Parkimiskunstnikud
#21

mina veendusin eile et invaliidid on siusa miljokad.nimelt tartus sõbra tänava selversi parkis õhtul kaks audi q8 jeepi kõrvuti ja mõlemad invakohtadel.mõlemad masinad kusjuures veel ka ühte värviBig Grin üks tuttav tegi mul pilti ka oma telefööniga kuid hetkel seda ei saa veel siia.kusjuures üks möödamineja joonistas mingile paberilipakale invamärgi ja pani ühele q8le klaasivahele,kui omanik tuli siis muidugist pühiti see uhkelt kojameestega maha asfaldile ja kimati minema.igatahes jätab selline käitumine vastava margi ja üldse eesti rikkuritest väga kehva mulje.täielikud rullnokad ja ajukääbikud.mis parata.
Vasta
#22

Mul on meeles, et ühel Porschel 911(punane) oli invaliidi märk olemas.
Kas mitte Eesti Ekspressis polnud sellest masinast juttu kus pilt juures.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#23

miniest Kirjutas:Mul on meeles, et ühel Porschel 911(punane) oli invaliidi märk olemas.
Kas mitte Eesti Ekspressis polnud sellest masinast juttu kus pilt juures.
Mäletan seda juhust. Selle Porsche juht oli (vist kõrvalistujana) avariisse sattunud. Ja nii kaua kui ta karkudega käima pidi võis ta täitsa ametlikult oma autot inva kohal parkida.
Vasta
#24

Ku tuleb siis tuleb parkida ... kahe meremiini vahele! (Sõrves)
[Pilt: DSCF9759.JPG]
Vasta
#25

Täitsa hea idee jalgrattaparkla jaoks. Ratta saab sarve külge ketti panna. Ärandamiskatsel ... PÕMM! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#26

Krt. mootorrattast kahju kui koos miiniga õhu lendab. Big GrinBig Grin Aga plaan on hea, milleks lasta metallil niisama seista.
Vasta
#27

See invakaartidega parkimine on meil ilmselt valesti reguleeritud. Peaks ikka olema nii, et kui autos on ka päriselt mingi liikumispuudega inimene,siis pargitakse sinna invakohale, aga praegu tundub olema hoopis sedasi, et nö. hooldajad pargivad ja ajavad oma asju.
Olen vahest jälginud noid masinaid ja ainult ühel korral olen näinud sealt tõesti liikumispuudega inimest välja toimetatavat, kõigil ülejäänud kordadel on sealt välja kepsutanud täiesti liikumisvõimeline inimene ja ei ole häbi sellistel invaliididele mõeldud kohti hõivata.
Ajupuudega inimesel pole ju invakohta vaja, see ikka rohkem liikumispuudega inimese jaoks. Ütleb ju eesti vanasõnagi, et kui pea ei jaga, jagavad jalad.. Wink
Ja huvitaval kombel kohtab nendel invaplatsidel alati just uhkeid masinaid, mis invaliidistaatusega kokku ei tundu käivat.. Või ongi puudega inimestel nii hea põli..?
Vasta
#28

Sa ei näe ju, miks inimesele see kaart on antud. Ka südamepuudusega ja muud sisemised variandid on mõeldavad. Võibolla tõesti väljastatakse neid kaarte kergel käel.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#29

(08-08-2014, 09:53 AM)kolentin Kirjutas:  See invakaartidega parkimine on meil ilmselt valesti reguleeritud. Peaks ikka olema nii, et kui autos on ka päriselt mingi liikumispuudega inimene,siis pargitakse sinna invakohale, aga praegu tundub olema hoopis sedasi, et nö. hooldajad pargivad ja ajavad oma asju.
Olen vahest jälginud noid masinaid ja ainult ühel korral olen näinud sealt tõesti liikumispuudega inimest välja toimetatavat, kõigil ülejäänud kordadel on sealt välja kepsutanud täiesti liikumisvõimeline inimene ja ei ole häbi sellistel invaliididele mõeldud kohti hõivata.
Ajupuudega inimesel pole ju invakohta vaja, see ikka rohkem liikumispuudega inimese jaoks. Ütleb ju eesti vanasõnagi, et kui pea ei jaga, jagavad jalad.. Wink
Ja huvitaval kombel kohtab nendel invaplatsidel alati just uhkeid masinaid, mis invaliidistaatusega kokku ei tundu käivat.. Või ongi puudega inimestel nii hea põli..?

Minu meelest räägib sinus puhas kadedus ja ärapanemise vajadus. Kui laps on puudega, saab kaarti näiteks kasutada tema vanemad. Minu arust ei ole auto mark siin küll teema, või arvad et puudega inimesed on ainult vaeste pärusmaa? Mine ja proovi oma lapsele/kellele iganes see kaart saada, seejärel hoolitse tema eest ja siis tule ja lõksuta siin lõugu sellel teemal. Pole sinu asi kes seal pargib, kui kaart on väljastatud. Reguleeri enda parkimist parem.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#30

(08-08-2014, 18:59 PM)viplala Kirjutas:  Pole sinu asi kes seal pargib, kui kaart on väljastatud. Reguleeri enda parkimist parem.

On ikka küll meie asi, kui savipäts oma kaaskonnale süüdimatult invakaarte jagab. Mis sind hammustas? Oled üks neist? Ja tähelepanek on täiesti õige- 90% invaparkijaid kasutavad autosid, mis hinna või ülalpidamiskulude tõttu 90% inimestele kättesaamatuks jäävad. Kui sul peaks õigus olema, siis tuleb vastavalt statistikale välja väga huvitav fakt- 90% invaliididest ja nende hooldajatest kuulub kümne-viieteist protsendi rikkama Eesti elaniku hulka. Muidugi- enamus bling-bling kärudest siiski vastavat märki ei oma ja juhid, arvatavasti tänu oma ajumahu piiratusele, pole võimelised ka oma käitumise pärast piinlikust tundma. Siiski pole mul tänini õnne olnud näha ühtegi liikumispuudega inimest ka märgistatud autodest väljumas.
Vasta
#31

Võltskaartide kohta kirjutatakse trahve kamaluga välja iga päev. Sellega tegelevad vastavad ametkonnad. Pististe eest välja antud kaartide kohta mul andmed puuduvad. Kui teil need olemas on, siis soovitan need edastada politseile.

See laiaulatuslik lõksutamine on aga viinud selleni, et üks mu hea tuttav, kes oma puudega last kantseldab, loobus kaardist, kuna pilgud ja näpuga näitamised, teie suguste poolt, viisid selleni. Ta ütles, et ma parem maksan parkimise eest, kui pean iga päev mingeid süüdistusi ja seljataguseid sosinaid kuulama. Seega nüüd ta tassib oma last parkla tagumisest otsast kaasa.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#32

... ja veel, igasugu laadad maksima parklas hõivavad just invakohad. Mingi invakaardiga sõiduk müüb päev läbi sel kohal oma vidinaid isegi kui laata pole.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#33

Viimane kommentaar on igati asjakohane.Kahjuks poriloopijaid,kellel oma elu pole,on liiga palju.Olen sama asjaga ise kokku puutunud.Ilmselt kallis auto ja puudega laps ei sobi kuidagi tavainimese maailmapilti
Vasta
#34

(08-08-2014, 19:34 PM)viplala Kirjutas:  See laiaulatuslik lõksutamine on aga viinud selleni, et üks mu hea tuttav, kes oma puudega last kantseldab, loobus kaardist, kuna pilgud ja näpuga näitamised, teie suguste poolt, viisid selleni. Ta ütles, et ma parem maksan parkimise eest, kui pean iga päev mingeid süüdistusi ja seljataguseid sosinaid kuulama. Seega nüüd ta tassib oma last parkla tagumisest otsast kaasa.

Kui puudega laps kaasas, siis kes on need näpuga näitajad? Mina ja minu sugu igatahes mitte. Vaielda võib lõpmatuseni, võimalik, et kaarte massiliselt võltsitakse, aga tänase pildi järgi võib invaliidi defineerida suurtest autodest reipa sammuga välja astuvate noorte meestena.
Lisaks- AFAIK annab hooldaja staatus tõepoolest õiguse kasutada invaparkimise kohti, kuid kas selle õiguse kasutamine ajal, kui invaliid ei viibi autos, on ikka täisjõus mehepoegadele / tütardele kohane? Minul oleks piinlik...

(08-08-2014, 20:37 PM)mttas Kirjutas:  Ilmselt kallis auto ja puudega laps ei sobi kuidagi tavainimese maailmapilti

Tõepoolest, juba statistiliselt ei sobigi... kui sa just ei taha väita, et invaliidid kuuluvadki valdavas enamuses keskklassi ülemisse otsa / kõrgklassi. Kindlasti on neidki, kuid mitte rohkem, kui ühiskonnas keskmiselt. Sorry, I dont buy this!
Vasta
#35

Õhtust! Õigem oleks vast siiski kirjutada ,,puuetega,,. Muidu jääb mulje tervest ja tugevast puid vedavast indiviidist.
Nõnda seletas mulle kunagi puudeid omav hea tuttav.
Vasta
#36

[/quote]
Minu meelest räägib sinus puhas kadedus ja ärapanemise vajadus. Kui laps on puudega, saab kaarti näiteks kasutada tema vanemad. Minu arust ei ole auto mark siin küll teema, või arvad et puudega inimesed on ainult vaeste pärusmaa? Mine ja proovi oma lapsele/kellele iganes see kaart saada, seejärel hoolitse tema eest ja siis tule ja lõksuta siin lõugu sellel teemal. Pole sinu asi kes seal pargib, kui kaart on väljastatud. Reguleeri enda parkimist parem.
[/quote]

Huvitav reaktsioon.., ilmselt osaliselt ka minu viga. Pidasin nimelt silmas neid kaubanduskeskuste ukselähedasi invakohti, mitte pealinna tasulise parkimise alasid. Seal ei näe küll nagu põhjust seda kohta hõivata, kui tõesti masinas tegelikult liikumispuudega inimest pole. Kui hooldajal/kaardikasutajal on tervis korras, siis ta võiks ju ikka tervetele inimestele mõeldud parkimiskohta kasutada ja jätta vastav koht sellele, kes seda tegelikult vajab või kuidas?

Pean siinkohal ka mainima, et endal tõesti otsene kokkupuude invliididega puudub ja ilmselt ei oska kõiki nüansse näha, seega vabandan, kui kedagi solvasin. Ärapanemise vajadus mul puudub ja lihtsa ning füüsiliselt terve maamehena kasutan tavalisi tasuta parkimiskohti, seega pole ka tarvidust enda parkimist reguleerida.. Wink
Vasta
#37

Ei saa vait olla.
Invakohta võiks kasutada ainult invaliidid ise ja lapsevanemad kelle invaliidist laps on alla 18 aastane.
Kui keegi osutab invaliidile teenust või siis on hooldaja, ehk autojuht siis võiks peatuda ainult invaliidist kodaniku mahapanemiseks sinisele alale. Aga parkida ei tohiks ja kõik vaidlused jäeksid ära.
Vasta
#38

(08-08-2014, 18:07 PM)aavu Kirjutas:  Sa ei näe ju, miks inimesele see kaart on antud. Ka südamepuudusega ja muud sisemised variandid on mõeldavad. Võibolla tõesti väljastatakse neid kaarte kergel käel.

Kui tuttavaid arste või KOV vastavat ametnikku pole, siis on keeruline "sebida". Kui petmine on elunormiks saanud, siis ühise tuttava leiab ikkaSad

On meie tütrelgi sinikaart olemas. Tänu ravile ei märka esmapilgul midagi valesti olevat, kui laps autost väljub. Aga on olnud hommikuid, kui laps kõndida ei suuda...Sad Pruugime seda kaarti mitte kaubanduskeskustes, vaid ikka seal, kus vaja: haiglalähedastes tasulise parkimise alades.

Ning väljuda võib see laps vähemalt neljast erinevast autost... Kaart on ju isikule, mitte autole. Ning mõtlema hakates: kaks nendest autodest tekitavad tõepoolest madalalaubalistes klassiviha, kuigi eelmisest sajandist pärinevate liikurite turuväärtus on kummalgi napilt neljakohalise numbriga väljenduv...

Jälle koduse kasvatuse küsimus: kui ikka petmist lapse kodus au sees on hoitud, siis pole üldse ime, et täiskasvanuna pannakse sama vaardiga edasi. Kannatavad kõik: nii väliste tunnusteta õigustatud inimesed(no ei kipu neid puudega koormamaToungue) ise kui nende hooldajad.

Muide, kaart kehtib vaid siis, kui kaardi omanik autos on. Kes väga tahab kontrollida, siis kaardil on omaniku pilt - julged kobiseda, julge küsida.
Vasta
#39

(08-08-2014, 19:14 PM)Ishijupp Kirjutas:  Muidugi- enamus bling-bling kärudest siiski vastavat märki ei oma ja juhid, arvatavasti tänu oma ajumahu piiratusele, pole võimelised ka oma käitumise pärast piinlikust tundma.
Oma kodulähedase Selveri näitel väidaksin, et tõsine bling-bling käruga jõmm ei pargi invakohale, sest see jääb tema arust uksest l i i g a k a u g e l e! Lastakse ikka bemmiga risti paraadukse ette.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#40

Tänud ksf. V6sale selgitava jutu eest, mina oma naiivsuses arvasin, et sellised kaardid on seotud masinatega nagu vanasti, aga tuleb välja, et on hoopis muu sisteem. Üldse võiks seda teemat veidi laiemalt kasvõi ajakirjanduses käsitleda - saaks kõigil inimestel pilt selgemaks ja jääks ka seda tarbetut "klassiviha" vähemaks..

Siinkohal tulin veel mõttele, et võib-olla ei ole kaubanduskeskuste invakohtadele parkimiseks mingit eristaatust märkivat dokustaati üldse vajagi, vaid kogu värk on rajatud inimeste südametunnistusele.
See ei ole muidugi õigustus kuritarvitamisele..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne