Teema on suletud

Küsimus
#21

Tahtsi Audi Sulle juba hommikul paar krõbedat lauset kirja panna aga nohh.
Küsin otse: Kas mängid Meiega või oled taandarenguga?

:I M Back
#22

Ja kindlasti on mul siin aega teiega mängida... Ma ju küsisin kõigest, et mis käikudel viga võiks olla, hambad on kõik korras!
Kõik ei ole nii targad nagu sina ju?
#23

Audi Kirjutas:Kui ma ostan stellale spidomeetri, et olen ma kindel, et see töötab? Kuidas seda järeldada, et pean siis ära ostma ja proovima?

Valdaval enamikel vanakooli spidomeetritel alates "võrrilistest" kuni Grosser-Mercedeseni on seadmel taga flants, mille sees sügavuses võid näha neljakandilise auguga võlli. Normaal-olukorras käib sinna augu sisse spidomeetritrossi neljakandilise profiiliga tross, aga ajutiselt saab sinna sisse surada ka muid asju. Näiteks traadiotsa, peene kruvikeeriaja, pastakasüdamiku vms. Ja seda käes ringi keerutades vaadata, mis sihverplaadil sünnib kui sünnib.

Kui seda udjamust äkilise hooga seal ringi keerutada, peab spidoosuti korraks tõusma. Ehk siis selline käitumine näitab, et spidomehhanismus koos oma magneti, kaarvedru jm mehhanismi osadega seespool on korras.

Kui seda odjamust aga üsna palju ringi ajada, peab odomeetri numbrireas viimane number vaikselt liikuma. St kui nii juhtub, on korras ka odomeetri ajam (mitu hammasratast ja tigu).

Nii lihtne see testimine ongi, saad teha enne ostmist Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#24

Audi Kirjutas:Ja kindlasti on mul siin aega teiega mängida... Ma ju küsisin kõigest, et mis käikudel viga võiks olla, hambad on kõik korras!
Kõik ei ole nii targad nagu sina ju?

Kas sa lugeda oskad?

RE: Stella jamab nii, et hulluks mine
oldmoped Kirjutas:
Audi Kirjutas:1.Mul on selline jama, et käigud ei jää üldse sisse, isegi mitte 1-mene käik ja mul on tegu 50cm3-ga ja kui sõita 2-se käiguga siis ma pean jalaga üleval hoidma
Käigufiksaator on puudu või on selle vedru katki.
#25

Käigufiksaator asub ju stellal õliväljalaske boldi kõrval jh, et ühesõnaga mootori all? Ja kui viimati sõitsin stellaga mäest ülesse esimese käiguga siis mingi esimene käik jumpsis, et tahtis ülesse tulla vabale käigule aga hoidsin jalaga peal, et lugesin foorumis, et selle probleem võib olla fiksaatori puudumine?

Sooviks veel teada kas svammist õhufilter on stellale hea või mitte, et kas ikka teeb oma tööd hästi?
#26

Audi, oled sa mingi lohh või lihtsalt oskad vaid osasid sõnu?
su kõikidele küsimustele on vastused olemas, ära küsi kümme korda üle.

rääkimine hõbe, vaikimine kuld..
#27

Selline jama on nüüd, et otsisin netis stella käigukasti skeeme aga ei leidnud, et endal ma ei leidnud käigufiksaatorit ülesse ma ei oska öelda ka kus see asub Sad pole varem kokku puutunud
Palun aidake mind hädast välja, vabandan igasuguse käitumise pärast siin Sad
#28

Stella käigukastiskeeme jäädki otsima! Otsida tuleb konkreetse mootori margi järgi, sest käigukast on mootori osa ja mis raami vahel see mootor asub ei ole üldse oluline.

Pisikese märkusena juurde see, et Stellat (kui me räägime ikka Riia tehases toodetud minimopeeist) on toodetud 2-käigulise manuaalvahetusega mootoritega v-50(m) ja v-501(m) ning Dezamet ja 2-käigulise automaatvahetusega mootoriga Babetta (Jawa).
Lihtsalt märksõnaga Stella otsides sad sa tõenäoliselt paljud hoopis sellenimeliste Indias Lohia Machines Ltd poolt toodetud vespa rollerite koopiate andmed.
#29

Mul on v-501(m) stella
#30

http://www.moped.ee/manual/karp2-deltavaruosakat.pdf

lk 8,9
#31

oldmoped Kirjutas:http://www.moped.ee/manual/karp2-deltavaruosakat.pdf

lk 8,9
Kuule, Suured, Suured Tänud Sulle Smile
#32

Viidatud lingilt näed ära käiguvahetaja, käiguvalija ja fiksaatori detailid.
Kasti enda ehitus on siin joonisel

[Pilt: v.jpg]
#33

Kle sul msni pole v? Annaks sulle paar pilti oma mootorist, et ma leidisn fiksaatori koha ülesse aga seal pole midagi, tühi auk! :S Tahaks ikka kindel olla, et see on ikka see mida ma mõtlen... Tänud!

Ja kui poodi lähen siis küsin, et paluks v501(m) käigufiksaatorit stellale?
#34

Täitsa kannis, fiksaatorit on nii raske sinna panna Big Grin
#35

Audi Kirjutas:Täitsa kannis.......[/u]
Katsu siin ikka normaalse inimese moodi rääkida mitte nagu lasteaiaga!
#36

Kas ma sain vale fiksaatori, et ei taha nagu minna eriti, kas fiksaator peab sealt august läbi minema kus on bolt ees?
#37

Audi Kirjutas:Kas ma sain vale fiksaatori, et ei taha nagu minna eriti, kas fiksaator peab sealt august läbi minema kus on bolt ees?

Peaks nagu jah, aga ta ei saa ju minna, kui polt ees on! Big Grin
#38

mul ka V-501 mootor (ma ei näe sel mootoril 501 silindritToungue) aga see fiksaatori metallist detali ei mahu sealt august sisse ainult vedru mahub. Mõistus on totaalselt otsas.
#39

moskvits Kirjutas:mul ka V-501 mootor (ma ei näe sel mootoril 501 silindritToungue) aga see fiksaatori metallist detali  ei mahu sealt august sisse ainult vedru mahub. Mõistus on totaalselt otsas.
Mul ei mahu vedru ka, kui väga piinata siis ikka mahub Smile Aga kui ma panen tolle fiksaatori ära ju aga ta ei kinnita end kuhugi ära vedruga?
#40

Audi Kirjutas:
moskvits Kirjutas:mul ka V-501 mootor (ma ei näe sel mootoril 501 silindritToungue) aga see fiksaatori metallist detali ei mahu sealt august sisse ainult vedru mahub. Mõistus on totaalselt otsas.
Mul ei mahu vedru ka, kui väga piinata siis ikka mahub Smile Aga kui ma panen tolle fiksaatori ära ju aga ta ei kinnita end kuhugi ära vedruga?

Ütle nüüd, kas sa oled loll või mängid lolli? :O

See on ju nii lihtne asi. Esmalt lükkad fiksaatori auku, siis vedru ja keerad poldiga alt kinni ja ongi korras. Kui sisse ei mahu, siis lase kuskil väiksemaks teha (treipink näiteks).

Igaks juhuks küsin, kas sa paned seda ikka õigesse kohta, mitte õli välja laskmis auku? Rolleyes
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne