kummaline kohtumine liikluspolitseiga
#1

Täna hommikul oli mul kummaline kohtumine liikluspolitseiga.

Sõitsin Lasnamäe kanalit mööda Tallinna kesklinna suunas. Peale Mustakivi vöötrada ja jalakäijate ülelaskmist sai vaikselt üles kiirendatud ning kuna mitmerajaline tee oli pikalt väga tühi (varahommik enam polnud), siis läks seier veidi üle lubatud 70...

Ühel hetkel keeras mulle äärmiselt rajalt taha üks politseiauto ning panin "värvimuusika" peale. Väike pilt spidole ja mul oli selge, et põhjuseks oli minu LEga vastuolus olev sõidukiirus.

Peale tavalist lubade kontrolli küsis politseinik, kas ma spidomeetrit ka vaatan. Mida mul muud vastata oli, kui et tavaliselt ikka vaatan, aga seekord kahjuks vast liialt harva. Tema ütles, et minul oli lubatud 70 asemel 83 km/h. Ning lisas seejärel, et minusugused liiklushuligaanid tuleks liiklusest eemaldada ning aastaks ilma juhilubadeta jalameheks jätta. Ning siis minu üllatuseks... ulatas mulle load tagasi ja sõitis minema!

Ma ei saa senini aru kolmest asjast:

1. Miks politsei mulle kui ilmselgele LE rikkujale (+13 km/h üle) väärteoprotokolli ei koostanud? Ma olen saanud aastaid tagasi ka 50 tsoonis 59ga sõites trahvi... Kuna ta mu kinni pidas ja minu kiirus tal teada oli, pidi see tal ju sõitvast autost olema ära mõõdetud...

2. Millega ma teenisin ära politseiniku pahameele, et ta mind sõimas liiklushuligaaniks ning leidis, et +13 km/h kiiremini sõitmine on väärt aastaks lubadeta jätmist? Kuigi ma üldiselt pooldan eeskirjade järgi sõitmist, on sellise ületamise eest aastaks jalameheks jätmine (pealegi tühjal mitmerajalisel teel ja konstantselt vasakpoolsel rajal) minu arvates vast ehk veidi liiga karm karistus, kui eelnevaid rikkumisi ka pole?

3. Kas politseinik kui järelevalveametnik üldse võib oma töökohustusi täites avaldada oma arvamusi karistuste suuruse osas?

Igatahes mul oleks parem tunne olnud, kui ma oleksin saanud oma tähelepanematuse eest LEle vastava karistuse, kuid ilma kommentaarideta... Eks edaspidi sõidan siis rangelt LE kohaselt...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Oles sa Türil nii teinud,siis oleks sulle kindlasti "ära tehtud" ja loomulikult veel veidi mõnitatud ka(see Türi politseile kombeks). Ja muide mõnedes kohtades arvab politsei,et talle on kõik lubatud nt. inimeste märjaks pritsimine,kinnipeetud autole jalaga vastu ust löömine,naisautojuhi välimuse nilbe kommenteerimine jne. nimekiri on pikk.
Vasta
#3

mesamees Kirjutas:Oles sa Türil nii teinud,siis oleks sulle kindlasti "ära tehtud" ja loomulikult veel veidi mõnitatud ka(see Türi politseile kombeks).

Pole Türi vahel trahvi saanud, kuigi olen sealkandis palju sõitnud viimase 12 aasta jooksul (valdaval enamikel kordadel vast ikka LEs lubatava kiirusega). Ja üldse ei ole  ma Türi vahel ammu-ammu politseid näinud (aastat 6-10 tagasi olid nad Türi vahel alailma, st pea iga kord, kui ma sealkandis sõitsin...).

Korra on mind muidugi Türi vahel ka kinni peetud, ca 6 aastat tagasi. See juhtus öösel kella poole 3 ajal - ja mulle kihutati siis lausa sireeni ja vilkuritega mööda linna järele (väikelinna öine rahu?). Esmapilgul olin hämmingus - kiirus nagu oli normis ja omaarvates ka kõik vajalikud tuled põlesid... Peatamise järel lasti aga lausa kaks korda järjest puhuda, loodeti vast, et mul peavad öise teekäijana mingidki lõhnad juures olema. Loomulikult lõhnu ei olnud ja siis sooviti head teed... Kange tahtmine oli öelda, et kui ma pool 11 õhtul Lõuna-Lätist Dobelest tulema hakkan, ei saa ma LE kohaselt sõites parema tahtmise korral enne poolt kolme öösel Türil olla ju...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

ju politsei arvas,et sinusugust meest väike trahv asjaüle mõtlema ei pane,küll aga jääb sulle surmani meelde liiklushuligaaniks sõimamine.
Vasta
#5

Eestis on millegi pärast jäänud politseile külge ametialane alaväärsus kompleks mida siis oma klientide peal välja elatakse suvaliselt. Enamalt jaolt teadmata, et tegelikult on rahvas see kes neile tööd annab ja nende palga maksab. Kahju!

Just a man!
Vasta
#6

Ka mind on Lasnamäe kanalis üsna kummalistel motiividel varahommikusel ajal kinni peetud. Nimelt kulgesin üsna sujuvas tempos 85km/h tööbussiga ja varahommikuses hämaruses ei pannud tähele, et eespool kõrvalreas sõidab ka politseimasin, avastasin selle alles siis kui olin temast peaaegu möödunud. Kähku normeerisin kiiruse, kuid juba märkasin peeglis sähvimas värvimuusikat. Tuli siis korravalvur auto juurde, küsis kohe kõik dokumendid ja ilma pikema jututa kutsus oma autosse. Ise mõtlesin, et ju see kiirus põhjus oli. Aga olles istet võtnud, siis küsiti suht vastuvaidlemist mittesallival toonil, et kas ma viibisin just mingi aeg tagasi centrumi parklas. Eitava vastuse peale vaatasid kauboid otsa üksteisele, siis mõeldi natuke ja üks mühatas midagi, et "no ok, ma ei tea, puhu siis vähemalt või midagi" puhusin ära ja seejärel sooviti head teed ilma pikema jututa. Ju nad kedagi teist otsisid ilmselt...
Vasta
#7

Mingi kampaania on. Kooli alguse puhul vms. Kuskilt jäi kõrvu, et 'tänavatele on aetud' ka need politseinikud, kes muidu 'kontoriseinte vahel oma tööd teevad'.
Võibolla need viimased on siis mingite muude käitumisnormidega harjunud oma 'kontoriseinte vahel' :)

muidu need, kes nö igapäevaselt tänavail liikumas ja rahvast puhutamas, on küll küllalt viisaka olemisega, vähemalt minu kogemusil.
Vasta
#8

kalevpoeg Kirjutas:Eestis on millegi pärast jäänud politseile külge ametialane alaväärsus kompleks mida siis oma klientide peal välja elatakse suvaliselt. Enamalt jaolt teadmata, et tegelikult on rahvas see kes neile tööd annab ja nende palga maksab. Kahju!
Mina isiklikult olen tähele pannud,et politseisse lähevad just need kes on nooruspõlves teiste peksukotid olnud,mul endal paar nn.tuttavat kes varem olid täitsa normaalsed aga nüüd kui on politseinikud,siis pannakse kohe täie rauaga.Olen seda omal nahal tunda saanud,kuigi ma ise pole neid varasemaid peksukotte kunagi varem mitte kuidagi moodi tülitanud.
Vasta
#9

ma arvan et põhjuseks on see, et sinu kiirus ei olnud nõuetekohaselt fikseeritud.

Muide täna nägin kui eravärvides politseiauto pidas kinni ühe volkari Kino Kosmose juures - ülbikule oli vist üllatuseks, tükk maad pole peatunud, enne seda kui aru sai. Respekt. (Ärge auto margi ja värvi küsige mu käest, ei hakka liiklushuligaanide elu lihtsamaks tehaSmile)

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#10

mesamees Kirjutas:[quote=kalevpoeg]
Eestis on millegi pärast jäänud politseile külge ametialane alaväärsus kompleks mida siis oma klientide peal välja elatakse suvaliselt. Enamalt jaolt teadmata, et tegelikult on rahvas see kes neile tööd annab ja nende palga maksab. Kahju!

Ei saa nõustuda, mul on kaks head sõpra politseinikud ning üleüldse tunnen veel päris mitut mundrikandjat. Tõsi, minu sõbrad pole liiklusmendid vaid kes uurja, kes krim. Ja nad on väga lahedad tegelased ning pole kindlasti tööl oma alaväärsuskomplekse välja elamasSmile Aga kindlasti on selliseid madalalaubalisi mente kah, kelle jaoks peamine on mölisemine ja mõnitamine ning töö alles sekundaarne.

Aga oli minulgi üks naljakas juhtum liikluspolitseiga pooleteise aasta eest. Sõber helistas teiselt poolt Märjamaad ning kurtis, et mootor kotis autol ja vaja slepis Pärnusse tagasi sõidutada, et tulgu ma appi. No läksin. Võtsin sõbra sleppi (mingi 70 kilti Pärnust) ja hakkasime tulema. Tee peal mitmes kohas anti vastutulijate poolt tuledega märku, et patrull ees. Võtsin hoo 70 peale (mu arvates oli see õige pukseerimiskiirus), nii lasin ka patrullist mööda. Veidi aja  sõitis sama patrullauto mööda ja veel mõni kilt eemal oli jälle radariga tee ääresSmile, jälle mina 70-ga rahulikult mööda. Ka kolmas kord kordus sama- politseinikud sõitsid mööda ning jäid tee äärde passima, minu poolt kordus see, mis ennegi. No Pärnu oli aint 20 kildi kaugusel lõpuks, kui see politseiauto lõpuks pikemalt sappa võttis ja vilkuritega meid kinni pidas. Järgnes pikem tiraad sellest, mis on õige pukseerimiskiirus, ma muidugi väitsin ikka oma 70-tSmile Lõpuks politseiametnik luges LE-st mulle õige koha ette ning olin sunnitud tema jutu õigsust tunnistama. Seejärel pöördus härra oma autos olevate kaasliiklejate poole, kes olid veel neli politseinikku, neist kaks naised ning kõik olid sellised keskealised. Uuriti kõigepealt, mis kandi poisid oleme, siis küsis meid pinninud pollar kolleegidelt, mis poistega ette võttaSmile Lepiti kokku lõpuks, et piisab noomimisest, kui edaspidi korralikud olemeBig Grin Vot selline lugu siis.

PS: kaks päeva hiljem nägin sama politsei- Subarut Pärnu Politseiprefi aias seismas, tagumine ots mõnuga sisse sõidetud. No natuke hea meel oli ikkaSmile
Vasta
#11

Ärge otsige loogikat sealt, kus seda pole. Politseinik peaks idee kohaselt olema ühiskonna respekteeritud liige, aga oma käitumisega suudavad nad endale ka korralike liiklejate silmis vee peale tõmmata. Populaarne oleks süüdistada nende madalaid palkasid, aga ma arvan et probleemi põhjused on pigem asutuse üldises kultuuris.
Vasta
#12

Kinni peetud Lasnamäe kanalis lihtsalt selle pärast ,et sõitsin talwel lahtise aknaga.Nad olid wäga pettunud kui awastasid ,et ma kaine olen.Eelmisel suwel saadeti koleeg oma LKW Jänedal kordusülewaatusele selle eest ,et wastutulijatele tulesid wilgutas.Põhjus lihtne :Teie autol sõidu ajal tuled wilguwad.Ja weel üks tähelepanek.Ärge kunagi pollariga waidlema hakake.Aastaid tagasi peeti mind kinni Ares.Kõik oli korras ainult politsei arwates oli number must.Õnnetuseks oli mu kaasreisija wedi napsune ja seepärast wäge täis.Ta juhtis pollarite tähelepanu nende enda numbrimargi wälimusele(see oli mitte just kõige loetavam) aga tänu sellele sain ma laksu tulekustuti ,apteegi ja ohukolmnurga puudumise eest.
Vasta
#13

Coger Kirjutas:PS: kaks päeva hiljem nägin sama politsei- Subarut Pärnu Politseiprefi aias seismas, tagumine ots mõnuga sisse sõidetud. No natuke hea meel oli ikkaSmile
See ajab küll naerma Big Grin
Vasta
#14

Valdo, kas tohib küsida, mis autoga kulgesid?
Vasta
#15

mesamees Kirjutas:
kalevpoeg Kirjutas:Eestis on millegi pärast jäänud politseile külge ametialane alaväärsus kompleks mida siis oma klientide peal välja elatakse suvaliselt. Enamalt jaolt teadmata, et tegelikult on rahvas see kes neile tööd annab ja nende palga maksab. Kahju!
Mina isiklikult olen tähele pannud,et politseisse lähevad just need kes on nooruspõlves teiste peksukotid olnud...

Ega see tegelikult päris nii ei ole küll. Olen elu jooksul palju trahvida saanud, nii meil kui mujal. Eesti pol. on üks korrektsemaid ja viisakamaid. On muidugi olnud juhus(eid) kus täiesti plaanitäiteks maha korjatakse 4 autot järjest väitega: ei andnud teed jalakäijale ülekäigurajal, aga see selleks.
Kui ise ei vaidle ilmselgete rikkumiste üle, üritad viisakat joont hoida jms siis vastatakse sulle samaga.
paar head sõpra politseis tööl ja peab ütlema et igast vaatest asjalikud, nii üldharituselt, mõtlemisvõimelt jms. Hetkel koos kod. politseinikega vaja teatud kohtades lagastajatega võidelda, reide korraldada ja eeltsiteeritud lõigud tunduvad väga...


Vasta
#16

Jesper Kirjutas:Ärge otsige loogikat sealt, kus seda pole. Politseinik peaks idee kohaselt olema ühiskonna respekteeritud liige, aga oma käitumisega suudavad nad endale ka korralike liiklejate silmis vee peale tõmmata. Populaarne oleks süüdistada nende madalaid palkasid, aga ma arvan et probleemi põhjused on pigem asutuse üldises kultuuris.

Täielikult ei nõustu. Pigem ütleks ma, et üksikud rämpspolitseinikud suudavad kogu institutsiooni maine alla viia.

Kuigi minuarvates mädaneb see kala peast... praegune siseminister on vist mõttetuim mees, kes meil kunagi selles ametis olnud on.
Nõiajaht altkäemaksupolitseinikele tekitas tõsise heade inspektorite puuduse just liikluspolitseis. Vaikne juurimine ja töötavate ametnike korralekutsumine olnuks tunduvalt õigem, praeguseks aga on enamik häid liikluspolitseinikke (kes küll varem teatud tingimuste juures olid valmis asjale ametlikku käiku mitte andma) läinud parematele jahimaadele.

Ja nii ongi ülemused sunnitud paremate puudusel kontorirotid kampaania käigus tänavatele saatma, mis ametkonna mainet kindlasti ei paranda.
Vasta
#17

nii kurb kui ka see pole, käitumishälbetega inimeste osakaal politseinike hulgas on suurem kui keskmiselt ühiskonnasSad
Respekt kõikidele viisakatele ja ausatele politsei töötajatele.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#18

zazik Kirjutas:Täielikult ei nõustu. Pigem ütleks ma, et üksikud rämpspolitseinikud suudavad kogu institutsiooni maine alla viia.

Jah, ma arvasin seni samamoodi, et pole hullu midagi, kuni paar korda järjest idiootide otsa sattusin - nüüd arvan ma, et nende ametis on tõsisemaid probleeme kui üksikud rumalad ametnikud. Liikluseeskirju täidan muidugi põhimõtte pärast edasi korralikult.

Ma ise töötan samuti siseministri haldusalas, töötasin ka eelmise ministri ajal ning ei tunne, et ministri isik kuidagi minu või mu kolleegide suhtumist töösse mõjutaks. Kala mädaneb küll peast, aga see pea on kuskil madalamal.

Kas veel keegi peale minu pani tähele, et autovarguste hulk vähenes hüppeliselt pärast vastava politseiüksuse juhi vahetumist? Narkoüksuse endine juht imetleb vist endiselt rootsi kardinaid. Tõesti mainekas organisatsioon.

Altkäemaksu vastu võttev politseinik on minu arvates 100% rämpsinimene, seega on see puhastus samm õiges suunas. Jätkuks nüüd ainult hoogu selleks, et asemele kasvatada põlvkond politseinikke, kelle isiksus tekitab seaduste vastu respekti ka ilma hiiglaslike trahvideta.
Vasta
#19

Hea mitu aastat tagasi õnnestus saada trahv peaaegu koduväravas.
Talv,juba hommikul kiskus tormiks,üksnes juba mõte et pean sellise tuisuga Jõgevalt Tartu kaudu Tallinna ja tagasi sõitma,ajas külmavärinad peale.
Tartu sain hõlpsalt,sealt naine pardale ja Tallinna poole minema.
Lumesadu ja tuisk läheb nii tugevaks et ajuti on selline tunne nagu
sõidaks käsikaudu.Mõnes kohas oli näha kraavisõitnud masinaid.
Naine vahib aga kella,kas ta ikka laevale jõuab.
Huh,lõpuks Tallinn,jõudsime.Naine laevale saadetud,hakkan tagasi sõitma.
Lumesadu ja tuisk ei mõtlegi järgi anda.Jõuan siis mina lõpuks Jõgeva
juurde,pööran peamaanteelt linna sisse ja seal sau ees.
Väljas koerailm,nemad passivad.Egas midagi,pidasin kinni,teie dokumendid
j.n.e.Dokumente ei taheta tagasi anda,kutsuvad oma autosse.
Põhjus:numbritule ÜKS pirn ei põle.
Jumal appi ei tulnud ja nii saingi mina esimese trahvi 200 krooni.
Koduni jäi 500 meetrit...

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#20

Jesper Kirjutas:Altkäemaksu vastu võttev politseinik on minu arvates 100% rämpsinimene, seega on see puhastus samm õiges suunas. Jätkuks nüüd ainult hoogu selleks, et asemele kasvatada põlvkond politseinikke, kelle isiksus tekitab seaduste vastu respekti ka ilma hiiglaslike trahvideta.

Rämpsinimene või mitte, aga vähemalt oli kompetentne inimene tegemas oma tööd. Võttis vahest oma ümbriku vastu aga liiklusoht oli selleks korraks siiski kõrvaldatud (usun, et valdav enamik võttis näiteks roolijoodikult selle raha vastu, aga edasi sõita ei lubanud. Tean ka ühte konkreetset juhtu). See kes peale altkäemaksu andmist edasi kihutas, oleks kihutanud ka peale trahvi.

Võitlema pidi altkäemaksu vastu loomulikult, aga kõik politseinikud korraga lahti lasta või puuri panna oli igaljuhul vale tegu. Piisanuks kasvõi n.ö. tingimisi karistusest, kuid inimesed ametisse edasi jätta. Selliste tegude eest tagantjärgi karmilt karistamine tundub veits jabur, suuna võinuks võtta vältimaks edasisi altkäemaksujuhtumeid.

Seda nõiajahti võiks piltlikult võrrelda toolijala altsaagimisega põhjusel, et viimane ajab pinde. Pärast enam pinde ei aja, aga istuda ka ei saa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne