Millist tehnikat kasutate Teie muusika kuulamiseks?
#1

Ise natuke kollektsioneerin mõnes mõttes vanu kõlareid (Radiotehnika,Vega jt.)

Muusika tuleb arvutist, millele on taha ühendatud võimendi Brig 001, võimendi taha omakorda kõlarid "Orbita" 35AC-016 ja Radiotehnika S-90 (35AC-012)

Teised mitte kasutust leidvad kõlarid on: 2X "Vega" 25AC-101; 2X S-30A; 2X S-30 (10AC-315); 2X 25AC-309
Vasta
#2

Muusika ka arvutist.
Yamaha RX-V457 ressiiver vahel ja Eltax Concept kahe bassikõlariga kastid. 8 ohmi.
Varem kasutasin ka Radiotehnika võimu ja sai ka korraliku heli välja timmida.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta
#3

elideel Kirjutas:...Varem kasutasin ka Radiotehnika võimu ja sai ka korraliku heli välja timmida...

Radiotehnika on täitsa tip-top kvaliteediga ju, kuigi need vanemad kõlarid on tänapäeva mõistes "lahjad"Toungue
Vasta
#4

Mul siis arvutile taha ühendatud kolikambrist välja otsitud kaks vana vene grammofoni mida kasutan võimendina: Sirius 316 ja Serenada p3-208. Siriusel taga kaks normaalset kolmeribalist Radiotehnika s-50b ja Serenadal taga kaks vanemat aga suhteliselt hea heliga mingi 20w kõlli. Kõlarid on paigutatud siis igasse toanurka, niimoodi, et lahjemad seinal ja suuremad Radiotehnikad põrandal. Olemas ka Radiotehnika võimendi ja kassettdekk aga võimendil on mingi viga küljes.
Vasta
#5

Unustasin ennem mainida, et mul ka üks katkine võimendi "Korvet 004 Stereo"

See oli mul esimene, aga katki läksSad
Vasta
#6

arvutil järgi orbita Y101 stereo vöimendi, radiotehnika s-30 kölarid ja suurestoas lg kodukino siuke keskmist sorti
Vasta
#7

Mul olid vahepeal mingid vene kõlarid arvuti aktiivkõlarite võimendiga ühendatud, aga see oli väga vilets lahendus.
Juhtmed olid põhimõtteliselt lihtsalt üksteise vastu seisma pandud, sest kõlarite küljest pistikuid ära lõigata ei tahtnud, samas üleminekute tegemiseks pistikute ja pesade jaoks raha ka polnud. Igatahes, tihti kadus ühendus seal juhtmete vahel ja siis käisid kas lihtsalt raginad läbi ning edasi mängis palju vaiksemalt või siis jäi hoopis vait. Pidevalt pidi neid juhtmeid seal sättima ja lõpuks viskas see muidugi üle ja panin aktiivkõlarid kokku tagasi ning nüüd kuulan nendega siiani. Kõlariteks on JBL Platinum Series (nii on vähemalt kirjas), 3W. Erilist kvaliteeti muidugi pole, aga samas ka arvuti helikaart on mingi odav.

Kodus on peale mainitud vene kõlarite ka Radiotehnika S-30B ja veel üks mingi vene kõlar. Veel on kaks Radiotehnika tuunerit T-101. Üks on see levinum modifikatsioon, millel on kiibiga (UKV)tuuner-blokk ja teine (vist vanem) on sellise tuuner-blokiga, millest vaid poole, takisteid ja kondensaatoreid leiab. Sellel viimasel on eelmine omanik alustanud ümberehitust, et FM raadiojaamasid kuulata saaks.
Lisaks on mul ka Radiotehnika UKU-020 võimendi, plaan oli see juba alguses, enne muude asjadega jamamist, arvuti külge panna ja hankida korralikud kõlarid sinna juurde. Seda senimaani kui see mul laua pealt alla kukkus ja peale kõvera raami saamise ka sisse lülitades suitsu välja ajama hakkas. Sad
Kuskil kolakasti põhjas on veel üks vene tuuner, VEF-i sangakas ja ehtne 80ndate boombox-tüüpi Panasonic sangakas.

   
Sellel pildil siis osa mu kola peal.
Kaks ühesugust hõbedast on T-101 -d: ülemine see uuem ja alumine vanem, pooliku ümberehitusega.
Kohe nende all UKU-020, mille disain vähemalt mulle meeldib ja tänu sellele siiani siin laual seisab ja ootab millal ükskord korda saaks tehtud.
Nendest vasakul, aknalaual, on näha natuke ühest nendest kõlaritest, millest kõige alguses rääkisin.
Paremal, tuunerite ja monitori vahel on üks minu JBL kõlaritest.
Vasta
#8

Vanemat tehnikat ikkagi kasutatakseSmile
Vasta
#9

Mul on miskine päevinäind musta värvi Philipsi hunnik ühes venelaste kõlaritega. Ise hästi rahul, kuna vanamoodsa hunniku otsas ka saviplaadimängija on. Kitarresid kuulan läbi naturaalse puitkasti või MarshalliSmile

loll on loll olla.
Vasta
#10

Arvuti järel on Cambridge Soundworks'i aktiivkõlarid, mis mängivad keskmisi ja kõrgeid helisid. Bassiosa toetab subwoofer Audes 75W104-8 ja seda võimendab Romantika 15-120C Hi-Fi võimendi. Teise arvuti järel on Philips 2.1 süsteem, mis teeb ka üsnagi head häält. On olemas ka Radiotehnika kassettmängija, S-30 tüüpi kõlarid, Ühed Majak tüüpi kõlarid ja palju muud tehnikat. Aga need seisvad kenasti keldris. S-30 paneks järgi küll, head häält teevad, kuid ühel on kõrgsagedus läbi ning pole nende jaoks võimendit ka. Eks tulevikus, kui aega peab midagi paremat vaatama.
Vasta
#11

Tehnics SUV300 + 2x Radiotehnika S90 ning Luxor Power 3002 (üks pisike vidin katki, kuulamist ei sega) + Radiotehnika 6AC-2. Olemas ka Raadiotehnika võimlendi U-101, oli enne Tehnics´it kasutusel, nii aastani 2000.
Vasta
#12

(elektrikitarr-> ) arvuti-> odüsei-y-010 võimendi -> radiotehnika S-90.
Kärab päris hästi... kidra mängides saab kontserdielamuse kätte. Peale 20 minutit keevitamist sain kahjuks jagu ühe S-90-ne filtrist(?), elemendid korras, aga heli ei tule enam läbi...
Vasta
#13

Gah. Vastik on aga hetkel kasutan alla tuhandekroonise Philips makki ja pole viitsinud hakata arvutist lasta midagi. Mingilmääral audiofiil aga alati tegemist jätkub muu värgiga elus... Eluruum kitsas ka. Olemas on tegelikult üsna normaalsed aparaadid. NAD 3020B võimendi, Thorens LP-keerutaja, Onkyo cd ja prantsuse Cabasse kõlarid. Kuigi kõik nüüd juba vanatehnika 80-90ndatest.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#14

http://img242.imageshack.us/my.php?image=makkvw2.jpg
Tahaks teada mis kõlarid on, kusagil on manuaal ka, aga ma ei suuda seda üles leida. Grammofon on igatahes Radiotehnika oma, ilma manuaalita, võimul see-eest on manuaal olemas ja ma isegi tean kus see on Smile
neid ülemisi kasutan maal peamiselt, kodus arvutil on Logitech x230 kõlarid ja Philipsi makk.

Maamees linnast.
Vasta
#15

Kui kellelgi on üle miskine radiotehnika võimendi või muu odavamapoolne koduvõimendi mis ka töötab võiks mulle pakkuda. Radiothnika saviplaadimängijat kahjuks ei suuda tavaline lääne muusikakeskus ära toita.
5022890 Lauri

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#16

Häid juhuseid tuleb ikka ette.
Nimelt õnnestus kuu aega tagasi omandada Radiotehnika stereokeskus aastast 1988, mis oli uus, ehk siis kordagi kasutamata. Oli kuulunud ühele väliseestlasele(?). Olemas olid kõik manuaalid, elektriskeemid, pakendid. Tuksub päris hästi.
Vasta
#17

Hommik Kirjutas:Häid juhuseid tuleb ikka ette.
Nimelt õnnestus kuu aega tagasi omandada Radiotehnika stereokeskus aastast 1988, mis oli uus, ehk siis kordagi kasutamata. Oli kuulunud ühele väliseestlasele(?). Olemas olid kõik manuaalid, elektriskeemid, pakendid. Tuksub päris hästi.

Kadestan natuke, et päris uue saidRolleyes Äkki oskad ka täpsemaid nimetusi tuua, mis võimendi ja kõlaridWink
Vasta
#18

-AsjaPulk- Kirjutas:[quote=Hommik]
Äkki oskad ka täpsemaid nimetusi tuua, mis võimendi ja kõlaridWink
Ikka.
Komplekti kuulusid:
Võimendi: U-7101 (mai 1988)
tuuner: T-101 (nov. 1987)
vinüül: Arija 102 ( dets 1988)
kõlarid: S30V (apr. 1988)

1. tähelepanek: kaasasolev dokumentatsioon on tõepoolest soliidne - kokku 12 brošüürikest. Iga komponendi kohta on 3 allkirja: koostaja, reguleerija ja veel üks. See on märk, et Radiotehnika näol on tegu isegi olusid arvestades kvaliteettoodanguga.

2. tähelepanek: plaadimängijale ei ole ilmselt pikk seismine hästi mõjunud - tööle ta igal juhul ei läinud. Kas on tegu tehase praagiga või seismisest tingitud elektroonikadetailide omaduste muutumisega, ei oska öelda. Kahjuks on aga garantiiaeg lootusetult mööda läinud...
Vasta
#19

Minu tehnika:
[Pilt: booth.jpg]
Vasta
#20

Ahjaa, seda ka, et Vene tehnika on väga harvade eranditega täielik rämps - kui näiteks 20 aastat vana NADi võimendi võid eBayst osta, seina torgata ja kohe töötab, siis igasugu Vene tehnika puhul pead enne ostmist elektroonikainseneriks õppima. Ja heli on ka siis kole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne