Vajan abi muruniiduki remondil

Meil siin kohalikus metallikokkuostus on terve hunnik neid vanu niidukirappeid.
Kui vana mootori kaalule viid siis võid küsida, ehk võid sealt omale asenduseks mõne teise maha kruttida.
Tavaliselt on neil rattad viltu all ja kere maadligi vajunud, mootoritega probleeme ei kipu olema.


Võlli materjal iseenesest on pehmevõitu, kannatab õigumist ilusti.
Vasta

(03-06-2021, 12:18 PM)taxopets Kirjutas:  Sai nüüd doonorirappelt teine mootor peale pandud. Kinnitused jah samad ning võlli pikkus klappis ka.
Vanal mootoril võll kõver aga karter nagu terve. Kas seda võlli annab kodustes tingimustes ka sirgeks tagasi? Suurim probleem ilmselt piisava täpsuse saavutamine.
piisavalt pikk toru otsa ja sellega väänad tagasi.

üks video ka https://youtu.be/w2Ro9GmEyOE

Pähkliajude hirm
Vasta

Jah,saab toruga,kuvaldaga,millega iganes.Mul spesal abivahend selleks,ühesõnaga poldiga keeran õigeks.Seier ka küljes mu riistapuul,ajan jalle ringi ja niikaua keeran peale kui seier paigale jääb.Mul muidugi rohkem neid väntasi vaja õgvendada kui üks.Muidugi peab mainima,et viimaste aastate niidukitel ei kannata kõigil karter välja seda operatsiooni.Kerge menetluse peale viskab karterile prao sisse,ei tea kas alumiinium rabedam või vändad kõvemaks läinud.Kui karter katki on läinud olen vända välja võtnud ja hüdropressiga lähenenud, nagunii vaja mootor lahti võtta,et karterit vahetada.
Vasta

(03-06-2021, 13:39 PM)ounou Kirjutas:  
(03-06-2021, 12:18 PM)taxopets Kirjutas:  Sai nüüd doonorirappelt teine mootor peale pandud. Kinnitused jah samad ning võlli pikkus klappis ka.
Vanal mootoril võll kõver aga karter nagu terve. Kas seda võlli annab kodustes tingimustes ka sirgeks tagasi? Suurim probleem ilmselt piisava täpsuse saavutamine.
piisavalt pikk toru otsa ja sellega väänad tagasi.

üks video ka https://youtu.be/w2Ro9GmEyOE
See on külameeste,saab parem aga mitte hea.Minul on abinõu tehtud treipinkki.Ainuke miinus et väntvõll tuleb välja võtta.
Vasta

Ma olen päris mitmel lihtsalt haamriga sirgeks peksnud. Loncin mootoriga niidukitel seda probleemi vähemalt pole..
Vasta

(03-06-2021, 20:42 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Jah,saab toruga,kuvaldaga,millega iganes.Mul spesal abivahend selleks,ühesõnaga poldiga keeran õigeks.Seier ka küljes mu riistapuul,ajan jalle ringi ja niikaua keeran peale kui seier paigale jääb.Mul muidugi rohkem neid väntasi vaja õgvendada kui üks.Muidugi peab mainima,et viimaste aastate niidukitel ei kannata kõigil karter välja seda operatsiooni.Kerge menetluse peale viskab karterile prao sisse,ei tea kas alumiinium rabedam või vändad kõvemaks läinud.Kui karter katki on läinud olen vända välja võtnud ja hüdropressiga lähenenud, nagunii vaja mootor lahti võtta,et karterit vahetada.

Eelmise kümnendi alguses töötasin koolivaheajal ühes suuremas muruniidukeid müüvas/remontivas butiigis, kus oli selleks tööks vastav rakis, sarnane kasutaja Kivipurustaja kirjeldatule. Tundus olevat tehase tööriist, mitte ise kokku keevitatu. Tol ajal oli enamik niidukeid briggsi mootoritega. Hakkas juba vaikselt ka hiinakaid sisse viskama, aga nende puhul ei mäleta, et oleks seda tööd teha saanud. Võlli sirutamine oli kliendile suhteliselt kallis, kui õigesti mäletan siis ca 2/3 hiina niiduki letihinnast.
Vasta

(03-06-2021, 20:42 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Mul spesal abivahend selleks,ühesõnaga poldiga keeran õigeks.Seier ka küljes...
Aitäh, kui viitsiksid pilti üles panna.
Vasta

(04-06-2021, 07:25 AM)margus61 Kirjutas:  
(03-06-2021, 20:42 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Mul spesal abivahend selleks,ühesõnaga poldiga keeran õigeks.Seier ka küljes...
Aitäh, kui viitsiksid pilti üles panna.
Isal on kah mingi "konstrui poldiga" tehtud nende otste õigumiseks. Pilti pole - pole ammu vaja läinud. Seal lausa video mingist tööriistast :-)

EDIT: Veel "miljon" õpetust :-)
https://www.bing.com/videos/search?q=lawn+mower+bent+crankshaft&qpvt=lawn+mower+bent+crankshaft&FORM=VDRE
Vasta

Täpselt seesama tööriist mis videos ka meie maa enamikes töökodades.Oli omal ka selline aga karmimate õgvenduste puhul paindub läbi ja murrab mootoril tagumise kinnituspoldi juurest ääriku puruks.Tegin endale 10mm metallplaadist ja tundub,et sai hea.10a. juba kasutuses.
   
Vasta

Hortulus müüb ka väntvõlli õigeks ajamise pinki:
https://hortulus.ee/toode/vantvolli-sirutuspink/
Vasta

Muruniiduk Viking , ei suuda käima tõmmata ehk siis käivitusnöörist tõmmates "lööb tagasi" , seda ka kuidas tal tuju on , võid vedada nöörist ja ei midagi , järgmisel hetkel poole tõmbamise pealt on kinni , mootorit tööle pole saanud .
Vasta

Kui lööb tagasi siis tavaliselt süüde liiga varajane - vaata ega seal magneeto pool miskit lahti pole. Kas see on B&S mootor?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Vanaisal oli sama jama - käima lüües lõi tagasi ja vahel käivitus, vahel mitte.
Hiljem tuli välja, et ikka oli kivis käinud teraga ja hooratta kiil oli pooleks läinud. Hooratas liikus võlli otsas. Põlve otsas uus kiil ja käib nagu kell.
Vasta

Mootor on jah BS , aga tänud nõuannete eest .
Vasta

Oli ka selline teema, et vahepeal tahtis kinni tõmmata.
Igatahes tegin hoolduse ja see mure lahenes.
 - niidukitera oli korras ja liikus vabalt.
 - Võtsin lahti nöörist käimatõmbamise süsteemi - seal oli üks "laba" vedru oma pesast lahkunud, sai kogu süsteem puhastatud ja määridud ning tagasi pandud.
 - uus küünal, vana oli juba seal 4 aastat vedelenud.
 - uus õli
 - uus õhufilter

pärast seda masin käivitus ilusti ja töötas täitsa ilusti Wink lisaks polnud enam seda poole pöörde pealt kinni kiilumist.

Ahjaa, niiduk on siis Alko isevedav, 3-1, mootor kah vist Al-Ko kirjadega... mitte BS

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta

Mul tekkis "tagasi löömine" peale tera teritamist.

Tera on tegelikult oluline osa hootatta massist.
Kui tera ei ole korralikult kinni keeratud siis käivitumine on raskendatud.

Piisab ka sellest kui natukene libiseb läbi.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kodukootud ketta ja lendteradega oli samuti käivitumine hoopis raskem.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne