Esialgu vaid mõte.
#1

Idee kuulub kasutaja tegelikult kasutaja 6631 le. Täna koos istudes tuli jutuks Ikaruse tema.Ja kange tahtmine ehedalt näha neid Regrdmani poolt esitatud 180,556  jne.Siis mõte:üüriks kamba peale JJ Ikaruse ja sõidaks siis suwel tollega Ungarisse.Paari juhti veel oleks vaja ja mõningaid arukaid reisikaaslasi.Asi vaid idee tasandil!!! Kas oleks huvilisi ?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#2

Tüüri taha ma küll ei kõlba, aga muidu osalema oleks igati nõus!
Vasta
#3

Plaan on hea, kuid mitmete küsimärkidega. Esiteks eelarve probleemid (kool tuleb lõpetada), teiseks rahvusvaheliste sõidukikaartide (või kuidas neid nimetadagi) värk - ei usu, et JJ Ikarusel see olemas on. Samas saaks minna Go Busi Ikarus Luxiga, sel on see paberid korras, kuid mis saaks reisijate kõrvakuulmisest...
Vasta
#4

Minu teada peale viisavabadusega liitumist pole vaja ka volitust ja muud sellist Oma Volvoga Lätis käidud ,keegi ei küsinud midagi..Go Bus i LUX oleks muidugi pärl millega reisile minna.Ainult ,et palju nad tolle sõidu eest raha tahawad.?Mis kõrvakuulmisse puutub,kõik enamvähem teavad ,mis häält buss teeb.Kedagi pole sunnitud seda kuulma.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#5

Aga äkki saab ka mingid ümmargused kalkulatsioonid? Mina isiklikult usun, et alla 10 000 küll ei mängi välja. Eks eelarve ole üks suuremaid probleeme...
Aga muidu, sõltub muidugi hinnast, oleks ka võibla 2 inimesega käpp, ning kui hind oleks vastuvõetav, siis usun, et meie väikesest Kaugu Tehnikaklubist oleks veelgi mõni tulija...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#6

Selline üritus võtab tõsiselt mõtlema. Ma ise aga midagi veel lubada ei julge.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#7

Aega idee teostumiseni on ju pikalt.See ,et minna Go IKARUS LUX siga meeldiks küll.Madjarite maal saaks säänse bussiga lõppesmärki silmas pidades paremini ligi.Paraku ei oska meist keegi öelda ,palju maksab diiselküte 5 kuu pärast.Ja Lux siga saavad sõita waid 2 meest.Nemad oma tehtud bussi teistele ei anna(ja ega minagi ei annaks).JJ omaga oleks vähe lihtsam.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#8

Samas pole see pool aastat eriti pikk aeg midagi. Nõutakse ju reisipakkujateltki pool aastat hiljem toimuvaid reise...
Hinna saaks välja arvutada kasvõi praeguste hindade juures, ja lisaks tärniga veel, et hind tõuseb kindlasti nende ja nende asjade tõusuga koos. Siis oleks vähemalt orienteeruv summa teada. Ja vaevalt, et see summa niivõrd väike tuleb, et pooled meist on valmis selle päevapealt välja käima. Kes tahab pool aastat makarone süüa, siis õige aeg alustamiseks.
Olen töötanud reisibüroos ja oman veel antud firmaga väga häid sidemeid. Soovi korral võin lasta ju teha neil pakkumise, kui keegi osav-tark paneks kokku punktid kuhu jõuda tahetakse, ja reisi kestvuse...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#9

Kuna ma asjalikumaid arve kuskilt ei leidnud, siis teen kiired kalkulatsioonid käesolevatega: diisli hind 17.-, Ikaari küttekuluks 40 l/100 km, Tallinnast Budapesti 1600 km.
Koos ringitiirutamistega kokku 3500 km ehk 35*40=1400 liitrit kütet, 1400*17=23 800 kodumaist raha.

Tehke neis arvudes parandusi ja arvutame uuesti Smile
Vasta
#10

41Degree Kirjutas:Kuna ma asjalikumaid arve kuskilt ei leidnud, siis teen kiired kalkulatsioonid käesolevatega: diisli hind 17.-, Ikaari küttekuluks 40 l/100 km, Tallinnast Budapesti 1600 km.
40 liitrit 100km-le on selgelt liialdatud. Korras mootoriga ja muidu tehniliselt kobe Ikarus peaks maanteesõidul kulutama 25l/100km, näiteks Vihuri Ikarus, mis polnud just kõige uuem ja paremas korras sai sellise kuluga sõidetud.
Vasta
#11

No küttekulu oskab igaüks välja arvutada. Kas kellelgi on mingeid plaane siis, et mida külastada?
Et kus olla, kus käija, kuidas saaks ööbimised olema, kas mingites uhketes kohtades või lihtsalt odavates kohtades, milliseid tasulisi kohti vaadata, milliseid tasuta...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#12

Kui palju IKARUS-is kohti on? Arvan, et vähemalt 3/4 peaks täidetud olema nii pikka reisi ette võttes. Sellise reisijate arvu paele tuleks bussi kulud ära jagada. Pluss majutus. Kas bussile mingit "rohelist kindlustust" ka vaja on? JJ - bussiga oleks minek kindlasti lihtsam ja odavam. Siis me ei pea juhte ise kinni maksma. Liinibussi juhtidel on vist (ma pole selles päris kindel) tänapäeval peale lubade veel mingi koolituse läbimise paber. Kas antud juhul oleks bussijuhtidel ka sellist paberit vaja? Ise ei tea praegu kas saaksingi tulla. Sõltib ju kõik ikka ajast ja summast ka. Idee on väga hea
Vasta
#13

Minu poolt oleks veel üks tulija (lisaks minule endale).
Oleks vaja üles otsida mingit pidi need Ikaarid. Eks ma võin sellega jõudumööda tegeleda, samuti tuleks silmad lahti hoida mõne näituse tarvis sealkandis. Eriti vahva oleks muidugi, kui kellegi siinse foorumlase tuttaval ilmuks välja keegi sõber, kellel oleks tädipoeg, kelle poolvenna naise õel oleks ungari keel selge... Niisiis, kui kellelgi on mõni tuttav, kes oskab Ikarusega tema emakeeles rääkida, siis rakendage ta ilusti tööle Smile
Vasta
#14

Ikarused asuvad Budapesti Ühistranspordi muuseumis, kus muuhulgas on ka Ziu 5 esindatud. Info: http://www.bkv.hu/english/muzeum/szentendre.html.
Pildigalerii: http://hampage.hu/trams/e_sztendre.html
Vasta
#15

Riia automuuseum jääb ju ka teele....
Vasta
#16

Kui minekuks läheb siis tahaks ka tulla.
Vasta
#17

Asi vaid idee tasandil .Tore ,et kaasatulijaid ja toetajaid on.JJ Ikarusega soodsam minna ,ei pea (vähemalt loodan ,et ei pea)renti maksma.Juhtidena näeks peale enda veel Eno1 ,Muuseumipapat ,Kukkurkuradit ja kindlasti ka teisi kelle D load olemas.Aga wist peab seda uitmõtet tõeliselt teoks hakkama tegema?Plaanis esialgu minna juulis/augustis.HEAD UUT AASTAT KÕIGILE!!!!

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#18

41Degree Kirjutas:Eriti vahva oleks muidugi, kui kellegi siinse foorumlase tuttaval ilmuks välja keegi sõber, kellel oleks tädipoeg, kelle poolvenna naise õel oleks ungari keel selge...
Olemas! Eesti neiu, ungari suur fänn. Omab ka ungaris tuttavaid, on käinud seal koolis.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#19

Tomm7 on ka huviline.Sõltub muidugi ajast ja reisi pikkusest.Hinna sisse tuleb arvutada ka bussi kulumine(remondi tarbeks),kui minnakse JJ bussiga.

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#20

PETSS Kirjutas:Aga wist peab seda uitmõtet tõeliselt teoks hakkama tegema?
Täpselt nii ongi Wink
Ja (arvestades keskmise automotofoorumlase eelistusi) põrisevat-kolisevat-nagisevat-mürisevat uut aastat!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne