K: tellimine Saksa ebay'st?
#1

Kolasin Saksa ebay's cgi.ebay.de. Silma hakkas igasugust vanatehnikakola, mis osalt suu vett jooksma võttis. Seepärast siis küsimused teadjamatele kaasfoorumlastele:

1. Kas ma saan Eestist seal oksjonitel osaleda ja pakkuda?

2. Kui ma millegi ära võidan (nt esemeks on mõnekilone jalgratta abimootor), siis kuidas on võimalik see ese Eestisse toimetada?

3. Kas ja millisel moel on võimalik p2 mainitud eseme eest Saksamaale maksta?

4. Kas ja kui palju p2 mainitud eseme toimetamine Eestisse võib maksma minna?

Või on siiski ainus võimalus ise Saksamaale minna ja niiviisi miskit varandust hankida?

Sealmaal on lihtsalt palju sellist kola, mis siin üli-rariteediks muutunud ning mida Kurtna laatadel praktiliselt ei näe...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Ma kirjutasin siin pikalt: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=9378&pid=118384#pid118384

Saksamaalt on post veidi odavam kui Inglismaalt, seal postituses antud hinnad võid orientiiriks võtta naelte asemel eurodes. Sakslaste hulgas on ka PayPal võrdlemisi vähe levinud, seal on põhimakseviisiks pangaülekanne.
Vasta
#3

1. jah
2. postiga, tavaliselt määrab postifirma saatja, kuid võid ise soovitusi anda (kahtlen, et neid arvestatakse, aga minesatea)'
3. paypal-iga on võimalik maksta (eeldab krediitkaardi olemasolu, SEB ühispangas on võimalik osta omale kuu ajaline krediitkaart, mis toimib internetis, hansapangas oli mingi muu teema.)
4. Maksma läheb tavaliselt just nii palju, kui oksjoni all on kirjas, samamoodi on ka kohaletoimetamine. Kui on kirjas worldwide, siis pole mingit probleemi, aga kui on kirjas et ise pead järgi tulema, siis eeldab see müüjaga kokkurääkimist ja täpsustamist postihindades. Ebays on palju tooteid, mis maksavad 1 eur, 1 dollar vms, ja opost maksab 1000 euri või 1000 dollarit. Ka eesti osta.ee-s on selliseid nõmedaid pakkumisi tekkinud juba tänu osta.ee tasude suurenemisele
järgitulemise puhul ei pruugi müüja paypal-i tunnistada, sest raha paypal-i kasutamise eest maksab rahasaaja, mitte rahamaksja. Aga kui kirjutada oksjoni alla küsimus, et kas ta eestisse saadab, siis peaks teada saama Smile
Vasta
#4

saksast pisipaki kuni aluse toomisel arvestage 2000 ca 4000 EEK ja saatke oma mure mulle privasse. Julgen tagasihoidlikult väita, et tööandja on mul üks suurimaid saksast kauba eestisse toimetajaid. Laseme asjad terminali ette viia või ka hädapärast suurega järele minna. Senine teenistusajalugu on lugematu arv eraisikutelt ostetud tsikleid, V.Kirsi uunikum, mis aastakese tagasi motorexil väljas oli ning ka näiteks uhiuus Maserati Quattroporte. Siiamaani pole midagi ära aotanud, ära lõhkunud. Kõik rahul

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#5

No jalgratta abimootori eest on 2000+ krooni juba räme kirves, postiga tuleb oluliselt odavam ja kadumamineku risk pole eriti suur. Lisaks kui see terminal ei asu just sakslase kõrvaltänavas, siis ta sinna tasuta midagi viia ei viitsi (mina ka ei viitsiks).

Tsikli või mõne muu suurema-kallima asja puhul on muidugi teine lugu.

See tööandja teeb kindlasti head tööd, lihtsalt reaalne maailm on veidi keerulisem, nende pisipakkidega üldiselt keegi väga tegeleda ei taha.
Vasta
#6

Kõik on suhteline, terminal ongi terminal selle jaoks, et tavaliselt käivad nad kaubal ikka ise järgi..... Aga kõik sõltub asjaoludest.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#7

Jesperi toodud lingis on kogu tarkus juba ära öeldud.
Lisaksin omalpoolt paar lisamärkust. Olen ebay'st asju ostnud juba pea aasta ja leidnud sealt nii mõnegi asja, mida Eestist olen otsinud pikka aega, kuid tulutult. Saatmise kohapealt niipalju, et kui müüja on märkinud, saatmine Saksamaa piires, siis ei maksa kohe loobuda. Tasub helistada või saata privaatkiri ja küsida saatmise maksumust Eestisse. Enamjaolt tullakse soovile vastu ja ei tehta probleemi. Hind tuleb küll natuke kallim.
Minu puhul on mugav, et oman pangakontot saksas ja ei pea maksma pangaülekannete eest lisatasusid. SEB küsib iga EU makse eest 30 krooni teenustasu, raha laekumine võtab 3..4 päeva.
Samuti peaks saama ebay-ga liitunud osaleda ebay.com oksjonitel ja osta asju ka teistpoolt suurt lompi.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne