Päevaraamat (Mercedes Benz 280 S)
#21

Aga Jansa roheline mersu on kah ilus.
Nagu konna kõhus istuks. Kõik on täiesti roheline. Aga äge
Vasta
#22

Täna toimus kaks sündmust.
Hommikul viisin auto kadaka teele töökotta, kuna katuseluuk liikus väga vaevaliselt, aga ilmad nõudsid juba selle avamist.
Lõuna paiku kutt helistas ja ütles, et luuk on korras ja sõidab väga hästi, aga..
..mingi aparaat neil seal- ei saandki täpselt aru, mis või kuidas- oli veerema läinud ja kaks ilusat mõlki minu auto tiiva peale teinud.:keersilm
Nojah, ma olen rahulik inimene ja ei hakanud karjuma, esmaspäeval viin auto tagasi, lubasid korda teha.
Ah, veel- eile õhtul tegin seda, mida ma ei arvanud ennast mitte iialgi tegevat- vedasin tiigrinaha karva katted esiistmete peale. Olude sunnil, kuna juhiistme nurk oli nii kulund juba, et porolooni lendas iga sisenemise-väljumisega ja nii kapitaalse istmeremondi raha selle suve eelarves polnud.
Tglt mulle ei meeldi istmekatted mitte üks põrm, ütlen veelkord (Big Grin)
Vasta
#23

Täna öösel murdis mingi kaabakas märgi nina pealt ära.
Uusi saab aint originaalina mo omale ja kuna esimesest romulast ei leidnud, tellisingi suure tuhinaga ära.
Maksab 676 krooni.
Praegu mõtlen, et ei raatsigi vist külge panna kui ta ükskord saabub.
Smile
Vasta
#24

Eriliselt tobe juhtum leidis aset eile poe ees. Tegin võtmega pagassi lahti, panin moonakoti sisse ja kohmitsesin veel midagi seal, siis lõin luugi kinni- ja sekund hiljem taipasin, võtit pole mul ei käes ega püksitaskus.
:???:o:keersilm:mad::mad::mad::mad:Sad
Teist võtit ka põle.
Aga telefon oli taskus :duh.
Poole tunni pärast veeresid kohale kaks vene jorssi- lukuspetsi. Tööriistadeks plekkjoonlaud ja pikk kõver traat.
Kuuldes, et avada tuleb pagasnik, vajusid kutid näost ära- ei saavat muidu, kui lõhkudes.
Vastuvõetamatu.:mad:
No urgitsesid siis juhiukse oma algeliste vahenditega lahti. Maksin sota ja saatsin nad minema.
Kuigi autol on kesklukustus, ei avanenud teised uksed-luugid, kuna omaniku laiskuse tõttu on ikka veel lahendamata häda, millest üldjoontes lugeda SIIN. Lühidalt- vaakum kaob ära kusagile.Smile
Võtsin kõne töökotta, kus tavaliselt käin, mõttega meelitada keegi appi endale. Rohkem pidasin küll silmas, et oleks mootori käima saand mingi krutskiga, siis oleks tekkind ka vaakum ja lukk avanenud.
Nõuanne oli aga sootuks lihtsam- sisselaske küljest tuleb vaakumitoru, vaata, kuhu ta läheb, kisu mingi ühendus lahti ja ime ise süsteemi vaakum sisse!
:eureka
Vaatasin, kiskusin ja imesin.
Minutiga olid lukud lahti!:bounce:bounce:bounce

Vot selline lugu kallil neljapäeva õhtul.
Smile
Vasta
#25

Täna said lahti kistud/puhastatud/määritud esiuste klaasitõstukid. Toimivad teised manuaalselt (shame-shame-shame, S-klass!!), aga siiamaani pidi kätes üksjagu rammu olema, et mehhanismi liikuma saada.
Nüüd on lausa lust klaase alla lasta.
Smile
Vasta
#26

Tsitaat:Vaatasin, kiskusin ja imesin.
Minutiga olid lukud lahti.
:lol:lol:lol Mingit näisterahvast polnud mööda jalutamas? Oleks võinud küsida \"Vabandage, neiu, kas te oleksite hea ja imeksite natuke...\" :lol
Vasta
#27

Täna sai vanaprouat pisut turgutatud, üheks põhjuseks kindlasti ka vajadus augustikuus ülevaatusele minna.
Mootorisse sai uus elumahl ja esipiduritesse uued klotsid-andurid (klotsi oli tglt järel veel natu, aga lambike armatuuris põles ja koledat tahma tekkis velje peale).
Ühtlasi selgus, et logisesid üks ülemine ja teise poole alumine sarniir ja eriti ebameeldiva üllatusena- katki oli parem esivedru Sad Kiireima lahendusena tõin miski pruugitud vedru romulast, aga see raip oli suti lühem, küll aga pool milli jämedam. Panime paksema vedrupadja ka ja tundub, et jäi ühekõrgune siiski.Smile Tulevikus peaks küll uued panema, vast koos uute amortidega siis.

Raha läks:
töö- 600.-
osad- 1400.-

Aga sõidab peaaegu nagu uus Smile
Vasta
#28

Ma ise olen märganud, et veljet hakkab tahmama siis, kui silindrid on kinni ja klots põletab end vastu ketast.

Aspelund
Vasta
#29

Äi täheldanud küll, et kinni oleks olnud, liikusid kõik täitsa ladnalt.
Smile
Vasta
#30

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
Ma ise olen märganud, et veljet hakkab tahmama siis, kui silindrid on kinni ja klots põletab end vastu ketast.

Aspelund

Siis tõmbab kiiresti tahmalondi peale Smile

Aga ma ka alles rullnokale uued klotsid panin, pidurisilindrid kõik kenasti korras, liiguvad hästi, ei leki ja rabavad ühtlaselt.

Aga näiteks vanasti Ladaga mässataes oli nagu vahe, kas panid \"pehmemad\" või \"kalgimad\" /igasugu stuffi ju koperatiivi oma ja.../ siis ühed tahmasid hoolega, päris kiiresti olid velejed kõva kihi all.
Vasta
#31

Täna ennelõunal sai uueks seisupidur (värsked klotsid ja vedrud nende vahel, toimima sai meelitatud ka pajebenn, mis kogu kupatust liikuma ajab), samuti sai vahetatud voolikujupike, mille kaudu bensiin põgenema pääses.
Raha läks klotsidele 315 kronu, pluss poolteist tundi rabelemisraha.
Nüüd lähen küll ülbelt ülevaatusele!
Smile
Vasta
#32

Uued kojamehekummid, originaalid, 144.- tükk.
Smile
Vasta
#33

Paar nädalat tagasi tundus, et häda peitub voolikujupis, mis paaki mineva tagasivoolutorukese otsas on, aga ei mitte. Toruke ise oli korrosiooni poolt näritud.
Kuna paak asub tagasilla kohal istme seljatoe ja pagasniku vahel, kenas kuivas ja puhtas kohas, siis nägi ta välja nagu poeriiulilt võetud, esimesed kriimud tekkisid demontaasi käigus.

Paak romulast- 300.-
+ paar tundi pusimist.
Vasta
#34

Ülevaatusel käidud, sõidukõlbulikuks tunnistatud.
Smile
Vasta
#35

Nii. Pühiks tolmu ära sellelt kaustalt Smile.
Talv sai kenasti üleelatud, vajas auto vaid bensiini. Kahetsusväärselt suurel hulgal küll, aga tühja kah.
Töökotta sundis veerema kaks posti tagasi juba käsitlemist leidnud teema, ehk siis rõõmsalt asfaldile vulisev bensiin Sad. Panime uue voolikujupi, muu tundus ok, kuigi ma arvan, et kui suve lõppeks põhja uueks saab, panen uued torud kah. Suht armetu näeb välja see lugu seal.
Ühtlasi sai ka uus õli mootorisse, poolsünt, pidavat see kõikse õigem olema Toungue.
Niisukese õli panin. 10W-40, semi-sünteetik. Mitte, et teised kehvemad oleks, aga selle sai mõnusa hinnaga Smile.
Raha läks:
õli- 400.- (8 liitrit, natu jäi järele ka)
filter- 85.-
teise inimese vaev- 300.-
Vasta
#36

üx selline kodukootud mersu jäi silma. tiivad olid ebatasased ja ka muud keredetailid olid käepäraste vahenditega tehtud. eemalt oli ilus see-eest.

http://www.zone.ee/kuukeekee/HPIM2371.JPG
http://www.zone.ee/kuukeekee/HPIM2372.JPG

Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Vasta
#37

Nägin seda autot just mõni päev tagasi Põlvas ja mõtlesin väga pikalt vana \"S\" seeria mersude välimuse jm. üle. Lõpuks settis ikka mõte, et kui vana \"S\" on must (loe: ei ole vahatatud ja läikima löödud) ning lisaks veel mõni roostetäpp (ma ei räägi konkreetsest autost), siis näeb ta tihtipeale kahjuks väga \"ugly\" välja... Veelgi pikemaks andis mõttetegevust, et kas need laiendid külgedel ikka on näiteks mulle vastuvõetavad. BTW vana (enne 78\'at toodetud) \"S\" on originaalis ja läikima nühituna väga sümpaatne masin. Midagi sellist mida ei oskagi väljendada, vast \"väärika olemisega\"
Vasta
#38

Mulle isiklikult need MB tuunimised ei meeldi, mis pole tehtud tuuning firma poolt. Tegelikult on MB 126 S ikka sigailus auto ja erilisi lisajunne ei vaja. Vahel võib oma tuunimisega kruvi üle keerata ja asja väärtuse olematuks teha. Sellist valget ma endale küll ei sooviks ja ega ta nüüd ikka ilus kah pole.

Dodge Journey Cool
Vasta
#39

Jansa, mis sa seal Põlvas tegid?Smile
Vasta
#40

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: TacjaZ
Tegelikult on MB 126 S ikka sigailus auto ja erilisi lisajunne ei vaja.

Nõus. Aga see \"tuunitud\" elukas oli vist 116, mitte 126.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne