jaguar xjs
#21

Kuna olen antud masina suhtes rohkem kiibitseja rollis, siis ei ole kasutajate autode all sellest põhjust pajatada.

Samas luban raporteerida oma Rover SD1 3500 VdP elustamisest.

Kalev
Vasta
#22

ei hakanud uut teemat tegema, kuna Jaguaridega seotud rahvas sellel teemal vast ikka silma peal hoiab.

Ega kellelgi pole täiesti juhuslikult 88-91 aasta XJ 40 varuosadehunnikut kuskil seismas. Olen kuulnud mingisusugusest Pärnu autolammutusest, kus pidi Jaguari juppe olema, aga ei midagi konkreetsemat.

Nii printsiibis oleks tarvis üsna arvestatavat hulka erinevaid osasid, kuid hetkel oleks kiiremas korras tarvis süütelukku ja järgnevat vidinat (ei oska seda eesti keeles kuidagi sõnastada)- http://www.jaguarclassicparts.com/webapp...gory=19796

Pidid need jupid mulle Inglismaalt saadetama, aga hetk tagasi selgus, et ikkagi ei saadeta :/

Seega järgi jäänud kaks võimalust. Kas lasen kiiremas korras paki saata aadressilt http://www.jaguarclassicparts.com/ või leian eestis oma murele leevendust.

Tänud juba ette.
Vasta
#23

sven Kirjutas:kuid hetkel oleks kiiremas korras tarvis süütelukku ja järgnevat vidinat  (ei oska seda eesti keeles kuidagi sõnastada)- http://www.jaguarclassicparts.com/webapp...gory=19796

Tänud juba ette.


Selle pildi peal on ju pisut rohkem, kui 1 vidin...????
Vasta
#24

unustasin numbri kirjutada - #18.

Sain ka vastuse, et antud osa enam üldse ei toodeta :/
Vasta
#25

niih, probleem lahendatud. 4 tundi foorumeid ja õnnelik juhus ning leidsin vastava koha, kust paistab kõike saavat.

Aga kui keegi teab, et Eestis kuskil XJ 40 juppeks võetakse, siis ma oleks sellest infost edaspidigi huvitatud.
Vasta
#26

JLM803, tundub, et teevad ikka, maksab mingi 400 eeku.
Vist.
Sest tegemist on Jaguariga...Smile (Benny Hill jne)
Vasta
#27

sven Kirjutas:leidsin vastava koha, kust paistab kõike saavat.

Lase oma leid siis massidesse ka.....Cool
Vasta
#28

Kuna olen vana Ebay kala, siis olen tavaliselt esimese asjana sinnapoole vaadanud. Eelkõige ka sel' põhjusel, et mõningate juppide eest küsitakse uuena veidi krõbedamat hinda kui see minu arust paslik oleks.

Negatiivsena tooks välja põhjuse, et tihtilugu ei ole Ebay's müüjatel just neid asju, mida minul tarvis oleks :/

Siinjuures pean mainima, et alati ei ole vist Ebay kasutatud jupid parim lahendus. Sai kord lastud muude asjade hulgas täiest töötav crankshaft position sensor Ebay'st hangitud kasutatud jupi vastu vahetatud ja kuu pärast lõpetas teine oma töölepingu. Vana oli muidugi kuhugi ära kadunud ja ei päästnud muu kui uus osa. Siit ka moraal... (või isegi mitu tükki) Smile

Kui sellest eespool mainitud lingist rääkida, siis jaglovers'is komistasin kogemata sellise lingi otsa:
http://stores.ebay.co.uk/just-jaguar.

Mingi Eldoraado nüüd ei ole, aga kiirel poe läbivaatamisel tuvastasin paraja hulga asju, mille osas olen mujalt negatiivse vastuse saanud.

Kui nüüd mu kirjadele ka ometi vastataks Rolleyes

ning kui juba andmete avaldamiseks läks, siis veel olen tellinud juppe
* http://www.britishparts.co.uk/

...ning lõpetuseks - midagi veel teistele minusugustele, kes ennast autoremondi maailmas päris nii koduselt ei tunne nagu võiks.
http://www.jaguarclassicparts.com/webapp...Preference

See link on mind hea mitu korda kimbatusest välja aidanud Smile
Arvestades veel seda, et minu isetegevuse rõõmud on selles osas piiratud, et üks garaaž on küll kasutada, aga see ehitati kunagi ammu Moskvitši tarbeks, mille tõttu Jaguar ukseavast sisse ei mahu Sad
Vasta
#29

..või, noh, kui isegi mahuks, siis sisenemine/väljumine peaks toimuma kohe kindlasti katuseluugist Big Grin
Vasta
#30

tere,

Jaguariga nüüd selline probleem, et starter ei tööta, mistõttu ei saa autot käima. Oleks vaja vist starter maha võtta, kuid see tundub olevat väga keeruline tegevus. Kas kellegil on mingeid kogemusi selles osas?
Vasta
#31

Sellega tööd ikka on, VR oskab ehk täpsemalt rääkida,aga kõigepealt vaata üle kas viga ei ole enne starterit.Jagidele meeldib igasugu ühendusi mitte anda,käib releede ja juhtme ühenduste kohta.
Vasta
#32

skännisin ühe osa XJS`i elektriskeemist, kus peaks olema kõik vajalik peal et viga üles leida. Kuna 600dpi pilti foorumi mõõtu vähendades jääb järgi kirbusitt, siis tõmba skeem ja elementide nimekiri failina siit alla ->elemendid
skeem

[Pilt: XJSpowersu1.JPG]

[Pilt: XJSpowersu2.JPG]

kui nr194 stareri releest valge/punane juhtmele + peale andes starter rakendub siis oled starteri uninstallist pääsenud(enne selle testi korraldamist veendu et käiguvalits P või N asendis on), viga võiks otsida nr 75 lülitist mis käigukangi juures, mul ühel autol rakendub starter alles siis kui kangi P asendist natuke edasi suruda.
Vasta
#33

Tänud info eest! Püüan lähiajal asjaga tegeleda ja annan ka tulemustest teada. Sellest skeemist peaks olema päris palju kasu. Ma saan aru, et see relee asub parema tiiva sees kuskil. Auto ise käis eelnevalt värvimises, mistõttu olid ka paljud juhtmed ripakil, et kindlasti vaatan ka selle lüliti üle.
Vasta
#34

Katsetused on tehtud. Relee on korras, lasin veel eraldi ära kontrollida. Lüliti osas ei oska pakkuda, kuid tundub, et viga ei peitu seal. Seega peaks vist asuma starteri kallale.
Vasta
#35

Nii uskumatu kui see ka ei tundu olid starterisse teinud pesa kõrvahargid, mistõttu tuli starter selleks maha võtta ja ära puhastada. Starteri eemaldamine ei olnud just kerge töö, kuna tuli lahti võtta summuti nö püksid, mis olid korralikult kinni jäänud.
Vasta
#36

rait126 Kirjutas:Nii uskumatu kui see ka ei tundu olid starterisse teinud pesa kõrvahargid,


Tegelikult tundub suht tavaline, et seisvasse autosse mingid elukad ronivad.
Uskumatu, aga, on see, et nad seal starteri tööd võiksid häirida.
Piisab ühest käivitusest ja strateegilised kohad on nö. pehmetest elukatest puhtad...

Ehk siis, endiselt, on viga leidmata.
Vasta
#37

no siis läks hästi et mul isa seda lammutamist kuressaares ette ei võtnud, aja neid loomi siis mõõda töökoda taga, aga mis sest starterist siis sai, teoorias oli suht mõistliku hinnaga isegi meie kaubandusvõrgust võimalik uus tellida.
Vasta
#38

nojah ega nende elukatega kerge oleSmile Tegelikult on starter veel maas ja väidetavalt peaks ka korras olema. Lähiajal peaks selle tagasi panema ja selguma kui terve ta tegelikult on. Esialgu nagu ei soovitatud uut starterit veel panna, kuid mine sa tea.
Vasta
#39

Kostan siis Raidi eest vahepeal. Starter töötab, mootori saime ka tööle. Kuid meie hädad alles algasid. U 10 km läks vesi keema(kas on võimalik, et sel isendil on ka torustiku sulgeklapp mis võib kinni olla, nagu vanasti siksidel oli). Lisaks veel käivitub jube halvasti ning pöördesse ei lähe( loodetavasti on põhjuseks vana bensiin). Peale küünalde vahetust hakkas 7. silinder klõbisema, panin vana küünla tagasi, klõbin kadus umb 10 minutiks. Mida teha?



Vasta
#40

Termostaat võib küll kinni jääda,mida saad kontrollida katsudes jahutusradika temperatuuri.Enne käivitamisi ja proovimisi tuleb kõik torustikud puhastada ja vedelikud vahetada.Samuti tahab see mootor külmkäivituseks puhtaid ja korralike küünlaid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne