Pannonia T1 1962
#41

vazmees Kirjutas:se on jawa kolb.
indrek1000 Kirjutas:Ok mul on täpselt sama kolb aga suurem siis, sest jawale kohe kuidagi ei sobiToungue.
Pildilt ei saa mõõtutest hästi aruSmile.
Kuigi see antud teemasse enam eriti ei puutu, võiksite oma kolbidest korralikud pildid teha, oleks natuke lihtsam öelda, millele need kuuluvad.
Vasta
#42

lisan oma kolivi pildid tuvastamise alla, panen ka pildid siia aga palun kõik komentaarid siis sinna. vabandust teemasse vahelesegamise pärast siis.
link:http://www.fotoalbum.ee/pictures.php?action=4&id=56393[/align]

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#43

Tere

Tegin ARK-ist teabepäringu, et teada saada mis sorti Pannonia mootorrattaid siis meil registris on. Pärast vigade väljasõelumist ja L3(soolo) ja L4(külkaga) kategooria kokkuliitmist on tulemused sellised:

4 ühikut TLF/59 mudelit
24 ühikut T1 mudelit
47 ühikut T5 mudelit
2 ühikut T6 mudelit

Kui mõni T6 ratta omanik satub seda teemat lugema siis võiks kontakti astuda. Mind huvitaks väga mõne pildi tegemine antud rattast.

Praeguseks on mõned rattadetailid rännanud Tartusse klaaskuulipritsi ja loodan selle nädala jooksul sealt ka asjad kätte saada. Täna käisin ka poleerketaste ja pasta järgi, et saaks rummud ära poleerida. Samuti ootavad poleerimist päris mitmed alumiiniumdetailid. Olgugi et praegu väga kiired ajad üritan ikka tempo üleval hoida, et saaks esimesteks vanatehnikaüritusteks ratta sõidukorda.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#44

Ei lähe küll päris teemaga kokku, aga eBay.de peal jäi üks huvitav isend silma:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?View...449&rd=1,1
Vasta
#45

Need Yamaha YDS 2-e koopiad Pannonia P20/21 lasidki väidetavalt 1975-ks aastaks tehase pankrotti (kui nii võib riigiettevõtte kohta öelda). Põhiline ostupartner NSVL keeldus neid ostmast kuna tegu oli liiga moodsate masinatega. Oma stiilne ja klassikaline toodang oleks jäänud ungarlaste masinate kõrval väga nutusesse seisu. Üldse valmistati neid 2-silindrilisi umbes 50000 tk, müüdi lisaks siseturule ka Euroopasse ja USA-sse.
Vasta
#46

Tere

Postitamine on vahepeal jäänud soiku, kuid üritan nüüd selle vea parandada. Vahepeal ostsin endale uued karterikaaned kuna mõlemad vanad on kahjustada saanud läbides tuhandeid kilomeetreidSmile Samuti sain reedel kätte värvimisest esimesed detailid(esituli, esimesed amordikatted ja tagakiige koos tagumise kattega). Praeguse seisuga peaks korv minema remonti(loe: alumiiniumikeevitaja juurde) neljapäeval, loodame et midagi vahepeal ei muutu ja laupäeval Motoexotikale minnes saan kätte asjad klaaskuulipritsist.

Tasapisi olen korrastanud ka süüteluku, järge ootab spidomeetri remont. Loodan, et saab aprillikuu esimestel nädalatel hakata ratast kokku panema.

Lisan pildimaterjali lähiajal.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#47

Tere

Varustan nüüd oma teemat üle pika aja ka mõne pildiga. Pildid detailidest mis eelmine nädal kohale jõudsid.

Kuna praegusel korvil on nii esi kui ka tagatuli katki olin sunnitud suure raha eest uued replica tuled ostma. Samuti tuli uus esiotsa kate osta sest vana oli kahjustada saanud ja oli liiga õhuke keevitamiseks. Võtsin ka mõned kinnitusribad sealt kuna ei ole eestis näinud neid müügil, aga võib- olla on põhjus selles et ei ole neid väga otsinud kaaSmile Lootsin küll hakata aprillis ratast kokku panema hakata, kuid erinevate tööde venimise tõttu läheb veel aega.

   
   
   
   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#48

Tere

Täna on jällegi väga tähtis päev minu Pannonia projekti arengus - nimelt sain täna kätte enamus asju värvimisest. Kvaliteet on viimasepeal ja oli ootamist väärt. Samuti käisin vahepeal Tartus ära ja tarisin kogu oma varanduse klaaskuulpritsist ära. Puhastatud sai siis leegika mutrid, rummud, karterikaaned ja mõned tagaamordi detailid. Enamus asju näevad nüüd välja nagu uued. Minu ungari sõbral õnnestus mulle muretseda ka lenksulukk koos küljekarbilukuga mida avab üks võti. Ei teagi kuhu need lukud kadunud on rataste küljest aga seda oli väga raske leida.

Praegu on põhienergia seotud mootori renoveerimisega. Kurtnast sai lisaks uuele tagahammasrattale ka koju tassitud üks varumootor juhuks kui midagi vaja peaks minema. Tegelikult leidsing esimese kasutuse sellele. Kuna praegusel mootoril on väntvõll suhteliselt kulunud siis kulubki uue mootri korralik väntvõll marjaks ära.

Üritan nädalavahetuse paiku täiendada ka http://www.zone.ee/pannonia1962 lehte uute piltidega värvitud detailidest.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#49

Kas masina kokkupanemine on nii suures hoos,et poile aega pilte ka lisada,või praed meid siin?Toungue
Vasta
#50

Tere

Masina kokkuladumine ei ole veel alanud, kuid palju ei ole puudu. Lisasin just veebilehele esimesed pildid värvitud detailidest ja ka klaaskuulipritsi tulemustest. Triibutööd on veel tegemata, kuid küllap saavad need ka varsti tehtud. Kokkupanemine hakkab siis pihta kui saan värvimisest kätte raami.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#51

Tere

Täna vedasin kogu oma varanduse värvimisest koju. Kõik asjad näevad ikka päris kobedad välja. Projekti alustades ei arvanudki, et nii hästi võiks välja tulla aga loodame, et kokkupaneku käigus suudan detailid samas seisukorras hoidaSmile Paralleelselt käib ka uurimistöö detailide osas mida selle rattale külge võib keerata ning robleemsemateks asjadeks on bensukraan ja spidomeeter. Praeguseks on selgunud, et minu aastakäigu rattale on ette nähtud valge kuni 120km/h näitav spido, samuti bensukraan on metallist korpusega, mitte plastist.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#52

Tere

Selle koha peal tuleks nüüd ära mainida et ALUSTASIN RATTA KOKKU PANEMIST. See oli väärt kohe suurte tähtedega kirjutamistSmile Täpsemalt alustasin tagaamortide kokkupanekuga ja esimesed probleemid olid varmad tulema. Nimelt ei suutnud oma segamini garaažist üles leida kõiki vajalikke vidinaid, kuid see mure sai lahendatud doonorratta lammutamisega. Tegin valmis ka birkad mis nüüd ootavad külge neetimist. Pärastlõunal viisin osad värvitud detailid triibutamisesse ja loodan lõplikult lakitud detailid saada kätte juuli esimesel nädalal. Siis hakkab raam juba veits mootorratta nägu minema.

Kui kellelgi peaks juhuslikult kodus olemas olema 3mm paksust lehtalumiiniumi nii umbes 40cmx40cm siis oleksin väga huvitatud sellise tüki omandamisest. Ootan teateid priivaatsõnumiga.

Kuna projekti kimbutasid vahepeal finantsprobleemid siis on mõnede asjade ostmine veidi viibinud, kuid järgmise nädala algul saab viimased suured asjad ära ostetud ja ei tohiks olla mingeid muud takistusi peale minu aja.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#53

Tere

Teen jälle natuke OT juttu kaa. Nimelt on tasapisi õnnestumas mu plaan importida kaugelt ungarimaalt Pannonia mootorratastele toodetud järelkäru Motorkuli FV-60T. Suurimaks probleemiks on kogu dokumentatsiooni kordaajamine. Tuleb pöialt hoida, et saaks kogu selle ungarikeelse paberihunniku vahetada ilusa eesti euronumbri vastuSmile ja sellise ainulaadse käru siia toimetada. Nii palju kui mina tean sellist veel eesti teedel vuramas ei tohiks olla.  Tootmisarv küünib nendel sinna 3000 kanti ja tootmisaastaks valdavalt 1967 ja mõned ka 1968.

Üks illustreeriv pilt siis ka:
   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#54

Tere

Täna tassisin koju lõplikult värvitud+triibutatud+lakitud detailid. Täpne ülevaade kvaliteedist veel puudub kuna kõik asjad on transportimise käigus saanud selga suure tolmukihi. Selle nädala plaan on saada raamile kahvel ja kiige külge ning rattad alla olgugi et need ei ole veel saksamaalt kohale jõudnud.


Praegu on mootori lõplikust kokkupanekust puudu veel kepsupuks, mis vajab esialgu materjali ning seejärel valmis treimist ja esimene vedav ketihammasratas, kuid küllap need proleemid leiavad ka kiired lahendused.

OT: Sain Motorkuli ostetud, praegu seisab mu ungari sõbra garaažis ja ootab transporti eestisse. Õnnestus saada uute ungari numbritega isend mis muudavad ARK-i asjaajamise oluliselt lihtsamaks. Tegu on taastamata isendiga ja kahjuks on puudu ka konks mis tsikli külge kinnitud kuid selle valmistamine ei ole mingi probleem. Paar toru ja pulka ning veits tööd. Siin pilt ka õigest kärust:

   

Homme/ülehomme täiendan ka pildikogu triipudega detailidest aadressil
http://www.zone.ee/pannonia1962

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#55

Tere

Tegin täna mõned pildid triibutatud detailidest ja panin need nüüd ülesse zone-i. Homses plaanis on käia ära kloostrimetsa poes ja osta kolm ühikut rehve ning siselohve sellele sõidukile. Praegune plaan on see et saaks ikka rattad alla sellele raamile see nädal. Leidsin ka oma varuosade kastist kepsupuksi, mis senini mootori lõplikku kokkupanemist segas.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#56

Tere

See nädal on tsikli juures muutunud päris palju. Olen iga päev ehitanud ja praeguseks seisab tsikkel juba oma ratastel. Eile sain kätte rehvid Kloostrimetsast, täna ostsin tondilt siselohvid ja paigaldasin need  hommikul kokkulaotud velgedeleSmile Ratas näeb üle ootuste ilus välja. Lõplikku kokkupanemist takistab praegu kahe detaili puudumine, nimelt on veel siiamaani puudu esimene ketihammasratas ja kepsupuks. Praegune plaan on selline, et ammasratas saab kokku kahest erinevast hammasrattast, üheks doonoriks Jawa 638 15 hambaga hammasratas ja teiseks Pannonia enda oma. Kahest kokku saab ühe väga vajaliku detaili minu jaoks. Kepsupuks on siiani veel treiali käes, kuna oli teine tiba suur kepsu sisse pressimiseks.

Vaeva nägin ka esihargiga, nimelt peale kroomimist said amorditorud endale veidi suurema läbimõõdu ning seetõttu käisid nad liiga tihkelt ja jäid kohati isegi kinni. Siinkohal oli abiks hõõrits ja nüüd töötavad need suurepäraselt. Ehitust on tohutult seganud ka erinevate poltide/mutrite puudumine minu varudest. Praeguseks on erinevate pikkuste ja mõõtude peale läinud juba üle tuhande krooni, loodan soetatud varudega ka järgmise tsikli valmis ehitadaSmile Olen seadnud eesmärgiks kasutada uusi polte mutreid va. juhul kui need mingi erikujuga detailid.

Saksamaalt tellitud veljed olid väike pettumus. Nimelt ei olnud tegu kõige kvaliteetsemate velgedega, samuti ei ole nad mõõtudelt üks ühesed originaalvelgedega. Kodaraid monteerides tuli kodar niplist pool sendimeetrit läbi ja seetõttu tuli relakaga eemaldada üleliigne siselohvi parema tervise huvides. Rehvid on firmalt Mitas ning mustriga H01(http://www.cwylde.co.uk/product.php?xProd=751). Ees ja külgkorvil on rehvi mõõduks 19x3,00 ja taga 19x3,25.

Praegune eesmärk on tsikli ehitus lõpetada 2 nädala jooksul ja külgkorv siis veel ühe nädala jooksul, niiet augusti lõpuks peaks ometi ratas valmis olema. Pildimaterjali lisan pühapäeval kui saan mahti jälle garaaži minna.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#57

siimlane Kirjutas:üheks doonoriks Jawa 638 15 hambaga hammasratas ja teiseks Pannonia enda oma. Kahest kokku saab ühe väga vajaliku detaili minu jaoks.
Mul on midagi analoogset tehtud krossi IZ-iga, jawa 634 hammaka südamik ja IZ Planeta hammaka väline võru. Kokku keevitatud. Seniajani on ilusti vastu pidanud, kuigi roostetab päris mõnusalt.
Vasta
#58

Tere

Pingutasin veidi kokkupanemistöödega ja praegu näeb siis tsikkel välja selline:
   
   

Täna kruntisin ära ka jalarauad, teha on veel külgkorvi kinnitused ja siis peaks värvitöödega ühele poole saama. Mingil põhjusel ei ole Ungarist kohale jõudnud istmete komplekt, seda peab veel uurima kuhu need toppama jäid.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#59

Tere

Vahepeal on esimese ketihammasratta plaan muutunud. Nimelt sain ühe treialiga kaubale kes mulle 2 uut hammakat tegi. Täna sain need kätte ja peab tunnistama, et kvaliteet on väga hea. Pühapäeval panen mootori kokku sinnamaale, et kepsupuksi saabudes saab silindri peale ning kogu mootori raamile tõsta. Praeguseks on värvitud pooled väiksesed külgkorvikinnitused ja ülesannete nimekirjas veel karburaatori puhastamine/remontimine ja õhupuhasti värvimine. Seega tegevust on veel omajagu enne lõplikku valmimist. Siin ka üks pilt uutest hammakatest. Kaks vasakpoolset on uued 15 hambalised ja parempoole vana kulunud 16 hambaline.
   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#60

Tere

Täna jälle suur hulk tööd ära tehtud. Praktiliselt kõik vidinad on lõpuks värvi all ja kõikidel ratastel on nüüdseks rehvid peal. Samuti on mootori kokkupanek lõpusirgel, paigaldada vaja ainult silinder. Tarisin täna korvi ka välja ja tegin mõned pildid. Praegune ratta ja korvi seisukord on järgmine:

   
   
   
   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne