transport.automoto.ee
#21

Arvan, et ühistranspordi foorumis peaks ikka oma uuniku teema olema. Niikuinii hakkavad numbriloendajad omavahel ka ammustest aegadet rääkima. Omaette foorumis saavad moded selle jutu kohe uuniku alateemasse ümber tõsta. Teise foorumisse teksti ümber tõstmine läheks keeruliseks ja ma arvan, et keegi ei vaevukski.
Vasta
#22

Väidan vastupidiselt mõnele eelkõnelejale, et nö puhtad loendajad (ja neid ikka on korralikult!) ei hakka Vanadesse Bussidesse ega Ikarusesse eriti trügima.
Seega jään selle juurde, et need teemad kuuluvad ikka puhtasse AMFi.
Vasta
#23

mrali Kirjutas:Väidan vastupidiselt mõnele eelkõnelejale, et nö puhtad loendajad (ja neid ikka on korralikult!) ei hakka Vanadesse Bussidesse ega Ikarusesse eriti trügima.
Seega jään selle juurde, et need teemad kuuluvad ikka puhtasse AMFi.
oletame et ühistranspordi foorumis saab alguse sarnane teema: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=12281 Ja kahtlemata neid teemasid tuleb, kas ei oleks mõne aja pärast mõtekas see uunikumi alla asetada?
Vasta
#24

Kannatuste karikas on juba täis tilkunud ja ajab üle juba.Millal toimub ühistranspordi teemade kolimine.Olen nõus rahaliselt toetama kogu kolimise protsessi.Ja seda ilma naljata.

Lugupidamisega

:I M Back
Vasta
#25

Neid ei kolita ju kuhugi. Ainult eraldi domeenile läheb.
Vasta
#26

kapa Kirjutas:Väga õige otsus! Pikalt juba ootasin.
Enivei... ärge nüüd ronge unustage Wink

tahtsin juba ammu küsida, et miks AUTOMOTO foorum on 90% "ühistransport"

1:1 ja 1:24 vanaautode ja V12 kollektsioneerimine Smile
Vasta
#27

tahtsin juba ammu küsida, et miks AUTOMOTO foorum on 90% "ühistransport"
[/quote]

Vastus ju lihtne: MAV , postitan harva!!! Aga vaata palju vanad kalad, tõelised bussihuvilised ja teised selle valla rahvad kirjutavad!
On ju ennegi räägitud, et ega jalgratastestToungue sellega rohkem juttu ei tule kui trammide teemat kärpida!
Tegelikult paistab, et asi kipub muude alafoorumite kohapealt ära vajuma ja kui asi on ära surnud, siis on teda juba raske ellu tagasi äratada!
Vasta
#28

Tsiklimeister Kirjutas:Kannatuste karikas on juba täis tilkunud ja ajab üle juba.Millal toimub ühistranspordi teemade kolimine.Olen nõus rahaliselt toetama kogu kolimise protsessi.Ja seda ilma naljata.

Lugupidamisega
Rahu, Tsiklimeister! Sa näed ju, et asjaga tegeletakse. Milleks veel selline ärritumine?Wink

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#29

MAV Kirjutas:tahtsin juba ammu küsida, et miks AUTOMOTO foorum on 90% "ühistransport"

Usun, et seepärast, et "bussindusega" on eriettevalmistuseta inimesel võrratult lihtsam tegeleda kui miski uunikumindusega. Vaatad natuke lahtiste silmadega Tallinnas, Tartus või mujal ringi ning ongi postituse materjal käes, et see oli sellel ja sellel liinil ning oli külge saanud nii- või naasuguse reklaami või muu vidina/pudina.

Aga võtame uunikuminduse. Et näiteks otsin tikutulega aastaid taga Pobeda/GAZ-51 vanatüübilist ehk enne-1952 kaitsmekarpi (muide jätkuvalt otsingi!). No kust pagan üks tüüpiline foorumilugeja peaks teadma, milline see välja nägi ning uuetüübilise kaitsmekarbigagi isendid on viimased 20-30 aastat meie igapäevaliiklusest kadunud. Nojah, mõnel aianurgas roostetaval pobikerel võib see küljes ju veel olla aga palju selliseid keresidki enam (emeksid on teinud hea töö) - näppudel loeb üles. 51del, mida vedeleb siin-seal talude juures veel palju enam, on sellised karbid juba ammu Nuias käikudega ära korjatud ning enne-1952 GAZ-51 on Eestis ise juba üli-üliharuldus. Muude isendite muude detailidega sama lugu. Nii ei ole ühel tüüpfoorumlasel siin mingit sõna (kahjuks) kaasa öelda.

Või võtame uunikuminduse kitsama haru - jalgrattad -, mis on mulle viimased 24 aastat südamelähedaseim olnud. Jällegi võin hõigata välja, et mul on hädasti vaja nt vanatüübilisi ventiili ketiga kaitsekorke (jällegi on vaja - kunagi sain ühe ca 60se partii tuttuusi, aga need on praeguseks kõik juba restaureeritud isendite peale külge kruvitud). Aga kes teab nooremast põlvkonnast, mis asi see on? Minuteada ei ole peale 1950ndaid neid enam toodetud ja säilinud on neid ainult kas vanemate jalgrataste küljes või kusagil vanapapide kolikastides, ei mujal. Aga moodsate Lääne rataste masslaviin on viimasel 15 aastal vanad rattad tänavapildist pea kaotanud.

Kui mina nt 1970- 80ndatel poisike olin, siis sellist kola oli veel näha nii tänaval liikumas kui ka igal pool vanapapide juures (tollal poes müüdavad uued rattad oli eestiaegsete kõrval pehmelt öeldes rämps), enam aga mitte. Vanaisade-sugulaste majad on maha müüdud ja sealne vana kola paremal juhul Kurtnas maha müüdud või mulle antud, halvemal juhul emeksitesse ja prügimägedele tassitud (olen viimaste aastate jooksul mõlematest vahel puhtjuhuslikult sellist kola saanud, vahel lausa lademetena). Ja mida peab siin tegema üks tüüpiline foorumilugeja? Kaasa rääkida ta ei saa, tänaval aga vanu näha ei ole ja pööningutelgi enam mitte...

Nii tekibki teabelaviin kaaeaegsesse ühissõidukivaldkonda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#30

pppp Kirjutas:
valdo Kirjutas:Usun, et seepärast, et "bussindusega" on eriettevalmistusega inimesel võrratult lihtsam tegeleda kui miski uunikumindusega.

Tahtsid öelda eriettevalmistuseta?

Jah (parandatud).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#31

Mis kuradi eriettevalmistust on vaja,et kaasa rääkida uunikumide teemadel.
Täielik demagoogia Valdo!
Ühistranspordi teema all hakkas nalja viskama algul paar kasutajat aga nüüd on tunne,et kogu Tallinna ühistransporti kasutav noorsugu ja (või) neid teenindav seltskond tahab lihtsalt AUTOMOTO kasutajatele(lugejatele) vee peale tõmmata!

aru@maeitaipa.ee

:I M Back
Vasta
#32

Tsiklimeister Kirjutas:Mis kuradi eriettevalmistust on vaja,et kaasa rääkida uunikumide teemadel.
Täielik demagoogia Valdo!

Mul on küll kohati jäänud niisugune tunne.

St kui ma räägin mingi ammu tänavapildist kadunud isendi(te) eripäradest, siis see ei tundu paljudele kasutajatele nii aktiivne ja suupärane teema kui nt see, mis on iga päev Tallinna vahel vuravate busside/trollide juures teisiti.

Ehk siis - iga päev avalikkuse ees olevate busside/trollide/trammide teemal võib vast igaüks sõna võtta, igapäevakasutusest kadunud liikurite osas sõna võtmiseks on aga vähemalt vajalik neid omada või vähemalt mingil tasemel uurida.

Lahendus on aga juba ju leitud - lööme ühistranspordi uunikumiteemadest lahku, et üks teist ära ei lämmataks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#33

Minule on raske aru saada mismoodi häirib uuniklasi see väike viide kirjaga "ühistransport". Oleks, et meil oleks siis üks suur teema, kus siis 20. sajandi alguses ehitatud mootorrataste ja autode jutuga segamini räägitakse 2008. aasta Solaris T18AC erinevustest 2003. aasta Solaris T18-ga. Minu nägemuse kohaselt tuleb see lahku lüüa ainult sinna tekkivate läbustajate tõttu. Nüüd ütleb keegi kindlasti, et kõik "bussiloendajad" ongi ise läbustajad. Aga mina seepeale paneks ühe minu galeriisse usaldatud pildi. Sellise pildi. Ja nüüd küsimus. Kui meie praegu ei pildistaks trolle ega busse ja hakkaks tegelema millegi "normaalsega", siis kust tulevikus sellised pildid tulevad? Ja veel üks küsimus. Kui kõik on uuniklased ja ajaloohuvilised ja arvavad, et praegused fotograafid ja bussiloendajad on ilma mõistuseta jobud, siis kes tegeleb tänase päeva jäädvustamisega, mis tahes tahtmata on juba homme ajalooks saanud?

Mõned pildid bussitüüpidest, mida tänaseks enam meie linnapildis ei ole.
Volvo B10M Aabenraa
Volvo B10M Säffle
Volvo B10M Wiima N201
Ja need on ainult murdosa sellest, mis tänaseks on ajalooks saanud.
Vasta
#34

Ära, Oxygen, pane tähele Tsiklimeistri-suguseid vingujaidSmile Igalühel on täielik vabadus lingil kirjakesega "Ühistransport" kas klikkida, või siis seda mitte teha ja inimest, kes ühistransporditeemasid ei loe, ei saa need ka mitte kuidagi häirida.

Mind ka tänapäevase ühistranspordi teemad eriti ei huvita (rohkem põllumajandustehnika huviline, nagu ma olenWink), aga vanemaid bussipilte vaatan vahel ikka hea meelega ning busside-trollide-trammide pildistajate ja muidu huviliste vastu mul küll mitte midagi ei ole. Kummaline on ka Tsiklimeistri süüdistus, nagu tahaks keegi ülejäänud AMF kasutajatele "vett peale tõmmata"...

See, et ühistranspordi osasse on just viimasel ajal tekkinud palju läbustajaid, on aga juba omaette teema, aga probleemi lahendamisega ju tegeletakse juba ja seda enam on arusaamatu Tsiklimeistri paukumine...

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#35

Kodanik Sõnal on vist kodus tehnikat liiga vähe, et siin Ütrahuviliste peale end välja käib elamas.
Vasta
#36

Minule meeldib küll viibida seltskonnas, kus enamus tegelasi, minust rumalamad on! Siis ei teki vähemalt alaväärsuskompleksi.
Aga tõsisemalt öeldes on minul sellest ühistranspordihuviliste ja vanatehnikahuviliste kooslusest küll kasu olnud. Kui vanaaegse bussi kallal nokitseda, siis leidub sellise koosluse juures alati keegi, kes kusagil mingit nüanssi märgata oskab või mõne puuduva jupi juurde juhatab.
Kahju on ainult sellest, et vanade busside restaureerijaid nii vähe on ja enamus piirdub käibelolevate vaatlemise või pildistamisega. Aga olgem ausad, ega ilma praeguste pildistajateta, ei ole võimalik ka tulevikus midagi restaureerida. Tundub, et vanade busside või trollide restaureerijaid ei ole palju just eelarve suuruse tõttu, aga ükskord see seis paraneb. Ühel hetkel tundsin isegi, et kui ülikallid luksusautod on ära proovitud ja alateadvuse pinged maandatud, siis tahaks mingit tummisemat tükki tunda saada.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#37

Peale Tallinna Ü.T. probleemidele tahaksin tõesti midagi asjaliku lugeda,seda foorumit külastades.
Bussi loendamine ja tehnika kogumine kaks väga erinevat hobi,Regardman (nimi mehelik aga vanust alles 15)

:I M Back
Vasta
#38

Tsiklimeister Kirjutas:Peale Tallinna Ü.T. probleemidele tahaksin tõesti midagi asjaliku lugeda,seda foorumit külastades.
Bussi loendamine ja tehnika kogumine kaks väga erinevat hobi,Regardman (nimi mehelik aga vanust alles 15)
Kulla Tsiklimeister, ega ühistransporditeemade mujale kolimine iseenesest ei suurenda veel asjalike postituste hulka foorumi muudes osades.

No ja Regardmani vanuse osas -- tegid nüüd avastuse ja mis Sa sellega öelda tahad?

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#39

Tsiklimeister Kirjutas:Peale Tallinna Ü.T. probleemidele tahaksin tõesti midagi asjaliku lugeda,seda foorumit külastades.
Bussi loendamine ja tehnika kogumine kaks väga erinevat hobi,Regardman (nimi mehelik aga vanust alles 15)
Tsiklimeistri moodi tehnika kogumine on tõesti lausa imeline, silmgi ei pilgu selle kõige varjus. Aga las need noored loendavad oma busse, teinekord ütlen ka ise sinna midagi vahele.
Vasta
#40

Ehh... kipub va palaganiks kätte ära minema. Eelnevates postitustes öeldud juba kolm minu arvates piisavalt kaalukat mõtet, et sel teemal mitte edasi vaielda.

1) Ega ülejäänud foorumisse seepärast nö "asjalikumat" juttu ei tule.
2) Ei pea vajutama ühistranspordi nuppu kui ei taha.
3) Uunik ja ühistransport eraldatakse.

Lihtne ju.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne