Esialgu vaid mõte.
#21

Olenevalt piletihinnast olekin isegi nõus sellise ida-euroopa ekstreemreisi kaasa tegema, ja kaasa tuleks veel 2-3 sõpra Big Grin Bussijuhiload mul kahjuks puuduvad.
Vasta
#22

Polegi Ikarusega varem nii pikka otsa sõitnud Smile Nostalgiajudinad tulevad juba peale, kui ma mõtlen diisli mürina peale kiirendamisel või tagasilla ulumisele. Mina oleks 100% tulija. Võttes arvesse, et teist niisugust võimalust (vist) nagunii enam ei tuleks...
Vasta
#23

Kui kõik ilusti´klapib olen mina kindel tulija Wink

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#24

Täpselt! Ärge nüüd kallid foorumlased pahaseks saage. Tulijaid on palju. Jutu järgi. Aga et asi tõesti teoks saaks, oleks vaja plaan paika panna, ja tont teab, võibla varsti juba rahasidki korjama. Usun, et selle võtaks näiteks Kris-gi enda peale. Või siis muuseumipapa. Aga minu jutt iga endinde, undan, kui katkine grammofon: Sihtkohad paika!

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#25

Sama ka siin, konkreetne hind, üksikasjad ja marsruut - siis tuleb ka kinnitus asjale.
Vasta
#26

Mulle on põhitähtis toimumiskuupäev ja reisi pikkus ajaliselt.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#27

Vabandan ette, kui minu järgnevad kaks lauset kedagi isiklikult puudutab, kuid ei saa mitte vaiki olla... Seltsimehed, mulle tundub, et nii mõnegi jutust kumab läbi toon, et "no te korraldage asi ära, ma siis austan ka teid oma kohalviibimisega". ISE (!) tuleb kõike korraldada, siis tuleb reis OK ning kellelgi ei ole ütlemist, et miks me sinna või tänna ei läinud.
Veelkord vabandan, see ei ole mõeldud siinse seltskonnaga tüli norimisena, vaid see oli üleskutse: otsige netist marsruudil Tallinn - Riia - Kaunas/Vilnius - Varssav - Krakov - Budapest igasugu autondusega seotud või muud tehnikahuvilistele mõeldud/huvi pakkuvaid üritusi. Ja ärge häbenege pakkumast kõikvõimalikke variante, ükskõik kui totrad nad ka ei tunduks. Ma arvan, et ega vist PETSSki koos 6631-ga õllekapa (või mõne muu toobri) taga ei mõelnud, et davai, võtame kätte ja läheme. Tuli lihtsalt selline hull mõte. Ent see mõte oli geniaalne Smile

Ma ei julge öelda, et ma nüüd "otsa lahti teen", aga võtan lihtsalt eelnevad postitused kokku:
1. lõpp-punkt, kuhu on vaja jõuda, on Budapest. Seal asub nii see 180, ZIU kui ka muu tavaar.
2. a)välja käidi Riia ******muuseum (ei tea praegu täpset nimetust, auto-, tehnika või mis ta ka ei oleks). Sellisel juhul tuleks ilmselt ööbida Leedus. Sellega võin mina jällegi aidata. Kõigega, mis seondub Leeduga, aitan hea meelega. Muuga ka, kui oskan.
b) kui panna otse Ungari poole, siis tuleb ilmselt ööbida Poola "alguses".
3. Nüüd kuluks kaasfoorumlaste abi marjaks ära: lugesin kuskilt, et suvel stardib Monacost mingi (vanasõidukite?) võiduajamine, mis jõuab otsaga põhjamaadesse välja. Mis üritus too täpsemalt oli, teab keegi? Kuidas oleks, kui seda mõnda välisriiki kaema minna?
4. Kunagi tuleks Eestisse ka tagasi jõuda. Arvestame sellega, et minimaalne reis "Eesti -> Ungari, julgelt pool päeva eelpool mainitud muuseumis (loe: alates lahti tegemisest kuni ilmselt väljaviskamiseni), tunnike-paar jalutuskäiku linna peal), Ungari -> Eesti" võtab juba aega viis (!) päeva (kui just seltsimehed roolijad ei taha öö otsa roolis olla).

Täiendage, laitke maha, kiitke takka, vaielge, parandage jne. Kõik konstruktiivne minu postituse kohta palun siia teemasse, isiklik viha minu postituse esimese poole kohta palun privasse. Aitäh Smile

PS: küsimus teadjamatele, ma arvan, et PETSS võiks teada seda. Kui ma pool aastat tagasi omnibussiga Austrias käisin, siis Tšehhis vähemalt oli mingi selline lugu, et teatud bussid (ei tea täpselt, mis piirangud) ei tohtinud öösel sõita. Samas, ei garanteeri, et see polnud seotud mingite puhkeaegadega. Igastahes, oli lugu selline, et bussijuhid ootasid pingeliselt kella kaheksa saabumist ning nii kui kell kukkus, panime Prahast Viini poole ajama. Keegi oskab midagi öelda?

EDIT: õigus, samuti tuleb kuupäev selgeks vaielda. Minu ettepanek oleks ära pruukida nädalivahetust 26-27 juuli või 9-10 august. See vahepealne ei sobi võib-olla selle pärast, et keegi tahab minna Soome WRC kähkusõitu vaatama. Jällegi, parandage, laitke maha, pakkuge midagi muud...
Vasta
#28

41Degree Kirjutas:.... ISE (!) tuleb kõike korraldada, siis tuleb reis OK ning kellelgi ei ole ütlemist, et miks me sinna või tänna ei läinud...
Vaata, sellega on see, et KÕIK võivad anda nõu ja pakkuda välja endi soove. Aga, kui KÕIK korraldavad, siis läheb asi p...sse. Korraldajaid, kes sellest kompotist reisi kokku panevad, saab ikkagi olla mingi 2-3-4 inimest.

Tsitaat:...
2. a)välja käidi Riia ******muuseum (ei tea praegu täpset nimetust, auto-, tehnika või mis ta ka ei oleks)...

http://www.motormuzejs.lv/

Tsitaat:...
4. Kunagi tuleks Eestisse ka tagasi jõuda. Arvestame sellega, et minimaalne reis "Eesti -> Ungari, julgelt pool päeva eelpool mainitud muuseumis (loe: alates lahti tegemisest kuni ilmselt väljaviskamiseni), tunnike-paar jalutuskäiku linna peal), Ungari -> Eesti" võtab juba aega viis (!) päeva (kui just seltsimehed roolijad ei taha öö otsa roolis olla).
...

Rusikareegel: kaks päeva sinna, kaks tagasi.
Tegelikult läheb küll natuke kiiremini, aga buss on vana ja seltskond lõbus Wink

Tsitaat:...
EDIT: õigus, samuti tuleb kuupäev selgeks vaielda. Minu ettepanek oleks ära pruukida nädalivahetust 26-27 juuli või 9-10 august. See vahepealne ei sobi võib-olla selle pärast, et keegi tahab minna Soome WRC kähkusõitu vaatama. Jällegi, parandage, laitke maha, pakkuge midagi muud...

2008. aastal on Ungari F-1 etapp 3.augustil, vähemalt nädal enne seda on Ungaris hullumaja.
Soovitaksin juuli algust, siis pole veel igal pool puhkused peale hakanud.
Vasta
#29

Ma soovitaks läbi mõelda ka need asjad, mis saab kui punktis x näiteks keset Poolat bussiga midagi juhtuma peaks, kuskil poolel teel peaks suht arvestatavad künkad ka olema, pidurid saavad vatti jne. Ma käisin eelmine kevad täiesti tavalise moodsa bussiga Prahas ja vähe jäi puudu, et sellest oleks ka tehniliste probleemide ja Poola liikluskultuuri tõttu ekstreemreis tulnud Smile
Vasta
#30

Korraldamise poole pealt: Ma pakkusin välja, et kui mingid sihtpunktid antaks, võiks lasta reisipakkumise teha. See, mis ma praegu saaks pakkuda on "suvaline ungari reis", mis sisaldab "tavalisi" vaatamisväärsusi. Usun, et MEIE seltskond eelistaks pigem mingeid tehnilisemaid kohti. Seega, kui keegi otsib välja juba mõningaid kohti, olen nõus nendega edasi suhtlema (ühes eelmises postis mainisin, et mul on olemas väga hea tuttav, kes räägib vabalt ungari keelt ja kes viitsiks meid ka aidata).
Riia motomuuseumi külastus:
Olen seal korduvalt käinud, ja tänu selle külastusele ei ole mõtet teha ööbimist leedus. Rusikareegli järgi sõidab hommikuse väljasõiduga Eestist warssavi ühe päevaga ära. Seega esimene öö sellisel juhul ikkagi vast Poolas.
Tehnilise poole pealt: Ega ükski masin pole lollikindel. Loogiline et võib ka juhtuda kaasaja bussidega midagi.
Aga kes aitaks Ikaari poole reisu peal? Ütlen ausalt: ei tea. Mingid varud saab ju eestist kaasa muretseda, kuid no teist Ikaari me ikkagi bussi peale ei mahuta. Targad mehed, kes jagavad bussidest, Ikaaridest saaks pmst ju Eestis teha enne reisu ka bussikontrolli. Aga ikkagi... kui midagi juhtub, siis vavalt, et Ikaruse varuosasid väga saada on... veel enam, kui keegi kohaliku keelt ei räägi (õnneks endistes NSVL maades saab ka veel vene keelega hakkama).

Ja lõpuks vastus Jesperile: Ekstreemreis tuleb/tuleks sellest nagunii.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#31

morsk Kirjutas:Vaata, sellega on see, et KÕIK võivad anda nõu ja pakkuda välja endi soove. Aga, kui KÕIK korraldavad, siis läheb asi p...sse. Korraldajaid, kes sellest kompotist reisi kokku panevad, saab ikkagi olla mingi 2-3-4 inimest.
Vabandust kehvapoolse väljenduse pärast, ma pidasingi silmas seda, mida kasutaja morsk ütles. Uuesti oma postitust täna üle lugedes avastasin, et sellest jääb natuke teine mulje, kui ma mõtlesin. Tänud parandamise eest.

Vähetähtis pole ka Jesperi poolt väljatoodu. Mina isiklikult julgeks küll Ikaariga reisile minna, aga kõik sõlmed tuleks enne kodus üle vaadata, samuti hunnikus tööriistu kaasa võtta. Siiski võib igal sõidukil ette tulla rikkeid, mida teel olles naljalt ei paranda... Tõesti, ka sellele tuleks mõelda.

Täna tuli veel üks mõte: et mitte liialt suurt "nostalgiašokki" saada Ikarus 180 näol, võib Kaunases ühe 260/280 sõiduga "aklimatiseeruda". Kui huvi on ning kuupäevad paika saavad, võin sellise asja võimalikkust uurida.

Ja lõpuks kõige olulisem asi: me sõidame siin küll igale poole, Ungarisse välja ja puha, aga seda kõike esialgu Varjupaiga Ikarusega. Kas keegi Varjupaiga Peremehele üldse seda on maininud?
Vasta
#32

Ja lõpuks kõige olulisem asi: me sõidame siin küll igale poole, Ungarisse välja ja puha, aga seda kõike esialgu Varjupaiga Ikarusega. Kas keegi Varjupaiga Peremehele üldse seda on maininud?
[/quote
Ootasingi huviga, et millal see "avastatakse". Wink
Vasta
#33

Asi senini veel idee tasandil.Pole ma kellelegi lubanud ,et minek on.Walesti ehk mõistetud ,et nagu oleks minek kindel.Arwan,et Tuve seda postitust lugenud,täna sai PM ka saadetud.Eks vaata ,mis edasi,.Vähemalt see hea,et huwilisi päris kenake hulk on.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#34

Jälgin huviga asjade käiku. Et aega kokku hoida, kopin siiagi kirjavahetuse PETSS`iga privaadis. Loodan, et ta mind vande alla ei pane, ega rattale ei tõmba!

PETSS Kirjutas:Õhtust!Mida arwad Sa tollest JJ Ikarusega Budapesti sõidust?Sai Aarega wana aasta sees veits õlut maitstud ja siis mõte tekkiski.Vabandust ,et kohe Sinu poole ei pöördunud.Kas oleks üldse sääne idee võimalik?Sa elukogenenum ja targem. Parimate soowidega!PETSS.
P.S. Loodan ,et mind JJ vande alla ei panda ja rattale ei tõmmata ketserlikke mõtete väljenduste eest.[/b]

Tere! Idee iseenesest põnev, iseasi, kas reaalne. Mõned mõtted sellega seoses. Esiteks : ei mina, ega arvatavasti ka Eno, pole nõus ette võtma nii pikka reisi, kui seda 25 aastat vana bussi on proovida saadud ainult üks kord Aegviidus käies. Teiseks: ei koosne reisi eelarve sugugi ainult kütuse hinnast. Niipalju, kui mina olen kokku puutunud eelarvete koostamisega, on meeles rusikareegel, et kulud võrduvad kahekordse kütte hinnaga. Siis on kaetud ka muud kuluartiklid : amort, ülevaatus, liikluskindlustus, remont, hooldus jne, jne Siit saaks maha arvata tõepoolest ehk juhtide töötasud, kui need sellest loobuvad. Kolmandaks : seni, kuni pole ajavahemikku paika saadud, ei saa midagi lubada, kuna pooled suve nädalavahetused juba broneeritud.
Loodan väga, et Sa ei arva, et mu vastused seepärast sellised, et iga hinnaga ära öelda - palusid justkui avameelset vastust?! Kordan veelkord - idee hea, aga vajaks väga läbimõeldud ettevalmistust. Tervitades, Tuve.
I PS : vande alla Sind ei pane ja rattale ka ei tõmba!
II PS : soovitan kaaluda teist varianti - Heino Jaanuse Ikarus - Lux`i. Tal oma bussi iga polt ja mutter tuttav, vigurid kaasa arvatud. Ja Lux on ikkagi midagi muud, kui 256! Sellisel juhul tuleksin isegi kaasa (siiski eeldusel, et ajavahemik vaba ...)
Vasta
#35

Ei saa minupoolt ühestki asjast asja.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#36

Selline mõte jah viimasel pühapäeval koos istudes meil tekkis. Panin mingil väga esialgsel kujul teekonna ja kilomeetrid kirja, kogemata sai kokku täpselt 4000. Eks linnades tule keerutamist ja mujal ka alati kõige otsemat teed ei lähe, nii et tegelikult tuleb muidugi rohkem. Päevade vahel on teekond jagatud üsna suvaliselt, eks näis, kus ööbimisi leiab. Mõni allpoolnimetatud linn on niisama orientiiriks nimetatud, mõnes tahaks pikemalt peatuda, see kõik on siin ettepaneku korras ja kui asjaks läheb, eks siis näis. Ehk saaks ka 8 päevale kokku tõmmata, 7 oleks juba keeruline.
1 Tallinn – Riia 310, Riia – Kaunas 300
2 Kaunas – Varssavi 420
3 Varssavi – Krakow 320, Krakow – Bratislava 430
4 Bratislava – Györ – Budapest 210
5 Budapest – Debrecen 230
6 Debrecen – Miskolc – Kosice 190
7 Kosice – Lublin 400, Lublin – Bialystok 260
8 Bialystok – Vilnius 320, Vilnius – Riia 300
9 Riia – Tallinn 310
Reisi aeg: need päevad 1...9 võiksid olla näiteks laupäevast pühapäevani 2.-10. august. Või 9.-17. august.

Oleks muidugi tore need 4000 km vana Ikarusega läbi sõita, aga ma kardan kahte asja. Esiteks, buss ei pea vastu ja jääb teele. Või siis võtab tee peal kõpitsemine nii kaua aega, et reisiplaan päris sassi läheb. Teiseks, mõlemad kõneks olnud Ikarused on muuseumivarandus - kas on mõtet nendega riskida? Ja eks mõne tänapäevasema bussiga ole sõit ka mugavam ja kiirem; asjatundlik reisifirma ja juhid teavad ka soodsaid ööbimisi jne.

Kui see Ungari, Slovakkia ja Poola Ikarustega tutvumise reis JJaani Ikaruse või Tartu Luxiga võimatuks osutub ja muu bussiga liialt mage tundub, siis oleks ka alternatiivne mõte: ehk saaks selle Luxiga teha paaripäevase sõidu Lätis ja Leedus? Vaataks seda Riia muuseumi ja Ikarus-556, tutvuks Kaunases viimaste linna-Ikarustega ja tuleks ida poolt läbi Daugavpilsi, Aluksne (kitsarööpaline raudtee!) ja Võru tagasi.
Vasta
#37

Sry OT aga veel 90mendate lõpus sõitsid veel Ikarused (ei mina neid marke tea, need kandilised). Käidi nendega Varssavis ja Lotzis ja igalpool. Häda ei midagi, võibolla mõniasi vajas tegemist mida on ette tulnud ka uuemate bussidega. Arvestades seda et 90mnendate alguses kui oli põhiaeg kui käidi nendega kaubajärel siis polnud ju ei mobiile ega midagi. Nüüd tehnika ajastu - helistada igalepoole jne.

Ise mõtlen mis selles nii imelikku on et Ikarusega Ungarisse. Ennemgi eestlased Ikarustega käinud igalpool jne. Minuarust pole midagi ekstreemset selles reisis.

Poolas-Leedus ja vist Lätiski sõidavad linnaliini veel Ikarused, neile kõlbab, meile mitte.
Vasta
#38

Toona oli kogu ilm Ikarusi ja nende juppe täis ja kui kuskil tee peale jäid siis sai abi üsna kiiresti. Praegu on Ikarus aga muuseumieksponaat pea igas riigis. Sama kehtib ka osade kohta. Lisaks on buss ise juba piisavalt vana.
Vasta
#39

Ikarus 55 küttenorm oli 70ndatel 28 l/100km ja kõvemad vennad sõitsid tellimisvedudel ka 20l sajale (teadaolev madalaim 17l/100).
Vasta
#40

Hmm... 6631 näeb seda ettevõtmist nagu rohkem sellise uudistamise, ringi vaatamise ja tiirutamise sarnasena. Pean tunnistama, et eks see ilmselt mõnes mõttes õige ole, sest igas riigis leidub huvitavaid (vana)tehnikaga seotud kohti (a la mõni karup... khmm, karu aia taga olev väga mahukas militaarmuuseum või vanasõidukite kogu või raudteemuuseum vms) ning mitut sellist reisi ilmselt ei ole mõtet korraldada, et ühe korra käime Budapestis muuseumis ja teine kord Bratislava lähedal mõnes tehnika(aja)loolises kohas vms.
Ma mõtlen, et ehk oleks tõepoolest mõistlik esimese retkena avastada "kohalikke" vaatamisväärsusi (nagu 6631 ütles, Eesti - Läti - Leedu piires). Hiljem (näiteks järgmisel aastal) oleks teatud mõttes hea "stardipositisioon": saaks Balti riikidest otse läbi põrutada ning selle arvelt aega võita Poola, Slovakkia, Ungari või mõne muu riigi vaatamisväärsustega tutvumiseks. Ja samuti oleks natuke pisemat projekti alguses tiba lihtsam korraldada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne