Jawa 559
#1

Panen siis oma ühe Jawa ka kirja: tegu siis mudeliga 559, 250 cm3 väljalaskeaastaga 1965. Kui mina ta enda omandusse sain siis oli külge poogitud 634 esihark ja elektrisüsteemist ma parem ei räägigi! nüüd olen natuke teda kohendanud ning külge pannud originaal osasid. Eks ma seda suuremalt oma lõbuks nokitsen ja ka ringi täristan(ka pikemaid otsi on ette tulnud, kui paarsada km). Hea muhe ja omapärase häälega aparaat on igatahesCool

http://www.album.ee/?o=317008651
Vasta
#2

hetkeseis [Pilt: 15193387_rSLu.jpg] [Pilt: 15193389_Zf8E.jpg] [Pilt: 15193391_sXoh.jpg] [Pilt: 15193394_Sok3.jpg] [Pilt: 15193396_vDJg.jpg]
Vasta
#3

Jupp aega möödas jälle ning pean tunnistama, et see Jawa hetkel ei sõida.
Sai nimelt mootor maha võetud ca. neli aastat tagasi kuna polnud enam niipalju jõudu, kui vaja - samas käivitus ja töötas endiselt väga hästi. Mootorist vaatas vastu purunenud ülemine kolvirõngas ning see oli rikkunud ka kolvi. Õnneks sellega need kahjud piirnesid ning uus kolb ning rõngad riiulil olemas. Samas on vaja vahetada ka kolvisõrme puks mis samuti olemas on. Olemas on ka tööriist vahetamiseks, kuid puudu on siiani reguleeritav 18mm hõõrits, mis on andnud siiani vabanduse, et pole masinat uuesti töökorda seadnud. Luban endale, et jaanipäevaks sõidab taas.
 Samas sai talvel maha võetud Jawa 354 mis kunagi varuosadeks sai toodud moor jällegi. Kunagi ostes ütles eelmine omanik, et poisid olid remontinud, kuid peale seda nad masinat käima ei saanudki mistõttu seisis ratas aastaid garaažis kuni müümiseni. Peale ostu sai vaadatud ning leitud ka mittekäivitumise põhjus - kolvid olid silindrites vahetuses. Peale kolbide õigetesse silindritesse panemist, simmerite vahetust ning süüte seadmist sai masin täiesti viisakalt tööle, kuid ohh häda - käike viskas välja. Sai siis nüüd talvel mootor uuesti maha ning käigukast lahti võetud - veaks osutus vale hammasratas käigukastis. Nimelt oli üks hammasratas hambajagu väiksem ning ka nukid juba ümarad. Sai mootor kokku ning tundub, et toimib.
Lisan väikese klipi mootori häälest.



Jätkub....
....kunagi Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne