Värvipüstolitest
#41

Ise olen kasutanud YAMA toodet värvimiseks aga kruntimiseks ning pritsupahtliks mõned odavamad mis tööriistamarketis saadaval. Aga jah olen saanud ka proovida nn. profi riista korralikus kambris ... no kvaliteet ikka erinev ja mitte väike. Aga kuna esialgu see värvimine suht teisejärguline siis hoian hobuseid tagasi ja üritan kunagi korralikule koolitusele minna .
Vasta
#42

"inimregulaatori" asendajat saab ka ntx hydroscanist. ise olen näinud tegemist oli küll mingisuguse ühefaasilise rõhulülitiga, aga müüja oskas seletada ka seda kuidas paigaldada. ise ma seda küll ei ostnud, kuulsin lihtsalt pealt minu ees oleva kliendi juttu.

Aga ise ma kasutan suhteliselt vana ja väikest värvipüstolit, mille tasuta sain(kasutatult). iseenesest on ta mul mõned masinad üle värvinud küll, lihtsalt rohkem harjutamist ja paremat kompressorit tarvis. aga reguleerida saab nii värvi pealeandmist kui õhukogust.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#43

Saab nende odavatega ka väga edukalt värvitud, kui on enda jaoks ja väikeseid asju vaja teha. Töenäoliselt poleks ka auto üle laskmine suurem probleem. Vötsin just natu aega tagasi mingi u200 eeguse käki poest ja toimetab küll, kruntimiseks ja nurgataguste pindade värvimiseks täiesti piisav.
Ja lahustiga puhastades pole veel sulama hakanud...

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#44

Mul on ka mingi odavama otsa püss. Kopsik on tal all. Düüsi suurust samuti ei oska öelda.

Eelmine kord kui ma temaga värvisin siis tekkis mingi imelik kile kohta kust ta pihustab seda asja. Võimalik, et see oli vee ja värvi kooslus? Kui suure survega peaksin värvima?

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta
#45

Mina ostsin enda veeeraldaja ja rõhuregulaatori Luna tööriistapoest. Soovitan kõigil võtta sealt kataloog mis on nagu entsüklopeedia ja sealt leiab selliseid tööriistu mida ei arvanudki et on olemas. www.luna.ee
Vasta
#46

http://www.kertana.ee/index.php?page=16&group_id=30 siit peaks igaüks omale miskit leidama . Omal Sata Ja Walcomi püstolid.
Vasta
#47

Kumb oleks kodukasutuseks mõtekam, 4-500 kroonine uus püss või uus veneaegne? Oleks see viimane üldse kaalumist väärt?
Vasta
#48

Olen värvinud vene värvipüstoliga ja ei ütle ühtki halba sõna,igatahes hulga etem kui need 300 kroonised altkannuga ja pealtkannuga.Nende häda kipub olema selles et ei saa lehvikut õieti paika ja kipuvad puristama.See muidugi puhtalt minu arvamus ja kogemus.
Vasta
#49

(20-01-2010, 12:01 PM)Jawahull Kirjutas:  Olen värvinud vene värvipüstoliga ja ei ütle ühtki halba sõna,igatahes hulga etem kui need 300 kroonised altkannuga ja pealtkannuga.Nende häda kipub olema selles et ei saa lehvikut õieti paika ja kipuvad puristama.See muidugi puhtalt minu arvamus ja kogemus.

Minul on kaks veneaegset 1980ndatest (üks uus, üks kasutatud) ja kumbagi pole ma neist tööle saanud Sad Kohe üldse mitte.

Seepärast soetasin juba aastaid tagasi uue odavamat tüüpi püstoli (arvat, Kagu-Aasia päritolu, mark on Sumake, hind oli umbes 2200 kr). Senini olen rahul, kuigi väga suuri ja tippkvaliteeti nõudvaid töid ei ole ma sellega teinud, pms jalgrattaosade (raamid, porilauad, pakiraamid) taastamisel olen seda senini kasutanud. Näiteks sellesamase Gauja osad olen nimetet püstoliga ära värvinud.

Natuke põdesin alguses, sest mitmed kodanikud soovitasid mulle, et ära alla profipüstoli (hinnad ca 5000-10000 ja enamgi) osta, et hiljem kahetsed. Seni ei kahetse.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#50

(20-01-2010, 00:13 AM)ToMm Kirjutas:  Kumb oleks kodukasutuseks mõtekam, 4-500 kroonine uus püss või uus veneaegne? Oleks see viimane üldse kaalumist väärt?
Olen selle vene püstoliga palju autosid värvinud ning ei saa laita. Sellel püstolil on suht lai lehvik, mistõttu tsiklijuppide värvimiseks pole sobiv, kuna eriti reguleerida ei anna.

Tervitab Veteran.
Vasta
#51

Unustasin jah enne mainida, et kasutaks auto erinevate osade ja kere värvimiseks (avataril olev nuhtlus), püssi odavus oleks põhiline. Ma saan aru, et selle vene oma võiks ju järgi proovida, kui soodsalt kätte saab.Rolleyes Kompressor mul ka N-liidu toode, äkki moodustaksid nad hea meeskonna koosBig Grin
Vasta
#52

Ostsin endale mõninädal tagasi Handymanist mingi komplekti kus peale erinevate asjade(rehvipumpamisotsik,puhastuspüstol jne)oli ka pealtkannuga värvipüstol.Katsetasin ja tundus täitsa hea.Komplekti hind oli 600 krooni.Võiks oelda et selle hinna eest asja küll.
Vasta
#53

@jawahull
Handymani oma ongi ju 300 kroonine, ennist ütlesid et need ei kõlba?Rolleyes
Vasta
#54

(20-01-2010, 12:29 PM)valdo Kirjutas:  Seepärast soetasin juba aastaid tagasi uue odavamat tüüpi püstoli (arvat, Kagu-Aasia päritolu, mark on Sumake, hind oli umbes 2200 kr).
Natuke põdesin alguses, sest mitmed kodanikud soovitasid mulle, et ära alla profipüstoli (hinnad ca 5000-10000 ja enamgi) osta, et hiljem kahetsed. Seni ei kahetse.

Sumake teeb koopiaid kõrgelt hinnatud püstolitest ja seda päris hea kvaliteediga, ainult eluiga on lühem. Nii et hea ost kodusele meistrile.
Vasta
#55

(20-01-2010, 23:29 PM)janek555 Kirjutas:  Sumake teeb koopiaid kõrgelt hinnatud püstolitest ja seda päris hea kvaliteediga, ainult eluiga on lühem. Nii et hea ost kodusele meistrile.

Kui see saladus pole, siis mis seal saab kuluda? Nõela tihenduspinnad, mis hakkavad laskma värvi sinna, kuhu ei tohi? Või midagi muud (midagi veel)? Liikuvaid osi seal ju rohkem pole ja eeldada võiks, et nitrolahusti/atsetoon püstoli materjali ei söö, samuti värvides kasutatavad lahustid Smile

Minu´püstoli on ainus jama olnud aastate vältel see, et olen värvipüti kaane jätnud pesemise ajal + järel lollusest puutumatult peale ja korra on see niiviisi kinni kivistunud, et oli suur ooper lahti saada (st kas tuleb lahti või läheb midagi puruks). Nüüd olen targem, kas ei lase sinna keerme vahele üldse värvi või hoian kaant pesemise järel pealt maas (kui on vaja värvi püstolist tagasi valada)...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#56

(20-01-2010, 23:48 PM)valdo Kirjutas:  
(20-01-2010, 23:29 PM)janek555 Kirjutas:  Sumake teeb koopiaid kõrgelt hinnatud püstolitest ja seda päris hea kvaliteediga, ainult eluiga on lühem. Nii et hea ost kodusele meistrile.

Kui see saladus pole, siis mis seal saab kuluda? Nõela tihenduspinnad, mis hakkavad laskma värvi sinna, kuhu ei tohi? ..

Täpselt nii, Valdo! Ford TT omanikul oli see probleem, kuigi ega ta eriti palju ju ei värvi, igapäevaauto ja siis selle Fordi värvimist ka.
Nõel kulus nende tihenduspindade kohalt ära, materjaliks oli pronks!!! Remondikomplekt oli õnneks saada. Püstol oli olnud odav, marki ei mäleta. Vene püstolit küll pole jõudnud veel läbi kulutada...

Tervitab Veteran.
Vasta
#57

(20-01-2010, 23:48 PM)valdo Kirjutas:  Kui see saladus pole, siis mis seal saab kuluda?

Kõik liikuvad osad kuluvad, õnneks on neid kõiki saada ka seda värvipotsikut.
Vasta
#58

(20-01-2010, 23:13 PM)ToMm Kirjutas:  @jawahull
Handymani oma ongi ju 300 kroonine, ennist ütlesid et need ei kõlba?Rolleyes

Vabandan,ei väljendanud ennast jah selgelt.Mul on olnud ennemalt halbu kogemusi nende odavamate püstolitega,aga nüüd see mille omale soetasin tegi oma töö küll ära(värvisin tsiklit).Autot ma siiski sellega värvima ei hakkaks,aga näiteks koduses majapidamises kõlbab küll.Ei lugenud jah kahjuks täpsemalt mille värvimiseks kasutada taheti.
Vasta
#59

(21-01-2010, 11:06 AM)Jawahull Kirjutas:  
(20-01-2010, 23:13 PM)ToMm Kirjutas:  @jawahull
Handymani oma ongi ju 300 kroonine, ennist ütlesid et need ei kõlba?Rolleyes

Vabandan,ei väljendanud ennast jah selgelt.Mul on olnud ennemalt halbu kogemusi nende odavamate püstolitega,aga nüüd see mille omale soetasin tegi oma töö küll ära(värvisin tsiklit).Autot ma siiski sellega värvima ei hakkaks,aga näiteks koduses majapidamises kõlbab küll.Ei lugenud jah kahjuks täpsemalt mille värvimiseks kasutada taheti.

Autot saab värvida ka 300.- püstoliga , see teeb töö küll raskemaks ja kuna värvimis aeg pikeneb,siis saab pind ka rohkem tolmu. Väita aga,et 300.- püstoliga tuleb esimene värvitöö kehvem kui 5000.-ga pole küll õige. Alustada ongi õige väiksema ja lihtsama püstoliga ja väiksemate ja lihtsamate detailidega.
Vasta
#60

Janekil täitsa õigus,saab odava püstoliga ka töö ära teha,ise pead ka ikka mees olema,ega need kallimad sinu eest ise ei värvi.Kui mina läksin Stokkerist omale odavat püstolit ostma,siis müügimees hakkas kohe halama,et sellise asjaga saa ei saa üldse tööd teha,osta ikka kallim ja kobedam.Ma tegin sellepeale suured silmad ja küsisin,et miks te neid siis üldse müüte,kui nii vilets kaup,müügimees peaks ikka oma kaupa kiitma,mitte laitma.OK saan aru kui soovitab oma heale sõbrale,siis veel,aga võhivõõrale oma kaupa maha tehes ei saa ma sellisest taktikast aru.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne