Trahv kiivrita sõidu eest?
#21

Aga kiivril on klaas ka ees, kotil seda pole, loogiline et sa ei näe siis midagi.

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#22

IIIFFFAR Kirjutas:Ma peaks ikka väga "erilises staadiumis" olema, et külateel võrriga sõites kiivrit kannaks... Kui kõrvad kaetud, kust ma tean, kustkohast keegi hull tulla võib???

Aga selleks on ju silmad ? Vaade vasakule-paremal ja kõik on korras. Mootorsaaniga sama asi, et ei kuule kui keegi kuskilt tuleb, kuid kui mina olen pidanud majade vahelt sõitma metsa alla saaniga, siis ikka vaikse kiirusega, ning metsavahel alles kihutama. Endal halb ilma kiivrita. Saan aru, et autos võb tunduda imelik olla kiivriga, kuid samas hoiab ära siklil võit ka putukate silma sattumise.

Vastassugupoolele võid ju muljet avaldada, kui kuldsed lokid lehvivad tuules, kuid tuleb näha ka tagajärgi - kas siis ka avaldaksid muljet, kui ratastoolis oleksid ? Arvan, et enamus täie mõistuse juures olevaid naisterahvaid mõtlevad ka, et " issand, mis idioot sõidab kiivrita "

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#23

Oh jah mina pole eluaeg kiivrit kasutand(ma ei uhkusta)töristan külavahel.Olin umbes 10.a kui sain esimese võrri ja praegu 17(varsti 18) ja sõidan nüüd Planeta 3-ga) tuleb ainult silmad lahti hoida ja tunnetada õiget sõidukiirust.Talvel sõites olen vaid paaril korral kasutanud munakoort ,aga häbi oli sellise asjaga sõita mingid tšikid vaatasid veel et mingi (kaheksakümnendate)vend tuleb. Uutel kiivritel on see hea ,et neil on visiir mis takistab putukate jms p**a silma sattumise.
Vasta
#24

fic Kirjutas:Aga selleks on ju silmad ? Vaade vasakule-paremal ja kõik on korras. Mootorsaaniga sama asi, et ei kuule kui keegi kuskilt tuleb, kuid kui mina olen pidanud majade vahelt sõitma metsa alla saaniga, siis ikka vaikse kiirusega, ning metsavahel alles kihutama.


Palun üldsuse ees vabandust, ent palun loe mu eelmist postitust. Mitte kihutamisest polnud mu sõnavõtt....

***Timm kirjutas:
Aga kiivril on klaas ka ees, kotil seda pole, loogiline et sa ei näe siis midagi****

Klaasiga kiiver on kihutamiseks.......Wink ei sobi mulle...

loll on loll olla.
Vasta
#25

moskvits Kirjutas:Talvel sõites olen vaid paaril korral kasutanud munakoort ,aga häbi oli sellise asjaga sõita mingid tšikid vaatasid veel et mingi (kaheksakümnendate)vend tuleb.

mina oma jup3 puhul kasutan kah munakoort, minuarust just õige stiiliga kiiver selle ratta kohta Smile
muidugi suvel tuleb nolan, kui vaja pikemaid reise hakata plaanima selle rattaga, aga see klaas seal ees.. see sõltub rahakotist Smile
Vasta
#26

Juhtis mopeedi kandmata peas kaitsekiivrit LE § 231 LS § 74 36 lg 1 kuni 50 trahviuhikut- 3000,- sama mootorratta eest.

Vaz 2101 1981a, Vaz 2101 1974a, Moskvich 401 1954a, Riga13,Riga11,Mini (V50)
Vasta
#27

samsin Kirjutas:Juhtis mopeedi kandmata peas kaitsekiivrit LE § 231    LS § 74 36 lg 1   kuni 50 trahviuhikut- 3000,- sama mootorratta eest.


Kuna mopeedi ei loeta liiklusseaduse järgi mootorsõidukiks, siis:

36.Liiklusnõuete rikkumine jalakäija või muu liikleja poolt
Jalakäija, jalgratturi, loomveokijuhi, sõitja või mopeedijuhi poolt liiklusnõuete rikkumise eest - karistatakse rahatrahviga kuni kümme trahviühikut
Sama teo eest:
1) kui see on toime pandud joobeseisundis;
2) kui sellega on tekitatud inimesele ettevaatamatusest tervisekahjustus või
3) kui sellega on tekitatud varaline kahju või liiklusoht, - karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut

Trahviühik on rahatrahvi baassumma, 60 krooni
Vasta
#28

Ma ei saa aru miks talle keegi lihtsalt ei vasta.Ta eeldas ju ,et keegi ei hakka talle moraali lugema.
Vasta
#29

to oldmoped Juhtis mopeedi kandmata peas kaitsekiivrit LE § 231 LS § 74 36 lg 1 kuni 10 trahvuühikut on 6ige!
Vabandust

Vaz 2101 1981a, Vaz 2101 1974a, Moskvich 401 1954a, Riga13,Riga11,Mini (V50)
Vasta
#30

ISEGI kui sa väikselt metsa või küla vahel töristad kanna kiivrit.Ma ei usu, et munakoor sind eriti kaitseb.Võibolla on selline juhus kui sa kukud võrri seljast maha ja nii õnnetult, et peaga vastu kivi(juhul kui sa kiivrit ei kanna).Nii et kandke kiivrit alati!!!
Vasta
#31

I.R. Kirjutas:ISEGI kui sa väikselt metsa või küla vahel töristad kanna kiivrit.Ma ei usu, et munakoor sind eriti kaitseb.Võibolla on selline juhus kui sa kukud võrri seljast maha ja nii õnnetult, et peaga vastu kivi(juhul kui sa kiivrit ei kanna).Nii et kandke kiivrit alati!!!

ISEGI kui ma praeguse ilmaga väikselt uulitsal ringi käin võib eelkirjeldatud juhtum aset leida ning juhtumise tõenäosus on võrrisõidust kümneid kordi suurem. Sellegipoolest ei käi keegi linnas kiivriga ringi....Wink

loll on loll olla.
Vasta
#32

IIIFFFAR Kirjutas:
I.R. Kirjutas:ISEGI kui sa väikselt metsa või küla vahel töristad kanna kiivrit.Ma ei usu, et munakoor sind eriti kaitseb.Võibolla on selline juhus kui sa kukud võrri seljast maha ja nii õnnetult, et peaga vastu kivi(juhul kui sa kiivrit ei kanna).Nii et kandke kiivrit alati!!!

ISEGI kui ma praeguse ilmaga väikselt uulitsal ringi käin võib eelkirjeldatud juhtum aset leida ning juhtumise tõenäosus on võrrisõidust kümneid kordi suurem. Sellegipoolest ei käi keegi linnas kiivriga ringi....Wink

Niisama kõndides kukud meetri kõrguselt ja sealt, kui pea päris pehme pole ega ise koomas, on mingisugune vigastus ülimalt vähetõenäoline,
liikudes motoriseeritult on juba 50 km tunnis on su kineetiline energia 23g trotüülekvivalenti (või kukkumine elumaja kuues korrus) jne progressioonis.
Vasta
#33

IIIFFFARi jutt pani hämmastama inimese lolluse üle Sad Kiirustest mõtled ka ? Minul on kahju inimestest, kes vahest ikka meedias räägivad a'la " olin loll, et täis peaga sõitsin, nüüd elu lõpuni voodis" või " olin loll, et kihutasin kiivriga, (lõpp sama) "
Tõsi jutt, ning enne kui arugi saad, on õnnetus juhtunud.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#34

fic Kirjutas:IIIFFFARi jutt pani hämmastama inimese lolluse üle Sad Kiirustest mõtled ka ?

Palun ärritamise pärast vabandust, ent kui Sa mu poste lugema oled juhtund, oled ehk märganud, et pole kordagi kihutamisest rääkinud. Võrriga metsateel "kulgemisest" oli jutt, ehk siis looduse nautlemisest nii umbes jalgratta kiirusel, selle vahega, et ise väntama ei pea.
Loomulikult ei väida ma, et tsikliga sõites kiivrit kandma ei peaks.

loll on loll olla.
Vasta
#35

Mitte, et ma oleksin kiivri vastane ja ise kasutan peaaegu alati, aga...

Siin kõik kõvad kohe ohutuspropagandat tegema ja teisi lolliks sõimama...
vaatame asja natukene ka teise nurga alt. Siin enamus inimesi on vanatehnikahullud ja nende neljarattalised hobimasinad jäävad aega, kui turvavööd polnud veel olemas, igasugustest muudest passiivsetest ja aktiivsetest turvavahenditest rääkimata ... ei ole küll kuulnud, et siin kedagi oleks sõimatud sellise ebaturvalise auto omamise ja kasutamise eest ja soovitatud masinale esimese asjana kohe turvavööd ja airbag installida.
Samuti palun tõsta käsi neil, kes jalgrattaga sõites jalgrattakiivrit kannavad - kukkumise oht on täpselt sama või isegi suurem, kukkumise kõrgus sama, kiiruses on väikesed aga mitte olulised vahed.

To jurkman: vabandan, kui sa tõesti nii lühike oled, et pea on vaid 1m kõrgusel.
Vasta
#36

Kannan rattaga sõites pea alati kiivrit. Olen paraku ise olnud süüdlaseks liiklusõnnetuses, kus jalgrattur pääses eluga tänu kiivrile.

Kogu see jutt metsateel ja hästi aeglaselt sõitmisest ja oma oskuste ülikõrgelt hindamine taandub nulliks kui tuleb külge mõni autoga kaasliikleja. Kodumaiste traditsioonide vaimus lükataks võibolla koguni kiivrita kadunukese korjuski tee pealt kraavi ära
Vasta
#37

Kui keegi hull kõrvalt külge tuleb, pole ju vahet kas mul kiiver või rataski kaasas juhtub olema....

loll on loll olla.
Vasta
#38

oldmoped Kirjutas:To jurkman: vabandan, kui sa tõesti nii lühike oled, et pea on vaid 1m kõrgusel.
Sai saand asjale pihta, seletan siis pikemalt lahti.

Mitte 1m, vaid meetri kõrguselt, st ma andsin kõrgusele suurusjärgulise hinnangu, kui sa lähed näiteks kilomeetri kaugusele, siis pole läbitav maa 1 kilomeeter, vaid umbes 1 kilomeeter. Ma tõin selle sisse, et piltlikustada oma illustratiivset näidet võrrelduna kiiruse kineetilist energiat trotüülekvivalendi ja potentsiaalse energiaga. Aga see pole oluline.
Tegelikult ei käinud mu postitus niiöelda siinse rahva vastu, vaid oli suunatud eelkõige inimeste enesehävitusliku käitumise vastu -- vaadake liikluses neid meeletuid kiiruseületamisi, pimedaid möödasõite, kiirendamisi jne, see on ju õudne, milline anarhia liikluses toimub. üle 200 laiba pisikese eesti kohta -- minu arust on see õudne, igaüks on meist liikluses potentsiaalne laip ju, piisab vaid liiklushullu kätte jääda.

Sry pika möla pärast, ei puuduta enamikku siinsetest, selline üldine jutt.

IIIFFFARI pohhuistlik komm lihtsalt ärritas veidi. Muidugi saan aru, et see oli huumor, aga paraku pahatihti must huumor.
Vasta
#39

oldmoped Kirjutas:vaatame asja natukene ka teise nurga alt. Siin enamus inimesi on vanatehnikahullud ja nende neljarattalised hobimasinad jäävad aega, kui turvavööd polnud veel olemas, igasugustest muudest passiivsetest ja aktiivsetest turvavahenditest rääkimata ...  ei ole küll kuulnud, et siin kedagi oleks sõimatud sellise ebaturvalise auto omamise ja kasutamise eest ja soovitatud masinale esimese asjana kohe turvavööd ja airbag installida.

No kui Sa saad ise midagi enda elu jaoks teha, siis ikka teeks küll - paneks kiivri pähe. Kuid autod, millel lihtsalt puuduvad turvavööd, need on ju Sinust sõltumatud põhjused või mis ? Mõttetu vaidlemine, ootan huviga, millal lukku läheb Smile

Aga jah, kandke kiivreid !

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#40

Ah teate selle kohta on see hea kõnekäänd et maailma probleemiks on inimeste rumalus, aga hea viis selle lahendamiseks on kõigilt asjadelt hoiatussildid ära võtta ja oodata kuni probleem end ise lahendab Smile

Ma olen isegi metsas rattaga sõites kiivri pooleks kukkunud, kusjuures ma olen suht laisk harrastaja ja seega väga kiiresti sõita ei jaksa. Mis siis veel mootorsõidukitest rääkida.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne