Värvipüstolitest
#61

Hind hinnaks, eks kallimad püstolid kestavad kauem ning nende lehvik on ühtlasem ning allub reguleerimisele , mis odavate puhul ei pruugi nii olla. Endal erinevate tööde jaoks seni kasutusel olnud erinevad riistad. Pildil vasakpoolne ajab aga üksi kõigi eest asja ära...kas ma nüüd sellepärast teised muuseumi paigutan, ehk mitte veel.    

Tervitab Veteran.
Vasta
#62

Endal sama "probleem", et olen püüdnud oma 2600 eek HVLP-a tööd teha, aga alati olen poole töö pealt läinud üle 400 eek Itaallasele. Kuigi viimane teeb palju "udu" ja raiskab seega värvi, lööb vähemalt piisa peeneks ja saab pinna siledaks. HVLP ei tolma, aga värv kipub jääma kananahka või läheb voolama...
Vasta
#63

tuleb osata värvida ka . siis ei lähe kananahka või ei hakka voolama. tuleb lihtsalt ära tabada see õige hetk kui enam juurde värvida/lakkida ei või .


ise olen kasutanud enamjaolt sata-t ja olen väga rahul .

eks 400 eegu eest profi püssi tahta on liiga naiivne . ja 4000- ,,hiinaka,, eest oleks lauslollus maksta.

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#64

(21-01-2010, 12:27 PM)mesamees Kirjutas:  Janekil täitsa õigus,saab odava püstoliga ka töö ära teha,ise pead ka ikka mees olema,ega need kallimad sinu eest ise ei värvi.Kui mina läksin Stokkerist omale odavat püstolit ostma,siis müügimees hakkas kohe halama,et sellise asjaga saa ei saa üldse tööd teha,osta ikka kallim ja kobedam.Ma tegin sellepeale suured silmad ja küsisin,et miks te neid siis üldse müüte,kui nii vilets kaup,müügimees peaks ikka oma kaupa kiitma,mitte laitma.OK saan aru kui soovitab oma heale sõbrale,siis veel,aga võhivõõrale oma kaupa maha tehes ei saa ma sellisest taktikast aru.

Kas keegi teab nimetada mõnda tublit meistrimeest kes on jätnud oma südamelähedase töö või hobi ja läinud ...müügimeheks??? Sellest ka STOCKERI müügimehe jutt sest tema oskab ainult raha ju lugeda.Sellised kuulavad garaazi ukse juures suure kõrvaga teiste mulli ja pärast säravad kliendi eesBig Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#65

Plaanin endale ebay.de-st soetada asjalikuma värvipüstoli. Seni olen saanud tööd tehtud 20 aastat vana Tšehhoslovakkia püssiga. Peagi vaja taas üks auto üle värvida. Kuna aga tänapäeva värvid on mõeldud vedelamalt pealekandmiseks siis Tšehhi Kovofiniš RD14 2,0 mm düüs jääb ehk suureks.
Lugesin veidi netiavarusi ja tundub, et hea valik kasutatuna ostes oleks Sata LM2000 (düüs 1,3 või 1,5 mm) tüüpi värvipüstol. Süvenedes selgus, et on olemas LM2000 HVLP ja LM2000 RP tüüp. Erinevus on neil väga väike. Tundub, et RP-l võib 0,5 atm suuremat rõhku kasutada. Pidi kiirem katja olema. Kas jääb siis ka ilusam pind? HVLP-l värvikulu aga väiksem. Tolmutab veidi vähem. http://www.kawanlama.com/pdf/0910.pdf
Nüüd küsimus, et oskab keegi kogemuste põhjal soovitada HVLP või RP?
Vasta
#66

(29-02-2012, 11:33 AM)loonik Kirjutas:  Plaanin endale ebay.de-st soetada asjalikuma värvipüstoli. Seni olen saanud tööd tehtud 20 aastat vana Tšehhoslovakkia püssiga. Peagi vaja taas üks auto üle värvida. Kuna aga tänapäeva värvid on mõeldud vedelamalt pealekandmiseks siis Tšehhi Kovofiniš RD14 2,0 mm düüs jääb ehk suureks.
Lugesin veidi netiavarusi ja tundub, et hea valik kasutatuna ostes oleks Sata LM2000 (düüs 1,3 või 1,5 mm) tüüpi värvipüstol. Süvenedes selgus, et on olemas LM2000 HVLP ja LM2000 RP tüüp. Erinevus on neil väga väike. Tundub, et RP-l võib 0,5 atm suuremat rõhku kasutada. Pidi kiirem katja olema. Kas jääb siis ka ilusam pind? HVLP-l värvikulu aga väiksem. Tolmutab veidi vähem. http://www.kawanlama.com/pdf/0910.pdf
Nüüd küsimus, et oskab keegi kogemuste põhjal soovitada HVLP või RP?

(29-02-2012, 11:33 AM)loonik Kirjutas:  Plaanin endale ebay.de-st soetada asjalikuma värvipüstoli. Seni olen saanud tööd tehtud 20 aastat vana Tšehhoslovakkia püssiga. Peagi vaja taas üks auto üle värvida. Kuna aga tänapäeva värvid on mõeldud vedelamalt pealekandmiseks siis Tšehhi Kovofiniš RD14 2,0 mm düüs jääb ehk suureks.
Lugesin veidi netiavarusi ja tundub, et hea valik kasutatuna ostes oleks Sata LM2000 (düüs 1,3 või 1,5 mm) tüüpi värvipüstol. Süvenedes selgus, et on olemas LM2000 HVLP ja LM2000 RP tüüp. Erinevus on neil väga väike. Tundub, et RP-l võib 0,5 atm suuremat rõhku kasutada. Pidi kiirem katja olema. Kas jääb siis ka ilusam pind? HVLP-l värvikulu aga väiksem. Tolmutab veidi vähem. http://www.kawanlama.com/pdf/0910.pdf
Nüüd küsimus, et oskab keegi kogemuste põhjal soovitada HVLP või RP?
Ma arvan et proovi ära see hvlp püss , säästab värvi ja tarbib vähem õhku eriti kui kompressor mannetu. Tulemuse määrab ikkagi püssist kinni hoidja.
Vasta
#67

Mul selline puht teoreetiline küsimus. Kas on võimalik kasutada lühiajaliselt värvipüstolit ja õhu võtmiseks kasutada väikest suruõhuballooni koos reduktoriga? Kui kauaks õhku jätkuks? Näiteks Paintballi 4500Psi 1,1 liitrine balloon? See vist on siis umbes 300Atm. Reduktoriga võtaks surve maha. Kas mingi väiksema tootlikkusega püstoliga kannataks mõne minuti värvida? Kas Airbrush´i püstoliga näiteks oleks mingit lootust? Või siis mõni natuke suurem balloon, sukeldumise oma näiteks...
Vasta
#68

Vene ajal värvisime tihti hapnikuga...reduktoriga surve parajaks ja volaaa Big Grin ballooniga värviti sõiduauto üle. CO2 hakkab aga külmuma.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#69

Kaevasin vana teema jälle üles. Oma vana paarisajaeegune värvipüss on otsa lõppemas. Otsisin kodukasutusse uut ja paremat. Päris profiriista osta ei jaksa, kuid kõige odavamat enam ka ei taha.

Siit jäi silma Sumake. Käisin poodides, kuid kusagil seda kohal ei näinud ning katsuda ja vaadata ei saanud. Küll aga hakkas meeldima tegumoe ja käeshoidmise poolest Walcom Slim seeria. Kas kellelgi on sellega kogemusi? Või peaks millegi muu poole vaatama hinnaklassis kuni 150 euri? Kompressor on mul suhteliselt lahja ja seetõttu on ka värvipüssi õhukulu oluline.

Aeg on edasi läinud ja müügimees reklaamis HVLP asemel HTE-d. Kas tasub uuema tehnoloogia peale minna või on HVLP kindlama peale minek? Siin mainiti ka LVLP-d, kuid seda kasutas seninähtutest ainult Finixa, mis olemuselt ja kvaliteedilt (tõsi, ka hinnalt) jäi vähemalt Walcomile tunduvalt alla.
Vasta
#70

Mul töö juures ampro püss ülapaagiga, komplektis 1,5 düüs, ja rõhu regulaator. Värvisin sellega haakeriistu ja haagiseid, sai tellitud 2,2 düüs, et saaks paksemat kihti korraga panna ja kruntida ka. BalticBolt müüb neid 159 euroga.
Mina kvaliteediga rahul, täitsa head püstolid värvimiseks, korrosioonikindlat krunti aga ei tahtnud hästi läbi puhuda. Aga eks kruntimiseks teised püstolid ette nähtud, aga kodumajapidamisse see selline hea universaalne aparaat.
Vasta
#71

HVLP püssid on suhteliselt suure õhukuluga võrreldes kesksurve püssidega.Ostmisel võiks vaadata püssi õhkulu l/m.Ilmselt suurem paak kompressori taga kompenseerib komressori puudujäägi väiksematel värvimistel. Sumaked on SATA pealt maha viksitud ,peaks lihtsamaks kasutuseks piisama küll.Püssi valimisel peaks vaatama et värvi ja õhu segunemise kohas poleks plast vidinaid,need võivad mõne odava püssi juurde kuuluda.
Vasta
#72

See AmPro oli keskmine 170-226l/min http://www.uustarvik.ee/?id=2&cat_id=204&product_id=994

ja ma ei tea kuidas teiste püstolitega, kud see töötab 3-3,5atm kõige paremini ja ei lase eriti uduna õhku laiali ka.
Vasta
#73

Sumake värvipüstolid järgi proovitud ja neil vilets värvi atomisatsioon. Ei soovita! Isegi suvaline 25- 30 eurot maksvas suruõhutööriistade komplektis sisalduv värvipüstol laseb paremini värvi, kui tal all surve reguleerimise võimalus või kui reduktor alla lisada. Isiklikult soovitaks kasvõi kasutatuna osta tuntud firma värvipüstol ja tavakasutajal kestab ta eluaeg vastu. Olen ka ise terve hunniku igasugu sumake jms saasta kokku ostnud, kuid nüüd läksin devilbissi peale üle ja ei taha enam neid teisi puutudagi, olgugi, et hulga raha on nende peale ära RAISATUD! Küll on neil lehvik liiga kitsas, küll on värvi atomisatsioon kehv, küll tatistavad, küll tilgub värvi anuma ja kaane vahelt jne. See on küll õige, et mees värvib, mitte püstol, kuid milleks näha keberniiti, kui saab kohe kindla peale minna. Muidugi, kui rahakott vastu peab, võib ka neid suht tundmatuid värvipüstoleid proovida. Mine tea, äkki joppab.
Vasta
#74

Devilbise Startingline'i seeriat soovitaks nokitsejale.
Või mõni SATA RP võta ligi, muidugi see täristab ikka kõvasti värvi välja aga Saksa kvaliteedi vastu ei saa.

Mingi kõva sõna maaler pole, ainult argipäeva leiba teenin sellega Smile
Proovinud- töödanud LVLP, HVLP, ja RPdega ja vahe on ikka sees. Eks muidugi traktori-plangu värvimiseks 1,3 düüsiga LVLP ei kõlba kah, pigem ikka mingi RP.
Vasta
#75

Maal on kasutuses väike sumake püstol 0,8 düüsiga. Väheste jubinate värvimiseks on päris okei. Kodus kasutan mingit bauhausi O.8 düüsiga püstoli. Ehituselt sumakega peaaegu, et 1:1 ise olen taga rahul, kuigi värvipott võiks olla vähe jäigemast plastikust, kork kipub jube kehvalt peale minema.
Vasta
#76

Ma olen alati kasutanud 1,3 või 1,5 düüsi. Need suurused on sellised universaalsed. On olnud vajadust ka palju ja paksemat krunti lasta, siis olen läinud poodi ja ostnud kõige odavama, 3,0 düüsiga pritsi.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#77

Paar aastat möödas, eelmine "püss" hõredaks lastud ja uut vaja.
"Noname itaalia KIT-st" püstol aastast 2003 on siiani kõige kindlamaks osutunud, aga metallikut kodustes tingimustes sellega tuisata ei tahaks.
Kas peale eelmainit DeVilbisse ja Sumake on veel soovitusi +/-100€ hinnaklassis värvipüstolitele? 1,3-1,5 düüs ja paar korda aastas kasutuses. Või osta jälle uus KIT 20€-ga?

Eelmise püstoli eluiga jäi kahjuks lühikeseks. Sagola, peale paari tööd hakkas pritsima, nõela tihend läbi ja uue eest küsiti püstoli hinda... Väidetavalt kehvalt hooldatud-puhastatud. Sama tootja "mini" mudel väikestele pindadele kestab muretult.


Vasta
#78

Sagola on minu jaoks nagu sõimusõna,esimene kokkupuude umbes aastal 95.Ei tahtnud kuidagi metallikut lasta ikka triip sees,sai siis probleemiga müüja poole pöördutud kes arvas et äkki püss maha kukkunud ja ots viga saanud ,ostke uus ots.No ostsingi aga mitte midagi sellest ei muutunud,müüja arvas siis et ma vast ei oska värvida,võibolla üldse selles probleem.Sai käega löödud ja minema mindud ja Sata 95 ostetud ja kohe tulid ka oskused tagasi.Mingi aeg hilem sattus samasugune Sagola pihku mis nagu lasi enamvähem,sai siis düüse vahetatud ja proovitud  et mis ja kuidas.Löpuks tuli ikka välja et püssi kerel oli midagi viga ilmselt mingi auk oli unustatud puurida,nii se Sagola koolirahaks läks.Teine kord sai proovitud osta aastal vist 2015,no mitte midagi pole muutunud.See püss on nagu väike laps kes süües oma näo kõrvuni kokku mökerdab ja miskit ka suhu jõuab.Otsa mökerdab niimoodi ära et pärast pool päeva pesed ja lasi ka sitasti veel pealekauba.Kui ikka heale püssile hammas peale ei hakka siis mina ostaks Sumake või mõne muu Sata klooni ,maksavad vähem ja lasevad paremini kui Sagola.Ah jaa kolmas kokkupuude on ka olnud Sagolaga ühel koolitusel,oli mingi ülemise otsa püss aga mitte kellelegi ei meeldinud kuidas ta lasi.
Vasta
#79

Olen samuti otsimas uut värvipüstolit, auto värvimiseks. Näituse kvaliteeti ei eelda (see jääks ka parima relva puhul isiklike oskuste taha). Kompressor iseenesest on suhteliselt korralik (500 l/min, 100L paak + 150L lisa) ning toidab iga püssi ära. Hinnaklass 100-200€ umbes. Kvaliteetpüssi selle raha eest ei saa, aga ehk siiski midagi enamat täiesti suvalisest hiinakast.

Pärast mõningast uurimist on silma jäänud DeVilbiss FLG-5. Hinna ja kvaliteedi suhe paistab hästi paigas olevat (jah, ma mõistan, et see ei ole sama asi, mis DeVilbiss'e kalli otsa mudelid). Ainus natuke küsitav koht on, et tundub, et paljud kasutavad seda vaid laki kihi jaoks, aga ma üritaks leida midagi, millega saab kõik kihid peale kanda.

Huvipärast vaatasin ka legendaarset kodukasutaja Sumaket (1102, 1109). Seda eriti enam ei müüda ning varuosi üldse ei leidnud netist. Üksikuid mudeleid on saada ja hinnad 60-90€. Samas selleks, et nii paksemat krunti kui pärast värvi lasta oleks vaja nii 1.4 düüsi kui ka 2.0 eeldatavalt.

Kas ehk keegi omab värskemaid kogemusi selliste keskmiste ja natuke odavamate värvipüsside osas, mida praegu turul saada on?
Vasta
#80

DeVilbiss FLG-5 on väga hea ja kestev püss. Ise lasknud sadu liitreid base, pinnakat ja lakki. Ca 5 aastat tagasi tellisin ta välismaalt 120 euro eest. Ei jää ta oma kallimatele vendadele ka alla kvaliteedi poolest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne