II Suur Aktsioon
#1

Kuna I Suur Aktsioon valmistati ette ja viidi läbi väga asjalikult ja produktiivselt, siis on tekkimas idee järgmise aktsiooni läbiviimiseks. Seekord küll mitte kogumiseks, vaid kogutu veidigi paremasse seisukorda viimiseks ja omapärasel moel eksponeerimiseks.
Idee algus siis selline : varjupaiga eestseisus kuulutab õige pea välja võimaluse, kus iga reaalsust tajuv varjupaiga sõber võib endale valida väljapakutute hulgast ühe eripärase isendi, mida paremasse seisukorda viima hakata. Tegutseda tuleb “oma kulu ja kirjadega” (mingit abi osutab varjupaik ikka ka!) Aega on üle poole aasta. Kusagil augustis-septembris korraldame eripäraste isendite väljanäituse koos killavooriga varjupaiga ümbruses. Üritusel võimalike tegevuste kohta hakkame ideid samuti koguma. St, et mitte korraldajad ei paku valmis produkti, vaid potentsiaalsed osalejad (loe : varjupaiga sõbrad), hakkavad võimalikke tegevusi ise välja pakkuma. Ideega julgesin välja tulla seetõttu, et mõne hea foorumikaaslasega sel teemal vesteldes arvasid nad, et ettevõtmisel on jumet. Palun Teie arvamusi ja ettepanekuid! (Kaasa arvatud “helesinise unistuse sarnaseid”)
Vasta
#2

Pakun aktsiooni ühe prioriteedina välja teerullile DU-50 (eksp. nr. 192) parema väljanägemise andmise. See ju põhimõtteliselt meil liikuv isend (kuigi siinkirjutajal siiani sellega proovisõit tegemata...) ja eksponaadi tagasihoidlikult öeldes nutune välimus ei sobi sellega kuidagi kokku. Kui keegi soovib kampa lüüa, siis seda parem!

Värvilahendus on mul ka juba silme ees -- põhimõtteliselt jääks samaks, aga veidi "kollasem" praegusest pleekinud välimusest tuleks küll. Valtside "rummud" kah ikka tuleks punased ja kui mitte esimese hooga, siis vähemalt kunagi edaspidi tuleks kindlasti taastada ka rulli esiotsal ja "tagastangel" olev puna-valge triibutus. Ja kes teab, ehk jõuame isegi juhiistme korrastamiseni ja originaali eeskujul varikatuse valmistamiseni.

Sedasama, s.t välimuse värskendamist vajaks loomulikult ka teehöövel D-512, aga alguses käe harjutamiseks on ilmselt rull parem.

http://varjupaik.jjts.ee/?action=ekspona...t&S_ID=229

Parimat, Silver/tahaks jalgratastele vahelduseks midagi "suuremat" teha.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#3

Arvan et idee sellisest korrastamisest on väga hea ja tõenäoliselt peaks nii mõnigi sõiduk endale värskema väljanägemise saama.Ega vast masina liikumasaamine pole esmatähtis vaid ikkagi esteetiline pool?Suvi tuleb ja nii palju aega ikka leiab et mõnel nädalavahetusel Järva-Jaanis käia.
Vasta
#4

Huvitav oleks teada,kas kellelgi on juba mingi kindla masina vastu soov ka tekkinud?Kui on,siis oleks hea teada millise,siis teaks arvestada,milline masin veel "vaba" on.Ei usu eriti,et keegi hakkaks päris üksi mõnda masinat korrastama,ehk ikka kambakesi.Oleks ju tore kui pandakse kirja kes mida korrastama hakkab ja kas soovib kedagi kampa kutsuda.
Vasta
#5

mesamees Kirjutas:Ei usu eriti,et keegi hakkaks päris üksi mõnda masinat korrastama,ehk ikka kambakesi.
Üksi tehes oleks jah asjal nagu tükitöö mekk manu. Kambakesi ikke lõbusam. Muidugi, kui kamp liiga suureks ajada on oht, et tekib hoopis "brigaad", kus üks tegi tööd ning viis meest ajasid kõrval juttu. Smile




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#6

Mis saab neist kel eelistusi pole? Ehk oleks rohkem abi kui korraldada talgud? Võiks ju varjupaiga eestseisus teha valdustes ühe tiiru ning panna kirja prioriteetsed tegemised, mis oleksid olemasolevate või organiseeritavate vahenditega tehtavad. Kui laekuvad huvilised, siis antakse igale "kambale" nimekirjast töö kätte ning pole muud kui asi ära teha.
Ei taha küll eelpool sõnavõtjaid kuidagi solvata, kuid miks peaks uuendama üsna suure roostetamisvaruga teerulli värvkatet, kui mõni teine riistapuu hakkab juba maasse vajuma / ära mädanema? Hoolitseks parem mõne aparaadi eest, mille plekid on juba paberõhukeseks roostetanud.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#7

Sapikaklubi kollektiiv võiks ka ju mõne masina(loe:sapika) üles vuntsida, kuid ilma tuleb ehk ilusat oodata, mida meil küll ülimalt raske(võimatu) ette ennustada.



Vasta
#8

isandpauk Kirjutas:Ei taha küll eelpool sõnavõtjaid kuidagi solvata, kuid miks peaks uuendama üsna suure roostetamisvaruga teerulli värvkatet, kui mõni teine riistapuu hakkab juba maasse vajuma / ära mädanema?
Mina ka ei taha kedagi solvata, aga see tsitaat auväärt kaasfoorumlase Isandpaugu postitusest eeldab ilmselt siiski vastust. Mina nimelt ei näe mitte ühtegi tõsiseltvõetavat põhjust, miks peaks laskma teerullil edasi roostetada põhjendusega, et "varu" justkui veel oleksRolleyes Lisan allpool pildi Eesti Maanteemuuseumi ekspositsioonis olevast sama marki teerullist:

   

Kas on vahe sees meie omaga võrreldes?Rolleyes No olgu, maitse asi muidugi, kellele kumb variant rohkem meeldib...

Keegi ei keela aga Sul, Isandpauk, valida endale korrastamisobjektiks mõnda teist isendit, olgu selleks tõesti siis mõni maasse vajuv/mädanema hakkav isend...

Selles osas olen küll nõus, et kambakesi ühte isendit teha on märksa jõudsam ja mis seal salata, ka "lõbusam", aga samal ajal saan aru ka sellest, et teistel võivad olla teised eelistused.

Võtke või jätke, aga minu eelistus on praegu teerull...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#9

Mina ja Sm.Poljakov võtaks selle masina http://varjupaik.jjts.ee/?action=ekspona...st&S_ID=68.
Vasta
#10

Mul seal warjupaugas lemmikuid küll ,mille eest võiks hoolt kanda.Ainult puuduvad tööriistad millega asjadele jumet anda.Kuidas töövahenditega?Iseasi see kas mind seal näha soovitakse.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#11

Tegelikult saigi salamisi oodatud, et ehk tuleb kaasfoorumlastelt häid ideid juurde. Me pole jõudnud veel eestseisusepoolseid isendeid välja pakkudagi kui juba tuleb sooviavaldusi. See teeb ainult rõõmu!
isandpauk Kirjutas:Hoolitseks parem mõne aparaadi eest, mille plekid on juba paberõhukeseks roostetanud.
Seegi ju tegelikult hea ettepanek. Kas Sul, hr isandpauk, on konkreetselt ka midagi välja pakkuda? Ja miks ka mitte koostada veel teinegi nimekiri, mille panevad kokku varjupaiga sõbrad?!
PETSS Kirjutas:Mul seal warjupaugas lemmikuid küll ,mille eest võiks hoolt kanda.Ainult puuduvad tööriistad millega asjadele jumet anda.Kuidas töövahenditega?Iseasi see kas mind seal näha soovitakse.
Kuna sai lubatud ka varjupaigapoolset abi, siis tööriistade laenutus võiks ju küll selleks olla. Ja Sinu viimasele küsimusele vastan ikka ja jälle jaatavalt!
Vasta
#12

Hakkaks siis (tegelikult juba olen ) selle 620 sõbraks.Abivajaid on seal weel kotiga aga paraku kõike korraga es saa.Alustaks siis tollest õnnetust edeklaasist.Mul vahet pole kas see pleksklaas või mingi muu.Rahastamise poolt alati aitan.Selge see ,et toda bussi sõidukorda ei saa kahjuks kunagi.Aga ,mis arwate ideest kui konegi käima saaks?Vähembalt mõnigatele teeks heameelt kuulata ehedat linnabussi häält 620 variandi moodi?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#13

terekest ka minu poolt. lugesin postitusi ja hakkasin mötlema, et kui palju on foorumlasi saaremaal. kuna mul ootab buss varjupaika viimist siis vöiks jöud ühendada ja natuke ogida teist (üksi suht keeruline) enne kui söiduks läheb.
Vasta
#14

Jossu Kirjutas:Sapikaklubi kollektiiv võiks ka ju mõne masina(loe:sapika) üles vuntsida, kuid ilma tuleb ehk ilusat oodata, mida meil küll ülimalt raske(võimatu) ette ennustada.
See idee mul juba pikka aega olnud.
Näiteks `74 aasta punane 968 on mulle enim meeldinud neist ja ajahammas teda ka üsna räsinud...
Tuleks vaadata aeg Juuni paiku, siis vaba aega kõige rohkem.
Vasta
#15

Varjupaiga eestseisuse poolt korrastamiseks väljapakutavate isendite nimekiri on koostamisel, samal ajal aga on mõned Varjupaiga sõbrad omale lemmiku juba välja valinud:

Sillu ja Fic - DU-50 (eksp. nr. 192)
Mesamees ja Sm. Poljakov - TA-943 (084)
Sapakaklubi - ZAZ-968AB2 (149)
PETSS ja Väikevend - Ikarus 620 (161)
Kelm ja Tractorist01(?) - SK-4 (201)
Peeter Juurik - ATT (182)
Raix - APP-66
Mossepower - ZAZ-968 (078)
41Degree - Moskvitð-433 (159)
Eno1 ja Zazmees - UAZ-469B (206)
Session - ZiS-150 (028)
Isandpauk - ZiL-130 kraana (064)(?)
Von - GAZ-21 (031)

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#16

Tagasihoidlikult pakun VW-le uut sumpsi (PSi paluks üksikasju).
Vasta
#17

Sillule võin abiks olla nii nõu kui jõuga värvi kraapimisel jne.
Kui muidugi tulevased kuupäevad klapivad. Samuti võin aidata teisi.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#18

Style Kirjutas:Tagasihoidlikult pakun VW-le uut sumpsi (PSi paluks üksikasju).

Kui mõtled seda "hot-rod" soundi bussil, siis see likvideeritud Toungue
Vasta
#19

Ma näeks hea meelega taastatuna/kõpitsetuna Moskvitð 433-e ning tahaks selle heaks ka oma panuse anda. Kuna see aga käiks mul üksi ilmselgelt üle jõu, siis sellisel juhul, kui teisi huvilisi ei ole selle auto vastu, paluks mind rakendada mõne Ikaruse kallal nokitsemisse.
Seega, pange mind esialgu Mosse juurde kirja, eks hiljem saab ju vaadata seda asja veel.
Vasta
#20

Fic`ile tänud oma abi pakkumast, panin Su praegu DU-50 juurde siis kirjaSmile 41Degree on ka kirjas. Esialgu olen kõik nimekirja täiendused-muudatused toimetanud postituse nr. 15 muutmise teel. (Muudaks teema vast liiga pikaks-lohisevaks, kui hakata iga nime lisandumisel uuesti tervet nimekirja eraldi postitusena ära tooma...)

Kuna väga väheste eranditega peaaegu kõik isendid vajavad suuremal või vähemal määral "nokitsemist", siis on see minu arvates väga hea, kui igaüks valib endale välja südamelähedase isendi. Kes aga ei soovi või ei oska endale midagi konkreetset välja valida, saab ühineda kellegi teise "projektiga", või siis paluda Muuseumipapal endale midagi välja pakkuda.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne