Metallitreipinkidest
#1

Milline on "harju keskmistel" (kasutatud, veneaegsed, hinnaga u. 30k) treipinkide täpsus?
Vasta
#2

Iga treipink on täpselt nii täpne kui tema taga olev treial.
Kui ma käisin Tartu ATP`s praktikal(KKK 17),siis anti mulle peaaegu uus
pink 16K20 ja nii mitmetki tööd läksid praaki.Sellepeale kostis minu grupi meister Jaan Sakson et sündinuid tarku pole olemas.Aastad on
möödunud ja minu praeguses töökohas trein Eesti aegse pingiga Lanz.
tänapäevases mõistes pole täpsust ollagi,limbi lõtk peaaegu terve ring,
kuid näiteks kreissae võlli teeb valmis ja muidugi nüüd juba ühe korraga.Natuke lugemist siin ka:http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=16881

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#3

Ostmisel tuleks hoolikalt vaadata sängi juhtpindasid, kui need on kõvasti kulunud, siis pole suurt täpsust oodata. Kuluvad kõige rohkem padruni lähedalt. Igasuguseid muid lõtkusid saab välja reguleerida. Omal olemas 1954 aasta vene treipink 1616.
Vasta
#4

Vana ja kasutatud tööpingi ostul eelistada kiirenduseta suportit, kuna kiirendusega pinkidel on sängi juhtpinnad reeglina rohkem kulunud. Supordil saab kiilu peale keerata, mis parandab mingilmääral asja.
Minu arvates on suurem tähtsus täpsuse saavutamisel spindli laagritel. Kui laager on kulunud, või pole laagripesas piisava pinguga, siis siledat pinda on raske saada. Esimene sümptom, mis viitab spindli laagritele on see, kui mikromeeter mõõtmisel näitab silindrilist pinda ovaalsena. Treipinkidel saab spindli kaela laagrit peale keerata. Kui palju ühte või teist laagrit pingutada on väga raske öelda.
Selge on see, et tuhandik millimeetrit täpsust omaagesete pinkidega ei saavuta, 2..3 sajandikku peaks olema sõltuvalt pingist aga saavutatav. Sõltub muidugi, mis lõikeriistasid kasutada.


Vasta
#5

Kuna siin metaalitreipinkidest juttu, siis pidasin paslikuks siia ka oma mure kirja panna. Nimelt juhtus minu kätte üks "vanaraud" - väiksem treipink, igavesti roostes, midagi ei töötanud, mootor kinni, vändad murdunud... Aga see kõik on väike viga. Muud asjad on kõik tehtavad, puhastatavad, määritavad, vahetatavad. Probleem on selles, et pakk on puudu.Kasutan seda riista oma tarbeks, täpsust, kui niisugust, pole eriti tarvis, sest "meditsiinitehnikaga" ei tegele, aga mõne jubina saab vahest oma soovi järgi ära vormida. Leiaks vaid mõne sobiva paku. Ise mõtlesin, et piisaks ka mõnest kasutatud pakist, mis oleks ainult komplektis poltidega. Võib olla ka ainult üks külg kasutatav- nagunii ma vahele üle ühe tera korraga ei topi.. Tõenäoliselt originaali ei leia ja tuleb mõnest sobilikust pakist midagi ehitada. Kui kellegil on midagi ripakil või nii...

Üks põka peab majas olema.
Vasta
#6

(31-10-2007, 11:04 AM)Alts Kirjutas:  Milline on "harju keskmistel" (kasutatud, veneaegsed, hinnaga u. 30k) treipinkide täpsus?

Minu 1964a. 1K62 täpsus "passi järgi" peaks olema 2 sotkat, tegelikkuses on umbes 5-7 sotkat.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne