muti peletaja

ma lugesin ikka lõpus, et kasutas CO-d lihtsalt.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

(26-06-2013, 17:46 PM)phyl Kirjutas:  ma lugesin ikka lõpus, et kasutas CO-d lihtsalt.

Co on vingugaas, mis suht halb ja mida pudelisse ei topita. Co2 aga on coca-cola ja keevituse sõber.

Copy-paste kusagilt:

Vingugaas ehk süsinikmonooksiid ehk süsinikmonoksiid ehk süsinikoksiid
(CO) on süsivesinike mittetäieliku põlemise käigus tekkiv mürgine gaas.

Põlemine on keemiline reaktsioon kütuse ja hapniku vahel, mis vabastab energiat soojusena ja mõnikord ka valgusena.
Kui kütus põleb, siis lagunevad tema molekulid aatomiteks, mis ühinedes
hapnikuga moodustavad teistsuguseid molekule. Suurem enamus kütteainetest on süsivesinikud, nagu metaan CH4. Süsivesikud saavad põleda õhus, kus on umbes 21 % hapnikku. Kui põlemine on täielik, siis on saadusteks gaasiline süsinikdioksiid CO2 ja veeaur H2O.

Vingugaas tekib põlemisel hapnikuvaeses keskkonnas. Sel juhul ei ole piisavalt hapnikumolekule, et saaks tekkida süsinikdioksiid (CO2) ja nii tekibki rohkesti vingugaasi, mille molekuli tekkeks on vaja hapnikku kaks korda vähem.

E: Ma tegelikult ei ole kindel, et co'ga keevitada ei anna. Peaks proovima Smile Äkki isegi annab.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(27-06-2013, 00:55 AM)viplala Kirjutas:  E: Ma tegelikult ei ole kindel, et co'ga keevitada ei anna. Peaks proovima Smile Äkki isegi annab.
Pakun, et sul tekib siis tore tulelont keevituskäpa ümber, kui CO õhust hapnikku haarates CO2-ks põleb. Õigupoolest ongi valida põletushaavade ja vingumürgituse vahel.
Aga teemasse tagasi tulles - vingugaas peaks mutionu veel kiiremini "ära kutsuma" kui CO2, mis ainult lämmatab.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mutiküttimisteema na vaikseks jäänud-kas kõik mutid gaasitatud ja õhatud või on loobutud sellest,eile oli sellesügise esimene elumärk,et nad on ikka olemas.Panin ameeriklase püügile ja tunni möödudes oli pedaal püsti ja elukas käes.Ehk ilmub mõni kavalam loom ehk saab ka lubatud vidio tehtud,nii lolli looma puhul polnud midagi vilmidagi.
Vasta

http://baltichunter.ee/pood/images/mutilW2.jpg
Kas sellise viguriga on keegi üritanud? Kas on mõtet osta?
Vasta

(17-08-2013, 22:02 PM)meli666 Kirjutas:  Ma siin olen ikka aeda häda nummer ühte täpselt auku teinud. No lõhn peaks ikka olemas olema.
Räige pohmaka häda nr. 2 peaks teoorias töötama. Ise pole proovinud, aga kel huvi, soovitan katsetada ja tulemustest teada anda. Muidugi, kas muttidest vabanemise nimel nüüd lausa alkohoolikuks tasub hakata, aga küllap küla pealt kellegi ikka leiab, kes pudeli õlle eest on hea meelega nõus igal hommikul mutte kiusama tulema Big Grin.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Vean parmud oma aeda sitale, TÄNAN EI! Big Grin Las olla parem need väikse karvased tiblad, nende ülesaetud hunnikud ei haise vähemalt.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Isand Tift kasutab CO2 -te. Tavaline keevitusgaas, aga ilma lisanditeta.
Üldiselt mõjub hästi, On paar reeglit - gaasitada tuleb igasse auku - muidu ühte lased ja mingi osa jääb gaasitamata ning maaalune võib pääseda. Parem on gaasitada pärast vihma - siis on maapind tihedam, vett täis ja gaas ei lendu nii kergesti.
Olen suve jooksul veel kaks ballooni tühjaks susistanud - paaris kohas on suht kangekaelsed tegelased... Peamine lahing tuleb aga sügisel, parim on enne lume tulekut. Hilisüsigel näeme, raisk, rotid!Cool


Vasta

Sügis ongi mutiküti kõige igavam aeg,sest liikumas on vist noored lollikesed.Eile homikkul oli jälle üks elumärk ja poole tunnipärast oli pedaal üleval ja (liha pajas).Pole mingit põnevust,nagu 35 aastat kestnud abielu,tead kõik sõnad ja tegemised ette.
Vasta

(17-08-2013, 20:30 PM)sass Kirjutas:  http://baltichunter.ee/pood/images/mutilW2.jpg
Kas sellise viguriga on keegi üritanud? Kas on mõtet osta?

Ma hankisin nädal tagasi selle viguri,töötab küll,kui rahakott kannatab siis soovitan 2tk osta,siis saab kiiremini mutidest lahti.

Mul on esimesed paugud ära käinudSmile

On keegi muttide hingeelu uurinud? mitmekesi nad karjas elavad jne?
Vasta

Kas Sul mügrisid ka on ja kas mõne kätte ka oled saanud? Minul mutte ei ole, ainult mügrid.

(26-09-2013, 18:50 PM)volvo Kirjutas:  
(17-08-2013, 20:30 PM)sass Kirjutas:  http://baltichunter.ee/pood/images/mutilW2.jpg
Kas sellise viguriga on keegi üritanud? Kas on mõtet osta?

Ma hankisin nädal tagasi selle viguri,töötab küll,kui rahakott kannatab siis soovitan 2tk osta,siis saab kiiremini mutidest lahti.

Mul on esimesed paugud ära käinudSmile
Vasta

Mügri jaoks on mügrilõks ja söödaks porgand või midagi muud maitsvat,aitavad ka sinised kuulid aianduspoest.Mul on kass selleks tarbeks,ise ta neid ei söö,aga tassib trepile,et saaks preemiat nähtud vaeva eest.Mutt pidi ka mügripopulatsiooni hoidma kontrolli all.
Vasta

Mügrisid ei ole,ainult mutid on

(26-09-2013, 19:16 PM)sass Kirjutas:  Kas Sul mügrisid ka on ja kas mõne kätte ka oled saanud? Minul mutte ei ole, ainult mügrid.

(26-09-2013, 18:50 PM)volvo Kirjutas:  
(17-08-2013, 20:30 PM)sass Kirjutas:  http://baltichunter.ee/pood/images/mutilW2.jpg
Kas sellise viguriga on keegi üritanud? Kas on mõtet osta?

Ma hankisin nädal tagasi selle viguri,töötab küll,kui rahakott kannatab siis soovitan 2tk osta,siis saab kiiremini mutidest lahti.

Mul on esimesed paugud ära käinudSmile
Vasta

Mul tegid mügrid suvel pahandust. Naine hakkas üheltmaalt peenrast näritud porgandijuppe leidma. Pealt ilus ja sile porgand, pealsed rohelised, aga all - netu! Ainult "kabenupp" pealsete küljes. Porgandipeenra ümber oli 5-6 avarat käiku. Ostsin ehituspoest siniseid kuubikuid, ekstra mügri jaoks. Pistsin igasse käiku ühe kuubiku ja oligi sügiseni rahu majas.
Aga nüüd küsimus - kas tuleks maa selles kohas läbi sõeluda ja "kasutamata" mürgikuubikud välja otsida? Järgmine aasta endale sisse süüa ei tahaks... Rolleyes Osa neist on arvatavasti teadmata suunas minema veetud, ilmselt kompostihunnikusse, kuhu mügridele näikse meeldivat pesa teha. Ka see materjal läheb mingi aeg uuesti taimedele väetiseks. Mis juhtub kui mõned kuubikud sinna sisse on sattunud? Kas lagunevad mingi aja jooksul ära või "tapab majas ja aias" edasi?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(18-08-2013, 21:27 PM)Tift Kirjutas:  Isand Tift kasutab CO2 -te. Tavaline keevitusgaas, aga ilma lisanditeta.
Üldiselt mõjub hästi, On paar reeglit - gaasitada tuleb igasse auku - muidu ühte lased ja mingi osa jääb gaasitamata ning maaalune võib pääseda. Parem on gaasitada pärast vihma - siis on maapind tihedam, vett täis ja gaas ei lendu nii kergesti.
Olen suve jooksul veel kaks ballooni tühjaks susistanud - paaris kohas on suht kangekaelsed tegelased... Peamine lahing tuleb aga sügisel, parim on enne lume tulekut. Hilisüsigel näeme, raisk, rotid!Cool

Mõtle, mis siis veel saaks, kui sellele gaasitoredusele tikku ka näitaks, mutid õpiksid sedasi lendamaSmile
Mul möödusid kevad ja suvi muttide osas kenasti. Paar-kom hunnikut kerkis krundi servale, aga muidu jäivad ikka viisakalt naabritädide kruntidele ja minu muru jäi rikkumata.
Vasta

(26-09-2013, 19:45 PM)ahtos Kirjutas:  Mügri jaoks on mügrilõks ja söödaks porgand või midagi muud maitsvat,aitavad ka sinised kuulid aianduspoest.

Oleks ma seda teadnud, oleks juba ammu kõik mügrid kinni püüdnud. Tegelikult, tõsisemalt võttes ei ole sellst porgandist ja lõksust kasu, käike on kõik kohad täis ja ei tule need tõprad porgandit lõksust võtma. Maja on 15 meetrit kraavist, terve kallas on ära uuristatud. Viimasel kahel aastal on asi eriti hulluks läinud. Mutilõksuga ei ole ühtegi kätte saanud (küll aga mitu mutti), näpitsatega sama lugu. Karbiiti ja igasugu muud solki olen aukudesse ajanud , see ei mõju. Need sinised kuulikesed ei mõju absoluutselt. Naabrite koer enne tuhnis maa sees ja sai mõne kätte, nüüd on vist vanaks jäänud ja ei viitsi enam. Võibolla peab mingi eriline porgand olema või on selle lõksuga mingi trikk, minul ei ole igatahes õnnestunud mitte ühtegi mügri kätte saada.
Vasta

Olin minagi mõni aasta tagasi mügridega hädas, terve tiigikallas oli pesasid täis, ei aidanud lõksude panek ega mürgikuulid. Abi sain siis, kui tiigi puhastamine ette sai võetud. Pesasid koos toiduvarudega lendas igasse ilmakaarde. Pärast oli tükk aega vaikus, siis hakkasid tagasi ilmuma -
kuniks naaber soovitas mitte aiamaal ja tiigi läheduses mutte ära hävitada. Kannatasin siis paar aastat vapralt mullahunnikuid ja, uskuge või mitte, mügride populatsioon hakkas kahanema.
Praegu on olukord selline, et kui mutid väga ülbeks lähevad, siis püüan mõne kinni aga muidu lasen neid toimetada. Porgandeid pole paaril aastal igatahes
rohkem näksimas käidud, kabet sai viimati õllekorkidega mängitudBig Grin
Vasta

(22-11-2013, 00:39 AM)meli666 Kirjutas:  ... ega mulle see püssirohumasinaga majandamine nagu meeltmööda enda ohutuse mõttes ei ole. Tea mis juhtub, kui hakkad silmaga asja uurima, päästikuid näperdama ja üks jumakas ära käib.
Tsiteerin: "Tatikale keelati politsei poolt kõvasti edaspidi kardetavate rohtudega mängida. Ta toetas ennast sestsaadik suuremalt jaolt auru ja elektriväe peale..."
Mälu värskendamiseks link: https://www.youtube.com/watch?v=LdU1wpQhDhY
tsitaat algab 4:37
Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(22-11-2013, 00:39 AM)meli666 Kirjutas:  Peas muudkui keerleb mõte pikemat aega selle lõksu suunas.
Maksab teine omajagu.
Mole trap W2 [Mutilõks W2]
[Pilt: attachment.php?thumbnail=45855.jpg]

sai ostetud 2tk, üks august ühele poole käiku ja teine teisele poole.
aga ei ühtegi pauku, mööda trügitakse kõrvalt.
panin piduriks vaia taha, et eest ära ei lükataks, ei midagi.

kus ma tean kas on Mügrid ?
hunnikud on hästi tihedalt u 50-200cm vahedega ja 20-30tk puntras.
kraav ja lomp 25m kaugusel.

eks proovin siniste kuulidega.

(o\_!_/o) VW Beetle "Põrnikas" 1300 '66 ja 1302 '71 1.3
Ostan: VW Hipibuss T2 Transporter
Vasta

Pole millegist vidiot teha-loomad on otsas ja külapealt pole piisavat stiimulit ka tulnudBig Grin.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne