K-750m 1967
#41

K kepsud on separaatoritega rulllaagritel Big Grin
Vasta
#42

Ta töötab siiskiSmile
Vasta
#43

sai täna esimesed ringidki ehtud. Aga esiratas võbeleb teatud kiirustel. Endal tuli mõtesse, et äkki on ratas kaheksas? Mis kaaskodanikud arvavad?

Ja pidureid pole ka peaaegu üldse enam. Peaks vist uued kettad panema.
Vasta
#44

Ja kuidas Kontrollida geneka töökorda, sest mul on tunne, et ta ei lae.
Vasta
#45

kui ma endale dnepri ostsin siis mul oli ka ratas keere.
geneka tõõkorda saab kontrollida niimoodi et kui sa tõõle oled pannud siis võta aku pealt üks juhe maha kui tõõle jääb siis genekas laeb kui ei siis on midagi viga.
Vasta
#46

        Paar pilti sulle süüteluku ava sulgurist. Tõsta esiots üles ja keeruta ratast, siis näed on kaheksas või ei. Võib-olla on rehv valesti peal või balantseerimata(seda kindlalt). Aku laadimist on kõige kergem kontrollida testriga. Kas esitule peal olev tuluke süütevõtme sisse lükates põleb ja käivitades kustub?

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#47

Ma tahaks hoiatada natuke selle aku juhtme mahavõtmise asjus, et kui on alalisvoolu generaator, mida 6 voldised vanad tsiklid tavaliselt on, siis ei teki häda,

aga peab vahet tegema uuemate süsteemidega, 14 voldiste uuematel tsiklitel on vahelduvvvoolu generaatorid ja nendel ei tohi aku otsa maha võtta, lõppeb pooljuhtdetailidele letaalselt, nad tahavad töötada koormusega, võtad koormuse maha, siis on puuks.

Üks tsiviliseeritud moodus laadimist kindlaks teha on testriga mõõta.

ok,

Andrus Viil
Vasta
#48

Proovin teisipäeval. Aga kas see parempoolne asi lambi peal on kaitse?
Vasta
#49

Selle all on jah kaitse.
Vasta
#50

Ja kui testrit pole siis 12V pealt saab laadimist ka nii kontrollida,et esituli põlema ja suuna valgus vastu seina.....nüüd anna gaasi ja vaata kas lambi heledus muutub. Kas ka see nipp 6V süsteemi peal tomib nii ästi seda ei oska öelda.
Vasta
#51

Vot ma seda seina asja proovisin. Natuke nagu toimis. Aga lambil olev vasakpoolne tuli ei põlenud üldse.
Vasta
#52

Natuke veel laadimisest,

enamlevinud variant oleks nii öelda digitaal testriga seda teha, ma ise proovisin oma 6 voldist Iz jupiteri, aga ei saanud miskit korralikku näitu, et pingerelee muutis seda pinget liiga palju - testri ekraanil oli üks suur läbu. Tester on vist mõeldud 50 hertsu peale.

Aga variant oleks kasutada näiteks analoog voltmeetrit, selle peale peaks jääma keskmine pinge ja saab pardapinge välja lugeda.
Igaks juhuks ütlen, et voltmeetrit ühendatakse paralleelselt.

Sarnane oleks kasutada ampermeetrit, väikse koormusega ei tohiks häda tekkida, paraku suurema koormusega võib ampermeeter läbi põleda kui ampreid liiga paljuks lähevad. Ampermeeter ühendatakse jadamisi, ehk siis ampermeetri paned aku ja elektrisüsteemi vahele.

Ampermeeter antud juhul võimaldaks jälgida voolude liikumist juhtmes, kui laadimis pinge on olemas ja aku tühi siis ütleme, et näitab positiivset voolu. Aku laadimiseks on vaja õige pingega voolu.

Kui tarbijaid on palju ja genekas mingil põhjusel ei lae, siis ampermeeter näitab negatiivset - akust võetakse voolu

Kirjanduslikult on ampermeeter vidin, mis keerab oma osutit vastavalt polaarsusele - "sõltuvalt kust poolt tuuled puhuvad".

Rikkamad tsiklimehed kasutavad ampertange Big Grin


Sellist võiks saada näiteks turgudelt, kus müüakse vana elektri kola, Balta turul olen näinud elektririistade küljest võetud meetreid, Kuressaares Haraka pesas oli taolist träni.

Üldjuhul on kõigelihtsam voltmeetriga vaadata, et kas 12 voldise süsteemi puhul pinge on 13.5 -16 vahel või mitte.
Vasta
#53

Ishijupp Kirjutas:Minu kogemuslik soovitus- klapikamber koos klappidega, kolvid, kolvirõngad, saaled, silindrid jne jne- ühesõnaga kõik mis annab vahetada. Big Grin Olgu, olgu, ehk pole asi kõigil nii hull, kui minul oli Toungue Tasuks võtta remontkomplekt kummijullasid- puksid, simmerlingid jms, papptihendite komplekti samuti, need ei maksa palju, aga vaja läheb mingi aja möödudes kindlasti. Muidu soovituseks see, et mõõda kompressioon silindrites ära, saad aimu sellest millises seisukorras on rõngad-klapid-silindrid. Hea oleks korra manomeetriga uudistada ka õlirõhu väärtust. Nende kahe lihtsa mõõtmisega saad juba üsna palju oma mootori seisukorrast teada ja saad otsustada, kas kohe hakata mootorisse sukelduma või kannatab ühe hooaja sõita.


Muide ei ole k-750le müüa mingeid tihendeid vähemalt kloostrimetsas ega TondilSad
Vasta
#54

Nii. Ei saa esiratast lahti. No lihtsalt ei saa. Lasin MoS2 vahele. Keerasin, lõin kummihaamriga. Kuumutasin, aga ei saanud.

Juhendage kuidas saada esiratast lahti.

Tänan
Vasta
#55

Lase MoS2-l seista nädala-kaks, siis proovi uuesti. Ja toekama atribuudiga - kõvakarastusega pulga saad teha nt miski põllumajandusmasina tööorganist. Ei lähe võll pooleks, keera julgelt.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#56

Loodan, et tead ikka, et see võll on "tagurpidi"keermega (lahti tuleb päripäeva keerates)!
Vasta
#57

Tean, et tagurpidi keermega.
Vasta
#58

Avastatud uued probleemid:

Bensiin voolab karterisse. (arvatavast, sest õli lõhnab bensiini järgi ja on muutnud oma värvust kõvasti.)
Parem silinder läheb hoopis kuumemaks.
Ja parem pütt tosaab käima pannes, kuid soojenedes läheb normaalseks.

Endal tuli ette, et äkki on õlirõngas katki? Või on probleem milleski muus?
Vasta
#59

Karl!
Sul läheb kogu aur postitamise peale,peaksid hakkama taastama,sest suvel istuda kuuri all ja nokitseda on väga piinarikas.
Talvel taastad ja suvel naudid tehnikat ringi vurades!

edu

:I M Back
Vasta
#60

Parem silinder kuumeneb rohkem sellepärast ,et korv külg peegeldab osa soojusest tagasi silindrile.
Bensiin võib karterisse sattuda siis ,kui paagi kraan läbi laseb (suletud asendis). Karburaatoritest immitseb läbi klappide silindrisse. Kui karpade ujukinõelad hästi ei pea ,siis tilgub ka maha. Sellise asja vältimiseks asendasin oma 1966 aasta K-750 originaalkraani "Jawa" kraaniga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne