Transpordiprobleemid ja juriidiline nõuanne
#1

    Kallid kaasfoorumlased, kui keegi tegeleb rahvusvahelise transpordi praktilise või juriidilise küljega või lihtsalt teab inimest, kes kompetentne, andku palun teada.

Lugu ise on järgmine:
kui auto 16. okt. Tilburys (UK) laevale pandi, pidi ta jõudma Paldiski sama neljapäev. Neljapäeval, tund enne kauba väljastamist, jõudis minuni inglaste mail, kus teatati, et tehnilise probleemi tõttu ei jõudnud masin Hanköst kaugemale. Põhjuseks tühi rehv.
Ma oleks võinud selleks ajaks juba Paldiskis olla tellitud tuttava ja treilaga...
Rehvid on viimased kolm kuud sama rõhku hoidnud ja probleem tundub transpordi käigus tekkinud olema. Rehvi tühjenemise põhjust pole nad siiamaani suutnud selgitada ega parandada ja pildid, mis tehti on täiesti ebinformatiivsed.

Suhtelmine minuga on üliloid - Eesti pool ei viitsi isegi mitte huvi tunda.
Soomlastele peab ka ise maili või telefoni teel päringuid saatma, et midagi teada saada. Viimane asi oli see, et Hankö superintendant kutsus seda rämpsuks, mitte autoks...
Mul on kangesti tunne, et ka teisipäeval ei jõua ta laeva ja siis on juba kaks nädalat tähtajast möödas.

Miks ma siia kirjutan? Kuna tegemist on mitte just uue autoga, siis vaevalt see kedagi teist üldse huvitab.

Jannes
Vasta
#2

Kui Hanko vennad seda rämpsuks peavad ja sellega tegelemast keelduvad, võtaks ma pühapäevasele Tal-Hel praamile pileti ja läheks esmaspäevaks Hankosse ise kohale.
Ja esimesena võtaks ette selle, kes ennast superintendandiks laseb kutsuda...ja räägiks talle sellest tundest, mis tekib, kui keegi su autot rämpsuks nimetab. Illustratiivsed liigutused kuuluvad asja juurde.

Seejärel rehv kaasavõetud kompressoriga täis pumbata (veel parem ratas vahetada) ja uuesti laeva lükata...


Teine asi on see, kuidas Sul üldse Inglismaalt selline õigel pool rooliga haruldus õnnestus leida.
Tõeline vedamine...
Vasta
#3

Peaks piisama ka ehk sellest, kui ostad tanklast selle kiirkomplekti, mis peaks kummi ajutiselt ära parandama. Mina ka sinu asemel oleks juba Hankos ja lööks veits lamenti Smile
Vasta
#4

Ei ole põhjust Hanko sadamasse tormata. Kaup - antud juhul auto - on antud transportimiseks vedajale. Ilmselt on siis tegemist mõne laeva firmaga. Vedaja vastutab kauba jõudmise punktist A punkti B (Paldiskisse). Soovitan Sul ühendust võtta laevafirma Eesti poolse agendiga kes PEAB asja ära lahendama.
Vasta
#5

aivarl Kirjutas:Ei ole põhjust Hanko sadamasse tormata. Kaup - antud juhul auto - on antud transportimiseks vedajale. Ilmselt on siis tegemist mõne laeva firmaga. Vedaja vastutab kauba jõudmise punktist A punkti B (Paldiskisse). Soovitan Sul ühendust võtta laevafirma Eesti poolse agendiga kes PEAB asja ära lahendama.
Kuna minu eelmine postitus läbi ei tulnud, siis proovin uuesti.
Aivarl - palju tead rahvusvahelisest transpordist? Probleem on selles, et tegelikult on üldlevinud kauba vedamiseks omad terminid, leiab need Incoterms 2000 alt. Kahjuks ei ole seekordne vedaja midagi oma pakkumises täpsustanud, v.a. hind. Eesti osakond oli üldse huvitav, kohalikku bossi antud teema ei huvitanud ja seda ta ka mulle otse telefoni välja ütles. Minu viga, et seda käru üldse transada tahtsin.
Oli ka endal soov Hankosse minna ja neid emotsioone vahetult väljendada, kahjuks seab aeg omad piirangud.
Loodetavasti on võimalik see nädal Paldiskisse järele minna, eks siis näeb, mis seal tehtud on ja palju juurde püütakse keevitada (kui üldse).
Kõige kurvemal juhul tuleb pikem vaidlus, hala ja ikaldus.
Vasta
#6

Tegelen igapäevaselt rahvusvahelise autotranspordiga. Incoterms tingimused määravad vastutuse jaotumise ostja ja müüja vahel st. mis hetkest alates loetakse kaup ostja omaks. See aga ei muuda vedaja vastutust kauba suhtes. Kui Kaup on vedajale vedamiseks üle antud läheb ka vastutus kauba säilimise eest vedajale. Kui veolepingus on ettenähtud ka mingid tarneajad vastutab vedaja ka nende täitmise eest. Kõikvõimalike lisakulutuste puhul transpordil tuleb teavitada ka veo tellijat. Nii toimib see autotranspordis ja arvan et sarnane peaks asi olema ka laevanduses.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne