Mis ei meeldi liikluses.
#21

Aga meeldib see kui jälakäija käewiipega tänab kui ta üle tee lastud.Sama ka busside suhtes(tänawad suunatuledega) ,kes peatusest välja lastud .Olgem kas wõi jõulude ajal üksteise vastu sõbralikumad.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#22

jalakäiatest tänavad vaid need kes ise on ka autojuhid
Vasta
#23

mulle ei meeldi liiklus...
Vasta
#24

moosic Kirjutas:jalakäiatest tänavad vaid need kes ise on ka autojuhid
Nõus.
Kuna ise samuti sohver ning tean, millist "ponnistust" nõuab pooleteise tonni pidamasaamine, tänan isegi, kui mind üle tee lastakse Smile Samuti üritan ka roolis olles võimalikult palju suhelda teiste autojuhtidega (kaugtulede vilksatus - tule vahele, suund parem-vasak-parem - aitäh jne).
Aga jah, selle asemel, et siin kiruda, oleks mõistlik ise eeskuju näidata, ei muud. Ja teine kord võib ka, nagu mina olen hakanud ajaviiteks tegema, kõikvõimalikke kirjakesi "parkimiskeeniuste" esiklaasi peale toppida (kojamehe vahele). Teksti sisuks (vastavalt hetke loomingulisusele ja ajale) midagi sellist, et selle lugejal natukenegi häbi hakkaks.
Vasta
#25

Lugesin siin teema vilksamisi läbi ja avastasin et veautojuhid on siin aeglase liikumisega ette jäänud eriti rekkajuhid.Siinkohal peaks mainima et ükski rekkajuht ei sõida hea meelega aeglaselt.Alati on selleks mingi põhjus ja tavaliselt aeglased "väikeautojuhid".Enamjaolt vanurid kes ronivad oma väikese vaevu koos püsiva romuga teele,et korra nädalas "linnas"ära käia.Või siis "kogu maailma" peale vihased talunikud kes toimivad järgmiselt:kui vastasuuna vööndis pole piisavat vahet möödasõiduks siis on kiirus 70-80km/h ja kui vahe tekib ja hakkad möödasõitu tegema siis näidatakse et ega tema masin ka aeglane pole.ja neid mökutajaid ja möödasõidu ajal kõrval kiirendama hakkajaid on veel palju(sealhulgas ka rullnoxid),et jätke veokijuhid rahule!Temal on ju suur aeglase kiirendusega masin millega ei saa liigelda nii nagu väikse autoga...ja pealegi tema on töölWinkaga sina?
Vasta
#26

moto-onu Kirjutas:aga sina?
Eks süüdistage mind jällegi vaenuliku suhtumise pärast nooremasse generatsiooni... aga enne selliste suurte ja õpetlike sõnavõttude tegemist võiks omal vanus jõuda kõigepealt sinnamaale, et saaks nagu ise liikluses osalema hakata. Siis mingi aeg (ja jutt ei ole kuudest) kogemuste omandamiseks ja aru saamiseks, mis reaalselt toimub.

Ma küll ei tuleks selle peale, et hakata rääkima, kuidas kõige õigemini tuleks pahempidikoes palmikuid kududa.
Vasta
#27

Sorri kuid see et ma rekal roolis ei istu koguaeg ei tähenda et ma kõrval istudes silmad kinni hoian...Ja ei taha kyll kekata kuid liikluses olen osalenud rohkem kui paar kuud juba.
Vasta
#28

Võtke heaks või pange pahaks.Vahet pole ka sõidad väikse või suure autoga.Ei ole küll ise alati musternäidis(vahhetewahhel teeme me kõik vigu) aga arvestama peab kõigiga kes su kõrval.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#29

moto-onu Kirjutas:[...]veautojuhid on siin aeglase liikumisega ette jäänud eriti rekkajuhid. [...]Alati on selleks mingi põhjus[...]Enamjaolt vanurid kes ronivad oma väikese vaevu koos püsiva romuga teele,et korra nädalas "linnas"ära käia.
Jah, olen ka vahel mõne juba veidi kõrgemas vanuses juhi (seda olen märganud hiljem, kui on avanenud võimalus mööda sõita) järel veninud, ehkki minu arvates teeolud lubaksid ka maksimaalse lubatud kiirusega sõita, ja ikkagi on minu sõnum: JÄTKE EAKAD JUHID RAHULE! Hoopis kohatu on ka juhi vanuse põhjal järelduste tegemine, justkui oleks automaatselt ka tehnika halvas seisukorras. Ilmselt ka enamik "vanurjuhtidest" on oma tehnikaga ikka ülevaatuse läbinud ja seega tehnika vastab vähemalt minimaalsetelegi seal esitatavatele nõuetele.
Minu arvates ka on kohatu ilkuda 70-aastase külapapi kallal (olgu pealegi tal ainuke sõit kord nädalas "linna" ja tagasi, mis see Sinu asi on?!?), kui endal vanus isegi ei anna veel õigust iseseisvalt liikluses osaleda (olgu-olgu, mootorrattaga teatud tingimustel annab, aga asja mõtet see ei muuda, paar või veidi enam kuud ei tee kellestki veel head liiklejat).

Muidugi, siis foorumis ei toimu veel midagi võrreldes Delfi kommentaaridega, kus ühe või teise õnnetusega seoses aeg-ajalt mõned kommentaatorid valjuhäälselt nõuavad suisa.....alates 60. (variatsioonidega mõni aasta siia-sinna) eluaastast autojuhtimise keelustamist, aga ikkagi...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#30

No se alates 60 ära keelata liiklemin on ka juba suisa laus lollus. Kuid ega mina ei tulnud siia teisi suurelt maha tegema vaid väheke veokijuhtide vaatenurka valgustama(ärge nüüd lööge kui ma ütlen, et isaga pidevalt kaasas liiklen ja harjutan vahel ka ise kätt suurema masina roolis). Siin kohal võiks ma ka ütelda "JÄTKE VEOKIJUHID RAHULE!"

No ja mis siin ikka vaielda? Keegi jääb ikka kellegile ette.Aga sellepärast et "ette" jääd kellegile ei pea kohe liiklusest eemale hoidma.

Või nagu nüüd tehti see Reedene Tallin-Tartu maantee keeld veoki juhtidele...Mille pärast?
Ok.On jah veokiga raske möödasõitu teha, aga samal ajal kui sina seal veoki taga sõidad ja tahad närviliselt koju saada, siis tema saab ka varem koju kui varem töö lõpetab.
Ja nüüd peab loksuma mööda mingit ringi!?
Vasta
#31

oldmoped Kirjutas:aga enne selliste suurte ja õpetlike sõnavõttude tegemist võiks omal vanus jõuda kõigepealt sinnamaale, et saaks nagu ise liikluses osalema hakata.

Kahe käega poolt.
Vasta
#32

Äkki paneks siis teemale vanuse piirangu ka?!?
"alla 20 keelatud(sest siis pole sul ju 2 a sõidu kogemust ja järelikult pole sa liiklust näinud)!"
Vasta
#33

Ei meeldi palju asju ning kohati tekib üha rohkem raskusi enda tagasihoidmisega, kuid pean nentima tõde : teiste idiootsuste pärast enda närvirakkude kulutamine on mõttetus. Tema ju selle all ei kannata, ainult iseendale teeb nii kahju. Siiski ei pea õnneks viha alla neelama. Lõuna liiklusliin 19400 aitab maandada ka kõige hullema viha. Olen küll ainult paar korda helistanud, kuid Tartus sõidan iga tööpäev ning IGA teine päev võiks jälle midagi rääkida.
Parandage, kui eksin, kuid Tallinna liiklus tundub olevat hullem, kui Tartus või mujal Eesti linnades.
Julgustan teisigi liiklusliinile helistama!
Vasta
#34

moto-onu Kirjutas:Äkki paneks siis teemale vanuse piirangu ka?!?
"alla 20 keelatud(sest siis pole sul ju 2 a sõidu kogemust ja järelikult pole sa liiklust näinud)!"

mul on load käes juba nats üle 6 aasta ning igapäevast sõidupraktikat on mul üle 4 aasta töötegemise näol põhiliselt tallinnas aga ja mujal eestis. leian et mul on liikluskultuuritusest rääkides ka õigus sõna sekka öelda eriti et ma tean mis toimub.
sõidukogemus 2 a ja vanus 20 ei loe kahjuks. sest võib olla ka nii et load on 20 aastat käes aga autoga sõidad korra kuus kui sedagi.
Vasta
#35

Ja üsna kindlalt võin väita, et on inimesi, kes ei ole elu sees tänaval autoroolis viibinud, ent teavad liiklusest rohkem kui mõned "staažikad" (load käes umbes 10+ aastat) juhid.
Vasta
#36

Ühes teises teemas oli juttu tenthaagiste katustele kogunenud jääst. Eile minu ees sai üks maastur sellise jäärahe kaela, et klaasid sees ja katus mõlkis. Ei tea mis sellest rekkamehest järgi jäi, sest maastur sõitis talle risti ette, kuid rohkem ma ei näinud.
Eile ja täna oli üldse terve linn suuri jääkamakaid täis.Võiks ikka oma katused hommikuti üle vaadata.
Vasta
#37

Jopakolla Kirjutas:Ühes teises teemas oli juttu tenthaagiste katustele kogunenud jääst. Eile minu ees sai üks maastur sellise jäärahe kaela, et klaasid sees ja katus mõlkis. Ei tea mis sellest rekkamehest järgi jäi, sest maastur sõitis talle risti ette, kuid rohkem ma ei näinud.

Küllap liikluskindlustus maksab. Veoauto oma. Seda ma ei usu, et maasturijuht rekkamehele kätega kallale läks, ega tal pole ju isu arestikambris või vanglas aega veeta...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#38

Liikluskindlustus võib ju maksta, aga kui see kamakas mulle läbi küljeakna vastu pead tuleb on natuke kehvem. Need olid ikka tõsised kamakad, mitte õhuke kirme.
Vasta
#39

Panen siia ka lõpuks kirja, mis uue aasta esimestel tundidel ikka hinge täitsa täis tegi.

Sõidan mina kella viie ajal mööda Tallinnas Pärnu mnt.-d kesklinnast Nõmme poole, tegevuskohaks Järve. Mõnele kaugemale inimesele teadmiseks, et selles kohas on tegemist haljasalaga eraldatud suunavöönditega ning tankla 1-2-3 juures on 4+4 sõidurada (kui ma nüüd enam-vähem õigesti lugesin). Igastahes, sõidan mina siis Nõmme/Pääsküla poole, ja vaatan, et kurat küll, mingi ohmoon tuleb mulle minu sõiduvööndis VASTU. Minul õiglustunne kohe andis häiret ning mina vastavalt sellele tegutsema: täistuledega vilgutama ja pasundama nii kuis jaksan. Tulemus: 0. Kiire mõttetegevus: tegemist on kas juua täis tegelasega või ülima nahhaaliga ja igal juhul on vaja vastavaid asutusi sellest teavitada. Numbril "sada kümme" teatas aga naisterahvas selle peale, et pole lugu, äkki auväärt taksojuht arvas, et tee on tühi ja võib korra vastassuunda põigata, saab otsemini. Siiski sain neile jäetud auto kirjeldus (hall Omega, Klubi takso kirjade ja plafooniga) ning vastu sain lubaduse, et "me võimalusel kontrollime".
Kõrval istunud sõber ütles ikkagi, et see asi pole õige, lähme järgi igaks juhuks. Mõeldud-tehtud. Värskelt maha sadanud lumele jäänud jäljed viisid meid Selveri taha ladude vahele tupikusse, kus antud auto ka eest leidsime. Küsimusele, kas autojuht on kaine vastas taaruv naisterahvas "Loomulikult!" ning hakkas kahtlema minu kainuses. Tegin konstruktiivse ettepaneku: kutsume politsei ja puhume siis mõlemad. Uus kõne politseisse, nüüd juba selge kahtlusega, et autojuht on juua täis, kuid selle peale ei tundunud auväärt korrapidaja eriti erutuvat. Ja vastu tuli midagi sellist, et no okei, eks me saadame kellegi siis sinna.
Politseid me siiski ära oodata ei jõudnud ning see takso alustas sealt ladude vahelt välja ukerdamist ning teed Nõmme keskuse poole mööda Pärnu maanteed, püsides õnneks oma paremal pool tee ääres ning mõistuspärase kiiruse juures. See muidugi ei tähenda seda, et ta ühel pisemal eraldatud sõidusuundadega teel jälle vastassuunda ei keeranud. Jälle kõne võimudele, et kus kurat Te olete, jälle käis vastassuunas ära, sõidab sinnapoole, vaja patrulli ja nobesti, saatke tee peale vastu. Vastuseks umbes "eks me sis saada, kui sa just väga tahad".
Tõmbas siis sohver lõpuks teepeenrale ja jäi sõpra ootama, kes tema ja ta seltsilised peale võtaks. Sai vist aru, et kunagi tuleb politsei. Ja pärast järjekordset kõnet tõdeti "saja kümnest", et nüüd pole enam midagi teha.
Ja nüüd ajavahemikud: alates teatest autojuhist sõitmas vastassuunavööndis kuni viimase kõneni - 24 minutit; alates teisest kõnest, kus ütlesin kaks korda selgelt, et tegu on ilmselgete joobetunnustega autojuhiga kuni viimase kõneni - 18 minutit.
Ja mina veel kogu selle aja lootsin ja unistasin, et saab kohe mõnuga öelda, et näete, pange puhuma, vaadake, palju tuleb... Ja siis ilmselt oleksin tulemust kuuldes mõnusa irve näole mananud, sest sellised tegelasi tulebki peedistada niipalju kui võimalik. Ja ärge hakake ajama üldse, et ma õhutan siin klassivaenu ja et olgem tolerantsed jne!

Aga näed, säh sulle prioriteeti siis... See päev läks kõik õnneks, kõik jäid ellu, teine päev satub mõni auto ette, kolmas päev ehk väike laps ülekäigurajal...

PS: sai saadetud nii Klubi taksole kui ka politseile kohe samal päeval kiri vastavasisulise looga, siiani pole kummaltki vastust tulnud.
Vasta
#40

oxygen Kirjutas:Ja üsna kindlalt võin väita, et on inimesi, kes ei ole elu sees tänaval autoroolis viibinud, ent teavad liiklusest rohkem kui mõned "staažikad" (load käes umbes 10+ aastat) juhid.
Totaalselt loll jutt. EI OLE teoorial mõtet kui praktika puudub. Lükka ümber mu väide .. Need kes ei ole liikluses, neid see ei huvita, vastupidisel juhul oleks neil load .. On palju pisinüansse mida lubadeta inimene ei TEA ning mida suure tõenäosusega ei õpetata autokoolis ..

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne