Kuni 1990 a. seisuga ENSV lääne autode kataloog.
#21

XTA Kirjutas:Edit: Pildike ajakirjast "Auto tehnika ja transport" 1/1991. Must Opel Kadett B (?) nr. 15-43 ЕАЧ sobib ka siia teemasse. Taga paistab veel üks Ford Taunus ka.

Minu arust pole see Kadett, vaid esiveoga Ford Taunus 60-ndatest. Olen näinud ka helesinist samasugust ja seda ajaloolisel hetkel, nimelt seisis ta Haapsalus 1986. aastal lähestikku eelseeria-M 2141-ga. Toda uurisin enne tükk aega, enne kui aru sain, et pole tegu Talboti ja Renaulti ristsugutisega, vaid uue Mossega.
Eespool nimetati Dodge Challengeri. Ka Tartus oli üks 70-ndate alguse Challenger, valge, 80-ndate algul seisis enamasti Tartu kiirabijaama lähistel.
Erinevaid 60-70-ndate Opeleid oli Tartus üsna mitmeid. Üht esimese põlve Mantat võis tihti näha silmakliiniku õuel. Kuskil õlletehase kõrval pesitses helesinine Rekord Caravan, 60-ndate alguse toode. 80-ndate keskel elas see auto üle põhjaliku remondi, sai uue värvkatte ja lagunenud tagatuled asendati Volga GAZ-24 omadega. Üks 70-ndate alguse kaheukseline Rekord oli erataksonduse algusaegadel Tartus taksot sõitmas.
Üllataval kombel oli Eestisse sattunud üsna mitmeid VW K-70-neid. Kord 80-ndate algul nägin Tallinnas ühe päevaga kolme erinevat ja kõik Eesti numbriga. Üks K 70 oli veel 90-ndate teisel poolel Tartus taksot sõitmas.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#22

Mustamäel oli 80datel ühe maja ees 2 Fordi, üks valge teine (vist) roheline. Sama kerega, 2 ukselised, ilmselt Taunused. Ükskord mingi joodik arendas majadevahel metsikut kiirust ja tabas autoderivis just seda valget, ilmselt kanti maha, sest päris segi oli tagumine ots. Aga suunatule korjasin muru seest lapsena üles ja see siiani alles. Kokku sai selle pauguga kannatada oma 5 masinat. Teine seisis veel aastaid aga ilmselt 90date algul kadus.

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta
#23

Äkki keegi teab kellel oli 80ndatel Tartus helesinine Chevrolet Bel Air?
Vasta
#24

Ega see Tartu helesinine polnud Buick Special?

Just a man!
Vasta
#25

Lisan siis mõned pildid ka,
Sama auto mis on ülevalpool piildil kuid teine pilt veskas tehtud.
http://beta.album.ee/node/9285440/50026026
mercury rideau 500^^

http://beta.album.ee/node/9285444/50026026 -imre ltd vasakulja arvo challenger paremal
(eelpool nimetatud autod^^)

Mini chopperi mees!
=) Wink
Vasta
#26

Pistan siia paar pilti, mis mul õnnestunud koos minimaalse juurdekuuluva infiga perekonnaalbumitest leida. Tõsi, 1990ndaks aastaks polnud ükski (või pigem kumbki :) neist sõidukeist enam hinges.
Esimesel pildil koos minu vanaema ja tema austajaga miskine Auto-Union, pilt kuskilt 40ndate lõpust/ 50ndate alult, vist Leningradist toodud:
[Pilt: 002587511059d3_sq.jpg]

Need pildid kujutavad BMW-d, mis toodud Eestisse 50date lõpul väidetavalt, samuti kuskilt Venemaalt (koha suhtes on eriarvamusi, Leningradi kõrval figureerib ka Moskva):
[Pilt: 00258778232637_sq.jpg] [Pilt: 00258763beef06_sq.jpg] [Pilt: 002587469e5a52_sq.jpg]

Peale viimasel pildil näha olevat tragöödiat muutis BMW veidi kuju, pilt 60ndate lõpust:
[Pilt: 00258783cb959b_sq.jpg]

Sellega tolle buumeri metamorfoos veel ei lõppenud, aga viimasest väljanägemisest pole ma hetkel veel pilti leidnud. Kuskil 80nda aasta paiku läks auto igatahes loojakarja.
Vasta
#27

to:kalevipoeg :see oli kindlasti Belair.Helesinist Buick ei tea,oli must ja selle omanik töötas Kalevi tn.tuletõrjes.
Vasta
#28

smolin Kirjutas:Üht esimese põlve Mantat võis tihti näha silmakliiniku õuel.

Ega see juhtumisi punast värvi polnud?
Vasta
#29

Tuleb meelde kohe sõbra vanaisa liidu ajal soetatud Ford, mis nüüd aastakümneid garaažis seisab (kere hämmastavalt heas seisus).Nimi oli tal vist Brougham Limited silma järgi vaadates 70 algusest.Huvitav auto on:peal on konditsioneer, metallikvärv, manuaalkast (minu meelest on see hea külg) ja veel mõni muljet avaldav asi.Äkki keegi oskab sellisest autost midagi täpsemalt rääkida, olen päris huvitatud.kaaluks vb isegi ostmist aga peal on sellel gaz 24 mootor ja ma ei tea kui kerge on leida Eestimaalt säärasele orig mootor.(alguses oli peal omaniku väitel 5.8l mootor.).Kes teab midagi sellisest autost palun jagage tarkust.
Vasta
#30

Kas auto on sinine ja valge nahk kattusega?

Mini chopperi mees!
=) Wink
Vasta
#31

jah katus oli valge nahkjast materjalist.
Google andis ebamäärased vastused ja mõni auto oli ka cabrio, kas see katus võis maha võetav olla?
Vasta
#32

ehk saad teha mõne pildi sellest autost?

Mini chopperi mees!
=) Wink
Vasta
#33

http://www.adclassix.com/images/73fordltd.jpg -ehk oli tegu sellise autoga?

Mini chopperi mees!
=) Wink
Vasta
#34

Suure tõenäosusega ongi tegu sellise masinaga.Garaažis ei näinud auto taguotsa ning esiotsal olid osad plekid ära võetud.Pilte niipea ei saa kuna auto asub linnast väljas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne