peal kolm matkajat, eks ta siis matkajate eest hoiata Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne