Projekt Vjatka VP-150, aasta 64
#21

Kui külmast peast käib ja soojast ei siis hõre aitab remont kolb ja silindri puurimine hoonimine
Vasta
#22

Selle kolvi ja rõngaga on raskusi, niigi sain uue mootori läbi õnne.

Täna siis päev otsa jälle müramist. Eilsest saadik mingist ajast hakkas masin turtsuma. Sumpsist lööb sädemeid välja ja paugub päris kõvasti. See viitab? väga valele süütele. Kuigi süüdet ja kontaktivahet sättisime, karpat ka. Kütust tuleb ilusti peale, aga viga ei tea. Masin gaasile ka vapsee ei reageeri, kruti seda gaasi kuidas tahad, tal ikka pöörded all ja käia ei jõua.
Ehk kellegil on mingit head mõtet mida proovida?Sad
Vasta
#23

Sai ostetud Saaremaalt kasutaja Ligi käest ostetud mootor. Hinnaks oli tal 700. Käivitus esimesest löögist, jõudu on palju. Mootor ise käib külmast peast hästi. Soojast pärast ei tööta hästi. Käima ei lähe.

Homme hakkan oma Elektroni molekulideks lõhkuma. Paar päeva olen sellega ringi rallinud, töötab normaalselt, ka soojast pärast.Smile
Vasta
#24

Elustame vana teema uuesti üles. Viimasest postitusest aastaid 5 mööda läinud, kuid vana armas Vjatka on ikka minu garages seismas.
Suve algul sai asi tõsisemalt taas käsile võetud. Ei meeldinud enam, mis värvi ta kunagi tehtud sai ning kvaliteetki oli tõeliselt vilets. Nüüd on prioriteet ikka originaalsuse poole hoida. Värvuseks tuleb seekord sinine, mis peaks olema Vjatka üks originaal värvidest, kui ma ei eksi?! Aga mis sitasti, see uuesti. Smile

Seekord sai kõik jupid korralikult liivapritsitud ning kere käis haavlipritsist läbi. Pahteldamist vajavad jupid sai kiirelt krunditud ning veidi proovisin paheteldada ka.
[Pilt: dsc0044mj.jpg][Pilt: dsc0045uz.jpg]
[Pilt: dsc0046qp.jpg]
[Pilt: dsc0035rm.jpg]
[Pilt: dsc0086ed.jpg]
Aga kuna endal pole aega teda pahteldada ja lihvida, siis saadan ta järgmine nädal maalri juurde, kes teeb kõik siledaks ja paneb uue värvkatte peale.

Väiksemad jubinad, mida pahteldada polnud vaja, saatsin pulbervärvimisse. Värvkate on väga kvaliteetne ning tugev. Lisaks kordi odavam, kui maalril lasta teha.
[Pilt: dsc0032sz.jpg]
[Pilt: dsc0043tw.jpg]
[Pilt: dsc0029tze.jpg]
[Pilt: dsc0030zz.jpg]
[Pilt: dsc0031ud.jpg]
[Pilt: dsc0041yn.jpg]
[Pilt: dsc0040oe.jpg]
Lasin ka mootori klaaskuulpritsist läbi, et läige esile tuleks. Cool
[Pilt: dsc0021ehk.jpg]
[Pilt: dsc0020wa.jpg]
[Pilt: dsc0019hp.jpg]
Mootor on tänaseks juba kokku pandud, kuid pole pilti teinud.

Absoluutselt kõik laagrid ja simmerid said samuti välja vahetatud, et asi oleks ikka õige. Vändalaagreid pidi vähe otsima, kuid kukrut rohkem kergitades leiti mulle ka need.
[Pilt: z9x9.jpg]

Praeguseks olen kõik võimalikud asjad kokku pannud, mida hetkeolukord võimaldab. Amordid õliga täitnud ja esihargi kokku ladunud.
[Pilt: b55v.jpg]

Totaalselt kõik poldid-mutrid-seibid lähevad kokku panemisel vahetusse tänapäeva kvaliteetseete toodete vastu. Poldid on loomulikult sisekuuskandid ja 12.9 tugevusega. Fiiberseibid lähevad samuti vahele sinna, kus võib värvkatet vigastada. Aitäh WÜRTHile, kes minu varusid pildevalt täiendab.
[Pilt: dsc0089yq.jpg]
Vasta
#25

Asjalik projekt. Ise rollerisõber ei ole, aga sellised vanade tegemised on alati hingelähedased. Ja need 12.9 tugevusega poldid teevad asja ainult tugevamaks. Niiet tonnide viisi edu!

Almost Again
Vasta
#26

Mulle tundub, et sellel esinduspildil on esimese porilaua värviskeemiga veidi metsa pandud. See ei tohiks nii domineeriv olla.
Musta numbri hindamise seisukohast on Würthi poltide ja fiiberseibide kasutamine miinuseks.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#27

(02-09-2012, 09:05 AM)Aspelund Kirjutas:  Mulle tundub, et sellel esinduspildil on esimese porilaua värviskeemiga veidi metsa pandud. See ei tohiks nii domineeriv olla.
Musta numbri hindamise seisukohast on Würthi poltide ja fiiberseibide kasutamine miinuseks.

A.
Nii see on, kuid ilmselt pole restaureerimine ja must number eesmärgiks. Kiitjaid leidub niigi!


Tervitab Veteran.
Vasta
#28

Olen saanud maalri juurde viia paar tükki, kes nendega tegeleb siis, kui aega on.
Vahepeal sain paar uut kaherattalist enda garagesse. Ma ei hakka iga tsikli jaoks uut teemat tegema, eriti veel kui nendega aega tegeleda pole. Panen lihtsalt pildid siia.

Tuula 200, millel on paraku rattad puudu. Aga küll needki vajadusel leiab.
[Pilt: dsc01222p.jpg]
[Pilt: dsc01232g.jpg]

Cezeta
[Pilt: dsc0124bu.jpg]

Ning viimaseks Gas Gas 250. Tegemist on täiesti tänavalegaalse täisverelise supermotoga, millel on 37kw. Esimese kolme käiguga gaasist tagarattasse. Ammu otsisin midagi taolist, kaalusin küll üht ja teist, aga rebisin just selle, sest hind oli hea ja 2t power on midagi muud kui 4t.
[Pilt: 31316981.jpg]

Poolesajandi vanused rollerid ja tänapäeva supermoto tsiklid on mind alati köitnud. Nüüd on juba päris hea kollektsioon. Cool
Vasta
#29

Asjad kipuvad venima, nagu tavaliselt. Enne maailma lõppu kahjuks valmis ei saanud.
Kuid tänaseks on kõik tükid värvi all. Kogu kraam on väääga sile, julgen väita, et parema kvaliteediga, kui kunagi tehasest. Cool Sain elektripoest uued juhtmed elektrisüsteemi jaoks ja ostsin Würthist polte ja muud mudru juurde. Pikka juttu pole, pildid siin.
[Pilt: dsc0080cy.jpg]
[Pilt: dsc0081wf.jpg]
[Pilt: dsc0082hla.jpg]
[Pilt: dsc0084wn.jpg]

Porikas ja paunad on veel maalri juures. Vaja peale maalida lained. See punase kombinatsiooniga pilt, mis mul esimeses postituses on, ei ole enam väga kena. Otsustasime, et teen hoopis sellise, ainult vastupidises kombinatsioonis (sinise asemel hall, halli asemel sinine ja kollased triibud seal vahel).
[Pilt: BW13_r266_01.jpg]

Velgedele teeb ka halliga väiksed triibud peale. Muidu jääb üldmulje liiga tuim. Elektritöödega alustan lähipäevadel.
Head vana-aasta lõppu kõigile! Wink
Vasta
#30

Viimased päevad on kõik garages veedetud ja edusammusid on silmaga näha.
Raamil vedasime kõik trossid ja elektisüsteemi ära. Teatavasti jooksevad kõik asjad raami seest ning nipitamist ja katsetamist oli.
[Pilt: dsc0085ilb.jpg]

Siis kokkupanemise käigus tuli idee, et mootori jaoks võiks stendi teha, kus enne raami peale tõstmist asi enam-vähem timmi panna. Tagantjärgi mõeldes oli see kuradima hea idee, sest raami vahel oleks seda siblimist niivõrd palju olnud ja värv oleks kindlasti kahjustada kuidagi saanud. Praegu on hea ohutu majandada ning pääseb igale poole lihtsasti ligi.

[Pilt: dsc0088bh.jpg]
[Pilt: dsc0089vf.jpg]

Esimese käivitusega sai selgeks, et originaal karpaga võib vareseid pilduda. Seejärel sai silindris kõik kanalid ka dremeliga üle käidud, st suurendatud neid ning valujäägid eemaldatud. Lisaks sai sinna monteeritud 22mm Mikuni. Asi paranes tunduvalt. Siin sees on 90 düüs.
http://www.youtube.com/watch?v=nWyuj9SI1EU
Tulevikus on plaanis sinna alla voolida ka vastavalt mootori karakteristikutele sobiv resonaator. Kõik need muudatused on vaid selleks, et asi vähekenegi töötaks, sest sellise kubatuuri kohta on ju võimsust ülimalt vähe. Samas saan aru ka sellest, et tegu on üle 50 aastase vene imega. Kui keegi vanatehnika patrioot praegu seda postitust loeb ja vaatab, mida siin tehakse, siis ei tasu väga vihane olla. Kui mul kunagi musta numbri isu tuleb, et seda taotlema hakata, saab kõik originaal jupid tagasi peale pandud ja ongi nagu tehasest. Vjatka mootoreid on mul aastate jooksul kogunenud ca kümmekond. Smile

Järgnevate päevade jooksul on plaan veel mootorit stendis katsetada, erinevaid düüse proovida ja süüdet näppida. Lähiaeg lendab raami vahele ka. Paari päeva jooksul peaksin paunad ja porika kätte saama, siis saab esihargi samamoodi ette panna. Lõpusirge paistab.

Head uut ja teguderohket aastat ka teile! Cool
Vasta
#31

Olen mitmeid päevi veel garages veetnud. Paraku mootorit ei ole saanud veel peale tõsta, kuna olen veel teda testinud. Õige süüte ja kontaktivahega paranes asi veelgi. Käib üpris kergelt pöördesse. Panen siia uusima video:
http://www.youtube.com/watch?v=EeSQLOIdxCc
Kõrva kriibib see, et see originaal sumps piirab kõrgel pöördel mootorit jõhkralt. Resokat kiiremas korras vaja. Muidu võib rahul olla. Aa, hetgaaside tõmbatoru sai ka tehtud, et garage tossu täis poleks.
Nüüd on kogu kraam värvitud ja tuli sellise kombinatsiooniga. Mulle meeldib igatahes.
[Pilt: dsc0108zy.jpg]
Raami poole pealt nii palju, et sai esihark ette pandud koos laagritega.
[Pilt: dsc0115lrr.jpg]
Praeguseks on lenks ka küljes ning trossid ühendatud. Nüüd tuleb nädalane paus sisse. Muudatusi tuleb, annan aegsasti teada.
Vasta
#32

Vahepeal on palju aega mööda läinud. Olen regulaarselt garages tsillinud ja oma masinat teinud. Ebayst tellitud kraam on veninud, kuid põhilised asjad sain paar päeva tagasi kätte:
[Pilt: dsc0078nh.jpg]
Pildil on siis gripid, mustad ja valged termorüüd, paunade vaheline kumm ning põrandaliistude kumm. Clipid ja uued heeblid on veel tulemata.
Lasin siiski ka uue sadulanaha panna. Lumivalge ja näeb päris kihvt välja.
[Pilt: n4mf.jpg]
[Pilt: dsc0070la.jpg]
Järgmistelt piltidelt saab igaüks ise aru, millega tegemist.
[Pilt: dsc0069vu.jpg]
[Pilt: dsc0071xuo.jpg]
[Pilt: dsc0067lfi.jpg]
[Pilt: dsc0074gz.jpg]
[Pilt: dsc0072ny.jpg]
[Pilt: dsc0073wp.jpg]
[Pilt: dsc0075l.jpg]

Nagu näha, siis kõik strateegilised tihendid ja värgid on valget värvi. Minule isiklikult meeldib väga. Cool
Vasta
#33

Väga tubli pealehakkamine ja projekti arendus!
Eks ta üks kompromisside otsimine restaureerimise juures ole. Ega iga viimset polti-mutrit originaalina ka enam leida pole ja teistpidi võtta, kui masinaga edukalt liikuda tahaks ning seda seina äärde seisma ei tee, siis pole ka mõne edukama võõrkeha nt. Mikuni karpa kasutmine tea mis patt. Kogu see ehitamine on individuaalne ja enesetunde küsimus, kui ehitaja tunneb end hästi nii või naa tehes, siis ongi hästi.

Tervitades, IP
Vasta
#34

Vaatan ja imetlen,lõpp tulemus paistab super tulevat.
Pole küll päris originaal kuid samas pole ka liiale mindud.

Ise ei saa ma valget särkigi kandagi,ilma et esimese poole tunni jooksul ära ei määriBig Grin Seepärast vaatan "õudusega"seda valget sadulatBig Grin

Igatahes edu.
Vasta
#35

Siberi grammafonitehases toodetud rolleri kohta ikka väga ilus isend.
Isegi itaalaste Vespa kahvatub selle kõrval... Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#36

Väga hea lõpptulemus.
Mul selline küsimus tekkis,et kas need jalgade alused kummid on kusagilt tänapäeval leitavad või peab neid millestki aretama.
Mul Tuula 200 M ootab pööningul oma aega.
Vasta
#37

Sellel vjatkal ei ole originaaliga midagi ühist,ilueedi masin.Tegelikult on päris hästi taastatud aga mina tunnistan ainult originaali.
Vasta
#38

Maailm on oluliselt mitmetahulisem, kui originaal ja teised mitteoriginaalid liigitad pehmeltöeldes pahna alla. Wink Võta Google lahti ning uuri neid erinevaid värvikombinatsioonidega Vjatkasid, enamus on tegelikult üpris koledad. Jah, tunnistan, olen ilueedi ja mulle meeldivad ilusad asjad. Võib-olla tõesti, et masin on liiga siledaks tehtud võrreldes originaaliga. Minu silmis pani iludusele i täpi peale valge sadulanahk.
Aga kes teab, järgmine roller ehk tuleb rohkem musta numbri kanditaat - elame näeme. Saladuskatte all võin öelda, et Cezeta on juba vaikselt tegemises, komplekteeritud ning ratas täielikult demonteeritud.

Jalgade aluse kummid on modifitseerimata liistudele pandud. Kummi profiil küll veidi erinev originaali profiilist, kuid siiski sobivad sinna liistude peale. Küll aga erinevad erinevate aastakäikude need jalaliistud. Minu Tuulal (pilt üleval pool), on näiteks samad liistud, nagu sel Vjatkal, kuid nädalavahetusel nägin sama kerega Tuulat, millel olid veidi teistsugused. Sama teema on ka erinevate aastakäikude Vjatkadega. Kummid muidu ise tellitud ebayst ja kuuluvad mingitsorti Vespale.

Kuid tänud kõigile heade sõnade eest. Positiivne tagasiside teeb alati meele heaks. Smile
Vasta
#39

Üle kivide ja kändude on lõpuks minu selle rolleri projekt lõppemas. Vahepeal lasin teha täiesti uued jalaliistud, et sobiksid uute liistuotstega.
[Pilt: dsc06403lb.jpg]
[Pilt: dsc0158ra.jpg]
Lisaks on veel karpat timmitud, tundub et parimad sätted on leitud. Kindlustus on olemas, kuid ülevaatust veel pole jõudnud teha. Igaüks vaatab nüüd ise. Cool
[Pilt: img5202db.jpg]
[Pilt: img5206r.jpg]
[Pilt: img5199z.jpg]

[Pilt: img5205z.jpg]

[Pilt: img5204q.jpg]
[Pilt: img5207f.jpg]
[Pilt: img5215r.jpg]
Kõige lõpuks siis mina Vjatkaga, ehk kes selle masina on valmis teinud. Smile
[Pilt: img5208qn.jpg]
[Pilt: img5222h.jpg]
Juhin tähelepanu, et piltide peale saab ka klikata. Siis saab neid vaadata originaalsuuruses ja väga hea kvaliteediga.
Vasta
#40

Minule väga meeldib.
Siin foorumis on nii palju projekte, mis suure hurraaga algavad ja lõpuks suubuvad rauahunnikuks, mis heal juhul on veel edasimüüdav.

Must number või mitte must number, kõiki vanasõidukeid ei tehta kunagi musta numbri vääriliseks ja miks peakski. Igatahes on tegu stiilse sõidukiga, mille võiks pigem "customi" alla liigitada ja mis valmistab kindlasti rõõmu nii omanikule kui tänaval kõndijale.

Edu tulevikuprojektideks!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne