Pannonia de Luxe TLB 1961
#21

Tere

Eile õnnestus saada rattale õige esituli. See on asi mille leidmise suhtes olin juba täiesti lootuse kaotanud. Esimest korda kahe aasta jooksul nägin sellist tuld oksjonil ja rabasin kohe ära. Mõned illustratiivsed pildid ka lisaks:

   
   
   
   

Samuti sain kätte veel portsu asju värvimisest, nüüd veel jäänud viimased asjad - küljepaneelid ja nende imeväikesed kinnitused. Homme lähen järgi klaaskuulipritsist läbi käinud mootorile ning pärast seda saab ometi mootorit kokku laduma hakata.

Värvitud detailid vol2 näha aadressil:

http://pannonia.planet.ee/TLB/Vrvitudvol2/

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#22

Tere

Asjad on klaaskuulipritsist käes. Tegin jällegi väikese fotoseeria ja panin ülesse aadressile http://pannonia.planet.ee/TLB/Klaaskuuliprits/

Lähipäevil hakkab peale mootori kokkupanek.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#23

Tere

Täna jälle suurpäev projekti arengus, nimelt sain kätte esimese portsu asju kroomimisest + kohale jõudis suur varuosalaadung. Järgmised pildid siin kirjeldavad siis neid vidinaid. Sain siis kogu kummiosade portsu. lisaks 2 ketti, kolvisõrm, pronkspuks, tihendid pluss kinnitusribad.

   
   
   
   
   
   

Kroomitud detailidest on üleval pildiseeria aadressil:
http://pannonia.planet.ee/TLB/Kroomiminevol1/

Nädala pärast saan soome triibumehe juures löögile ja saab lõpuks kiige ratta külge tagasi panna. Kahjuks ei ole siiani kohale jõudnud rattad, kuid loodan sellest probleemist varsti üle saada.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#24

kas neid varuosi tehakse nüüd uusi või on mingid 60-ndate tagavarad?
Vasta
#25

Tere

Ega väga täpselt ei tea. Trossid on igaljuhul vanadest aegadest pärit. Laagrid ja kummidetailid on uued, sidurikettad on uue kattega, kas metall seal all ka uus on ei tea.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#26

Tere

Alustasin ratta kokkupanemist. Praeguseks on esikahvel omal kohal ja tasapisi lisandub raamile tükke iga päev. Kahjuks pole veel triipe paagile ja kiigele peale saanud niiet praegu veel rattaid alla ei saa.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#27

Tere

Siin siis üks pilt ratta praegusest seisukorrast.
   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#28

Tere

Mul on õnnestunud projekti jaoks saada jälle olulisi lisadetaile. Nimelt sain kätte doonormootori ja samuti uhiuue tagumise hammasratta. Esimene ketihammasratas on olemas eelmise ratta tegemise ajast. Mootorit ei hakka enne kokku panema kui raam on rattad alla saanud. Seoses sellega panin täna elus esimest korda kodarvelje kokku. Ei olnud üldse nii hull kui arvasinSmile Täiesti tegemise vaev. Siin ka nüüd mõned illustratiivsed pildid:

   
   
   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#29

kuidas nende rummude külgedega on? reklaambroshüüridel on osadel TLB-del kõrgläikeni poleeritud. või on see optiline effekt?
Vasta
#30

Tere

Rummde küljed on poleeritud(mitte peegliks) aga kahjuks ei tule see piltidelt välja. Küllap seotud fotoka välguga.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#31

Küsimus, õigemini küll abipalve. Kust sa kodarad said?
Mul tuleks veljed ära vahetada, suht palju on roostekahjustusi, aga ma küll ei usu, et vanad kodarad koos niplitega tervelt kätte saan, et saaks tagasi panna. Kust sa muidu veljed ostsid? Kas Kloostrimetsast?
Vasta
#32

maaks Kirjutas:Mul tuleks veljed ära vahetada, suht palju on roostekahjustusi, aga ma küll ei usu, et vanad kodarad koos niplitega tervelt kätte saan, et saaks tagasi

Pane niplikeermed kuuks-mõneks MoS2-ga likku. Enne lahtikeeramist leota uuesti. Ava nad nii, et pitsita kodar võimalikult nipli lähedalt kruustangide vahele ja siis keera niplit. Vajadusel tee selleks viimaseks spetsvõti, mis ei "raiska" väga palju tühja kodararuumi.

Mina olen selle tehnikaga valdavate enamike jalgrataste ja ka muude asjade kodarad lahti/keerama saanud, sh tihti ka siis, kui veljest endast roostetamise tõttu vaid ribalad järel.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#33

Tere

Natuke OT aga kuna vahepeal oli vaba aega liiga palju, siis sai valmis meisterdatud järgmine Pannonia remontkomplekti detail. Karta on, et seda ei ole kunagi müügil olnud ja eksisteerib see ainult Pannonia tehasemanuaalis.

Alus ise terasest ja kaetud pulbervärviga ning järgnevalt mõned illustreerivad pildid:

[Pilt: originaalalus.jpg]

[Pilt: P6180009.JPG]

[Pilt: P6180013.JPG]

[Pilt: P6180023.JPG]

[Pilt: P6180024.JPG]

[Pilt: P6180026.JPG]

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#34

Olen ise praegult mootori remonti tegemas ning see oleks just see asi, mida vajaksin. Nüüd on eeskuju olemas ja eks katsub ka midagi valmis meisterdada.



Vasta
#35

Väga huvitav jalg on tõesti! Aga ei kujuta ette, et sellist tegelikult vaja oleks. Mootori kaal on nii väike, et annab laual igati keerata ja pöörata. Aga tubli töö!
Vasta
#36

Erik Kirjutas:Väga huvitav jalg on tõesti! Aga ei kujuta ette, et sellist tegelikult vaja oleks. Mootori kaal on nii väike, et annab laual igati keerata ja pöörata. Aga tubli töö!

Kui su mootor on alles puhtaks nühitud, paremal juhul ka lakitud poleeritud, siis sa ei taha mitte mingil juhul, et ta õliseks või muu ollusega kokku saaks. Näita ühte töölauda, mis oleks piisavalt puhas. (ma mõtlen ikka metallist asja ja see võiks ka olla ikka kasutuses olnud;D) Teisalt lakiga see mure et kriime tekib. Seetõttu ongi selline rakis väga mugav. Oman ise ka sarnast;D kuid väikse erinevusega, et mul on kinnivõtmine vaid ühest otsast ja tehtud ta lada tagumise silla konstruktsioone kasutades.
Samas ma veidi imestan et ta sul nii madal on. Jalg võiks all ikka suurem olla. Et väga küürutama ei peaks. Lauapeale pannes jääb ta jälle kõrgele;S

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#37

Vennas Unicman on viimased 3-4 aastat oma Jawa mootoreid sellise rakisega kokku ja lahku monteerinud, ega see mingi taasavastatud vana asi küll ei ole. Autoremondis sellised mootori ja käigukasti rakised igapäevased. Muidu aga täitsa hea abivahend.


Samas ma veidi imestan et ta sul nii madal on. Jalg võiks all ikka suurem olla. Et väga küürutama ei peaks. Lauapeale pannes jääb ta jälle kõrgele;S

vennasel tehtud tagurpidi pööratud Jawa raamist, madalal toolil istudes sobiv kõrgus. Pildil olev sobib madalale lauale kinnitades.

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta
#38

Tere

See jalg ei ole väga kõrge, umbes 40-50cm. Laua peale kinnitatuna on väga ok seda tarbida. Jalga ei teinud kõrgemat kuna üritasin võimalikult originaalilähedaselt seda teha.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#39

Kaugel siis TLB kokkuladumine on? Tahaks juba piiluma tulla imelooma.
Vasta
#40

Tere

Kahjuks pole ratas niikaugel kui ma tahaks, et see oleks. Praeguseks on paigaldatud elekter, külge on pandud tagaamordid ja lisaks veel väiksemaid asju. Siiani ei ole veel saanud kätte tagakiiget triibutamisest, et saaks rattad alla.

Mootor on kokku pandud va. silinder mis veel ootab hoonimist.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne