Kindlaks tegemine.
#1

[img][Pilt: 2004487732329453927_th.jpg][/img][img][Pilt: 2004423492326972577_th.jpg][/img]Tere nimelt huvitav leid oli lähiajal, aga sooviks teada millega tegu.
Vasta
#2

Tegu on Gaujaga. Mootor on peal vist D4?
Vasta
#3

Gaujadel mootoriks ikka D-5. D-4 mootoreid müüdi abimootori komplektina jalgratastele.
Vasta
#4

v6rr1 Kirjutas:Gaujadel mootoriks ikka D-5. D-4 mootoreid müüdi abimootori komplektina jalgratastele.

Abimootorikomplektina on tootmise algusest kuni selle lõpuni müüdud kõiki Д-sarja mootoreid - Д4, Д5, Д6 ja Д8.
Ja see, et mootorit müüdi ka abimootorikomplektina, ei välista mittekuidagi seda, et antud mootor ei oleks ka tehases osadele sõidukitele paigaldatud.

Gaujat on toodetud nii Д4 kui Д5 mootoriga, selle viimasega rohkem.
Lisaks Riias toodetud Gaujale võib Д4 mootorit leida veel Harkovis toodetud B-901, Lvovis toodetud B-902 ja Pensas toodetud 16-BM esimestel versioonidel.

P.S.
Inimest, kes sellise kvaliteediga pildilt, ilma detaile nägemata julgeks antud mootori kohta täpselt diagnoosida, et kas see on Д4 või Д5, tahaks ma kohe oma silmaga näha ja diagnoosi põhjendusi kuulda.
Vasta
#5

Vabandan oma võhiklikkuse pärast kergmopeedide suhtes, aga kuna ma olen näinud ainult D-5 mootoriga Gaujasid, arvasin, et antud isend on ka D-5 mootoriga. Seetõttu välistasin D-4 variandi. D-4 mootoriga Gaujat minu silm veel näinud ei ole. See on siis minupoolne põhjendus.
Vasta
#6

Kas D-5 `el oli ka pealt sile silinder?
Vasta
#7

Д5 - pealt sile ühes tükis silinder, visuaalselt sarnane Д4 omaga, aga kergelt erinev.

Д5M - eraldi kõlge kruvitava ribidega silindripeaga silinder, sama nagu ka d6 mootoril.
Vasta
#8

see riga d4
mul samasugune kuuriall
Vasta
#9

igasugust Kirjutas:see riga d4
mul samasugune kuuriall

Et astume aga tuppa ja kukume kohe targutama, ilma isegi natukene asjast teadmata ja ennast ka foorumi arhiivist arendamata?
Vasta
#10

igasugust Kirjutas:see riga d4
mul samasugune kuuriall

Riga D4 nimelist võrri/mopeedi ei ole kunagi toodetud. Riga on mopeedi(tootja) mark, D4 aga mootori mark. D4 mootor, kusjuures, on valmistatud hoopistükis Leningradis (praeguse ja ka ajalooliselt algse nimega - Sankt-Peterburg) ja kiri "Leningrad" sisaldub muide ka D4 komplektis ooleva kütusepaagi embleemil. Riga ja D4 on omavahel seotud niiviisi, et Riia mopeeditehas on kasutanud oma toodangu valmistamisel Leningradist toodud D4 mootoreid, näiteks Gauja juures.

Seda, kas fotol kujutatud sinisel Gauja on peal D4 või D5 mootor, selliste kvaliteediga fotodelt ära ei ütle - nimetet mootorid on (eriti elektripoolelt) üksteisega üsnagi sarnased. Seda kõike on siin teemas kaasfoorumlane oldmoped juba ka maininud - enne, kui oma arvamuse/vastuse siia postitad, oleks viisakas teiste ja teadjamate inimeste omad läbi lugeda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne