Kas tohib last panna autos ette turvatooliga
#1

Kas tohib last panna autos ette turvatooliga kui autol on airbag ja kui laps panna näoga sõidu suunas .Tean seda ,et seljaga ei tohi last panna airbagi suunas kuid ju näoga olles ei tohiks midagi juhtuda. Ja autol ei ole võimalik välja lülitada airbagi. Autoks on Audi A2 .ette tänades
Vasta
#2

Autokoolis räägiti, et last võib vastavas turvavarustuses paigaldad igale istmele, aga kõige turvalisem olevat tagaistme keskel.
Airbagist räägiti siuke lugu ,et siis kui airbage veel polnud, siis lendasid inimesed näoga rooli ja tekkis ühtlane rant, aga airbagi puhul võib üle näo verevalum tekkida ja arstid ei tea kust otsast alustada lappimist ning seepärast muudeti 2000 aasta paiku airbagide ehitust- liiguvad suunas alt-üles, mitte enam otse-näkku. Lapse kolju on õrnem ,kui täiskasvanul, aga samas istub laps näoga kaugemal...
Vasta
#3

Aga kas mitte ei olnud nii, et kui laps on turvatooliga esiistmel, seljaga sõidusuunas, ehk siis turvatool toetub vastu armatuurlauda, siis pidi olema nii, et turvapadi pidi lapse vastu esiistme seljatuge surnuks lööma. Ma loodan, et said aru.
Vasta
#4

Sellele mõttele lisan ma veel et nägo ikka siis tohib kuid tool tuleb taha tõukata kui saab
Vasta
#5

sel audil peaks saama ka airbagi välja lülitada!!! muidu ei soovitaks !!! 10a kogemuse juures nähtud nii möndagi(kiirabi)
Vasta
#6

Parem kui sa ei teeks seda.Kui laps istub nö kõrgendatud istme padjakesel ja on kinnitatud auto turvavööga siis jah pane laps sina istuma .Aga muidu mitte(see ei ole käsk vaid soovitus). On juhtumeid (viimasel ajal rohkem ) on esinenud juhtumeid kus väljalülitatud ja lahtiühendatud airbag avaneb ja tekitab hulgi vigastusi lastele ja puuetega inimestele.Tänu sellele on osad autotootjad hakanud varustama autosid turvahälli kleepsuga millel ei ole ainult üks kriips peal vaid juba kahega(ei ole audi).Samas oma laps.........tee mis soovid. Samas eks sa sellepärast nõu küsisidki,et muretsed.Endal 4 last 2 veel turvatooli eas ja need ei istu KUNAGI (juhul kui mina juures olen aga meil peres on vaid üks kasvatus liin) selles autos kus on turvapadjad eesistmel.
-------------------------------------------------------------------Lapsed vanusest 2kuud- 13a.
Vasta
#7

2000 Passatil ei saa samuti ise turvapatja välja lülitada. See-eest on esinduses võimalik kõrvalistuja padi deaktiveerida, pannakse mingi julla ahelasse vahele. Töö hind (täpselt ei mäleta) ca 1000-1500. Üks VAG kõik, ehk Audil sama võimalus.

Turvalisem on muidugi taga keskel. Samas leian, et kui laps veel väike peaks olema võimalus talle väga kiiresti ligi pääseda. Kui imik selili turvahällis sõidu peal oksendab, tuleks tal kähku hingamisteed tühjaks saada. Taga keskel asuva turvahälli korral on seda suurema auto puhul üsna keeruline teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne