Rate võrriklubi
#1

http://www.rate.ee/clubs.php?act=show&id=15892&page=1

Selle klubi omanik on võtnud kasutusele MINU masinast MINU poolt tehtud pildi. Kuna olen selle pildid(sealhulgas ka antud pilt) postitanud ainult Motokuuri ja Automoto foorumisse, siis teen järelduse, et see isik on ka nende foorumite külastaja. Kuna keegi pole minu käest luba küsinud selle ega ühegi teise minu poolt tehtud pildi kasutamiseks, siis soovin, et see eemaldataks sealt!!!


Vasta
#2

Minu soovil havi käsul... no miks sa siin appi hüüad, postita reidiklubisse vastavasisuline märkus.
Loomulikult pole viisakas ja seaduslik n.ö. näpata teistele kuuluvaid fotosid, kuid minu tagasihoidlikku arvamust mööda kiputakse omi õigusi mõnele fotole kaitsma naeruväärse entusiasmiga. Elage üle, üliharvad pildid, mis kunstfoto mõõdu välja annavad, ja mida seepärast võiks kaitsta.
Muuseas- minu rotike ripub soovipoe lehel- http://www.varuosad.ee/index.php?a=0 , mulle meeldib ja lärmama ei kavatse hakata.
Vasta
#3

Heh, seal on ju omaniku pilt ja muud kontaktandmed olemas, kirjuta talle otse.

Või siis pane ühtesid või midagi.
Vasta
#4

Jesper Kirjutas:Heh, seal on ju omaniku pilt ja muud kontaktandmed olemas, kirjuta talle otse.

Või siis pane ühtesid või midagi.
See viimane mõjub sealsele kontingendile muuseas päris hästi Big Grin
Vasta
#5

rnkx Kirjutas:Selle klubi omanik on võtnud kasutusele MINU masinast MINU poolt tehtud pildi. [...] Kuna keegi pole minu käest luba küsinud selle ega ühegi teise minu poolt tehtud pildi kasutamiseks, siis soovin, et see eemaldataks sealt!!!

Soovitan ühendust võtta rate.ee adminnidega ja oma loo neile ära rääkida. Kui Sa suudad neile tõestada, et see foto on Sinu oma, siis peaksid nad selle sealt kõrvaldama. Ma vähemalt loodan, et nii läheb.

Tegelikult on igasuguste digimaterjalide autoriõigused EVs üldse väga valus teema. Minu mõisaportaali fotosid on nt Eesti juhtiv päevaleht Postimees 2 (loe: KAKS) korda ilma minu nõusolekuta oma lehes kasutanud ja ei ole suvatsenud peale minu proteste minu ees vabandadagi selle pärast...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

Valdo jutu jätkuks

Viimasel ajal olen tihti ajalehtedes olevatel piltide all näinud allikana "internetti". Seega autorina presenteeritakse keskkonda mitte reaalset omanikku. Üsna kummaline tendents, küllap on Valdogi pildid nii "omanikustatud". Sama loogika alusel võiks varastada auto ja ARKis öelda et eelmiseks omanikuks oli Tallinn-Tartu maantee.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#7

Ju vaatab, mis saab:

Rene- says:

. says:
ja
Rene- says:
sul oli see võrriklubi?
. says:
ja
Rene- says:
sul ka võrr????
. says:
ja
. says:
tad ära äkki osta
Rene- says:
seesama mis seal klubipildil?
. says:
ei
. says:
vana oled
Rene- says:
kelle võrr siis seal pildil on?
. says:
mingi võõra
. says:
kui vana sa oled
Rene- says:
mis siis?
. says:
kas jagad võrritest palju we
Rene- says:
piisavalt
Rene- says:
aga nüüd teemasse
. says:
palju ma küsima pen kui sidur katki j
. says:
pean
Rene- says:
kust sa selle pildi said???
. says:
netist
Rene- says:
aadress?
. says:
osta mu võrr 800 ära
. says:
mai tea
. says:
googlest võtsin
Rene- says:
äkki see on kellegi teise pilt?
. says:
ongi
Rene- says:
luba küsisid selle inimese käest?
Rene- says:
et pilti oma klubi pildina kasutada?
. says:
ei pea kuule ma võtsin sellegooglest seal on need pildid ju mida võib võtta
Rene- says:
miks sa seda arvad?
Rene- says:
oli seal nõnda kirjas
Rene- says:
sest kui oli siis on kõik korras
. says:
ei lugend
Rene- says:
aga kust sa siis tead et tohtis?
. says:
kuule kas sul on huvi võrri osta we
Rene- says:
ärme sellest praegu räägi
Rene- says:
aga kas võib olla, et selle pildi kasutamiseks pidi luba küsima?
. says:
mai küll ei usu
Rene- says:
miks?
Rene- says:
sest tihti on ju nõnda, et isik kes on pildi teinud, tahab et küsitaks ennem kui seda kasutatakse
. says:
okei
Rene- says:
teeks siis nõnda, et sa võtad selle pildi ilusti ära ennem kui sa pole pildi kasutamisõigust saanud
Rene- says:
oled nõus?
Rene- says:
kuule?
. says:
mai oska võtta
Rene- says:
panna oskasid?
. says:
sõber pani
Rene- says:
las siis sõber võtab maha ka
. says:
ta magab alles
. says:
kas sinu võrr we
Rene- says:
teeme nüüd nõnda, et homme õhtuks on pilt maas!!! muidu järgneb see, et lähen rate.ee admini jutule ja siis on oht, et su kasutaja blokeeritakse või kustutatakse
. says:
sa oled 13
Rene- says:
kas sa ei saanud millestki aru???
. says:
mis su rate un
Rene- says:
kas sa ei saanud mu jutust aru???
Rene- says:
HOMME ÕHTUL KELL 9 OLGU PILT MAAS!!! MUIDU MA LÄHEN RATE.EE ADMINI JUTULE JA LASEN SU KONTO ÄRA BLOKEERIDA!!!
Rene- says:
kas ikka ei saanud aru
Rene- says:
???
. says:
kuule mu õde on admin
Rene- says:
mida iganes!
Rene- says:
mind see ei huvita
. says:
ok ma vahetan äravb
. says:
kuule kas sa oled 13 we
Rene- says:
mitte mingit võib-olla
Rene- says:
miund ei huvita, kes on sinu õde, tädi, vanaisa või naabrimees
Rene- says:
pilt olgu maas
Rene- says:
ja on ka muid kohti, kui rate admin
Rene- says:
tegu on siiski autoriõiguste rikkumisega
Rene- says:
ja sellega võib minna ka politseisse
. says:

Rene- says:
homme õhtul kell 9 on pilt maas
. says:
kas su võrr we
Rene- says:
jah on küll
. says:
oh kas võin selle oma klubi lehele panna we
Rene- says:
ei või
Rene- says:
saad sa mu jutust aru, et võtad pildi maha???
. says:
ja
. says:
ammu
Rene- says:
ja teed ka seda?
. says:
muidugi
. says:
võrri ei ta osta we
Rene- says:
ei



EDIT: Asi korras.


Vasta
#8

Iseenesest ei ole ju selles kohe miskit halba, kui keegi on hea pildi teinud ja keegi seda siis näitab. Kui see fotograaf just pilditegemisega elatist ei teeni... aga nende omad on tavaliselt ka kas vesimärkidega (mis rikub ka niisama vaatamist) või veebi pandud imeväikestena.
Seda va neti asja võetakse jah kogu maailmas suhteliselt vabalt, ui oled oma pildi suurelt ja avalikult üles riputanud ja sela juures ei ole selgelt keeldu selle kasutamise kohta, ei torgi seadusesilm väga valusalt.
Mina võtan enda seisukohalt asja hästi lihtsalt: kui ma olen mingi pildi üldse kuhugi netti avalikult välja pannud, siis on see üldrahvalikuks tarbimiseks. Mida pole tahtnud panna, need seisavad originaalidena arvutis või ketastel ja ei teki ka varianti, et keegi neid "pirab".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne