Retrofotode konkurss
#1

Juhiks huviliste tähelepanu, et autoajakirja Auto Bild Eesti abil on toimumas retrofotode konkurss.

Konkursi reklaam on ise selline: "Piltide vaatamine on ekstra popp tegevus! Muidugi ei mõtle me ainult neid pilte, mis tõmmatud digiseebikast arvutisse. Meile meeldib vaadata ammuste aegade klassikat ehk paberfotosid. Mõnel on vanad pildid albumis, teisel kolletuma kippuvas kilekotis, kolmandal suures kastis. Pilte sealt välja õngitsedes hakkab tõelise autogurmaani käsi ja hääl kindlasti värisema. Kui keegi juhtub veel teadma mõnda lugu nende piltide juurde… Oh neid jutte, mis järgnevad siis, kui jutustaja alustab: “Jah, ma mäletan küll!”
Auto Bild Eesti tahab neid magusaid hetki jagada kõigi oma lugejatega. Me kuulutame välja retrofotode konkursi! Otsi oma albumist vanu pilte, mille vaatamine sind külmaks ei jäta, ning saada pildid koos mälestustega ABE toimetusse. Järgmise poole aasta jooksul avaldame paremad fotod ja lood Auto Bild Eesti ajaloorubriigis. Pärast jaanipäeva paneme kokku žürii ja anname teada, kellele läheb auhinnaks 5Mb digifotoaparaat Revue DC5400.
Vahepeal teeme kokkuvõtteid, avaldame põnevamaid pilte ja nende allkirju. Kuu parimaid ootab samuti kingitus.
Fotosid võib saata postiga:
Auto Bild Eesti toimetus
Maakri 23a
Tallinn 10145
Pildid tagastame saatjale kahe nädala jooksul pärast materjali laekumist toimetusse.
Faile saab edastada meie kodulehel www.autobild.ee paremas servas asuva "Saada foto" lingi kaudu.

Asp
asjaga seotud

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Mida teha siis , kui foto on huvitav ja sooviks seda teistelegi näidata, kuid autorit ei tea. Sellist fotot ilmselt konkursile panna ei saa?
Vasta
#3

Eks Asp peab ütlema mis teha. Isiklikult arvan küll, et vähemalt 50/50 hirmvanu albumitest leitud pilte on selliseid millede autorit me ei tea...

loll on loll olla.
Vasta
#4

Jah, üldiselt on nii, et autori leidmine on raske. Lähtuda tuleb sellest, et foto esitaja on üldjuhul ka selle õiguste omanik.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

See on siis vanafotode konkurss?

Et kui ma preagu klõpsin sobivas miljöös vana filmikaameraga mõned mustvalged retropildid, siis need ei käi siia konkursi alla? Smile
Vasta
#6

sass Kirjutas:Mida teha siis , kui foto on huvitav ja sooviks seda teistelegi näidata, kuid autorit ei tea. Sellist fotot ilmselt konkursile panna ei saa?

Kui ma leian vanast albumist/kolakastist foto ja selle publitseerin, siis on tavaliselt ju kaks võimalust:

a) Ma tean, kes selle pildi on teinud ning mul on pildi tegija ja/või tema pärijate nõusolek pildi avaldamiseks.

b) Ma ei tea pildi autorit, kuid eeldan heauskselt, et ta (juhul, kui ta elus on) ei tunne selle pildi saatuse vastu (raghalist) huvi seoses intellektuaalse omandiga. Kui näiteks mingi kodanik X tegi 1960ndatel raha eest pilte ja mingi eksemplar sattus kellegi era-albumisse, siis vaevalt sama kodanik X hakkab kaasajal protesteerima, et tema tehtu on publitseeritud. Loomulikult on sellised vaidlused võimalikud, aga üli-vähetõenäolised.

Ning lõpuks - autorikaitse seadus sätestab autorikaitse kehtivuse piiriks 70 aastat. Mis tähendab seda, et enne 1937. aastat tehtud fotod peaksid sellest probleemist hoopistükis vabad olema.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Kasautoriõigus sätestab ainult tasu maksmise kohustuse või üleüldise ilmumise lubamise/keelamise. Kui konkursireeglites on selgelt kirjas, et näiteks honorari ei maksta (see on selgemast selgem, et sellisele võistlusele ei saadeta raha teenimise eesmärgil taiseseid), siis ei tohiks ju üldse probleeme olla?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#8

Ja, raha ei maksta, välja arvatud auhind ürituse lõpus. Mis puutub kaasaja piltidesse, siis meie idee on siiski avaldada vana aja fotosid. Mustvalgeid fotosid kaasajast võib muidugi saata, kuid ma ei ole kindel, et nad ilmuvad/konkursile pääsevad. Selliste piltide jaoks on siiski teised avaldamiskohad.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#9

Ka mul oleks üht-teist põneva saata, kuid paljundamisvõimalus puudub ja originaalist ei raatsi loobuda.Sad
Vasta
#10

Mister X Kirjutas:Ka mul oleks üht-teist põneva saata, kuid paljundamisvõimalus puudub ja originaalist ei raatsi loobuda.Sad
Tsitaat:Pildid tagastame saatjale kahe nädala jooksul pärast materjali laekumist toimetusse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne