1974 Opel Ascona A
#41

Pidurdusjõu regulaator
Vasta
#42

Pidurdusj6u regulaator. OK
Kas sellist asja leidub kusagil ka uut
v6i pean kenasti puhastama ja lootma,
et t88tab ideaalselt edasi?
Vasta
#43

(28-05-2013, 17:37 PM)Poltermobile Kirjutas:  Pidurdusj6u regulaator. OK
Kas sellist asja leidub kusagil ka uut
v6i pean kenasti puhastama ja lootma,
et t88tab ideaalselt edasi?

Kuipaljudel vanematel autodel see vidin üldse õieti töötab? Kuidas tema töökorda tehnoülevaatusel kontrollitakse?
Mul oma autojuures sama küsimus ja mõtlen et jätan selle üldse vahelt välja...
Vasta
#44

Jäta vahelt välja üldse.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#45

(28-05-2013, 20:34 PM)martinjev Kirjutas:  
(28-05-2013, 17:37 PM)Poltermobile Kirjutas:  Pidurdusj6u regulaator. OK
Kas sellist asja leidub kusagil ka uut
v6i pean kenasti puhastama ja lootma,
et t88tab ideaalselt edasi?

Kuipaljudel vanematel autodel see vidin üldse õieti töötab? Kuidas tema töökorda tehnoülevaatusel kontrollitakse?
Mul oma autojuures sama küsimus ja mõtlen et jätan selle üldse vahelt välja...

Ühes ülevaatuspunktis mul küll kontrolliti.
Ülevaataja möönas tõika, et seda ei ole ja seetõttu oli tagapidurite jõudlus võrreldes esipiduritega nõrk, kuid see ei takistanud templi saamist passi.

Samas ma ei saa täpselt aru kuidas see mu autol toimima oleks pidanud, kuna mõlema tagapiduri kontuurid tulevad pumbast ju eraldi välja. Kummalgi torul oma regulaator?
Vasta
#46

Tsitaat:Ülevaataja möönas tõika, et seda ei ole ja seetõttu oli tagapidurite jõudlus võrreldes esipiduritega nõrk, kuid see ei takistanud templi saamist passi.
Pole loogiline, ükski regulaator ei anna jõudu juurde, kõik piiravad seda. Kui regulaator oleks küljes, ega siis jõudu juurde ei tuleks. Kahekontuurilistel on kaks regulaatorit, või üks regulaator nelja toru ja eraldatud süsteemidega. Seal pole miskit üleloomulikku. Üleloomulik ja minu mõistuseni mittejõudev on regulaator, mis on selline, nagu pildilgi. Ühtegi hooba temast välja ei tule, masina reaalsest raskusest miskit ei tea. Sama tüüpi imelik süsteem on näiteks Ford Sierral kohe tulemüüril enne tagaotsa minekut ja Fiat Punto MkI tagasilla talal 2tk.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#47

(30-05-2013, 16:33 PM)Wiki432 Kirjutas:  ... Üleloomulik ja minu mõistuseni mittejõudev on regulaator, mis on selline, nagu pildilgi. Ühtegi hooba temast välja ei tule, masina reaalsest raskusest miskit ei tea...
Neil võetakse lihtsalt rõhku pisut maha, et tagarattad ülearu ei pidurdaks. Nii saab tehas erinevatel keremudelitel tagarataste pidurdujõudu lihtsalt muuta. Seda saab teha ka erimõõduliste kolbidega, aga ju siis regulaatoriga on lihtsam - vähem erinevaid varuosi.
Survet saab reguleerida seibide paksusega vedru vahel. Väga vanadel autodel hakkavad vedrud ära "surema" ja pidurdusjõud jääb nõrgemaks. Siis tulebki seibitrikk kasuks.
Piduriregulaatori hoopis eemaldamine on pidurisüsteemi isepäine muutmine ja võib lõppeda korduvülevaatusega.
Vasta
#48

Kahtlustasin, et peab uue tellima kuid õnneks hakkas ikkagi peale puhastamist suure joaga pritsima.
SWF
Vasta
#49

ascona a
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne