TWN 200K
#1

   Kas keegi oskab kosta midagi antud tsikli kohta? Sooviks teada, kas kusagil 1000 km raadiuses keegi teab olevat mõnda isendit? Eestis on olnud arvatavasti vähemalt 3 sellist masinat, üks mittekomplektne on minu käes, ühe jäänused on Kesk-Eestis ühes tuntud varaaidas ja üks mootor kasutaja Sassi käest läbi käinud. Piltidel olev masin ühe sakslase jagu, tema ei tea rohkem ühtegi. Väidetavalt valmistati neid 997 tk.
   
   
Vasta
#2

Sakslastega asju ajades ei tasu ära unustada, et nende teadmised piirnevad Oderi jõega, see kõik mis siin pool Oderit on neile tume maa.

Dad.
Vasta
#3

Sakslased on nii suur rahvas,et Nad ei peagi teadma,mis teiselpool Oderit toimub.

To Kass:Mul on juba aastaid esihark mille päritolu Ma ei teadnud,paistab,et küllalt sarnane TWN omaga.

:I M Back
Vasta
#4

Eks esihargid kipuvad laias laastus ikka sarnased olema, pole uurinud kui palju selle 200K hark kattub teiste väiksemate sama ajajärgu TWN-ide omadega. Kui on huvi, võib seda hargi asja täpsustada.
Sellest mudelist tean veel, et saksa TWN-i foorumis on keegi slaavi nimega tegelane ühte 200K-d müüa pakkunud. Vene raamatus Mootorrataste Entsüklopeedia ühe isendi tänapäevane pilt. Kurtnas küsisin ühelt vanemalt -targemalt lätlaselt, tema Lätis ei teadnud olevat. Eestis on vähemalt 4-st eri kohast tulnud 200K osi, vb kattuvad masinad, aga vähem. 3 tk ilmselt siin liikunud. Minu käes olev küllaltki komplektne, kahjuks puudu tagaülekanne. Eraldi saadud ülekande välimine karteripool, puudu "nui ja taldrik" ja rattapoolne karteripool, piduripedaal, embleemid (kasutati 250 BMW dokumentidega ja embleemidega), selleks oli ka kõik TWN kirjad karterilt jm maha käiatud, paagi põlvetoed-kummid, tagatuli jms. Ratas pärit Märjamaa kandist. Kui keegi teab või omab midagi seostuvat........
Vasta
#5

Kuna haavas on hiljuti nuga pööratud ja teema on mõneti aktuaalsemaks muutunud, siis teen mõne postituse, aga sest kahju ei tule, kasu kohta ei julge lootusi hellitada.
Olen viimasel ajal sebinud SRÜ vanatsikli virtuaalses maailmas, sattusin sinna ühe usbeki saksa NSU foorumis postitatud teema kaudu. Sealt selgub, et Venemaa kandis on vähemalt 4 sellist TWN-i, üks Peterburis ka mingil moel taastatud. Ka saksa foorumist olen leidnud jälgi 5 K200 omaniku kohta, pole küll rohkem nendega kontakti otsinud kui selle esimeses postituses toodud tsikli omanikuga.
Oma tsiklit pole värskelt pildistanud, venelaste jaoks tegin pildid paberkandjal olevatest piltidest, üsna udused, aga panen siia ka üles.
http://i28.tinypic.com/4s1oug.jpg
http://i25.tinypic.com/1z1uyyq.jpg
Pole seda tsiklit siiani eriti puudutanud kuna tundub üsna lootusetu ettevõtmine olevat puuduva tagaülekande tõttu. Olemas on ainult reduktori korpus, puudub kaan ja kogu sisu.
http://i35.tinypic.com/iqk08m.jpg
http://i36.tinypic.com/voo934.jpg
Saaks puuduvatest detailidest pildid ja joonised, siis võiks proovida valmistada uued osad. Muidugi võiks ka ise midagi leiutada aga selleks puudub hetkel motivatsioon ja parem oleks ikkagi teha originaali moodi asju, tegemine nagunii üks - teed õiget nägu või mingi omaloomingu.
Katsun siia teemasse veel ka venelaste masinate pilte lisada, selleks on mul vaja teha virtuaalmaailmas hüpe järgmisele levelile. Toungue
Vasta
#6

[Pilt: 789c36f6eef6.jpg]
[Pilt: 36fdc06b824b.jpg]
[Pilt: 84e5074ada40.jpg]

[Pilt: index.php?app=core&module=attach&section..._id=652670]

Mõned TWN K200-d laiast ilmast.

Vasta
#7

Soomlaste andmebaasis on üks TWN B200 aastast 1936. Ma ei tea palju B-mudel K-mudelist erineb, ei ole selle margi vastu huvi tundnud.



Vasta
#8

Tänan jällegi Heikit viite eest! Paraku K200 on täiesti omaette mudel, ei kattu teiste TWN mudelitega eriti ja valmistati väidetavalt 997 tk nagu olen maininud. B-seerias oli 200, 250 JA 350 ccm mootoriga masinad (kui õigesti mäletan) ja sarnase käiguosaga ka järgmine 250 ccm mudel.
Lähim teadaolev K200 peaks olema siiski Peterburis.
Vasta
#9

Olen samalaadset isendid siin maarjamaal kuskil näinud. Kahjuks küll ilma mootorita, kuid veermik paistis korras olevat. Mitte ei tule meelde, kus Sad
Vasta
#10

(11-12-2010, 00:02 AM)urmet48 Kirjutas:  Olen samalaadset isendid siin maarjamaal kuskil näinud. Kahjuks küll ilma mootorita, kuid veermik paistis korras olevat. Mitte ei tule meelde, kus Sad

Kui tsikkel ise tuttav tundub, siis polegi nii halb (nägemis)mälu! Wink
Kas esimest postitust lugesid, vb tekib mingi seos ? Rolleyes
Olen minagi Eestis ilma mootorita K200 näinud, kahjuks on sellel muudki peale mootori puudu... Sad

Vasta
#11

Osta.ee portaalis TWN mootorratta pildid müüa, minu mõistus paraku ei erista kas tegu on mudeliga K200:
[Pilt: 1cbfaf8221e7e3dd533c165d0a159c61.jpg]
[Pilt: e3d4472c94241ee87e5128020812718a.jpg]
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=...16385674#1


Vasta
#12

Ilus pilt, paraku ei ole tegu K200-ga, K200 on väga eriline mudel Cool , nimelt pole ei mootor- ega peaülekanne ketiga. Pildil võib olla mingi mudel SK-sarjast, kas 200 või 250 ccm kandis (kahjuks on nigel kuvar hetkel), vb midagi SKL200 moodi asi
[Pilt: skl200.jpg]
Vasta
#13

K200 on jah kardaaniveoga ja vänt kah pikiasetusega, lisaks veel iseloomulik generaator vända otsas. Sellise lahendusega mootorit ja jõuülekannet kasutati üldiselt väga vähe ja sedagi suurema kubatuuriga mootoritel. Ja minu mootor jõudis väga ammustel aegadel sõber Kassi varakambrisse.
Enam ei mäleta täpselt, aga mulle tundub, et minu käigukast oli kuidagi teistsugune ....? Paremal küljel tundub olema mingi luuk ....? Kas mul on valesti meeles või oligi minu käigukast tiba teistsugune?
Vasta
#14

Hello.
I am owner of TWN k200 and I am from Poland. My motorcycle has some lacks, but I am planing restauration (I have no front fork, lamp and disk break). I am looking for contact with other TWn k200 owner for cooperation.
For contact write fino@poczta.fm english or russian language

Fino
Vasta
#15

(12-11-2011, 02:13 AM)fino Kirjutas:  Hello.
I am owner of TWN k200 and I am from Poland. My motorcycle has some lacks, but I am planing restauration (I have no front fork, lamp and disk break). I am looking for contact with other TWn k200 owner for cooperation.
For contact write fino@poczta.fm english or russian language

Fino

Hallo, Fino!
I got your message, I will write in english or in russian. Wink

Priit

Vasta
#16

Vabandan järjekordselt oma harimatust kuid miks te TWN-i juurde Triumphi pilte näitate? Kui see kuidagi asjakohane siis ka Triumphi omanik olen ...lisaks kõigele muule mudruleSmile
Vasta
#17

TWN ehk Triumph Werke Nürnberg. Triumphi asutas Inglismaal Saksamaalt välja rännanud ärimees, kes hiljem rajas tehase oma kodulinna Nürnbergi.

1913 eraldus aga Saksa Triumph emafirmast ja alustas tööd kaubamärgi TWN all.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#18
Lightbulb 

(15-11-2011, 01:48 AM)asjaarmastaja Kirjutas:  Vabandan järjekordselt oma harimatust kuid miks te TWN-i juurde Triumphi pilte näitate? Kui see kuidagi asjakohane siis ka Triumphi omanik olen ...lisaks kõigele muule mudruleSmile
TWN on Triumph-Werke Nürnberg AG
BMW on näiteks Bayerische Motoren Werke AG
Ei kujutagi siis ette , mis pilte selle TWN -i juurde peaks näitama. On olemas muidugi veel British Triumph. See rohkem brittide teema ja meil tagaplaanil. No naiste rinnahoidjaid ja püksikesi on kah Triumph firmamärgiga. Kas lootsid neid pilte selles teemas näha?

Vasta
#19

Esmalt seondub sõnaga Nürnberg minul Ardie van Nürnberg - selline 350 cc on mul ka - päris kena tsikkel aga tahab kokkupanemist. Kroomid tehtud.
Aga ega oma Triumphi kohta oskagi öelda on ta Inglise või Saksa toodang. Vist 350 cc ja tagant kõgele tulevate summutitega ...nagu enduro oleks. Oskab keegi ehk väita kelle toodanguga tegemist. Väljalase arvatavalt +- 40-ndad.
Vasta
#20

Siin peab alustama sellest, et kas kaks või neli takti, foto jne. Siis ehk lootust identifitseerida. Kirjeldusega sobiks S350 näiteks.

[Pilt: twnS350_2Ernst.jpg]

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne