Mis auto see on? (eestimaised isetehtud autod)
#61

retro Kirjutas:Ehee, see ju minu ühe vana tuttava ehitatud auto, mille ta juba aastaid tagasi aja ja ilmselt ka huvi puudumise tõttu kellegile maha müüs. kere on siis tehtud klaasriidest ja sees on tal kanttoruraam, kui õieti mäletan siis oli miski mosse sildade ja agregaatide peal + veel siksi juppe. aga üldiselt ega ta suurem asi olnud, kuid fanatismi mehel jätkus. võimalik et tal need vormidki kuskil hoovi nurgas senini vedelevad. :???
see auto peaks seisma varbolas ma olen seda korra vaadanud ka ja minuarust oli see sapaka mootoriga ja esivedu.
Vasta
#62

Jansa Kirjutas:
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: ints
80 nendatel vuras Paides ja Türil 2-3 isetehtud autot väliselt sarnased sellega mis Tehnika jaTootmisest esimesel pildil.Ehitajaks oli vist tuletõrje ülem Reim
võin ka eksida,Türil tehti 80 nendate keskpaigas a`la lada08 sarnane asi tagaluuk nivalt tag.tuled06 esitulesid oli3paari olen seda ka aasta paar tagasi veel liikumas näind:yes
  ~neli aastat tagasi Paides kohtasin ühte nendest arvatavasti, peremees oli lahke olemisega ja näitas nuppe. Kerepaneelid olid sellel plastist ning põnevaim asi minuarust kogu krempli juures- massinal oli peal tulekustutussüsteem- idee pärines lennundusest, toimis COga (balloonid pagassis, torud jooksid igale poole laiali).
Küsimusele \"Milleks kogu see ettevõtmine?:o\", tuli õlakehitus- \"Niisama\" :eureka
hr reim tean lapsepõlvest saati(ta oli isa ülemus paide tuletõrjes ) seal ta tegi 1 valmis ,mis sarnaneb esimesel pildil olevaga ja teise tegi ziguli moodi isendi.

Vasta
#63

Sooviks selle masina kohta natuke infot
http://www.pbase.com/turboes/old_estonian_racecar_

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#64

Vat see on küll huvitav....Tartu 1 moodi vähemalt kere küll välja ei näe...

Hmmm..

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#65

Minu arust on sellest aparaadist olemas teema Unicwebi foorumis (nõutav registreerumine).
Vasta
#66

[Pilt: 251_Kupka_auto.jpg]
Kellegi sm. A. Kuperjanov´i auto, pilt TARK (Tartu Autode Remondi ja Katsetehas) arhiivist.
Vasta
#67

Mina nägin sedasama kollast elukat suvel Rakveres .
Vaatasin just .et kas tõesti on keegi praegusel ajal veel
ise auto ehitanud !!! See oli päris heas seisus ,ainuke mis
silma teravalt riivas olid kaitserauad .Need peaks paremaks
tegema.
v


SimmuJee Kirjutas:Seda foorumi osa suht harva lugenuna leidsin alles nüüd selle teema
Tundub, et jutt käib vist sellest autost:
http://pilt.ee/photo/31397/3743331/
http://pilt.ee/photo/31397/3743301/

Paides, Assotransi territooriumil, 31. juulil 2004. 03 topelt-tulesid tal tol päeval küll polnud.
Vasta
#68

Regardman Kirjutas:Kellegi sm. A. Kuperjanov´i auto, pilt TARK (Tartu Autode Remondi ja Katsetehas) arhiivist.
Tohoh, ma ei teadnudki, et Ants ka sellise auto on teinud. Kui teda näen, siis küsin järele.
Ants Kuperjanov on TARK-i veteran, töötas seal viiekümnendatest kuni peaaegu tehase sulgemiseni. Muuhulgas käis ta busse ja furgoone Venemaal katsepolügoonil katsetamas.
Mina tean kahte tema ehitatud autot. Esimene oli väheldane kombikerega tumehall auto. Mootor pärines ZAZ-ilt, kuid paiknes ees ja vedas kardaani abil tagarattaid. Jõuülekanne ja sillad pärinesid vist Moskvitš 407-lt. Hiljem müüs Ants auto maha ja see liikus Tartu peal veel 80-ndate alguses.
Teine auto põhines Moskvitš 412-l, oli luukpärakerega ja helehall. Uksed ja esiklaas olid Moskvitšilt. Auto oli kasutusel 80-ndate lõpuni. Kunagi oli sellest autost foorumis juttu, kuid ei mäleta enam, millises teemas. Ants elas tollal Tartus Kaunase puiesteel ja maja ees seisev auto paistis tänavale ära.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#69

Kas see viimati minitud auto ei võiks olla praegu elva lähedal.
Olen nagu midagi umbes sellist näind.
Vasta
#70

Nii, oskab keski selle auto kohta rohkem pajatada?
  Autolehe aastaraamatust selgub, et pildilkujutatud masin on valmistatud Rein Truumetsa poolt pärast seda, kui ta oli valmis saanud FiatTipo 508-ga, mis omakorda valmis umbes samal ajal, kui ehitati ühte teist autot. Ühesõnaga huumoriküllane tekstSmile
Huvitaks selle masina saatus ja paha poleks ka pildimaterjal.
Tänud ette.
Vasta
#71

Kadjakas Kirjutas:Nii, oskab keski selle auto kohta rohkem pajatada?
1980-ndate keskpaiku kirjutas Tehnika & Tootmine sellest üsna pika artikli. Mälu järgi: Tundmatu kere (keevitatud vaksavõrra pikemaks), VAZ-2101 mootor (tolleaegsete seaduste järgi ainuvõimalik), Moskvitši tagasild + väga kvaliteetne isetegemine.
Vasta
#72

HIIUMAA MEHED !

Mis auto see oli, millega mingi 10 aastat tagasi keegi Kärdla mees ringi sõitis ? Oli kastiga ja ise tehtud. Kuulsin jutte, et ta ei saanud enda autol ülevaatust läbi, ning tegi endale ise auto. Teab keegi ehk nime ?

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#73

Keilast A.Salumäe tegi kunagi ka midagi sellist, nagu see kandiline aparaat, valmis. Kere jäänused peaks tänapäevani vedelema Karjaküla tee lennuki kõrval (vähemalt siis olid, kui mina seal mudelismiklubis käisin)
Vasta
#74

Kärdlast üks Lohu-nimeline mees (töötas 90-te teisel poolel tollases Eesti Telefonis lukksepana) oli juba millalgi 80-tel ehitanud paraja imeasja,mis väliselt meenutas kõige enam veoauto esiisasid-ilma kabiinita,jõuallikas (vist) tsiklilt."Kast" oli kinnine magamiskoht ja komplekti kuulus mäletamist mööda ka haagis.Aparaati mäletan ajast ca 16 aastat tagasi-mees oli kuskilt tagasiteel ja tegi pausi Taebla lähedal maantee ääres.Loomulikult oli uudistajaid päris palju ka seal ümber...Toungue



fic Kirjutas:HIIUMAA MEHED !

Mis auto see oli, millega mingi 10 aastat tagasi keegi Kärdla mees ringi sõitis ? Oli kastiga ja ise tehtud. Kuulsin jutte, et ta ei saanud enda autol ülevaatust läbi, ning tegi endale ise auto. Teab keegi ehk nime ?
Vasta
#75

See auto täitsa alles ja asub Hiiumaa Muuseumis, küll mitte ekspositsioonis ,vaid fondis. Sai Isegi ARK-t numbri(õigemini nime )VIKTORIA ja mingi nr oli ka ,ei mäleta.Ja härra eesnimi on Allan.Kui õnnestub muuseumi juhtkonnaga kokkulepe saavutada, siis saab ehk pilte ka.
Vasta
#76

Oh, jõuti Allanini. Olen seda meest tundnud aastaid, on üks omapärane sell Big Grin
Autolubasid talle mõnda aega ei antud ja kõik sai alguse sääreväristajast mida ta siis oskust mööda tuunis.

Esimene "Viktooria" oli 3-rattaline, aga lenksu asemel rooliga, edasi vedas seda sääreväristaja mootor, millele oli aretatud sundjahutus rolleri stiilis ja (kahjuks) mingi ennesõjaaegse auto 3-käiguline käigukast. Kiirust ehk hea 15 km/h.
Mingi hädine pilt peaks mul kuskil sellest esimesest viktooriast olema.

4-rattaline tuli vist hiljem, ja veel hiljem spetsialiseerus ta mopeedidele (Riga). Parim sõiduriist mida ma mäletan oli mopeedi baasil "Muravei". millele kuulus juurde ka järelkäru.

Viktooriaga tegi ta tõesti pikki sõitusid.
Vasta
#77

Kadjakas Kirjutas:Nii, oskab keski selle auto kohta rohkem pajatada?
  Autolehe aastaraamatust selgub, et pildilkujutatud masin on valmistatud Rein Truumetsa poolt pärast seda, kui ta oli valmis saanud FiatTipo 508-ga, mis omakorda valmis umbes samal ajal, kui ehitati ühte teist autot. Ühesõnaga huumoriküllane tekstSmile
Huvitaks selle masina saatus ja paha poleks ka pildimaterjal.
Tänud ette.
Tehnika & Tootmine 1983-11:

Pilt 1.
[Pilt: 855426053441eb82b240d3.jpg]

Pilt 2.
[Pilt: 763156647441eb82b85376.jpg]

Skännisin artikli ka sisse, aga ei suuda seda veel üles panna.
Vasta
#78

Numbri tähed EAЖ eeldavad  juba 76/77 valmimist- registreerimist.
Vasta
#79

smolin Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Kellegi sm. A. Kuperjanov´i auto, pilt TARK (Tartu Autode Remondi ja Katsetehas) arhiivist.
Pilt
Tohoh, ma ei teadnudki, et Ants ka sellise auto on teinud. Kui teda näen, siis küsin järele.
Ants Kuperjanov on TARK-i veteran, töötas seal viiekümnendatest kuni peaaegu tehase sulgemiseni. Muuhulgas käis ta busse ja furgoone Venemaal katsepolügoonil katsetamas.
Mina tean kahte tema ehitatud autot. Esimene oli väheldane kombikerega tumehall auto. Mootor pärines ZAZ-ilt, kuid paiknes ees ja vedas kardaani abil tagarattaid. Jõuülekanne ja sillad pärinesid vist Moskvitš 407-lt. Hiljem müüs Ants auto maha ja see liikus Tartu peal veel 80-ndate alguses.
Teine auto põhines Moskvitš 412-l, oli luukpärakerega ja helehall. Uksed ja esiklaas olid Moskvitšilt. Auto oli kasutusel 80-ndate lõpuni. Kunagi oli sellest autost foorumis juttu, kuid ei mäleta enam, millises teemas. Ants elas tollal Tartus Kaunase puiesteel ja maja ees seisev auto paistis tänavale ära.
Sain täna Antsuga kokku ja küsisin muuhulgas ka tolle auto kohta. Selgus, et too väike kaheukseline oli tõesti tema ehitatud. Sillad ja jõuülekanne Moskvitšilt, mootor ZAZ-ilt (suuremat ei lubatud kasutada). Hiljem ehitas Ants osalt eelmise auto agregaate kasutades uue, seekord kombikerega kaheukselise auto. Tollal ei lubatud iseehitatud autole pikkust üle 3,2 meetri, seetõttu olid tagaistmed mõeldud vaid lastele. Huvitav, et pisut hiljem ehitas üks Tartu mees üsna samasuguse auto, samuti halli värvi, kuid kolme külguksega (juhipool üks, teisel pool kaks). Too auto ei pääsenud aga ekspertiisist läbi kere ebapiisava jäikuse tõttu (kui inimesed sees istusid, kippusid uksed kinni kiiluma). Saadeti siis mees Antsu juurde konsultatsiooni ja koos mõeldi välja, kuhu ja kuidas põhja alla tugevdustalad keevitada.
Oma halli kombit ei müünud Ants siiski maha, nagu ma seni arvasin, vaid viis läbiroostetanud kere vanarauda (iseehitatud kered kippusid kiiresti roostetama). Keegi korjas selle aga utiilihunnikust ära ja tegi sellest jälle auto. No olid ajad...
Antsu kolmas auto põhines Moskvitšil. Oli keegi tema tuttav ostnud mahakantud Mosse, kuna vajas mootorit. Ants küsis ülejäänu endale, hankis mootori ja ehitas auto valmis. Kere keskosa oli üsna Moskvitši moodi, esi- ja tagaosa erinevad, luukpäraga tagaosa meenutas IŽ-Kombit. Registrisse läks auto Moskvitšina. Ka see auto lõpetas oma elupäevad vanarauaplatsil.
Hiljem oli Antsul ka RAF, millel vaid seesmised ümberehitused: kõrgete seljatugedega bussiistmed ja tagumise istmerea asemel äravõetava vaheseinaga suur pakiruum. Praegu tegeleb Ants maja ehitamisega ja autode jaoks ei jätku aega ega jõudu.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#80

Vaba teema all on Jaan Tatika ideed. kirjutasin seal veidi Allanist. Kahju, et omal ajal tema masinatest pilte ei teinud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne