Renault mootorid 1.5 dCi 70hj diisel vs 1.6 16V 105 hj bensiin - poolt ja vastu?
#41

smolin Kirjutas:On kogemusi Renault Kangoodega, millel samasugune mootor.
[...]
Mootor on üsna häälekas ja kiirusel üle 120 muutub jõrramine juba üsna häirivaks. Muidugi pole tegu mingi paugupilliga, kuid see vist ei saagi ei Logani ega väikese turbodiisli puhul eesmärgiks olla.

1. Millise kiiruse juures saab 5. käigu sisse panna (kui 4. käiguga mitte üle 2600-2800 rpm lasta)?

2. Milline on 5. käiguga ligikaudne suhe rpm ja km/h vahel? (Minu bensiinimootoriga Ladal on nt 110 km/h juures ca 3100 rpm, mis on minu arust normaalne).

smolin Kirjutas:Pisut ka negatiivset. Kuskil 40 000 km juures hakkas kapoti alt kostma haledat viginat. Selgus, et generaatori laagrite eluiga läbi. Sama häda ilmnes peagi ka meie teistel autodel. Varuosad tulevad Prantsusmaalt vististi jalgsi, niisiis sai üsna tükk aega viginat kuulata ja peljata, et õnnetu vooluallikas lõplikult otsad annab.

Laagrid ja Prantsusmaalt? Kas seal ei olegi siis X0X (202, 203, 302 vms) nn lihtlaagrid? Võiks nagu... (Võrdluseks - minu Ladal on 312 tuh km peal veel genel originaallaagrid ja -harjad...).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#42

Uues AutoBildis Dacia uuest pikapist pikemalt juttu.

Cool
Vasta
#43

Seal juttu ikka universaalistSmile
Vasta
#44

valdo Kirjutas:1. Millise kiiruse juures saab 5. käigu sisse panna (kui 4. käiguga mitte üle 2600-2800 rpm lasta)?

2. Milline on 5. käiguga ligikaudne suhe rpm ja km/h vahel? (Minu bensiinimootoriga Ladal on nt 110 km/h juures ca 3100 rpm, mis on minu arust normaalne).

1. 2000 pööret 4. käigul on umbes 60 kmh, siis võibki panna. Mõni juht vahetab juba 1500 pöördega.

2. 5. käigul 50 kmh - 1300, 75 kmh - 2000, 110 kmh - 3000. Sellest järeldub, et linnasõit 5. käigul kipub enamasti illegaalsete kiiruste kanti. Muidugi jutt ikka Kängu-nimelisest kaubikust, sõiduautodel võib olla kiirem ülekanne.

valdo Kirjutas:Laagrid ja Prantsusmaalt? Kas seal ei olegi siis X0X (202, 203, 302 vms) nn lihtlaagrid? Võiks nagu... (Võrdluseks - minu Ladal on 312 tuh km peal veel genel originaallaagrid ja -harjad...).

Tegu olevat jah mingisuguste "spets-rats" laagritega. Jääb üle loota, et "kiirkuluvaid" generaatoreid enam autodele ei paigaldata.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#45

Seda võid sa ainult loota, kõik mis kiiresti kulub on autotegijatele majanduslik kasulik kuna siis saab uuesti sulle midagi müüa.
Vasta
#46

Ma olen lugenud ajakirjast car mehanic, et seal oli vördlus testis ,mittu masinat, seal hulgas ka Renault, kuid Laguna, kuigi selle ajaga om asi vast paremuse poole liikunud, oli seal kirjas, et kui teistel masinatel soovitati soojalt ikka disel valida, siis Laguna puhul bensiini versiooni, ma proovin välja otsida, mis numbris see test kirjas oli.

Car Mehanic on Inglise autoajakiri mis tegeleb auto omanikke aitamise ja muu asjadega mis seotud autode remondiga ning, kui lihte on vahetadada, mingit juppi kindlal autol.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#47

Tänan kõiki kommenteerijaid.

Teeme teema vahekokkuvõtte - diislil on nii poolt kui ka vastu argumente, et koheselt ja paugult selle kasuks otsustada.

Aga kui nüüd küsiks Prestige-variandi 16 16V 105 hj bensiinimootori kohta? Äkki on mõtet selle jõuallikaga soetada? Täpsemalt - selle võrdlus diiselmootoriga? Ja kes on kokku puutunud sellise mootoriga?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#48

1,6 mootor sellele kerele oleks vast jah alumine piir,kahju et 1,8 ei pakuta.Endal 1,4 aga kui praegu peaks valima siis võtaks 1,6-se.Jutt siis sedaanist.Muidu rahulikult sõita kannatab küll aga korra üht kõrgemat haagist vedades ja vastutuult osutus mootor üllatavalt jõuetuks.
Vasta
#49

Millal see MCV meie kanti jõuab, omalgi huvi täitsa olemas.

Kas me sellist Eestit tahtsimegi?
Vasta
#50

reljo86 Kirjutas:Mis jutt see on, et proovid diislit ja enam bensukat ei taha. Rumal jutt.

Kelle jaoks rumal, kelle jaoks mitte.
Meil peres hetkel 3 diislit. Mina vähemalt tänaseni kindel, et ei tahaks sõita enam pensukatega. Isegi mootorratast ja mootorsaagi tahaks diislit. Ükskõik kui palju sõidan ikka võtaks diisli. Ei tea praegu ka ühtegi tuttavat, kes diislilt pensule läinud, vastupidi aga küll. On endal olnud küll jamasid, aga need kütusest, ja minuarust on diisli hääl väga ilus ja eriti neil, millel silindreid üle 4-ja. Mõni vanem diisel on tõesti liiga lärmakas, aga Valdo ei otsi ju mingit vana surma. Sama lugu on Vibratsiooniga. Vibra ja lärmakuse näeb, kuuleb proovisõidul kohe ära, eriti talvel. Talv minuarust hea aeg diisli otsimiseks, eriti siis kui ilmad külmad, ja auto ka külma käes. Hea vaadata mis häält teeb. Diisliga hea talvel liigelda. Jääd kinni, käik sisse ja ise lükkama. Võibolla need uued 1,4 või 1,5 ei ole madalatel pööretel nii kobedad.
Probleemid talvel:Autod, mis meil on ja on olnud, ei ole käivitunud talvel aku või viskoosse õli tõttu.  Pensukas läheb kasvõi kääksutades käima , aga diisel tahab ikka kiiremaid pöördeid ja kindlasti korras eelsoojendus süsteemi. Hangunud kütusega pill käivitub, aga seiskub peagi(vahel saab ka teeäärde kümetama sõitaBig Grin).
i-pritsungitele head kütust ja õigeaegset filtrivahetust.
Plokisoojendus on hea(mitte ainult diislile).
Paljudel on midagi diislite vastu, aga mina olen bensu vastuSmile
Mina võtaksin, kui välimus oleks meeldivamSmile
Valdol pole siin ilmselt midagi lugeda.
Lapsekene,loe nüüd oma postitus veelkord läbi.Mida tähendab-"Hangunud kütusega pill käivitub,aga seiskub peagi...."
Seleta
Ütlen,et olen alustanud bensukalt,omanud EV taasaegadel vabalt hingavat diislit,hetkel sõidan bensukaga,aga päris tihti ka pr. päritolu diisliga.
Flanagan
Vasta
#51

Veel üks lugu diisliga Renault Kangoost, mida seni ei teadnud. Nimelt oli üks naisterahvas Känguga Rakveres käimas ja teadmata, et tegu diiselautoga, tankis üle poole paagi bensiini ja hakkas siis Tartu poole sõitma. Väärkoheldud mootor pidas pika tee vastu. Pärast toitesüsteemi põhjalikku puhastust sõidab auto üha edasi, kuid mingid kahjustused on siiski tekkinud, sest diislikütuse haisu on kogu aeg tunda ja mootori hääl kah kuidagi imelik. Nii et tundub üsna kõva mootor olevat.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#52

Tõstaks vana teema uuesti päevakorda?
On kellelgi kogemusi diiselmootoriga Logan MCV-ga.
Väike huvi endalgi tekkinud uue(garantiiga), odava ja öko masina vastu.
Vasta
#53

Mul naabrimehel paar aastat kasutusel selline autokujuline asi.Tegu on vanema mehega aga temagi käes laguneb,tihti sõidab asendusautoga,sest enda oma garantiiremondis.Viimane kord vahetati mingit mootori simmerit üle kuu aja.Kahte asja korraga ei saa,st odavat ja head.Ainuke hea asi on,et antakse asendusauto,osades autofirmades seda ei praktiseerita,kui muul on haige,märal varss.siis pole muud kui, jala marss.
Vasta
#54

(20-05-2010, 11:46 AM)ahtos Kirjutas:  Mul naabrimehel paar aastat kasutusel selline autokujuline asi.Tegu on vanema mehega aga temagi käes laguneb,tihti sõidab asendusautoga,sest enda oma garantiiremondis.Viimane kord vahetati mingit mootori simmerit üle kuu aja.Kahte asja korraga ei saa,st odavat ja head.

Mina tegin valiku 3 aastat tagasi siiski bensiinimootoriga variandi kasuks. Seni (135 tuh km) pole mingeid probleeme mootoriga peale korralise hoolduse olnud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne