PIRAATLUS ??!!
#21

Samas, kui asja vaadata selle nurga alt, et nii lahedat albumit pole ammu juhtunud nägema kuskil... Kas hr. Regardmanil kuskil on endal ka ehk netis midagi sellist? Mitte, et ma copyda tahaks või seda soosiks, aga album oli tõesti lahe ja hea meelega imetleks, kui veel kuskil miskit sarnast oleks.
Seoses selle teemaga tekkis mul veel küsimus, et kui ma leian näiteks kuskilt netist mingi toreda lehe või albumi, kas siis linki sellele ei tohiks ka teistega jagada või siiski tohib? Pole ise eriti kursis selliste asjadega.
Samas kui me kõik oma pilte kiivalt kuskil kodus kapipõhjas või kõvaketta sügavustes hoiaksime, mis kasu neist siis oleks? (Ma ei mõtle siinkohal mingeid isiklikke mälestusi perekonnaalbumist, vaid just miskeid vanatehnika pilte näiteks) Arvan, et teema vääriks ehk lahtirääkimist, et mis käib "hea tooni" juurde ja mis mitte. Kõik ei ole siin ju mitte noored arvutihuvilised koos, kes neid asju täpselt teaks.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#22

Oh jätke,tegemist on ju (tahtmata piltide autorit kuidagi solvata) mitte kunstfotodega, vaid täiesti tavaliste fotojäädvustustega laoplatsidelt, linnaliiklusest ja täiesti tavalistest objektidest.
Formaaljuriidiliselt on tõesti, et noormees on võtnud loata võõra isiku tehtud pilte ja neid oma äranägemise järgi kokku koondanud ja süstematiseerinud, aga miskit materiaalset kasu ta pole saanud, nii et kaasust piraatluseks nimetada on vast ülereageerimine. Soliidne oleks muidugi algallikale viidata, aga tavaliselt jõutakse viitetehnika algtõdedeni kõrgkooli esimesel kursusel.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#23

Olen siinkohal küll Regardmaniga ühte meelt: teiste tehtud piltide ülesriputamiseks tuleks ikkagi piltide autorilt luba küsida; kindlasti poleks Regardmanil selle vastu midagi olnud, kui see tegelane oleks sellise sooviga tema poole pöördunud. Samuti on elementaarne sellisel juhul viidata piltide autorile. Sellega ühtlasi ka austame piltide autori tööd.
Võõra omandi pildistamises pole aga midagi laidetavat ega lubamatut juhul kui: a.)selleks tegevuseks on vara omanikult luba küsitud või b.)eramaal asuva eseme pildistamiseks ise eramaale ei astuta. Esimesel juhul võib luba eset pildistada tõlgendada ka ühtlasi loana pilti levitada, kui ei ole kokku lepitud teisiti; teisel juhul aga võib pilti täiesti piiramatult levitada. Olen kindel, et ka Regardmani tehtud piltide puhul on enamikel juhtudel vähemalt ühte neist tingimustest täidetud.
Olles aga kodanik Regardmaniga ka isiklikult, näost-näkku suhelnud, võin kinnitada, et nimetada teda ennasttäis tegelaseks on täiesti ebaõiglane (kuigi tema postitustes võib aeg-ajalt kohata agressiivset joont küll...).
Kui aga sama tegelane siin nimetas Regardmani ja veel mitmete teiste kaasfoorumlaste, sealhulgas ka siinkirjutaja minu meelest väga tänuväärset hobi halvustavalt "digikaga suvalises suunas klõpsimiseks", siis lasku aga samas vaimus edasi: las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi.
Ja otse loomulikult on väga suur vahe, kas pilte tõmmatakse lihtsalt enda arvutisse või neid ka avaldatakse kusagil.
Minu teada keegi meist ei hoia oma pilte "kapipõhjas või kõvaketta sügavuses"; paljudel meist on Internetis üleval oma pildialbumid ja mõni meist suisa oma koduleheni jõudnudSmile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#24

Mis õigusega te teiste busse pildistate ja muid asju? Kas enne küsite igalt omanikult?

Kohtusse minek ?

Milleks ärrituda nii?

On üldse endal näiteks arvutis kõik failid ja programmid originaalid või piraatlus? Kahtlen sügavalt. Tuleb mõni tegelane uksetaha ja sõimab näo täis et kasutad tema raskevaevaga tehtud progret ja luba pole küsinud?

Vasta
#25

Aga oletage selline seis: kutt pole neid pilte Regardman-ilt tõmmanud, vaid kopis need oma hea sõbra arvutist (kõvakettalt) ühe zip-failina. Küsides sõbralt, et "kus said?", sai vastuse: "Ei mäleta, kuskilt internetist tõmbasin.
Kodus pakkis selle zipi lahti, imetles pilte ja otsustas, et ehk on ka teistele huvitav?.. Tegigi albumi. Kas nüüd peab enne albumi tegemist iga pildi autorit üles otsima ja luba küsima? Kuidas see otsimine võiks välja näha??
Kui lugupeetud härra Baskin igapäevaselt Päevalehte anekdoote internetist välja valib, kas ta küsib portaalidelt luba neid avaldada (ja raha teenida!!)? Kahtlen...
Vasta
#26

Mehed, meid niigi vähe üldises arvestuses, ärme siis hakkame üks teisele
sisse sõitma tühjade asjade pärast. Regardmanil on oma moodi õigus, ja sellel vennal kes oma asja ülesse riputas on oma moodi ka õigus, ja minul ja kõikidel teistel. Kõige lihtsam on albumi omanikuga ühendust võtta ning seletada talle vajalikkusest piltide autorile viidata. Usun et saab asi lahendatud.
See ei ole küll asi mille pärast keema minna.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#27

korvimees Kirjutas:kui ma leian näiteks kuskilt netist mingi toreda lehe või albumi, kas siis linki sellele ei tohiks ka teistega jagada või siiski tohi
Linkida tohib alati.
Vasta
#28

Kuna juba mitmes kodanik mingil põhjusel kahtleb, et kas ikka tehnika omanikult pildistamiseks luba küsime, siis isiklikult enda praktikast võin öelda, et julgelt 99% asju on pildistatud omaniku loal ja mingi kaduvväike protsent veel selliseid, mis on pildistatud ilma loata, kuna lihtsalt omanikku ega ka üldse ühtegi hingelist õue peal pole õnnestunud kohata vaatamata sellele, et seda teha plaanitsesin ja üritasin.
Tee pealt ja üleüldse n.ö. üldkäidavalt territooriumilt kõrval asuva eramaa peal asuva tehnika pildistamiseks aga pole tarvis mitte kelleltki luba küsida.
Style`le: enda kodulehele olen mitu pilti jätnud üles panemata just seetõttu, et ei suuda enam nende päritolu meenutada.
Kordan veelkord, et minu arvates on Regardmani pahameel täiesti õigustatud.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#29

korvimees Kirjutas:Samas, kui asja vaadata selle nurga alt, et nii lahedat albumit pole ammu juhtunud nägema kuskil... Kas hr. Regardmanil kuskil on endal ka ehk netis midagi sellist?
Aga palun, jube üle 2 aasta Smile http://www.automoto.ee/galerii/view_albu...=regardman
Vasta
#30

Ma ei ole päris kindel, aga igasuguse eratehnika avaldamise korral tuleb vist numbrimärk ära kustutada.
Vasta
#31

oxygen Kirjutas:Ma ei ole päris kindel, aga igasuguse eratehnika avaldamise korral tuleb vist numbrimärk ära kustutada.
Minu arvates ei tohiks see probleem nii suur olla, ehkki ei tea, kas seda ka mõni õigusakt reguleerib.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#32

Mina näiteks ei tee sellest üldse mingit probleemi. Kui keegi tahab minu pilte,siis võtku ja eksponeerigu enda albumis. Kui ma ei tahaks,et keegi minu pilte võtaks,siis ma parem ei paneks neid netti üleski.
Ei hakka ka mina varjama: Ka ise tirin netist enda arvutisse diisel-,elektrirongide,Ikarus- ja LAZ-busside jms. fotosid kuid erinevalt sellest praegu kõnealusest tüübist ma ei eksponeeri neid avalikult.

See tehnika pildistamine on ka üks kahe otsaga asi. Ega igaüks ei tahagi,et tema omandis olevat pildistatakse,mõni jälle teeb numbrit sellest,et ta ise tahtmatult pildile jääb. Busside pildistamisel on selliseid juhte/omanikke,kes kutsuvad kasvõi kabiini,teised jälle vaat et tulevad lausa mulle kallale,kui fotoka nende poole suunan.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#33

See sait, kus neid pilte avaldati, on väga õnnetu. Minipildikesed ei ole foto. Kahju, et tõsisemad tegijad endale muud väljundit ei taipa leida.
Vasta
#34

oxygen Kirjutas:Ma ei ole päris kindel, aga igasuguse eratehnika avaldamise korral tuleb vist numbrimärk ära kustutada.

Tegelikult ei pea. Eesti Vabariigis kehtib küll isikuandmete kaitse seadus, mis sätestab, et isikuga üheselt seostatavaid andmeid ei tohi ilmaisiku nõusolekuta töödelda (sh levitada).

Mis puutub aga autonumbritesse, siis need ei ole esiteks seotud isikutega (müümise järel võib number samaks jääda) ja teiseks ei saa mitte kusagilt autonumbrit teades saada teada selle omaniku isikuandmeid. ARK lihtsalt neid andmeid ei väljasta, põhjuseks seesama isikuandmete kaitse seadus. Küll saab numbri järgi teada (teatud raha eest) masina mudeli, margi v.l. aasta, kindlustatuse, süülised avariid jms... Ehk siis ARKilja LKFil on vastavad teenused...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#35

Ma ise ka suhtusin kõnealusesse probleemi üsna üleolevalt senikaua, kuni puutusin kokku samuti enda piltide üsna massilise levitamise juhtumiga ja seda suisa rahvusvahelisel tasandilToungue Sellegipoolest jätkan enda piltide Internetis näitamist, kuna leian, et üksikute selliste jorsside pärast, kes pilte ilma loata ja mis peamine, ilma autorsusele viitamata levitavad, ei pea normaalsed inimesed (huvilised) kannatama.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#36

Sillu Kirjutas:Olen siinkohal küll Regardmaniga ühte meelt: teiste tehtud piltide ülesriputamiseks tuleks ikkagi piltide autorilt luba küsida [...] on elementaarne ... viidata piltide autorile. Sellega ühtlasi ka austame piltide autori tööd.

Täiesti nõus.

Samas olen nõus ka sellega, et sellist lubamatut piltide piraatlust ei harrasta mitte ainult netifoorumid, vaid ka soliidsed meediaväljaanded.

Minu mõisaportaalist www.mois.ee pärit pilte on sel aastal igatahes kaks korda avaldnud ilma minu nõusolekuta... Eesti suurim päevaleht Postimees! Mõlemad korrad ma olen saatnud toimetusse märgukirja viitega vastavatele õigusaktidele... kuigi jah, toimetus ei ole viitsinud isegi minu ees vabandada Sad

Mul on igatahes nii mõisaportaali kui ka muude piltidega selline asi, et kes tahab neid kasutada mitteärilisel eesmärgil, see seda tasuta ka saab... ainult on vaja kokkulepet minuga ja minu kui autori mainimist algallikana. Muidugi, kui piltidega tehakse raha, siis on jutt teine, nt kui ajakirjanik saab juuresoleva artiikli kirjutamise eest honorari...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#37

Minu puhul on niimoodi, et, ehkki on loomulikult väga meeldiv, kui minult minu piltide avaldamiseks luba küsitakse (Kasvõi juba seetõttu, et siis tean ka, kus minu pilte avaldatud onSmile), kuid praktikas pole ma probleemi teinud, kui on viidatud minule kui pildi autorile, ehkki pole minuga se`s suhtes konsulteeritud.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#38

Üks on kindel. Netist piltide alla laadimine ja nende enda arvutis hoidmine on täiesti lubatud tegevus. Mul endal on vähemalt kolmandik Mashket arvutis Big Grin
Vasta
#39

Kui te ei taha et Teie pilte ei kopeeritaks, siis kasutage kopeerimiskaitsega galeriisid ja veebilehti. Sellega on antud probleem lahendatud. Minu muhu pilte on avaldatud Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal ja ei tea kus, ma sellest õnnetu küll nüüd pole, las vaatavad ja imetlevad.
Saaksin probleemist aru kui tegu oleks profi piltidega või suure resoga piltidega millest saaks kasvõi taustapildi.
Aga hetkel ajab muigama.
Vasta
#40

kribage mingi signatuur peale siis netis rippuvale pildile, kui väga pinda käib kopeerimine.
Oma kettal nagunii originaal olemas ju.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne