süütepooli testimine
#1

Sai siin väheke vanu inimesi vahelduseks kuulatud. Väidetavalt veneajal oli praaki nii palju süütepoolidega sisse tulnud, et neid pidi "testima" mingi aparatuuriga, et leida endale korralik pool. Testimine pidanud käima ikka stendis (või kuidas seda kutsutaksegi) mitte meetodil töötab auto peal- ei tööta.
Tahakski teada, kas ka tänapäeval saab kuskilt süütepoolide efektiivsust testida. Ja kes sellega võiks tegeleda Tartukandis. Ehk oskab keegi öelda. Või olen ma valet infot kuulnud nende testimise kohta üldse.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#2

Tahaks turult -täikalt osta süütepooli.Kuidas kontrollida korrasolekut ilma autopeale panematta ja mingeid eriti spets seadmeid kaasas vedamatta?

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#3

Küsige hr.Aspelundilt, tateab. !!!
Vasta
#4

Esmase kontrolli saab teha oommeetriga, spetsifikatsioonid on eri autodel erinevad, aga näiteks minu aparaadil peab primaarmähise takistus olema 0,7-0,9 oomi ning sekundaarmähise oma 4500-7000 oomi. Küllap jääb ta neisse suurusjärkudesse ka teistel mudelitel.
Vasta
#5

Mina olen garaazis testinud süütepooli nii - 15 klemm aku plussi, kõrgepinge juhe küünlaga - klemmi peale. See teine nö katkesti ots juhtmega miinusele. Siis paned korraks katkesti juhtme vastu miinust, mida kiiremini teed seda parema sädeme saad. Ma ei leid tookord katkestit Smile

Profid võiks kah kommida kas nii ikka õige on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne