Vähemalt 18 eluaastat ja võib lubadeta sõita...:)
#1

Olen kuulnud et prantsusmaal (eks mujal ole kah)valmistab üks firma autot mille töömaht oli kusagil 550cm3 (ma ei mäleta täpselt) ja võib ilma lubadeta sõita kui oled 18a ja veel kahe kohaline :yes .

aga ma tahaks teada et mis on see maksimum töömaht et võiks sõita lubadeta kui 18a ja on seal ka muid piiranguid? kas nii nagu prantsusmaal võib ikka Eestis ka? ja veel et palju sellise asja hind võiks olla?
:???
Vasta
#2

Arvan, et see siiski Prantsusmaa seaduse eripära... Et sealne liiklusseadus lubab sellist asja. Eestis vast käiks asi siiski auto(kui 4-rattaline) või mootorratta nimetuse alla, ja vajaks vastavaid lubasid. Ei ole küll kuulnud, et Eestis mingeid erandeid tehtaks ebatavalistele sõidukitele. Eestis vist vajab kõik mis üle 50 cm3 ja liigub teel juhtimisõigust tõendavat dokumenti.
Vasta
#3

nägin ka kuskilt seda tutvustust nendele autodele et võis sõita ilma lubadeta kui 18 täis... võimsust oli tal sama palju kui mopeedil vms... 2 kohaline ja nägi peaaegu samasugune välja nagu smart ...max kiirus oli mingi 50km/h .... aga kui ma ei eksi siis võeti see programm rajalt maha kuna pidi ikkagi liiga ohtlik olema kuna liikluseeskirjae järgimisega oli probleeme ning oht tekitada või sattuda liiklusõnnetusse oli liialt suur

parimat
reo.
Vasta
#4

Ma nüüd hakkasin seda asja kah veits urima ja leidsin (Auto Kataloog 2003, sealt eksootide hulgast) et on olemas selline firma nagu Ligier ja tema mudel Be Up (Prantsusmaa) millel on siis katus küll peakohal aga uste asemel torupiirded, 2710 on ta pikkus ja kahe silindriline 505cm3 mootor mis annab tubli 21hj, automaatkäigukast...

ja siis leidsin sealt veel ühe prantslase, niisiis Matra M72, pikkus 3240, 20hj...üldiselt kodulehelt saab tehnilised andmeid Smile

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne