Viime sõbrad sõitma
#21

Minu teada on nii, et kui passis märgitud ei ole, aga pingid taga olemas, siis kastis võib vedada ainult sõjaväelasi ja ainult sõjavägi. Mul sõbral analoogne juhtum: Land Rover Series 110, passi järgi ees kolm kohta ja kogu moos. Tegelikkuses on ees kaks kohta, nende taga üks klappiste ning ühel pool kuuti 4-5 inimese kohad (küljega sõidusuunas) ning teisel pool veel kaks. Ja neid kohti pole passis just nimelt selle pärast, et tegu on endise sõjaväe masinaga ning sõjaväelasi veetaksegi justnimelt kastis ja mitte istekohtadel.
Seega, kui tegemist on tsiviilkäibes oleva liikuriga, ei tohi kastis/kongis mitte mingil juhul kedagi olla (ükskõik, kes on istmed paigutanud). Julgen seda siia kirja panna selle pärast, et sõber on selle eest trahvigi saanud.
Vasta
#22

41Degree Kirjutas:Minu teada on nii, et kui passis märgitud ei ole, aga pingid taga olemas, siis kastis võib vedada ainult sõjaväelasi ja ainult sõjavägi.
Noh, mis imeasi see sõjavägi siis on??? Liikluseeskirjas öeldakse:
§188. Sõitjaid tohib vedada ainult valmistaja poolt sõidukis ettenähtud kohtadel ja viisil. Madelauto kastis tohivad sõita vaid veost saatvad või veose järele minevad isikud tingimusel, et nende jaoks on allpool luukide ülemist serva istumiseks sobiv ja ohutu koht.

Sõjaväest pole terves ses dokumendis piuksugi, ja õigus kah. Ja trahvi saab siis, kui ei suuda selgeks teha, et just-just veose järele sõidate Toungue
Vasta
#23

Aga kuidas seletada siis seda, et kui Tallinnas (või ka mujal Eestis) natuke ringi vaadata, siis on võimalik näha sõjaväeveokaid, millel kastis (tõsi, tavaliselt tendi all peidus) mitmeid relvastatud ajateenijaid? Ja ei sõida nad kuhugi laadungi järgi, metsa õppustele lähevad.

Seda sõjaväejuttu kuulsin ma selleltsamalt sõbralt, kes trahvi sai, talle omakorda oli mingi teadjam vend seletanud.
Vasta
#24

41Degree Kirjutas:Aga kuidas seletada siis seda, et kui Tallinnas (või ka mujal Eestis) natuke ringi vaadata, siis on võimalik näha sõjaväeveokaid, millel kastis (tõsi, tavaliselt tendi all peidus) mitmeid relvastatud ajateenijaid? Ja ei sõida nad kuhugi laadungi järgi, metsa õppustele lähevad.

Seda sõjaväejuttu kuulsin ma selleltsamalt sõbralt, kes trahvi sai, talle omakorda oli mingi teadjam vend seletanud.
Selle paragrahvi järgi võivad nad veose saatjad olla. Veoseks toidumoon, mis ära süüakse ja paukmoon, mis torudest läbi lastakse. Tagasitee - uue laadungi järeleSmile
Vasta
#25

Siis kehvad lood, Piiburi jutu järgi siin teemas ei riku mingeid seadusi sellise inimeste vedamisega(selles kahtlemisest ka eelnev küsimus), kuid tundub, et asi ei ole ikka nii lihtne ja niisama inimesi vedada ei tohi.
Vasta
#26

andres22 Kirjutas:Siis kehvad lood, Piiburi jutu järgi siin teemas ei riku mingeid seadusi sellise inimeste vedamisega(selles kahtlemisest ka eelnev küsimus), kuid tundub, et asi ei ole ikka nii lihtne ja niisama inimesi vedada ei tohi.
No aga pange õllenõu kasti. Veos on? On. Kastisistujad saadavad veost? Saadavad ja millise andumusega veel...
Tegelikult ka, ma arvan, et kui mõne vanema veoauto kastis on kas või sellised puupingid, millel istudes rahvas minu lapsepõlves linna teatrisse sõitis, siis ei hakka ükski normaalne politseinik teie hõlma. Ja kui peatatakse, siis soovist nalja lähemalt vaadata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne