Kas selline väide ARK teemal peab paika?
#1

Osta oksjonitel ringi kolades jäi silma ühel oksjonil küsimuste-vastuste hulgas ühe kasutaja selline väide, tsiteerin:
"Alates 22.01.2007 ei pea enam spetsialisti ARK-st kohale kutsuma, kui puudub ülevaatus või kindlustus. Piisab lihtkirjalikust ostumüügilepingust ja reg. tunnistusest."

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=1155514

ARK kodulehelt ei suutnud ma selle kohta midagi leida.
Kas keegi kommenteeriks?
Vasta
#2

Peab küll paika. Novembris ühte autot ostes sai see ostu-müügi leping tehtud ja toimis.
Vasta
#3

Tüübikinnitus peab ikka olemas olema?

Dad.
Vasta
#4

Pidin sügisel oma Okad (ümbervormistamisel ostu-müügilepinguga) ette näitama puhtalt selle pärast, et sellel oli vanem pass ning puudus tüübikood kuigi üv ja kindlustus olid olemas.
Ning alati olnud jama selliste autode ostuga millistel puudub hetkel kehtiv ülevaatus. Vea siis seda treileril ARKi kohale või kutsu onu kohale, mitmedki masinad on selle pärast ostmata jäänud.
Kui aga nüüd see üv mittenõudmine paika peab, siis ennustan odavamaotsa autode hinnatõusu.
Vasta
#5

misasi see tüübikood õigupoolest üldse on?
ja kas arki onu kohalekutsumine oli 250 eeki?



Vasta
#6

Jossu Kirjutas:misasi see tüübikood õigupoolest üldse on?
Ametlikult sõidukitüübi ehituskirjeldus kodeeritud kujul.
Lihtsamalt öeldes teatud numbrite-tähtede joru, mis näitab, et antud sõidukitüüp (sõiduki mudel kui selline - tehasetoode või iseehitatu) vastab kehtivatele seadustele-nõuetele.
Jossu Kirjutas:ja kas arki onu kohalekutsumine oli 250 eeki?
250 jah, ühe sõiduki kohta. Kui sul vajavad kontrollimist näiteks 2 autot või 1 auto ja 1 haagis, peaksid maksma 500. Nii võib ARKi lehelt välja lugeda.

http://www.ark.ee/atp/?id=33546 -> punkt 8.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#7

Tere
Nüüd piisab lihtsalt ostu-müügi lepingust, millega ostja läheb ARKi ja vormistab sõiduki üksinda enda nimele. Võrreldes varajasema ajaga enam autot VIN koodi kontrollimiseks ette näitama ei pea ning ka abikaasat, juhul kui masin oli perekonna ühisvara.

Nädalavahetusel sai just köögilaua taga üks o-m leping kirjutatud. Hiljem kodaniku portaalist X-tee kontrollisin üle, kas ta ikka vormistas auto enda nimele, et ei hakkaks huligaansusi tegema. Pärast saad veel mõne üllatus trahvikviitungi enda kaela.

Väga positiivne süsteem.
Vasta
#8

Minu küsimus oli et kas ilma kehtiva üv-ta saab ostu-müügilepinguga vormistada autot ARKi vedamata?
Vasta
#9

Saab küll, seda tingimusel, et passis oleks olemas nii ID-kood kui tüübikinnitus. (lisaks loomulikult VIN koodile).
Ehk need kolm lahtrit tehnilises passis peavad olema täidetud ja sellisel juhul ei soovi ARK masinat näha ega pole ka sundust maksta ARK kodu visiidi tasu.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#10

Üv-ust ja kindlustust ei pea olema ja autot ei ole vaja näidata.
Vasta
#11

vana Kirjutas:Üv-ust ja kindlustust ei pea olema ja autot ei ole vaja näidata.

Nii, et kui miskist vanast autost on alles vaid "ämber ja number", kuid tal on uus pass, siis saab selline konglomeraat rahumeeli ARK-legaalselt omanikke vahetada?

Või on hinnatud, et uute passidega ämbreid-numbreid enam ei ole?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

selle 'uue passi' saamiseks on ARK nimetet ämbri juba korra üle vaadanud .)
Vasta
#13

Jah saab küll. Ise kah alguses ei uskunud, et nii lihtsalt saab. Veendusin alles siis kui nägin X-teest, et minu sõidukite hingekirjas enam Golfi ei ole. Auto müüsin juba sügisel kogutäiega varuosadeks, reg. nr jätsin enda kätte, et arvelt mahakanda aga mis suurest laiskusest jäi tegemata. Ühel ilusal päeval oli ostja koos sõbraga uksetaga, kes tahtis masinat enda nimele vormistada. Endale asi hulga lihtsam, ei ole vaja hankida lammutustõendit, et kuhu auto sai või kirjutada ARKis seletuskirja "müüdud juphaaval varuosadeks, sj. lammutamisel kinnipeetud keskkonna mittereostamise rangetest nõuetest jne." Kirjutasime o-m lepingu, andsin üle teh. passi, numbri ja ämbri.

Kõike paremat.
Vasta
#14

Ostjal on vaja ARKi üksinda minna teh. passi A ja B osaga, o-m lepinguga ning omanikuvahetuse riigilõivu tasumist tõendava kviitungiga (600.-).
Vasta
#15

Vot sellega läksingi oma veoka ostuga orki, et ei taibanud B osa küsida. ARK ei olnud nõus ilma selleta vormistama ja mul polnud aimugi et üksvahe olid kaheosalised passid ning teine osa puudu. Oli tükk jamamist kuniks müüja kadunud poole kuskilt üles leidis ja posti teel mulle saatis ning lõpuks ümbervormistatud sain.
Vasta
#16

vabandan küsimuse pärast aga ei lugend välja et kas siis mul tehnilised passid olemas kõik(A ja B) ostumüügileping tehtud aga tüübikood kinnitamatta?kas siis tuleb ikka auto ette änäidata. Üv ega kintlustust pole...ja siis selline küsimus et kas siis võin arki sõita kui teen mingi kindlustuse?



Vasta
#17

peeterpaul Kirjutas:Saab küll, seda tingimusel, et passis oleks olemas nii ID-kood kui tüübikinnitus. (lisaks loomulikult VIN koodile).
Ehk need kolm lahtrit tehnilises passis peavad olema täidetud ja sellisel juhul ei soovi ARK masinat näha ega pole ka sundust maksta ARK kodu visiidi tasu.

Minu Ikarusel on reg tunnistusel lahtris "tüübikood" üldse tühjaks jäetud. Mis minul edasi saama peaks sellisel juhul?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#18

kui nüüd vahepeal pole seda seadust muudetud, siis peab autol olema passis tüübikinnitus!
Kui seda pole, pead auto ette näitama! Kui on, piisab ostu-müügi lepingust!
Nii oli see vähemalt aasta tagasi, kuid eesti vabariigis muutuvad need asjad ju iga päev!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#19

aga kas ma tohin tüübikoodi teiselinnaotsast ise sõita arki kohale kinnitama kui auto minunimel pole või pean treileril?



Vasta
#20

Kui sõidukil ei ole kehtivat üv-st võib (100% kindel ei ole) sõita ainult lähima remonditöökojani ja tehno üv.punktini. Ilma selleta sõit on omal riisikol, muretum on treiler võtta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne