Parkimiskunstnikud
#41

Ma sattusin ühe korra huvitava juhuse otsa. Nähes poe ees sinisel parkeerimiskohal taas kord ilma vastava tunnuseta liikurit jõudsin juba mõelda, et "näe, jälle üks ajuinvaliid", kui poest ilmus välja selle auto omanik. Sellel vennikesel oli vasak jalg alates varvastest kuni puusani kipsi valatud ja nii ta seal oma kahe kargu ja ühe jala peal auto poole komberdas. Kui eelnevalt oli öeldud "südametunnistuse järgi", siis see juhtum oli minu meelest igati õigustatud. Muidugi see kord ongi meelde jäänud selle pärast, et sellist lugu olen näinud täpselt ühe korra...
Vasta
#42

https://www.riigiteataja.ee/akt/120012011023?leiaKehtiv
https://www.riigiteataja.ee/akt/129062014030#para166

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#43

Kas praegu ei olegi nii, et autoga võib parkida invakohale ainult siis, kui autos ON puuetega inimene ehk invaliid? Mõni hea aeg tagasi, mitte just väga ammu pakkus mu ämm välla sellist varianti, et munsterdada ühele meie pere masinatest selline luba. Et ämm on nagunii puuete omanik jne. järelikult oleks asi täiesti seaduslik. Aga..selgus, et kui isikut ennast autos ei ole, siis pole nagu õigust invakohale ka parkida. Minu meelest ka täiesti loogiline ning õige.


Vasta
#44

(09-08-2014, 12:27 PM)Wiki432 Kirjutas:  https://www.riigiteataja.ee/akt/120012011023?leiaKehtiv

Noh, siin on seletatud kaardi (ilmselt siis tasulise ala jaoks) väljastamist, aga kas see on ka vajalik supermarketi sinise platsi, sellest pole seal poolt sõnagi. Kaldun millegipärast arvama, et seal polegi see kaardiomamine nõutav, kuna sisuliselt tegemist eramaaga ja KOV väljastatud tõendiga pole sel pistmist. Seal ikka vist südametunnistuse järgi ja vajaduspõhiselt. Kuidas Eestis aga südametunnistusega lood on seda näeb igaüks ise..
Vasta
#45

(09-08-2014, 13:47 PM)kolentin Kirjutas:  ... supermarketi sinise platsi, sellest pole seal poolt sõnagi. Kaldun millegipärast arvama, et seal polegi see kaardiomamine nõutav, kuna sisuliselt tegemist eramaaga ...
Kui on nõuetekohaselt /kooskõlastatult/ paigaldatud liiklusmärgid, siis peaks minu halli ajuraku järgi täitma liiklusseadust ja tõestama oma invat ... kas see ka nii tegelikult on, ei tea.
Vasta
#46

Pean ka pattu tunnistama ja tõdema,et olen ka oma kipsis jalaga ringi sõites parkinud kaupluse ees invakohale. Kuna on tõesti pisut ebamugav kahe kargu ja poekottidega kusagil kaugele auto poole liigelda.
Sellest küll nüüd juba kolm+ aastat tagasi kui viimati nii juhtus aga Pirita selveri ees invakohale parkides ja oma karkusid autos kokku korjates oli minu taha seisma jäänud valvas seadusesilm(politsei). Kes siis ootas,et mis ma teen. Ega ma teda enne tähele pannud kui autost väljuma hakkasin terve jalg ikka ees. Kohe krapsas ka seadusesilm kohale ja hakkas just midagi kostma kui nägi mu teist kipsis jalga ning karkusid Big Grin
Tekkis natuke piinlik vaikkus. Ütlesin siis ise alustuseks seadusesilmale,et mul kahjuks vastavat luba ei ole siin parkimiseks aga äkki ikka võib ajutiselt.
Selle aja peale oli kohale tulnud ka teine seadusesilm autost. Kes ka kohmetus kipsis jalga nähes.
Üldiselt pidi toona olema vastava liiklusmärgiga tähistatud alal ka vastav luba seal parkimiseks. Ja neil õigus seal ka tsekk sponsorluseks välja kirjutada kui nii ei ole. Loomulikult ei kirjutatud mulle midagi välja vaid naerdi,et nii võite veel mingile saidile(ei mäleta enam mis see oli) sattuda kus nn.parkimis töllidest pildid on Big Grin
Samas oli vist nende väitel toona võimalik ka mingit ajutist luba omale taodelda aga jõudsime ühisele arvamusele,et selle loa kättesaamise ajaks ilmselt mul juba jalg terve on.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#47

No mul oli ka üks seik linnas. Kuna mul ka oli jalg paistes ja iga samm ja liigutus võttis silmanägemise märjaks,võtsin nõuks oma kaubikuga parkida poe ukse ette ,sest ka silma nägemiskauguses polnud ühtegi vaba kohta ja täpselt ka kollase pideva joone piiresse. Tol hetkel oli mul eeskirjadest täitsa savi! Sain vaevalt uksest välja lombata,kui kohviku õuest tuli mingi vanamees oma autoga välja ja keris klaasi alla ja kukkus räuskama ja lõugama. Ma ei jõudnud midagi vastu karjuda ja kuna olen rohkem tegudeinimene.....Big Grin aga haige jalg segas.....ei võtnud midagi ette..... Aga nõutuks tegi küll. Kas peab nii märatsema ja lõugama. Saaks viisakamalt. Kõrval töötasid mehed ja küsisin neilt,et kes see marutõbine on. Pidi mingi ülemus olema.... aga nime ei julenud nad mulle ka öelda....Big Grin Kalpsasin siis poodi ja ajasin asja ära. No mingit parkimiskaarti sellise häda puhul mulle vaevalt oleks antud aga elu tahab elamist ja tuleb ka reegleid rikkuda,mis teha.
Ega me ju ka kõike ei näe kohe ja ei aima,miks asjad vahest teistmoodu. Ei maksa ka kõiki hukka mõista,kui tegelikku olukorda ei tea. Pealtäha viks poiss võib tegelikult päris sant ja kasvõi jalutu olla....... aga pole mõtet ka räuskama ja taguma hakata. Ise võime iga hetk samasugusesse situatsiooni jõuda.....
Vasta
#48

(10-08-2014, 22:12 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  .Kõrval töötasid mehed ja küsisin neilt,et kes see marutõbine on. Pidi mingi ülemus olema...

Big Grin Tom, panid päevale ikka korraliku punktiWink Ei, väga hea, parem kui Erki Kõlu hommikused anektoodid....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#49

(09-08-2014, 12:51 PM)Tift Kirjutas:  ..selgus, et kui isikut ennast autos ei ole, siis pole nagu õigust invakohale ka parkida. Minu meelest ka täiesti loogiline ning õige.
Sinu meelest? Sul kah liiga soe või? Et kui pargid auto, siis pead invaliidi igal juhul autosse jätma või? Big Grin
Vasta
#50

(11-08-2014, 14:11 PM)maaks Kirjutas:  
(09-08-2014, 12:51 PM)Tift Kirjutas:  ..selgus, et kui isikut ennast autos ei ole, siis pole nagu õigust invakohale ka parkida. Minu meelest ka täiesti loogiline ning õige.
Sinu meelest? Sul kah liiga soe või? Et kui pargid auto, siis pead invaliidi igal juhul autosse jätma või? Big Grin

Just,just,invaliid jõuga autosse jätta,las kärvab palavaga. Meist tahetakse ikka lahti saada...Big Grin
Vasta
#51

(11-08-2014, 14:11 PM)maaks Kirjutas:  
(09-08-2014, 12:51 PM)Tift Kirjutas:  ..selgus, et kui isikut ennast autos ei ole, siis pole nagu õigust invakohale ka parkida. Minu meelest ka täiesti loogiline ning õige.
Sinu meelest? Sul kah liiga soe või? Et kui pargid auto, siis pead invaliidi igal juhul autosse jätma või? Big Grin

Kuumus teeb liiga vä? Lp. Tift mõtles seda, et kui sant on koju jäetud, pole invaliidikohale tema autol asja. Elementaarne!

Tervitab Veteran.
Vasta
#52

(09-08-2014, 12:51 PM)Tift Kirjutas:  Kas praegu ei olegi nii, et autoga võib parkida invakohale ainult siis, kui autos ON puuetega inimene ehk invaliid? Mõni hea aeg tagasi, mitte just väga ammu pakkus mu ämm välla sellist varianti, et munsterdada ühele meie pere masinatest selline luba. Et ämm on nagunii puuete omanik jne. järelikult oleks asi täiesti seaduslik. Aga..selgus, et kui isikut ennast autos ei ole, siis pole nagu õigust invakohale ka parkida. Minu meelest ka täiesti loogiline ning õige.

Vastavalt LS §68le on erisused vaid pimedale ja liikumispuudega isikule või neid teenindavale autole. Kaubanduskeskuste invakohad ei käi LS alla.

Arvestades kilulinna parkimiskorraldamatust, on invakaardi taotlemise ainus põhjus just võimalus parkida tasuta või peatuda kaasreisijate arvu muutmiseks säärastes kohtades, kus see "tavaliiklejaile" keelatud.

Igasugused "ukse ette parkijad" on ajuinvalidiid Toungue ja neile LS mingeid eriõigusi ei anna.
Vasta
#53

siin aga koht komistamiseks igasugustel korravalvuritel

1. kui minna koos abivajajaga ja parkida sinna kohale aga tema enam tagasi ei tule siis üksi autosse minnes on jälle häda kaelas.

2. vastupidi kui lähed abivajajale järgi ja pargid eelnevalt üksi terve inimesena sinna sinisele ruudule.

kohe kurjad pilgud ja fotokad välguvda jne.

sama teemat võib laiendada ka tinglikult veel paarile kolmele erisusele:
elektriautode laadimiskoht, lastega peredele mõeldud parkimiskoht, vähese heitmehulgaga autodele mõeldus parkimiskoht, jne.

neid leiab siin seal kaubanduskeskuste parklatest samuti

olen ka ise kasutanud nt. lapsega pere kohta ja suht imelikult vaadanud inimesi kes üksi tulevad ja pargivad nendele kohtadele.

asi taandub nagu ka üks teine teema siin foorumis (kiiruse ületus ja kaherattalised) ühele sõnale ja see on viisakus
mitte ainult liiklusviisaksu aga üldiselt viisakus ja seda on meil ühiskonnas veel liiga vähe.
liiklusviisakust liikluses on kah haledalt vähe.
Vasta
#54

Võtame näiteks suvalise Selveri parkla. Maalime inva kohad kõige kaugemasse parkla serva. Probleem lahendatud. Mitte keegi ei ohi enam, mitte kellelegi ei läheks isegi korda, kui sinna kohale pargiks end kasvõi sitalaotajaga traktor.

Kuid kohe kui inva koht on ukse ees, tekib kõikidel inimestel vajadus kontrollida ja reguleerida, sest kusagil südame sopis nad tunnevad, et neile tehakse liiga. Kusagil kriibib midagi, miks mina ei saa. Kui mina ei saa, siis tuleb õigluse nimel õiglaselt santide parkimist korraldama hakata.

Mitte keegi ei märka, kui kino trepil puuduvad ratastooli jaoks teed, kuid kaagutamine läheb koheselt lahti, kui kino ees juhtub parkima invamärgiga BMW.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#55

Pärleid tuleb nagu vändrast saelaudu.. Wink

Ksf viplala peaministriks! Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#56

(11-08-2014, 20:58 PM)mlsluik Kirjutas:  Pärleid tuleb nagu vändrast saelaudu.. Wink

Ksf viplala peaministriks! Wink

Just! Ja siit kõlbaksid vist kõik sellele ametile...Big Grin
Vasta
#57

(11-08-2014, 20:58 PM)mlsluik Kirjutas:  Pärleid tuleb nagu vändrast saelaudu.. Wink
Ksf viplala peaministriks! Wink
Toetan kandidatuuri!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#58

Pühapäeva õhtul Kuivastusse tulles praamile saba hiiglapikk- punane kõrtsikatus vaevu paistis. Kümne meetri kaupa edasiliikumine. Alul lükkasin üksi tsiklit, varsti akusäästmiseks sõiduautosidki tõugati käsitsi edasi. Siis motopükstes lõppukõndija(naine olla sõidukaga kuskil seal) soovitas- sõida kassa kõrvale tühja vahesse ja saad pileti ja kutsutakse kohe praamile. Küsisin temalt üle- autojuhid peksa ei anna kui nii kõigist mööda sõidan? Ei andvat, ollagi niisugune kord! Ja tõesti kassatibi viipaski letti. Pilet käes, küsib veel -edasi oskad? No milles küssa- põrr ja tõstmata lankspoomi otsast mööda. Vaat siin oli apsakas- tibi jooksis järgi ja võttis, näitas piletit mingile ekraanile tõkkepuu kõrval ja alles siis olin valge mees laevale minemas. Stividor juhatas kempsuesisele eendile parkima, kuhu paar kaherattalist veel mahtunuks.
Kottpimedas Kilingi-Nõmmes jäigi bensiinijaam leidmata, tuledesäras Apja, tema tanklasse veeres küll palja bensuauruga. Kirusin tumeda visiiriga kiivrit- läbi näeb tulevalgel ähmaselt vaid valgeid jooni. Poolülestõstetuna - oi kui kibe on pikalt nokk ees silmatulnud sääsk...
Vasta
#59

Pean tunnistama, et ka minul on see ´´Õnn `` olla invakaardi omanik ja aegajalt tuleb ikka ette imelikke situatsioone, kus keegi arvab, et temal on rohkem õigusi. Hiljuti oli juhus kui parkisin TLV ette inva kohale diagonaalis, sest ka teised ´invaliidid`olid seda teinudWink. Keegi mööduja, aga oli pildi teinud ja ´´Delfi`` üles riputanud, et ´invalid pargib nagu Big Boss`, jätttes välja kogu üldise situatsiooni. Loomulikult oli selle põhjustajaks ka dekoratiivne numbri silt esiklaasi taga, mille töötajad kinkisid kunagi juubeliks...Big Grin
Hea nali on veel see, et kui soovid liikumispuude puhul vääriti mõistetud trahvi vaidlustada, pead Harju tn. ametnike juurde ennast sebima, mis asub viiendal korrusel ilma liftita majas!!! Kord jooksin kolm korda parkimiskella keerama, sest neil olid arvutid segi ja minu dokumenti ei leitud kohe ülesToungue
Vasta
#60

(12-08-2014, 17:37 PM)KOLLA Kirjutas:  Hea nali on veel see, et kui soovid liikumispuude puhul vääriti mõistetud trahvi vaidlustada, pead Harju tn. ametnike juurde ennast sebima, mis asub viiendal korrusel ilma liftita majas!!!
See on küll tase! Tahtvad vist nagu Kristus jalutuid kõndima panna... See vääriks küll ajaleheartiklit!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne