Eesti lipud autodel?!
#1

Kas keegi oskab täpsustada et miks on mitmetel autodel kas akende või katuse külge pandud riigilipud ja nendega ringi sõidetakse? mina pole veel pihta saanud...

militaarmootorrattur
Vasta
#2

Sellepärast ,et Säästumarketis müüakse neid, hind oli umebs 8.- eek/tk.
Vasta
#3

Neid hakkati hiljuti saastamarketis mingite kopikate eest müüma. Iga teine mats võttis kätte ja hakkas "patrioodiks".

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#4

dworkin Kirjutas:Neid hakkati hiljuti saastamarketis mingite kopikate eest müüma. Iga teine mats võttis kätte ja hakkas "patrioodiks".

see pole veel põhjus, vaid ainult ajend. põhjuseks olevat "pronksiöö" ja sellele järgnenud rahvuslikkuse uus laine.
Vasta
#5

eestlaste vastus venelaste georgi lintidele ehk
aga olen märganud et venelaste autodel on veel nn. sümboolikat: nimelt on tekkinud üksikud kleepsud kus pildil pronkssõdur mille all jookseb see georgi lint ning on daatumid 1940-1945 ning veel 2 arusaamatut punast täppi.
Vasta
#6

Ma kirjutasin sõna patrioot jutumärkidesse sest ei saa seostada rahvuslikkust sellega, et igal teisel rondil on akna vahel 3 eesti lippu. Aga siiski ma tahaksin keskmisest eestlasest paremini arvata seetõttu loodan ka et asi on lihtalt saastamarketis ja rahas.

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#7

.Mulle küll meeldiwad autod millel riigilipp lehvimas.Kui wastupidava lipu leiaks paneks selle ka oma autole.
Vasta
#8

Streetrace.org-s ole kh nende lippude kohta arutlus. Üldiselt toppisid nn "ossid" neid enda autodele ning seal oli ka uuritud, et vist üldse ei tohi niimoodi lippe auto küljes olla.
Vasta
#9

Oleks auto, paneks ka.
Vasta
#10

Täna on põhjuse lihtsalt selles, et eestlased võitsid sõudmises maailma karika.

Minu arust igati asjalik põhjus lippude kandmiseks autol.

A

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#11

Aspelund Kirjutas:Täna on põhjuse lihtsalt selles, et eestlased võitsid sõudmises maailma karika.

Minu arust igati asjalik põhjus lippude kandmiseks autol.

A

Täna see põhjendab.
Kuid juba.. Mõned nädalad olen jälginud, et see on uus trend.
Mõnes mõttes on see.. Tore. Samas..
Kas see ülepingutatud pole?
Vasta
#12

Ma olen nagu aru saanud, et uuele füürerile on kõvasti jüngreid tekkind. Edgarjuugendi asemele on ansipjuugend tekkind. Samas on ikka jube, et oleme langenud breshnevi aega, mil hull oli etteotsa upitatud ja klann sai tema selja taga segamatult oma musti tegusid teha.
Sellist pseudorahvuslust küll vaja ei ole, see toob ainult kahju, minu jaoks on sllised böömid ja liimid samased märatsevate tibladega.
Vasta
#13

enda autolegi paneks...arvan et endaq autole see täitsa sobikski...
71' zaz 966B



Vasta
#14

samal teemal Postimehes:
http://www.postimees.ee/170707/esileht/s...272555.php

...
Vasta
#15

Täna oli Kuku raadios mingis saates sellest juttu. Vb kestab veel, natuke enne kella 16 igatahes oli veel.
Vasta
#16

Mina, kes ma pean ennast rohkem patrioodiks, kui mõni "puhtatõuline" eestlane (ei, ma ei ole venelaneWink), leian, et IGA päev Eesti lipuga ringi sõitmine EI ole väga ilus. Kui aga on mõni tähtis riigipüha või muu lipupäev ning siis lipp autole välja panna, siis on see aga, otse vastupidi, vägagi tervitatav. Samuti olen mõelnud, et eestlasena väljamaale minnes oleks asjalik väike lipuke liikuri külge panna.
Aga igapäevaselt riigilipu kasutamine on minu arvates selle (põhimõtteliselt püha) värvikombinatsiooni labaseks muutmine. Ja see on kõigest minu isiklik arvamus.
Vasta
#17

Olge nii kenad ja ärge tooge siia delfi kommentaaride tasemel arutlusi a-la savijuugend vs. ansipjuugend. Minuarvates tegu lihtsalt sellest, et Eestlasele on ikka vaja kõva raputust, et tuleks meelde kes me oleme, kus me oleme ja miks me siin oleme. Inimesi on tabanud rahvusluse puhang, ei muud. Ja minuarvates pole sellest miskit halba. Kõik ju tahavad väga amerikaniseeruda ja vaadake milline riigi ja lipukultus seal on. Pole vist kohta kus poleks kasutatud USA lipuvärve.

Terv. Grahv.

Ps. Nagu meile kohane on see max aastaga ununenud ja kirume oma hädades valitsust ja ülemaailmset juutlikku finantsoligarhiat ja mida kõike veel ja kaovad lipud ja identiteet ja laulupidu on jobudele ja õllesummer ruulib
Vasta
#18

Ma sain ka täna autolipu.Külge pannud weel pole.Ma ei saa aru .Waadake kas wõi Hollandi või Poola, Horwaatia rekkaid ,kabiinid värvitud rahvuswärvides,mõnigatel ka lipud katusenurkades.Maitsed muidugi erinevad aga kas see siis tõesti patt kui autol EW lipp lehvib.Kas patt ka see kui rekkal peal rahvuswärvides lipu kleps.Samas sõidawad wene juhtidega Eesti masinad ringi millel kabiinis või siis uksele maalitud Wene lipp.Lisaks sellele weel nimesildi kus ka wene lipu peal,rääkimatta sõidukitest ,millel peegli küljes lehwimas Georgi risti paelad.Nende nimesiltide pärast oli kewadel ühe transpordifirma hoovil wäike vahejuhtum.Osapoolteks mitte eesti juhid.
Vasta
#19

Minu arvates võivad need lipud seal olla, eriti juhul kui neid kandvate autode juhid ka vastavalt käituvad. Endale pole seda külge pannud, sest ma pole vist piisavalt eeskujulik liikleja. Vahest ikka viskab mõne väikse vimka sisse, lipu all seda teha oleks häbistav nii mulle kui lipule.
Liikluspolitseinikuna väänaks ma lipu all rikkujale maksimumi ilma pikema jututa. Oled kõva mees kandma, siis kanna seda auga!

Veokamehed ja niisama autoga reisijad on teine teema. Ka kaasmaalastest häälegareisijatel ehk kergem "omi" tuvastada.
Vasta
#20

Poola rekkajuhid on jah see maailma kõikseparem eeskuju kõiges Smile

Anoh see Säästumarketi lippude lehvitamine läheb ikka kuidagi labaseks. Kui keegi on tõsine patrioot, siis on ta oma autole/rekkale vastava atribuutika juba ammu lisanud, ilma kampaaniata. Mul isiklikult oli kunagi soov meie värve särgil kanda, vastusena levinud Union Jacki ja muudes välismaa värvides särkidele, aga praegu ei ole tänu skinnidele ja jõmmidele enam mingit isu. Eesti riikliku sümboolika kandmisel edastatav primaarne signaal ei ole enam uhkus oma rahvuse üle, vaid pigem vihkamine siin elavate teistest rahvustest isikute vastu.

Patriotism on ikka palju sügavam mõiste kui säästukast lipu ostmine, selle alla käib näiteks ka sõjaväest mitte kõrvale hiilimine, Eesti rahva leinapäevadel mitte väljas laaberdamine või kasvõi jalgpalli rahvuskoondise mängu alguses hümni kaasa laulmine. Sellised kampaaniad devalveerivad patriotismi mõistet, nagu Michael Parki hukkumise järel toimunud kampaania devalveeris leina mõistet.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne