GAZ 53A  (AC-30/106)  kütusekulu
#1

Tere kaasfoorumlased
See pole küll päris õige koht küsimiseks, aga siin ilmselt kõige rohkem päästetehnika teadjaid/huvilisi koos. Huvitaks kui suur on GAZ 53A (AC-30/106) (lühike kabiin ja 4 t paak)  (norm)kütusekulu sõites ja kohapeal kustutades.

ettetänades
Sass1
Vasta
#2

Arvan, et päästeautoks olemine ei tee temast mingit erandit. Täiskoormaga GAZ 53 (ette nähtud 3,5 tonni, maisikoormatega on teinekord lajatatud ka kuni 7 tonni) normid on sinna 27 - 30l/100 kanti.
Oleneb ka veidi mille jaoks sul seda tarvis on:
- kalkulatsiooniks
-tegeliku kulu arvutamiseks
- järelduse tegemiseks tänase seisuga võrdlemisel.

Kui soovid, võin tehaseraamatust vastava lehe sisse skännida.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#3

Ega tal sõidul kallajaga vahet pole aga kohapeal pritsides/imedes on pöörded kindlasti kõrgemad kui tühikäigul ja seetõttu kütusekulu suurem kui tavalisel gazikul. Keegi kuskil pakkus välja, et sõidul võiks olla 28 l /100 km ja kohapeal töötades 30 l /h? Ehk oskab keegi kommenteerida.
Infot vaja kalkulatsiooniks ja normkuluks.

Sass1
Vasta
#4

ehk on miskit abi:
Kuna yle 100kilost faili manustada ei luba, sestap link:

http://www.hot.ee/raet/tulekahi252.jpg

...
Vasta
#5

Minu Gaz 53-12 ANM võtab keskmiselt 39L/100km.
Kõige vähem olen saanud kuluks 29 ja kõige rohkem olen mõõtnud 57. Need siis reaalselt mõõdetud numbrid mitte mingid "normid".
Vasta
#6

Täna sain parandada oma väikseimat bensiinikulu, tulemuseks 25,1 L/100km, samas eile mõõtsin kuluks 50 L/100km. Täna siis ühtlane pikem sõit kiirusel 55km/h, eile aga sõitu vaid kümmekond kilomeetrit aga sellele lisaks 2h kohapeal pump järel töötamist
Vasta
#7

Kas 50 l/100 km hõlmas ka seda kahetunnist töötamist kohapeal? Egas siis midagi imestada pole. Mälu järgi nägi oligi kuskil kirjas ajapõhise arvestusena kirjas kulu 30L/tunnis.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#8

Õnneliku juhuse läbi on minu valduses üks ütlemata vahva raamat kütusekuludest. 191 lehekülge tabeleid.
S.h. GAZ 51,63, ZIS 5, MAZ200D, aga ka M400, 401,402,403,407, GAZ M1, GAZ 67, M20, GAZ 12 ZIs101, GAZ651, PAZ 651, ZIS8, Ikarus31, Ikarus55, Ikarus 66, GAZ MM ja veel ja veel ja veel.
Esialgsel vaatlusel tundub, et üks insener on välja arvutanud iga masina kulud kuni 500 kilomeetrini, kilomeetri täpsusega. Vot oli aeg!

On kellelgi huvi seda materjali kaeda - tean siis skaneerimise plaane seada?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#9

peeterpaul Kirjutas:On kellelgi huvi seda materjali kaeda - tean siis skaneerimise plaane seada?

Oleks huvitav sirvida küll...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#10

http://ligimesekaitseks.ee/?id=10462

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne