Tsiteerimisest
#1

kustutatud
Vasta
#2

Tekib küsimus, et miks krt peab sada eelnevat kihti overquotema ja seda kõike veel ka täismahus, et siis üks rida lõppu lisada? Natukene võiks olla viisakust ka lugejate vastu.
..................................

Timm Kirjutas:
-AsjaPulk- Kirjutas:
pppp Kirjutas:
-AsjaPulk- Kirjutas:Mul selline jama, et Automoto Foorumi poolt saadetakse mulle tühje e-maile.

Üks asi, mille peale kindlasti tühi meil saadetakse, on uus privaatsõnum (kui vastav featuur on aktiveeritud).

PS'i mulle tulnud ei ole.

Sa pole ainusSad.

Ka mina olen saanud tühje E-maile ning see on suht mõttetu. (kuna mulle tuleb kirju hirmus vähe, olen vägagi huvitatud uue e-maili saamisest, kuigi Automoto foorumi moderaatorite kirju ma veidike kardan, no olen mõnda reeglit rikkunund vms..)


..................................
Timm Kirjutas:
CORRADOg60 Kirjutas:
Timm Kirjutas:
CORRADOg60 Kirjutas:
Timm Kirjutas:Kuigi see masin, millega see Zil üles tõsteti pildil. pakun, et seal võis päris palju õnnetusi olla, kui pidurid just mitte kõige paremas korras või tõkiskingasid pold..kahtlane, kuid kavalWink
Ei olnud see asi nii hull midagi,auto toetub tagaratastega vastavale tõkkele (see on ka pildil näha), kunagi noorena telekast nähtud kaadritel oli veokas lisaks tõstmise ajaks esimestest konksudest ketiga platvormi külge aheldatud...
Ja see pole ainult idanaabrite "trikk",YOUTUBEist võib leida videoid,kus samal moel ameerika rekkad laadungist vabanevad...

Siis on ju asi teist moodi, kuid kes teab..ok ei hakka vaidlemaBig Grin

Leidsin ühe ameeriklaste video http://www.youtube.com/watch?v=pnsaR2B9Dag
Masin küll pisut suurem kui venelaste Zil või Maz.

Teleskoopsilindrid on lahedad asjadBig Grin kuigi peab seadel olema vägagi võimas pump, et seda nii kiiresti teha sellise raskuse all.

........................

Timm Kirjutas:
mesamees Kirjutas:
Timm Kirjutas:
CORRADOg60 Kirjutas:
Timm Kirjutas:
CORRADOg60 Kirjutas:
Timm Kirjutas:Kuigi see masin, millega see Zil üles tõsteti pildil. pakun, et seal võis päris palju õnnetusi olla, kui pidurid just mitte kõige paremas korras või tõkiskingasid pold..kahtlane, kuid kavalWink
Ei olnud see asi nii hull midagi,auto toetub tagaratastega vastavale tõkkele (see on ka pildil näha), kunagi noorena telekast nähtud kaadritel oli veokas lisaks tõstmise ajaks esimestest konksudest ketiga platvormi külge aheldatud...
Ja see pole ainult idanaabrite "trikk",YOUTUBEist võib leida videoid,kus samal moel ameerika rekkad laadungist vabanevad...

Ma olen laps, mis tehaWink.

Siis on ju asi teist moodi, kuid kes teab..ok ei hakka vaidlemaBig Grin

Leidsin ühe ameeriklaste video http://www.youtube.com/watch?v=pnsaR2B9Dag
Masin küll pisut suurem kui venelaste Zil või Maz.

Teleskoopsilindrid on lahedad asjadBig Grin kuigi peab seadel olema vägagi võimas pump, et seda nii kiiresti teha sellise raskuse all.
Timm:kui sa videot hoolikalt vaatad,siis saad aru,et seda näidati kiiremini kui asi tegelikult toimus.Ega muidu ei olnud suurelt kiri "time elapsed 4,20 min" ja näha ju oli ka seda,et nähtud inimene liikus ju kole kiiresti.
Vasta
#3

aga milleks oli vastamiseks vaja eelnevat postitust tsiteerida?
Vasta
#4

Kole palju jampsi saab mitu korda kirja,pole ju mõtet ühte ja sama asja lugeda.
Vasta
#5

Sorry, et OT, aga kas sa Timm tõesti pead selliseid postitusi normaalseks?:

Timm Kirjutas:
CORRADOg60 Kirjutas:
Timm Kirjutas:
CORRADOg60 Kirjutas:
Timm Kirjutas:Kuigi see masin, millega see Zil üles tõsteti pildil. pakun, et seal võis päris palju õnnetusi olla, kui pidurid just mitte kõige paremas korras või tõkiskingasid pold..kahtlane, kuid kavalWink
Ei olnud see asi nii hull midagi,auto toetub tagaratastega vastavale tõkkele (see on ka pildil näha), kunagi noorena telekast nähtud kaadritel oli veokas lisaks tõstmise ajaks esimestest konksudest ketiga platvormi külge aheldatud...
Ja see pole ainult idanaabrite "trikk",YOUTUBEist võib leida videoid,kus samal moel ameerika rekkad laadungist vabanevad...

Siis on ju asi teist moodi, kuid kes teab..ok ei hakka vaidlemaBig Grin

Leidsin ühe ameeriklaste video http://www.youtube.com/watch?v=pnsaR2B9Dag
Masin küll pisut suurem kui venelaste Zil või Maz.

Teleskoopsilindrid on lahedad asjadBig Grin kuigi peab seadel olema vägagi võimas pump, et seda nii kiiresti teha sellise raskuse all.
Vasta
#6

Timm Kirjutas:Tuleb suurem arutelu, hiiglaslikud overquotimised ja siis otsi seda õiget lehte, kus siis see algne küsimus olemas. Ja siis teed quoti ja vastad.
Nii palju aega Sul ikka on, et otsida üles algne küsimuse, või siis tsiteerid mõnda kindlat lauset postituses, mitte 4-5 tsitaati korraga.
Vasta
#7

Kui oma vastusel viidatakse varasemale tekstile, on mõistlik järgi jätta VAID SEE OSA TEKSTIST, millele viidatakse. Ülejäänu kustutada.

Kui viidatakse kahe-kolme eelneva vastuse tekstidele (üliharv juhus), jäetakse alles ka vaid need osad. Viisakas oleks need käsitsi tõsta asupaikadesse vahetult enne vastust, et lugeja jaoks oleks asi arusaadavaim.

Ülihalb tava on jätta alles suured pikad tsiteeringud, eriti mitmekordsed tsiteeringud tsiteeringutes.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Lugedes siin mõningaid postitusi (tervest foorumist), hakkab mulle üha rohkem tunduma, et nii mõnedki kasutajad tahavad oma "reitingut" tõsta sellega, et nende postituste arv oleks 3 tükki päevas ja see arv ületaks siin tuhande piiri. Kas sellega loodetakse tõsta oma usaldusväärsust?
Minul on välja kujunenud selline lugemine foorumis, et osade kasutajate juttu võtan "puhta kullana", teistesse ei vaevu süvenemagi... Ja minu jaoks pole vahet, kas kasutaja on teinud 100 või 1000 postitust. Enamasti jääb ikka meelde see, kes ajab mingit mõtetut mula (vabandan keelekasutuse eest).
Mina loen seda foorumit aastaid, kasutaja tegin alles natuke aega tagasi, alles siis, kui tekkis arusaam, et mõne kohapeal oskan minagi sõna sekka öelda.
Minujaoks on see ikkagi rohkem info korjamise koht.
Mula võin ma msnis kah ajada...

Ja vabandan, kui ma nüüd kedagi solvasin, aga tõesti, nähes uut miniesti või timmi potitust, ei tõtta seda lugema kohe.

tambets@ei taha kedagi solvata

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#9

Jaa,nende tegelaste suhtes Tambetsiga täiesti ühel nöul-solvuge kui tahate vöi öppige sellest midagi.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#10

Timm Kirjutas:mõni lugupeetud kaasfoorumlastest esitab küsimuse, keegi just-registreerinud rullnokk peab oluliseks sinna vahele postitada mingi Hiina uue masstoodangu auto müügikuulutuse, kus müüakse autot ühe krooniga....

Kas oled tõesti niiväga mures, et äkki keegi ei saa aru, mida sa oma järjekordse postiga öelda proovid?
Täiesti loomulik on tsiteerida vajalikku osa vastatavast postitusest, kui see asub teemas kusagil tükkmaad eespool või kui vastad eelneva mõne pikema postituse mõnele konkreetsele punktile  Sinu enamus quoted on aga nii, et vastates lihtsalt tsiteerid enda postile eelnevat postitust teemas... ja lisad sinna ühe lause - kokku järjekordne pool lehekülge teksti.
Lisaks ka selline pisiasi, et kui see ei ole mingil imelikul põhjusel eriliselt oluline, ei tsiteerita kunagi edasi pilte ja ei tehta overquotet (ei tsitererita tsiteerimist) - näide:
Timm Kirjutas:
reymo1995 Kirjutas:
Timm Kirjutas:mõtlesin ka, aga äkki mingi Don tüüpi? Donidel on ju selline rohkem nurklik kabiin
Kas Doni kabiin mitte teistsugune pole?
[Pilt: 01211646520089.jpg]

Eeet jh, juba tegi üks teine kasutaja mulle selle üsna .. mõistetaval teel selgeksRolleyes.. Ei tea, kus see kabiini asukoht meelde on jäänud..

Muidu velje asukoht on mullegi teada.

Kõige kurvem on vaada viidatud postituse kellaaega - tundub, et käesolevast teemast midagi kasu ei ole.

Edit:
Vabandan, võibolla olen liiga maailmaparandaja. See, mis foorumis ei ole ju minu mure! Samuti proovin endale selgeks teha, et minu nägemus asjadest, ei pruugi alati teiste omadega kokku langeda.
Lihtsam ja rahulikum oleks vist lollust ignoreerida ja seda mitte lugeda või ära minna... aga naiivne nagu ma olen, siis lootus sureb viimasena.
Vasta
#11

Mul on üldse tunne, et kuskilt peaks välja lendama maailmaparandaja.
Kord aastate eest sai ühes foorumis arutatud, et keegi võiks välja kirjutada laiema tuntuse netieetika.
Sõna netieetika on mulle juba sellest ajast külge jäänud. Näiteks on eriti ehe näide trükitähtedes kirjutamine. Kui ma kirjutan: "Mõistad?" siis on see küsimus, mille toonist on raske aru saada. AGA, kui ma kirjutan "MÕISTAD?!?" siis saadakse sellest aru kui karmist alatoonist. Küsimärgid ja hüümärgid liidetuna ning trükitähed annavad karjumise effekti. See on siis selline üks väike näide, mis võiks omada netieetikas kohta (kindlasti parema sõnastusega, aga siiski)..
Aga kus on see vägev mees, kes seda teeks? Polegi. Tegemist on kirjutamata seadustega ning paluks nendest oma võimete piires kinni hoida. Kui neid ei teata, küll siis mõista antakse. Soovitaksin kuulata, mitte vastu ruigama hakata. Pärast on paksu verd veel rohkem.


Andres.
Vasta
#12

Maailmaparandajateks on meil siin foorumis moderaatorid. Aga on siililegi selge, et nemad ei jõua kõiki neid poste läbi lugeda/muuta/parandada. Äkki peaks mõne maailmaparandajaks pürgija veel moderaatori staatusesse tõstma?

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#13

Liblikmutter Kirjutas:Kord aastate eest sai ühes foorumis arutatud, et keegi võiks välja kirjutada laiema tuntuse netieetika.
Esineb mitmetes vormides. Eesti keeles näiteks
Mella koostatud netiketileht
(ja seal uudisgruppide kohta käivad reeglid kanduvad üsna hästi foorumitele üle).
Vasta
#14

oldmoped Kirjutas:Lihtsam ja rahulikum oleks vist lollust ignoreerida ja seda mitte lugeda või ära minna... aga naiivne nagu ma olen, siis lootus sureb viimasena.

Antud juhul võiks vast "lolluse" asendada "noorusest tingitud rumalusega". Ja selle viimasega tasub kindlasti võidelda, et see esimeseks üle ei kasvaks.

Siinkohal tuletaks ka noortele foorumikasutajatele meelde, et igasugune omavaheline kemplemine ja sõimamine siia foorumisse ei kuulu. Kui ikka kuidagi teistmoodi ei saa, siis tehke seda MSN-is, privas vms.
Vasta
#15

Noor või mitte, aga eetika peaks ikka iga inimlapsega elu alguspäevadest kaasas käima. Näiteks eile pöördus minu poole üks 16 aastane foorumikasutaja (msn-is). Ja tõepoolest, midagi tarka tal öelnud polnud. Kui ta seda posti lugema peaks, siis kiituseks nii palju, et ta säästis teisi foorumikasutajaid sellest tekstist, ja asi jäi ainult meie vahele. Aga siiski eelistan, et kui minu poole pöördutakse, siis ikka mõni põhjus ka. Samas foorumis ta hetkel just suure läbustamisega mulle meelde pole jäänud.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#16

Kellaaegade kohta mina ei ütleks midagi. Samamoodi näiteks Valdo osad postitused on hilja tehtud. Mis sellest? Aga et ainult osa tsiteerida, see on ju imelihtne. Vajuta nuppu tsiteeri ja kustuta üleliigne ära =).
Vähemalt tore kuulda, et foorumlane saab oma veast aru saab ja tunnistab seda. Esimene samm paranemise poole =)

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#17

Timm Kirjutas:PS: lp. Oldmoped, mida Sa mõtled selle kellaajaga?

Seda, et näiteks see viidatud overquote oli tehtud ajaliselt peale seda, kui siin teemas oli asi juba piisavalt lahti seletatud.
Vasta
#18

Tõstaks vana teema üles.
Minu silma on hakanud häirima mitmekordsed piltidega tsitaadid.
Näide:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid289615
Ja selliseid mitmekordseid tsitaadijorusid on mujalgi silma jäänud. See polegi võibolla kõige hullem veel.
Nii on need kaks pilti viimasel kahel lehel kolmes eksemplaris. Milleks?
Algsete piltide vastu pole mul midagi.
Algse postitja poole saab ka nimepidi pöörduda, või kui on tingimata vaja tsitaati, saab seda ka viisakamalt teha.

Midagi võiks ette võtta selle asjaga.
Vasta
#19

(14-11-2007, 01:46 AM)Tambets Kirjutas:  Aga et ainult osa tsiteerida, see on ju imelihtne. Vajuta nuppu tsiteeri ja kustuta üleliigne ära =).

Lihtne ju!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#20

(10-09-2012, 10:24 AM)aavu Kirjutas:  
(14-11-2007, 01:46 AM)Tambets Kirjutas:  Aga et ainult osa tsiteerida, see on ju imelihtne. Vajuta nuppu tsiteeri ja kustuta üleliigne ära =).

Lihtne ju!
Tegelt ei ole lihtne, ehkki ise just nii teen! On palju foorumeid (tarkvara), kus märgistades tekstiosa (tehes siniseks) ilmub selle juurde kiri "Tsiteeri" ja kui lühikese aja jooksul seda teha korduvalt, siis liidetakse need automaatselt üheks postiks. Olles sellega harjunud, üritan ka teistes kohtades samamoodi toimetadaBig Grin

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne