Leidsin mingi imeliku pirni või kineskoobi.
#1

Karbis jne ...


Mina ei oska sellega midagi peale hakata.
Aga äkki keegi teab kus seda kasutada võidi?

Samas kohas olid ka mõned kinuprojektorite ja elektroonika raamatud ..
Sealt ka idee, et äkki mingi kineskoop? Kuid võib vabalt olla ka mõne raadio pirn vms.
Karp ei ole ka nii hästi säilinud, et sealt midagi välja lugeda, peale selle, et sees on asi, mis ei kannata põrutamist.


Pildil ka silma jäänud kaks 500! vatist 220 voldil töötavat pirni.
Sobivad tavalise pirni pesasse.
Need ei vaja mõistatamist.

Kui keegi tunneb, et ta midagi neist kolmest asjast endale vajab, siis ... kindlasti saame kokkuleppele Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#2

Kas kineskoobi soklile on midagi kirjutatud?
Seal peaks olema tähis, mille 2 esimest numbrit tähistavad ekraani läbimõõtu sentimeetrites, tähed toru otsarbe kohta: (LK- teleri, LM- ostsilloskoobi jaoks) ning veel mingi number ja täht. Tundub, et küllaltki haruldane kineskoop, kui teleka oma.
Vasta
#3

Paistab olema radari ekraan.
Vasta
#4

Arvan, et siiski ostsi oma: omal ajal ka selliseid näinud, mitmeid ja erinevaid
Vasta
#5

Pigem siis juba mingi karakteriograafi või pooljuhtseadiste testimisseadme oma. Tavaliselt olid ostsillograafidel ikka elektrostaatilise hälvitusega torud, see aga paistab magnetilise hälvitusega olevat (suur hälvitusnurk, küllaltki väikese väljaviikude arvuga sokkel).

P.S üks mõte tekkis veel seoses kinoseadmetega - projektioonikineskoop.
Vasta
#6

Esemel olevad kirjad
VIII-57 ja 18PK56 või 18LK56

Lisaks on markeriga vms kirjutatud sellised numbrid 37185.17

Panin märgetest ja ka nähaolevast sisust pildid: www.zone.ee/kulac

Minul sellega midagi teha ei ole.
Kui keegi tunneb kedagi, või miks mitte tal endal, on sellega midagi teha ..siis saame kindlasti kokkuleppele.
Vasta
#7

Paistab olevat ikkagi teleka KBH-49-4(A) oma:
http://www.oldradio.ru/radios/068.shtml,
seega vist suhteliselt haruldane leid. Kineskoobi margiks siiski
18LK5B, lehe lugemiseks tuleb valida encoding->Cyrillic (Windows).
Vasta
#8

Tänan.

Pool kellert on veel põhjalikult üle vaatamata Wink
Eks ma siis jälle küsi nõu, kui midagi huvitavat ja mulle tundmatut silma jääb.
Vasta
#9

Kineskoop paistab olevat üsna heas seisus: kasutamata, hoitud kuivas(?), jahedas ja pimedas.
Pirnide kohta niipalju, et selliseid kasutati lavaprožektorites (oli ka suurema kolvi ja sokliga 1000W pirne; 5kW ja 10kW pirnid olid juba ilma keerdsoklita, klemmühendusega) ja sellise võimsusega lampe ei soovitata kasutada horisontaalasendis (kuigi vähemalt lühiajalisel põletamisel ei ole küll täheldanud, et hõõgniidi hoidik kuhugipoole painduks kuumuse tõttu)
Vasta
#10

On seisnud suhteliselt muutmatul temperatuuril, kuivas, pimedas ja lisaks kõigele veel ka pakendis, mis on küll avatud, seega ei oska öelda, kas on kasutatud või mitte. Smile
Vasta
#11

kulac Kirjutas:Esemel olevad kirjad
VIII-57  ja 18PK56 või  18LK56  

Lisaks on markeriga vms kirjutatud sellised numbrid 37185.17

Panin märgetest ja ka nähaolevast sisust pildid: www.zone.ee/kulac

Minul sellega midagi teha ei ole.
Kui keegi tunneb kedagi, või miks mitte tal endal, on sellega midagi teha ..siis saame kindlasti kokkuleppele.
Türi ringhäälingumuuseumil oleks sellise asja üle hea meel! Mõnikord saavad muuseumid neile toodud eksponaatide eest ka üht-teist maksta-vähemalt eelarves nähakse selleks summad tavaliselt ette.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#12

ei pole raha siin elus kõige olulisem Smile

Kindlasti pakun neile seda Smile
Siiani olen ringi vaadanud, äkki kellelgi selline element töötavast komplektist puudu, kuid tulemuseta Smile
Vasta
#13

kulac Kirjutas:ei pole raha siin elus kõige olulisem Smile

Kindlasti pakun neile seda Smile
Siiani olen ringi vaadanud, äkki kellelgi selline element töötavast komplektist puudu, kuid tulemuseta Smile

No selle televiisori töötamine on täielik friigiteema, mingit mõistlikku pilti sealt küll ette ei saa - ekraan nagu lukuauk ja vastuvõtt töötab ainult kolmel meeterlaine kanalil. Rääkimata sellest, et üldse mingi pildi ettemanamine võib sootuks omaette ooperiks kujuneda.

Mul on küll olnud plaanis see telekas soetada oma "kollektsiooni", aga siiani pole otsustanud (aparaat on silmapiiril). Oota ehk üks nädalake, annan siis teada, kas äkitselt väljailmunud tagavaraosa võiks ostuotsust kiirendada, ja pärast ostu vajalikuks osutuda Wink
Vasta
#14

OK.
Panen ootele Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne