jawa mootor
#1

peale väntvõlli vahetust ei saa kuidagi mootorit kokku.tundub et väntvõll küll takistama ei jää .ma arvan midagi käigukastis,siduri võll läks küll oma pesasse.kas kellelgi on olnud ka sama probleem?

Massides peitub jõud.
Vasta
#2

Kui tegu on 360 mootoriga, siis tuleb karteripooli enne väntvõlli kohaleasetamist kuumutada umbes 100-110 kraadini, sest vastasel korral ei mahu väntvõlli keskmine vahesein (see alumiiniumist kärakas, mis keskmise laagri ümber on) oma pessa. Hermeetilisuse tagamiseks peab see istuma karteripooltes küllaltki tihedalt.
Vasta
#3

korra sain isegi kokku aga siis ei käinud sidurivõll ringi.jah tegu on 360 mootoriga

Massides peitub jõud.
Vasta
#4

Seadepuksid panid ikka külge?
Vasta
#5

jah ikka !

Massides peitub jõud.
Vasta
#6

kui olulised on need seibid käigukastis võllide all?alguses mul neid polnud pärast proovisin seibidega ja ikka sama viga.proovisin isegi teiste mootori pooltega aga ikka ei lähe kokku.jääb üks 2cm vahe.käigukast peaks küll õieti koos olema sest võtsin joonised ja vaatasin üle.

Massides peitub jõud.
Vasta
#7

proovisin korra nii et võtsin käigukastist selle osa ära kus ketiratas otsas on .siis läks mootor kokku aga koos selle osaga küll kokku ei lähe

Massides peitub jõud.
Vasta
#8

Huvitav. Seda osa, kuhu ketiratas külge läheb (ehk siis veetavat võlli), tuleb karterite kokkupanemisel natuke edasi-tagasi pöörata, sest esimese korraga ei pruugi järgmise hammasratta nuudid õigetesse kohtadesse minna. Muidugi ma ei tea kas ka antud juhul probleem selles on.

Seibidega reguleeritakse vedava ja vahevõlli telglõtke ning need mõjutavad kogu kupatust kõige rohkem poole millimeetri ulatuses. Nii et kokkupanekul ei tohiks nende puudumine või olemasolek mingit rolli mängida.
Vasta
#9

Nüüd panin jawa360 634käigukasti sisse.Käiguplaadi jätsin jawa 360 oma.Ennäe imet ja mootor läkski kokku.Kuid hiljem avastasin et on ainult üks vedav ja vabakäik.Pärast kui olin mootori lahti lõhkunud vaatasin ,et kui käiku sisse panna ,siis lihtsalt surub alumise käigukahvli vastu siduri võlli.Ehk oskab keegi midagi selle kohta öelda.

Massides peitub jõud.
Vasta
#10

paneks ikka õige käigukasti?
Vasta
#11

Postitaja: ats97 - Täna 16:38
paneks ikka õige käigukasti?



Loe eelnev tekst läbi .Õige käigukastiga ei lähe mootor kokku.

Massides peitub jõud.
Vasta
#12

Võibolla ei lähe käigukasti alumine võll (lühem) korralikult puksidesse.
Vasta
#13

kui õige käigukastiga kokku ei lähe siis kuidas ta saab valega korralikult töötada?
Kui ikka õige kastiga kokku ei lähe siis on midagi korrast ära - viga tuleb üles otsida, mitte mingeid aretusi külge pookida! See mootor on ju ise nii lollikindlalt lihtne, et pole ju mingi mustkunst uuesti lahti võtta ja üle vaadata!
Vasta
#14

teints Kirjutas:Võibolla ei lähe käigukasti alumine võll (lühem) korralikult puksidesse.

seda olen vaadanud kindlasti läheb.

Massides peitub jõud.
Vasta
#15

ats97 Kirjutas:kui õige käigukastiga kokku ei lähe siis kuidas ta saab valega korralikult töötada?
Kui ikka õige kastiga kokku ei lähe siis on midagi korrast ära - viga tuleb üles otsida, mitte mingeid aretusi külge pookida! See mootor on ju ise nii lollikindlalt lihtne, et pole ju mingi mustkunst uuesti lahti võtta ja üle vaadata!
Õige käigukastiga mootor kokku ei lähe ,jääb mingi 2või 3 cm vahet.Muidugi oleks originaal parem.Viga ma lihtsalt ei leia.Olen vahetanud käigukahvleid võlle ja plaati ikka sama jama.Kord sain mootori kokku siis pole siduri võll liikunud.Seepärast proovisin uuema jawa käigukasti sinna.Uuema käigukastiga läks ju kokku ja siduri võll käis ka ringi.

Massides peitub jõud.
Vasta
#16

Sellest õigest käigukastist pilti saad teha?
Vasta
#17

stretch Kirjutas:Sellest õigest käigukastist pilti saad teha?

Õige käigukast on originaal 360 käigukast.Varsti panen pildid.

Massides peitub jõud.
Vasta
#18

Nüüd sain aru miks jawa 634 käigukast ei töödanud.Käigukahvlid olid valed.Ostsin käigukahvlid motokuuri kasutaja Motokas käest kes väitis ,et need on jawa käigukahvlid.Need kahvlid mis mina ostsin olid väga sarnased jawa 634omadega ainult natuke lühemad mida kahjuks alguses ei märganud Sad .Kui palju jawa634 käigukahvlid kloostrimetsa motopoes või jawa esinduses maksavad???äkki on keegi hiljuti ostnud???

Massides peitub jõud.
Vasta
#19

150 on plekkkahvlid ja 250 on valukahvlid kloostrimetsas mälu järgi
Tal on samad kahvlid mis 638lgi minuteada.
Vajadusel saan aidata 1 plekkkahvliga, kuid valukahvliga saamisega pead head "juttu" ajama...

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne