Tulitsa TMZ T-200 1979a.
#21

Eelmiselt lehelt on näha, kui körge originaalis tuuleklaas oli. See liialt suur tuuletakistus ning tuul paneb läbi selle sarved vibama väga kergelt. Löikasin seda madalamaks, körguse vötsin nii, nagu raamatutes näidatud, et astronautkiivri visiiri tuleks tuul üle tuuleklaasi. Juhitavus on oluliselt parem nii ka. Tea kas tänapäevased kummid parandaksid juhitavust veelgi?

   

Nüüdseks läbitud juba 881 km masinal. Selleks aastaks söitudega köik, liialt külmaks läks.

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#22

(27-07-2008, 20:12 PM)overspeed Kirjutas:  Kollektorilt öhkava kuumuse vähendamiseks, ning samas ka heli vaiksemaks tegemiseks mähkisin sellele aspestnööri ümber:
Kas pole ehituspoodides müüdav nö. kaminanöör ka selleks sobiv? Kasutatakse kamina, ahjuuste ja koldetorude tihendamiseks. erineva laiuse ja läbimõõduga, punutud nöör. Tihendasin endal koos summuti parandus mastiksiga leegika ja sumpsivahelist ühendust. Seal oli originaalis kuumakindel kummitihend ammu väsinud ja defektne. Tihe ta sai ja kestab.

Olen huvitatud IZ Planeta Spordi summutist, raamist.
Vasta
#23

(08-10-2009, 22:48 PM)Kaits74 Kirjutas:  Kas pole ehituspoodides müüdav nö. kaminanöör ka selleks sobiv? Kasutatakse kamina, ahjuuste ja koldetorude tihendamiseks. erineva laiuse ja läbimõõduga, punutud nöör.

Kas see liiga rabedaks/pudedaks ei jää?
Vasta
#24

(08-10-2009, 22:48 PM)Kaits74 Kirjutas:  
(27-07-2008, 20:12 PM)overspeed Kirjutas:  Kollektorilt öhkava kuumuse vähendamiseks, ning samas ka heli vaiksemaks tegemiseks mähkisin sellele aspestnööri ümber:
Kas pole ehituspoodides müüdav nö. kaminanöör ka selleks sobiv? Kasutatakse kamina, ahjuuste ja koldetorude tihendamiseks. erineva laiuse ja läbimõõduga, punutud nöör.

Ma arvan küll, et sobiks ka see. Mul lihtsalt oli kodo aspesti olemas ning panin seda.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#25

Oskab keegi mo info otsingutele kiiremini vastuse anda?

Joonist pole küll hetkel körvale näidata, aga need originaal detailid releeregulaatori juhtmete ja dünostarteri juhtme vahel olid veits oksüdeerunud ning nüüd kasutuskölbmatud. Kui tahan panna asemele tänapäeva oma siis milliste näitajatega peaks need koormuspiirajad olema (oomid ja vatid) ???

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#26

(23-08-2010, 22:55 PM)overspeed Kirjutas:  Oskab keegi mo info otsingutele kiiremini vastuse anda?

Joonist pole küll hetkel körvale näidata, aga need originaal detailid releeregulaatori juhtmete ja dünostarteri juhtme vahel olid veits oksüdeerunud ning nüüd kasutuskölbmatud. Kui tahan panna asemele tänapäeva oma siis milliste näitajatega peaks need koormuspiirajad olema (oomid ja vatid) ???

Mul sama mure. Kahjuks ei ole mul ühtegi tervet tükki säilinud ka. Ma ise olen muidugi kogu aeg arvanud, et tegemist on sulavkaitsmetega ja panin 10A vahele. Siiani on probleemideta töötanud, kuigi läbisõidud just väga suured ei ole.
Vasta
#27

Algul arvasin sama, et sulavkaitsmega tegu. Kuna vana korpus oli ülesse sulanud, siis asendasin tolle tänapäeva kahvelkaitsmega. 10A sulas kohe läbi, 20A kestis kuskil 10 sek, 30 A jäi pidama. Siis vötsin tulitsa manuali ette ja hakkasin vene keelt nuputama, lugesin siis löpuks säält välja, et see hoopis koormustakisti, mis peab voolutugevuse piirama 7 A peale, et akusid ja kontakte üle ei küpsetaks.
Tänapäeva oma valikuks peab kas nati arvutama vöi siis katsetustega (höögniitpirnidega) proovima, milliste parameetritega sobiks. Möötmistega on keerulisem, kuna mul kodo multimeeter lubab mööta vaid 10A, kui vöimsama leian siis saan ära mööta korralikult. Esialgsetel kirjeldustel pakkus üks mo tuttav Elektromehhaanik ligilähedasteks parameetriteks 50W ja 1 oom.

Kataloogis on valik suur, vaja aint teada saada millist vaja:

       

https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/ini...8-22&toc=0

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#28

(24-08-2010, 10:18 AM)overspeed Kirjutas:  Algul arvasin sama, et sulavkaitsmega tegu. Kuna vana korpus oli ülesse sulanud, siis asendasin tolle tänapäeva kahvelkaitsmega. 10A sulas kohe läbi, 20A kestis kuskil 10 sek, 30 A jäi pidama. Siis vötsin tulitsa manuali ette ja hakkasin vene keelt nuputama, lugesin siis löpuks säält välja, et see hoopis koormustakisti, mis peab voolutugevuse piirama 7 A peale, et akusid ja kontakte üle ei küpsetaks.
Tänapäeva oma valikuks peab kas nati arvutama vöi siis katsetustega (höögniitpirnidega) proovima, milliste parameetritega sobiks. Möötmistega on keerulisem, kuna mul kodo multimeeter lubab mööta vaid 10A, kui vöimsama leian siis saan ära mööta korralikult. Esialgsetel kirjeldustel pakkus üks mo tuttav Elektromehhaanik ligilähedasteks parameetriteks 50W ja 1 oom.

Minu ilusasti 10A vahel ja ei ole läbi kärsanud. Kuna minu ratta eelmine omanik oli raadioamatöör, siis esimese mõttena torgatas mulle, et äkki ta on mingid takistid kusagile vahele installeerinud. Millalgi, kui masina juurde satun, pean uurima.
Kõige lihtsam katse-eksitus ilma mõõtevahenditeta on vast nii, et paned mingi pirni ahelasse koormustakistiks ning hakkad sularit järjest väiksema väiksema vastu vahetama. Kui juba 10A sular terveks jääb, siis võid juba ampermeetriga läheneda.
Täpselt enam ei mäelta, kuid koormustakisti arvutamine käis vist nõutava pingelangu ja lubatud koormusvoolu kaudu (Takistus=Pingelang/Lubatav vool). Võin ka mööda panna, kuna ei ole kaua pidanud kasutama. Peaks paari tarka raamatut lappama uuesti..
Vasta
#29

(24-08-2010, 14:47 PM)Prii Kirjutas:  Kuna minu ratta eelmine omanik oli raadioamatöör, siis esimese mõttena torgatas mulle, et äkki ta on mingid takistid kusagile vahele installeerinud. Millalgi, kui masina juurde satun, pean uurima.

To Prii: Kas on olnud vöimalust uurida? Mul ikka asi lahtine veel.


Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#30

Kiirel vaatlusel mingeid takisteid küll ei kahjuks täheldanud.
Vasta
#31

Oskab äkki keegi öelda palju T-200M ka hobujõude on ja mis ta kompresioon võiks olla?
Vasta
#32

Tula, Tulitsal neil peaks olema 12hj. Kompressioon on peaks ka hea olema. Näiteks minu motoblokk kannab ka Tula mootorit ja kompressioon on hea. Plaanis ka kunagi ikka soetata üks Muravei. Teeks korda hea sõita ringi.
Vasta
#33

(16-02-2013, 08:45 AM)deeremees Kirjutas:  Tula, Tulitsal neil peaks olema 12hj. Kompressioon on peaks ka hea olema. Näiteks minu motoblokk kannab ka Tula mootorit ja kompressioon on hea. Plaanis ka kunagi ikka soetata üks Muravei. Teeks korda hea sõita ringi.

Päev on sombune, pea uimane ja foorumis peamiselt ainult vanem rasketehnika. Sad
Aga lugedes selliseid muhedaid postitusi (eriti lahe on muidugi see - "kompressioon (on) peaks ka hea olema"! Cool ) läheb tuju siiski vähe helgemaks! Smile
Sellele viimasele kirjutaks ka kohe kõige nelja käpaga alla, jutt jumala tõsi aga ise selle peale niisama lihtsalt ei tulekski!
Vasta
#34

Ja kui ongi teist vähevõitu saab alati ämbriga juurde tuua...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#35

(18-02-2013, 09:48 AM)mlsluik Kirjutas:  Ja kui ongi teist vähevõitu saab alati ämbriga juurde tuua...

Kompressiooni saab muidugi lisada, kui vaja on. Tuleb aga jälgida, et lisatav kompressioon oleks õige surveastmega ja antud juhul kindlasti Bensiinimootori oma, mitte mingi suvaline läbitöötanud laga kusagilt tundmatust mootorist!
Vasta
#36

[Pilt: trainn.jpg]
Vasta
#37

(18-02-2013, 11:18 AM)svenson Kirjutas:  [Pilt: trainn.jpg]

Tundub nii minema jah. Masin ise seisab kenasti kuuri all. Pole aega olnud söita Cool

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#38

(24-08-2010, 10:18 AM)overspeed Kirjutas:  Esialgsetel kirjeldustel pakkus  üks mo tuttav Elektromehhaanik ligilähedasteks parameetriteks 50W ja 1 oom.

Pole rollerit ammmmmu enam puutunud, seisab teine kuuris nukralt.
Laadimisprobleemi jaoks takisti sai löpuks ära ostetud. Ehk leiab ka kunagi aja, et see paika panna ning testida.


   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#39

(11-02-2015, 22:07 PM)overspeed Kirjutas:  
(24-08-2010, 10:18 AM)overspeed Kirjutas:  Esialgsetel kirjeldustel pakkus  üks mo tuttav Elektromehhaanik ligilähedasteks parameetriteks 50W ja 1 oom.

Pole rollerit ammmmmu enam puutunud, seisab teine kuuris nukralt.
Laadimisprobleemi jaoks takisti sai löpuks ära ostetud. Ehk leiab ka kunagi aja, et see paika panna ning testida.

Sai siis üle pikkade aastate roller kuurist välja aetud. 
Aku peale ja käima läks kenasti. 
Nokitsesin siis pisut seda laadimise ergutusvoolu takistit. Proovisin ostetut ahelasse. Algul korra töötas, läks aga suht soojaks ... ja vist andis siis otsad. Laadimine kadus. 
Ega see aga söitmist seganud. 

         

Aku peal sai söidetud pea 40 km. Siis aga kadus säde. Pistsin katkise takisti asemel taas otse ühenduse, vändast käima ja koju ma jöudsin.
Kodu proovisin takisteid uuesti. Esialgu panin 55W H7 pirni. See pöles suht kiirelt läbi kui 14 V ette jöudis.
Siis proovisin kaks H4 järjestikku ... nii on hea. Normaalsete pööretega hoiab 12,5V. Kui eriti tuure anda, siis venitab 13,0 V peale ja kui tühikäigul tuksib, siis laadimistuli örnalt höögub. Otsin siis sellises mahus takisti ja proovin uuesti.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#40

(03-07-2017, 07:03 AM)overspeed Kirjutas:  Siis proovisin kaks H4 järjestikku ... nii on hea. Normaalsete pööretega hoiab 12,5V. Kui eriti tuure anda, siis venitab 13,0 V peale ja kui tühikäigul tuksib, siis laadimistuli örnalt höögub. Otsin siis sellises mahus takisti ja proovin uuesti.

Voolu läbimisel need kaks järjestikku pirni muudavad oma takistust suuremaks. Soojem hõõgniit on suurema takistusega. Külmalt mõõdetud hõõgniitide takistusesest tasuks võtta 1,5-2 korda suurem takisti ja võimas kindlasti. Katsetada võiks mõne traadist reostaadiga alguses, et leida õige takistus. Näiteks antiikse el. pliidi spiraaliga.


Üldiselt on relees miski kontakt kinni sulanud või muu viga seal. 55W-seid pirne ei tohiks mitte läbi põletada. Otsi ikka viga üles. Skeemidel on ikka kaitsmed, mitte takistid, järelikult on viga kusagil sinu tulitsa küljes.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne