Ega kellelgi ei ole helivõimendi skeemi?
#1

Selline asi siis et, maal naabrimees tahab ehitada omale helivõimendi.Ma tean et siin foorumis peaks olema ka nö elektroonikuid kes tegelevad vabal ajal võimenditega.(PS seal kasutatakse sellist "kivi" nagu STK-4913.)Lähiajal üritan välja uurida mis võimu ta mõtleb täpsemalt ehitada. Kel on skeeme saatke nad privasse või mu e- posti aadressile :moskvits@hot.ee

Ette tänades Indrek!
Vasta
#2

Kõige etem oleks kindlasti kivid sinnapaika jätta ja lampvõim teha...
Aga Sa uuri siit: http://www.tevalo.ee/foorum/

loll on loll olla.
Vasta
#3

terve guugel täis skeeme, ole ainult mees ja ostan juppe ning ehita Toungue

samas soovitan pöörduda tevalo foorumi poole, sinna foorumisse on kogunenud rohkem elektroonika mehi.
Vasta
#4

Ma pole küll eriline spets, aga olen seda asja natuke uurinud ning minu hinnagul ei ole erilist mõtet mingit pooljuhtidel baseeruvat võimendit ehitada, kui just pole ambitsiooni elektroonikainseneriks saada.

Tööstuslikult toodetud võimendeid toodetakse meeletutes partiides, isegi kui oma tööaeg on tasuta, võib juhtuda et kõik vajalikud komponendid on eraldi ostes kokku kallimad kui analoogne tööstuslik võim poes. Rääkimata kasutatud töökindlast Lääne tehnikast, mida leidub isegi Eestis piisavalt. EBay on selles suhtes imedemaa, näiteks ostsin ma nädalapäevad tagasi selle kiviga sarnaste parameetritega Roteli 70ndatel toodetud hi-end ressiiveri, mis maksis koos postikulude ja muu mudruga kriips üle 1000 krooni. Eesti keskmise palga ning tasuta materjalide puhul peab oma võimendi siis vähem kui 10 tunniga kokku panema, et kasumisse jääda Smile

Muidugi kui elektroonika on hobi, siis pole tähtis palju asjad maksavad, oluline on protsessist saadav rahuldus. Samas sellisel juhul peaks tee Tevalo foorumisse juba tuttav olema. Lihtsalt selleks võimu ehitada, et kodus mussi kuulata on umbes sama mõistlik kui selleks ise nullist autot ehitada, et poes ja tööl käia.
Vasta
#5

Kivivõimendid pole eriti kallid ehitada, kui üht-teist (toitetrafo, alaldi, takistid jne.) vana elektroonikakola seest lammutada. Kõige huvitavam on muidugi skeemi detailide parameetrid ise arvutada, asi mingi programmiga (näit. Multisim) läbi mängida ja siis kokku panna.
Vasta
#6

Tere,
ise olen valmistanud lm3886 baseeruva võimu ning tulemust on transsvõimudest kõrvaga parem kuulda. Hind sellisel võimuskeemil läheb umbes 250 - 300 krooni, mis pole üldse kallis võrreldes 1000.-
Kokku tinutamine pole keeruline, aega on vaja umbes 8 h, et töötav skeem valmis saada. Trafo on iseehitatud võimude nõrgim lüli. Enne tuleks enne leida trafo ning siis võim ehitada. Mina sain oma trafo vana võimendi seest.

http://www.hot.ee/qwerty009/lm3886.htm

Heilo
Vasta
#7

Kivivõimenditel paistab olevat 2 probleemi: genereerimine ning jahutus.
Genereerimine tekib lahja toiteallikaga eriti kergesti. Samas piisab üldjuhul selle kõrvaldamiseks toiteallika(te) sildamisest ~0,1...0,22 mikrofaradiste kondensaatoritega ning RC-ahelast väljundis. Jahutusega on olukord halvem, sest mikroskeemi kontaktpind radiaatoriga on küllaltki väike. Näiteks TDA7294 vajab üle 40W võimsustel nn. ujuva toitega skeemilahendust või ülimadala soojustakistusega radiaatorit. Jahutuse optimeerimine ei võimalda kivi radiaatorist isoleerida, mis omakorda võib tähendada vajadust kasutada eraldi radiaatorit iga mikroskeemi kohta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne