GAZ 2410 `89
#41

Austus vaevanägijale, kes viitsib ka Volgaga jamada.

Võib olla ongi hea, et lisaks sümbolistaatuses GAZ 21dele ja klassikaliste GAZ 24dele, pööratakse energiat samuti uuemate 2410te korrastamisele. Paradoksaalne küll, aga ega neid "uusi" Volgasid enam Eestis nii palju ei olegi - sattus ju nende tulek aega, mil algas kohe-kohe lääne masinate ulatuslik pealevool. Vähesete erakätesse liikunud 2140te kõrval hävis lõviosa seda tüüpi Volgasid ju autobaasides ja taksoparkides, kus nad lihtsalt ribadeks sõideti. Siiani ei unune silme eest pilt, kuidas nägin 1997. aastal Pärnus lausa roosteplekilist kollast takso-2410t, kuigi masin ise oli ju sellal alla 10 aasta vana. Siiski ostsid mõned vanemad juhid Volgade mahakandmise järel need endale.
Vasta
#42

Minu poolt ka suur austus. Nagu öeldakse, kes palju teeb see palju jõuab. Ning vaadates profiilist vanust siis tõesti tundub tibake uskumatu, et kõigepealt Volga ning siis veel 2106 ka. Jätka samas vaimus!
Vasta
#43

Tervist.

Tänan kiiduavalduste eest. Eks ma teen, kuidas jõuanBig Grin

Niisiis, suvi hakkab vaikselt pärale jõudma, aga Volga pole ikka valmis.
Tegelikult pole asi nii hull ühti. Kokkupanemist sai alustatud otstest. Kui auto hakkab otsevaates juba Volgat meenutama, saab edasi liikuda salongi komplekteerimisele ja uksed ette tõsta. Muide, salongis on väga lihtne midagi teha, kui uksi pole ees - soovitan kõigileBig Grin
Nüüdseks on ka juba uued rehvid taastatud velgedega autol all. Nädalavahetusel paigaldasime ka uue summuti, seekord täispikkuses, ja bensiinipaagi. Ka esimene käivitus peale 9-kuulist seismist sai tehtud. Kui bensiin oli juba üles pumbatud, käivitus Volga n-ö esimese pöördega.
NB! Kui autos pole istmeid sees, ei tasu autoga siiski sõitma minna, kui keegi just ei taha, et nende higi ja vaev vastu seina kõveraks sõidaks.
[Pilt: dsc00416ft9.th.jpg] [Pilt: dsc00412wm1.th.jpg]
Salongi üldpilt on praegu selline. (Vabandan kvaliteedi pärast)
[Pilt: dsc00414cx8.th.jpg]
Vasta
#44

Kas värvisid kodustes tingimustes?
Kui jah siis kas mõne ''terakesed'' kah autole jäid?



Vasta
#45

Jossu Kirjutas:Kas värvisid kodustes tingimustes?
Kui jah siis kas mõne ''terakesed'' kah autole jäid?

Mõlema küsimuse vastus on jaatav. Neid terakesi tuli tegelikult ikka väga vähe. Kõik sõltub sellest, kuidas ruum ette valmistada.

Kui autost rääkida, siis hetkel tegelen elektriantenni antennikaabli pistiku kindlaksmääramisega.

pilt 1
pilt 2
pilt 3
Vasta
#46

Nüüdseks juba kuu viimasest postitusest ja oleks vist aeg auto senisest hingeelust rääkida.
24. mail oli EVS kevadsõit "Ettevaatust, auto!".
Päev enne seda, s.t. 23. mail, reedel ei olnud küljes peegleid, karbiliiste ega bensupaagi luuki ja tuled näitasid veel suht taevasse. Need probleemid lahendatud, mõtlesin, et vaataks igaks juhuks laadimist. Nagu arvata oli, jälle oli laadimine null. Vahetasin 5 genekat, aga ei saanud ikka laadima.
[Pilt: dsc00439pi8.th.jpg]
Lõpuks viskas kopa ette, võtsin riiulist tuttuue geneka ja panin peale - ikka ei laadinud.
Siis alles tuli mõttesse kontrollida juhtmeid. Nii oligi - juhtmetes järge ajades selgus, et ergutus oli pandud geneka + klemmi külge. Mina aga panin peale kahe klemmiga harjased ja ühendasin relee plussi ühe harjase külgeRolleyes. Veast aru saanud, panin peale tagasi ühe klemmiga harjased ja vedasin relee plussi süütepoolile, et genekas saaks ergutust ainult siis kui süüde sees. Enne oli ergutus 24/7 järgi ja tühjendas jõudsasti akut.
Kõik algas ilmselt sellest, et eelmisel aastal paigaldatud kasutatud genekas andis otsad ja järgmine paigaldatud genekas oli lihtsalt surnud. Kolmanda geneka peale panin juhtmed nii, nagu nad minu meelest olema pidid ehk siis valesti. Neljandal samamoodi ja viiendal taipasin alles juhtmeid täpsemalt uurida. Niikuinii on praegugi veel midagi veits valesti, sest ergutus peaks vist tulema kuskilt salongist. Vähemalt enam ei ole mul probleemi Volga geneka vahetamisega.
Praegu kõik töötab ja mina töötavat asja parandama ei hakka ...veel.

24. mai hommikul ajasin Volga treila peale, et sõita Rakverre, seal auto maha ajada ja Jõhvi juba Volgaga sõita. Treilaga sõit sai ette võetud sellepärast, et juhul kui midagi oleks juhtunud, oleks transport lähemal olnud. Lasime tanklas paagi pilgeni täis ja sõit võis alata.(Siiamaani ei tea täpselt kui suur Volga paak on, peaks olema sinna 55 liitri kanti)
Muide, enne sõitu olin autoga sõitnud ÜHE kilomeetri. Üritusel sõitsin 154 km. Kokku sel päeval läbisin 380 km ilma ühegi tehnilise viperuseta. Küttekulu jäi kokkuvõttes 9,5 l kanti, seda 100km/h maanteesõiduga ja üritusel mõne veel kiirema lõiguga. Oli palju kiirendusi, pidurdamisi, peatumisi ja üldse sõitu rasketes tingimustes.
Kevadsõit ise oli ülipõnev ja huvitav.
Au ja kiitus korraldajatele!
Vasta
#47

Pärast "Ettevaatust, autot!" olen autoga sõitnud ~150 km. Vahetasin ära ühe jahutusvedeliku lõdviku, mis oli pragunenud ja tilkus. Paigaldasin logarid. Vahetasin ära kõik lukud - nüüd on kõik uksed avatavad ühe võtmega ja mis veel tähtsam, lukud ka toimivad. Üks päev mõtlesin, et käiks poes piima järel. Arvasin, et ~25 km ots ei peaks olema probleem, kuna paagis oli mõõtevarda järgi sees 15l bensiini. Käisin poes ära, olin tagasiteel, kui järsku hakkas auto hüppama ja törtsuma ning jäi lõpuks seismaSad Tõmbasin tee äärde ja imestasin, et bensu nagu on, mis juhtus. Keerasin mõõtevarda pagasnikust lahti ja kuulsin tugevat sisinat ja pleki mõlkimise häält, diagnoos - paagis oli vaakum. Mis siis ikka, kapott lahti, käsitsi bens üles ja säästureþiimil koju. Nii sai tehtud 3 korda enne koju jõudmist. Kodus sai aetud Volga tõstukile ja uurisin ega põhja alt mõni kütusetoru katkine pole. Kõik oli korralik. Siis läksin pagasniku kaudu paagile kallale. Eemaldasin bensiinivõtturi ja mind ootas ilus pilt. Võtturi filter täiesti läbimatu. Ime, et üritusel midagi ei juhtunud. Mõtlesin, et kui juba selle kallal olen, vahetaks äkki ka bensiinitaseme mõõdiku ära, kuna see näitas aiateibaid. Vana filtri asemele läks mingi sarnane filter riiulilt. Bensiinimõõdiku ostsin uue - 135 kr (Volga poes 125.-).

Praegu vaevab mu pead vaikne klobin kuskilt esisillast. Enne loksus käändtelg üles-alla: see viga sai kõrvaldatud. Nüüd tuleb juhi poolt eest mingi kahtlane klobin kui auklikul teel kuni 50 km/h sõita. Tundub, et roolikarp. Kui kellelgi on mingeid muid ideid, võiks rääkida.

Hetkel muidu Volga selline:
[Pilt: dsc00449aj7.th.jpg] [Pilt: dsc00446wd2.th.jpg]
Vasta
#48

Valmistume 2009. hooajaksSmile
Kuna 2410-l puudus jahutusventilaatori tuulekoda siiamaani sootuks, otsustasin selle doonorilt maha kruvida, korrastada ja hallile külge panna.
[Pilt: 24022009422.th.jpg] [Pilt: 01032009450.th.jpg]
Värvisin ka pumba ja tungraua ära, sest need on pagasnikus suht nähtaval kohal. Kuna kapoti alt midagi eriti näidata pole, võiks vähemalt teine ots eeskujulikult korrastatud olla.
[Pilt: 28022009436.th.jpg] [Pilt: 01032009444.th.jpg]
Vasta
#49

Tead,

ma olen seda sinu auto teemat jälginud juba ammu. Ja pean tõdema, et harva kohtab sellist korralikku projekti, pealegi veel nii noore tegija poolt. Ma pole saanud mahti üritustel sinu masinat lähemalt uurida, kuigi olen seda alati teha tahtnud. Loodan et Ettevaatust Auto 2009 jooksul ja peale finiðit saan lõpuks veidi lähemalt näha seda masinat. Selline detailidele pühendumine on kiiduväärt....seepäras ka kiidan sind. Tubli töö!

tervitusi EVS'ist
Vasta
#50

Aitäh, kiidusõnad on alati teretulnud, annab natukenegi innustust nende tänamatute Vene autodega tegelemiseks.
Kuigi üldmulje autost on hea, tean ma isegi, et norimisruumi ja asju, mida oleks saanud paremini teha on palju. Ütleme nii, et esimese vasika kohta on tulemus minu arvates päris hea ja täielikult aia taha see ei läinud. Võrreldes Sõbra G/K filigraansete projektidega on arenguruumi ikka palju, aga ma noor ka veel Wink

Et ära mahutada ventilaatori koda, tuli teha uus masslüliti kronstein.
Uus(küljes) vs vana:
[Pilt: 06032009476x.th.jpg]
Ratsionaliseerisin väheke tulekustuti hoidjat, et paigutada kustuti sinna, kus see originaalis käib(kõrvalistuja jalge juures):
[Pilt: 08032009490.th.jpg] [Pilt: 19032009541.th.jpg]
Lasime tsinkida portsu Volga osi. Üldiselt jäi hea, aga mõne detaili nurgast oleks kollane tsink nagu maha kulunud. Ei saa nüüd aru, on see seal all hall tsink või haljas plekk. Kui hakkab roostetama, tuleb need tagasi viia, et korralikult tehtaks.
[Pilt: 18032009537.th.jpg]
Veel oleks vaja teha mootoriruumile pesu, siis võiks rahule jääda.
[Pilt: 19032009542.th.jpg] [Pilt: 19032009539.th.jpg]
Nõuetele vastava ohukolmnurga paigutasin autentsesse Salvo kolmnuraga karpi(näha pagasniku tagaotsas)
Vasta
#51

Eile sai väheke tegeletud esisillaga. Vahetasin ära käändtelje nõellaagrid, kandelaagri, käändtelje poldi, simmerlingid ja käändtelje enda asendasin korralikumaga. Algul mõtlesin vahetada ka roolikarbi, aga kuna selgus, et kolks tuli sisse hoopis käändteljest, jäi see tegemata. Lõpptulemus sai päris hea.
Lahti võetud:
[Pilt: 09042009799.th.jpg]
Uued jupid küljes(pildilt puuduvad määrdeniplid ja laagri porikaitse)
[Pilt: 10042009804.th.jpg]
Õhtuks sain kokku:
[Pilt: 10042009805.th.jpg]
Vasta
#52

Esimesed testikilomeetrid läbitud ja auto korralikult puhtaks küüritud. Jällegi olen paljude salongidetailidega tegelenud.
[Pilt: 13052009932.th.jpg] [Pilt: 13052009934.th.jpg] [Pilt: 13052009930.th.jpg] [Pilt: 13052009935.th.jpg]
Nüüd vaid mõned väikesed seadistused ja...
[Pilt: 02052009874.jpg]
Vasta
#53

Vaja Volgapäevikusse taaskord mõni märge teha.
Kevad on tulemas. Varsti vaja jälle Volgaga sõita ju.
Kiikasin ükspäev läbi praokil akna Volga salongi ja kui ausalt rääkida, siis pettusin natuke. Kuidagi oli meelde jäänud, et salong oli absoluutselt tipp-topp korras. See illusioon purunes, kuna ei saanud kuidagi eemale vaadata kõveratest uksepolstritest, kunagise mobiilihoidiku jälgedest armatuuril, koledast ja kokkutõmbunud puiduimitatsioonist ega mittetöötavatest ventilatsiooni restidest(ei saa reguleerida, vajuvad kohe kokku, niivõrd kulunud on).
[Pilt: 090320102168.th.jpg]
[Pilt: 090320102167.th.jpg]
[Pilt: dsc00319ch7.th.jpg]

Ventilatsiooni restidega pole erilist probleemi, paigaldan 3102-lt pärit kroomääristega restid. Võtsin need juba aatomiteks laiali, pesin ära, poleerisin keskmised nupud ära ja liimisin need nupukesed korrektselt resti keskele tagasi.
[Pilt: 030320102137.th.jpg]
Lisaks on plaanis hankida ka lülititele kroomitud võrud, vähemalt need pole nii haruldased leida, kui 3102 restid.
Uksepolstrid saan ka sirgeks, vaja vaid natuke kindlat kätt, liimi ja plastikut.
Puiduimitatsioon. Sellega on natuke raskem. Ilmselt pean näidist kaasas kandma ja ehituspoodidest uurima.
Armatuuriga on lood kehvad. Et vent. reste vahetada, peab niikuinii kogu korpuse maha võtma. Siis oleks juba mõtekam armatuur ära vahetada, aga hetkel pole paremat võtta. Takso pealt sain mingisuguse, aga see rändab vist prügikasti. Pealt küll korralik, aga tundub, et see on jõuga ära kistud ja kohati päris lõhki.
Takso armatuur
Pakkumised on oodatud

[Pilt: 060320102142.th.jpg]
Kui lumi ära sulab, saab auto hoiupaigast välja ja tõstukile. Vaja vahetada mõned puksid ja paigaldada remonditud roolikarp.
[Pilt: 290120102020.th.jpg]
Vasta
#54

Austatud volgaomanik, minu lugupidamine. Imetlusväärne oskus teha asju rahulikult ja kvaliteetselt. Selle auto lugu on hea õppematerjal kõigile noortele autohuvilistele, kuidas valida endale jõukohane auto, kainelt hinnata auto seisukorda ja oma võimalusi, teha auto taastamistöid vaid vajalikul määral ja arendada oma projekti etappides. Õpetlik lugu, kuidas saab täiuse poole pürgida ka nii, et autot vahepal eesmärgipäraselt tarbida. Keskendumine pisidetailide on ka oluline väärtus, sest need loovad kokku terviku.

Ma mõistan täiesti, mis tunne võis tekkida üle pika aja autoaknast sisse piiludes. 2410 salong ei ole päris originaalsel kujul just eriline ðedööver. Plank armatuur ja mullitav puidupaber ei paita kuidagi silma. Kuid vähese vaevaga saab anda talle hoopis teise ilme. Sm.Mirski vist juba juhatas sind parema puidujäljendi jälgedele. Ise saaksin võib olla aidata armatuuriga. Mul endal ei ole pakkuda, kuid üks tuttav ehitab endale võidusõidu autot ning lammutab 2410 seest tühjaks. Pole ise seda autot küll näinud, kuid pidi olema väga korralik algmaterjal. Rääkisin temaga ning ta annab meelsasti oma 2410 armatuuri ära, kui talle toodaks vastu Gaz 24 armatuur. Võiks olla plekkalusega, kuid ei pea olema. Surnud 24-sid peaks ikka leiduma, äkki on see lihtsamini leitav kui kobe 2410 armatuur?

Ma ise võin anda sulle 3102 armatuuri kui on huvi tuunida.

Seinaleht - www.volga.ee
Vasta
#55

loodame, et teemaomanik ei pahanda ülalolevat väikest kauplemist - tõttöelda olen ühes margifoorumis oma valduses olevaid juppe samuti just autoteemas presenteerinud - siis pole kahtlust, et asjad ikka huvilise kätte saavad.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#56

Teemasse ka.

Vaikselt valmistan juppe ette, et siis kui tõstukile saan, asi millegi taha toppama ei jääks.
Kõigepealt suur tänu Martinile, kes hankis mulle väga korraliku armatuuri. Pidin selle vastu vaid loobuma ühest üleliigsest 24 armatuurist.
[Pilt: 250320102227.th.jpg]
Üks kinnituskõrv oli lõhki keeratud. Selle parandasin ära kõigepealt liimides ja hiljem sulatades.
[Pilt: 230320102214.th.jpg]
Väravamehaanik varustas mind paraja tüki täiesti autentse puiduimitatsiooniga. Suur aitäh ka talle.
Selline näeb välja vana, pleekinud ja mullitav puit uue ja ilusa kõrval:
[Pilt: 180320102195.th.jpg]
Näidikute paneeli veel ei teinud, sest tahaks leida natuke korralikuma eksemplari, minu omal on kroom mõnest nurgast maha kulunud.

Kord sirvisin kataloogi ja tuli pähe teha midagi, mida pole ühelgi 2410-l veel näinud. Nimelt tundub mulle kataloogi pildilt, et raadio esipaneel on kaetud puiduimitatsiooniga:
[Pilt: puitb.th.jpg]
Kuna raadiovastuvõtja mul niikuinii originaal ei ole, kuigi üsna sarnane originaaliga, mõtlesin, et mis siis ikka, teen väheke tuuningut. Kui ei sobi, saab alati maha koorida.
[Pilt: 230320102216.th.jpg] [Pilt: 230320102217.th.jpg]

Kuna suurem osa lumest kuuri ees oli ikka veel mingisuguses vedela ja tahke oleku vahelises faasis, võtsin ette järgmise detaili.
Seekord kliimaseadme paneel:
[Pilt: 220320102209.th.jpg]
Nagu näha, on see jupp isegi originaalina päris rääbakas. Konkreetne paneel on pärit takso armatuuri küljest, ei mäleta et enda oma nii jube oleks. Tegelikult oleksin saanud ka kroomi pealt liigse värvi maha nühkimisega täitsa rahuldava tulemuse, aga tahtsin ikkagi paremat. Seega eemaldasin värvi täielikult.
[Pilt: 030420102288.th.jpg]
Viilisin valujäägid sisemistest nurkadest ilusti kandilisteks, karestasin ja värvisin poolmatiks. Punase ja sinise jaoks kasutasin 2K autovärve ja peenikest pintslit.
Natuke värskem kui enne:
[Pilt: 040420102296iitt.th.jpg]

PS: Moblaga ei saa alati head pilti teha, olgu megapiksleid 5, 10 või miljon. Millalgi pean ikkagi normaalse kaamera ligi võtma.
Vasta
#57

Loodan jah, et sellest pisikesest kauplemisest siin teemas midagi hullu ei juhtu Smile Ise ei peagi seda eriliseks kauplemiseks. Teadsin, et mul on kodus mingid jupid vedelemas ja tahtsin lihtsalt, et nad leiaks oma koha veel mõne unikaalse auto küljes, mitte vanarauas. Siia maani on mu plaanid ka täitunud, osad asjad on tõesti juba läinud ja usun, et õigetesse kätesse. Kordan veel, et minu eesmärk ei ole raha teenida, vaid olla volgade taastajatele abiks Smile
Vasta
#58

"Kliimapaneelil" jäi üks nupuke siniseks värvimata, või on see mobiilifoto eripärast tulenev visuaalne silmapete.
Huvitav et autojuht seda detaili ära ei lasnud tsinkida Smile
Vasta
#59

Ei ole silmapete. Asi on selles, et seda nupukest ei ole võimalik värvida ja ühelgi 2410-l polegi see värvitud. Nupuke on pealt sile, aga need, mida värvida saab, on seest "tühjad".
[Pilt: 040420102300.jpg]
Jäi jah tsinkimata, kroom oli ilusamWink
Vasta
#60

Mootor käib, rehvides on õhk sees. Tähendab, et 10-kuuline seismine pole väga hullult mõjunud. Teisalt aga oli veermiku kolin hullemaks läinud.
Ees vahetasin ära stabika suured puksid koos klambritega ja roolikarbi.
[Pilt: 290420102399.th.jpg]
[Pilt: 280420102394.th.jpg]
Taga vahetasin ära kõik sillapuksid ja amordipuksid. Et eesmist vedrusõrme kätte saada, pidin meisterdama sellise tõmmitsa:
[Pilt: 290420102398.th.jpg]
Fototõendus:
[Pilt: 290420102397.th.jpg]
See ka vist väga hea pole, kui vedrudel ühtki klambrit ümber pole:
[Pilt: 270420102391.th.jpg]
Pidin needki meistedama lehtmetallist, kasutatud olid liialt roostes.
Kui tagumisi pukse vahetasin, jäi summuti ette. Mõtlesin, et kui juba maha võtsin, võiks taaskord üle värvida:
[Pilt: 290420102401.th.jpg]

Kunagi, kui stangesid korrastasin, sai sinna liialt palju kahurimääret sisse määritud. Soojema ilmaga on täpid all ja stange ise alt kleepuv. Hõõrusin jälle üleliigse määrde bensuga ära:
[Pilt: 300420102415.th.jpg]
Tundub, et pean silaseaded ka üle vaatama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne