03.09.2006 Ikskiles (Ükskülas) Lätis - vanatehnika laat
#21

No sellele viimasele väitele julgeks ma küll vastu vaielda aga no mis ütleja mina olen Smile
Vasta
#22

>Asp irvitab ja rohkem ei kommenteeri<

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#23

OK, jätame selle relvade teema, sorry et suud paotasin (lihtsalt Kurtna üritusega võrdluseks).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#24

minul ei ole deaktiveeritud relvade vastu midagi, küll mina olen laskemoona vastu.
ei taha olla selle pantvang et mõned debiilikud tassivad rahvarohketele üritustele mürske, miine, granaate ja muu kraami. Ja 100 tühjade kestade hulgast kindlasti leidub ka mitu millel on aine sees. Kord elus ka tühi püss tulistab ning mulle ei meeldi seda. Siinkohal hea meelega näeks et KAPO sõidaks sisse selle seltskonnale täiega.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#25

OK, nüüd lõpetame tõesti relvateema ära. Ehk kõik täiendavad relvateemalised postitused siin saavad armutult kustutet.

Arutagem parem, milliste huvitavate sõidukite detaile seal liikus. Mina kohtasin seal nt aastaarvu 1952 kandnud GAZ-51 spidomeetrit (odorida ülalpool spidovõlli).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#26

Keegi juunikuisest üritusest teab midagi täpsemat? Nagu ma aru saan siis 3. juunil.
Huvitab täpsemalt kauplemistasu suurus.
Ei suuda mujalt infot välja kaevata.
Vasta
#27

Vanasti oli 2 kohalkku raha ... plus veel miskid pudinad iga persooni eest.

Dad.
Edit: Laat on ALATI juuni ja septembri esimesel pühapäeval ... ja nii juba mitukümmend(30 vist) aastat.
Vasta
#28

2006? Kas aastaarvuna miite 2007-t mõeldud?Vastasel korral on sinnaläinud ka arvatavasti juba tagasi....
Vasta
#29

Üritus nähtud, igasuguseid (mittevajalikke) kolinaid-pudinaid soetatud kahh veidi. Üldiselt kraami ikka veidi oli, osade hinnad Eesti omadest allpool, osade hinnad ülalpool.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#30

Sel nädalavahetusel siis laat tulekul.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#31

heikson Kirjutas:Sel nädalavahetusel siis laat tulekul.

On, ja tõsistel huvilistel oleks mõistlik kell 6-7 hommikul kohal olla. Selleks on kaks võimalust:

a) ohverdada öö ja hakata kesköö paiku Eestist liikuma;
b) minna Lätti varem ja veeta öö vastu pühapäeva miskis Läti hotellis, soovitavalt mitte üle 150 km kaugusel Ükskülast.

Mina eelistan varianti b) nagu kevadelgi Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#32

Õhtul siis start Läti poole, kellaaeg selgub lähiajal. Plaan sõita öösel lähikonda ja ilmselt magada mõni tund autos.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#33

stardime 1.30 öösel Laagrist sinnapoole.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#34

Sai siis ära käidud. Kohapeal oli kuulda loomulikult palju eesti keelt, oli nii müüjaid kui ostjaid siitpoolt piiri kohale tulnud. Kauba valik enamvähem sama mis Kurtnal . Antiigimüüjaid oli õnneks siiski palju vähem. Miskit pudi-padi ostsime kah, et mitte tühjade kätega ära tulla. Kehv ilm muidugi ajas kiiresti koju tagasi. Kokkuvõtteks tore Vanatehnika Üritus oli.

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#35

heikson Kirjutas:Antiigimüüjaid oli õnneks siiski palju vähem. Miskit pudi-padi ostsime kah, et mitte tühjade kätega ära tulla. Kehv ilm muidugi ajas kiiresti koju tagasi. Kokkuvõtteks tore Vanatehnika Üritus oli.

Vihmale läks ju alles miski enne 9-t? Mina olin kella 6 ajal kohal ja kella 6 ja 8 vahel oli üsna rahulik - müüjad olid enamik kohal väärt kaubaga, uudistaja-rahvast aga palju vähem ning oli üsna rahulik vaadata ning sisseoste teha.

Pudi-padi ostsin ka igasugust - kuid siiski väärtuslikku, mida ma saan oma kollektsiooni juures kasutada. Hinnad olid seinast seina nagu Kurtnaski. Paar asja jäi kirve tõttu ka ostmata...

Antiigimüüjaid oli siiski üsna palju (võrreldes nt 7 aasta taguse Üksküla laadaga), samuti ka militaari müüjaid. Tõelist vanasõidukikola on kahjuks küll aasta-aastalt tasapisi vähemaks jäänud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#36

Tervitus.Vanatehnika laadal käidud,minule meeldis sai vanakraami müüjatelt üht-teist ka soetatud.
Rõõmsad laadalised Eestist väärt kraami autosse peitmas-vaadake poiste muhelevaid vuntse....
http://nagi.ee/photos/ostapri/2052113/in-set/36893/
Minu lemmikud DODGE 1919 a. hinnaga 11000- LAT.
http://nagi.ee/photos/ostapri/2052249/in-set/36893/
ja TRIUMPH SPITFIRE 1979 a. hinnaga 5700-EUR.
http://nagi.ee/photos/ostapri/2052127/in-set/36893/
Ikskiles on relvakolektsionääride paradiis....
http://nagi.ee/photos/ostapri/2052253/in-set/36893/
Laadaga igatirahul.
Vasta
#37

Relvakollektsionääride paradiisi aitasid sisustada ka eestimaalastest müüjad kelle kauba pilt eelnevalt üleval ongi vist.
Dodge oli jah jube nunnu. Lätlastel käib juba mitmendat aastat liin, et tellitakse USA-st neti teel masin, makstakse kinni ja oodatakse, kuni kohale tuuakse....ja müüki!
Tore üritus, aga ega saada midagi nagu eriti polnud nagu tavaliselt viimasel ajal. Muidugi kui mina kohale jõudsin, siis tublimad laadalised juba magasid ja see vihm ja napi ühe ringi saigi peale tehtud, kella 10-st juba hakkasime tagasi sättima. Läksime 3-e tunniga ja tulime tagasi 12 tundi!Toungue
Vasta
#38

Dodge müüja kuulutstetahvlil on ka üks mersu räbal, ega juhuslikult keegi selle kohta täpsemalt ei uurinud? Seisukord, komplektsus ja hind?

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne